איך לדעתכן צריך לנהוג כששני אחים רבים ביניהם

איך לדעתכן צריך לנהוג כששני אחים רבים ביניהם

האם צריכים להתערב
האם תלוי על מה הם רבים
האם תלוי באיזה גילאים הילדים
האם יש חשיבות לתדירות שבה הילדים רבים ביניהם
האם יש עוד נקודות שכדאי לשים לב עליהם בשעת המריבה או אחריה
אשמח מאוד לשמוע את דעותיכן

לדעתי כששני אחים רבים ולא משנה מה גילם ומה

סיבת המריבה אין להתערב ואין לנקוט עמדה. כי נקיטת עמדה או דעה מבחינת הילד יכולה להתפרש כדבר לא נכון ולא בריא. הילד יכול לפרש את ההתערבות חלילה - אמא אוהבת אותי יותר לכן היא מצדיקה אותי ועוד פרשנויות לא בריאות. לכן לדעתי כששני אחים רבים תפקיד המבוגר - הוא לצאת מהחדר , לא להתערב ואם הם באים ומספרים לומר להם בצורה הברורה ביותר "אני לא מתערבת אתם תפתרו בינכם את הדברים" כל זאת כמובן בהסתייגות אחת - שאין אלימות פיסית בין האחים. לשאלתך האם יש נקודות שיש לשים לב אליהם אחרי המריבה - אני חושבת שזו הזדמנות פז ללמד ילדים תרבות דיבור, ואפילו הייתי קוראת לזה תרבות ויכוח. כלומר זה בסדר להתווכח , זה בסדר לא להסכים על דברים מסויימים אבל אסור לקלל, אסור להרים יד, אסור להתפרץ לדברי האחר, אסור להעליב וכמובן כל בית ובית על פי חוקיו וכלליו.

לדעתי תלוי בגיל. כשממש קטנים צריך

ללמד אותם אפילו על מה לריב. כי רבים על שטויות לדוגמא אחד יכול לחטוף דבר לשני בזה ודאי צריך להתערב.אחרי שגודלים אם זה לא אלימות(ואם כן אז מה אפשר לעשות בחורים שרבים זה דבר מסוכן!) אז רצוי לא להתערב בגלל שמפרשים את זה כנטיה לתמוך בשני. וכשבת רבה עם בן צריך להגן על הבת. טוב אבל זה לא הוגן זה פורום של נשים לא אז אנחנו לא נייטרלים...

כי גברים מנצלים את כוחם בצורה לא

הוגנת. ואז הבת חוטפת. אבל כמובן שלא תמיד ויתכן שקיבלה את מה שמגיע לה. לפעמים יש דברים שגרועים ממכות!

אשמח מאוד אם תסבירי לי מה הקשר של זה

שהפורום הוא לבנות/נשים בלבד לאי נטרליות
האם גם לקורס בחינוך ילדים למשל תקחי את בעלך ואם לא אז הקורס לא נייטרלי
אנחנו מתייחסות בכבוד לכולן ולכולם
כאמור אשמח מאוד לקבל ממך הסברים

למעלה