איך אומרים....

shapeshift

New member
איך אומרים....

איך אומרים להורים שאני צריכה טיפול? שאני משתוקקת לאשפוז? שאני צריכה עזרה? קשה לי לפנות אליהם ולשתף אותם.

oehhe

New member
לספר להורים

את מאוד קמצנית במידע, לא נתת שום פרטים על גילך ומצבך. אני מציע לקבוע עם ההורים פגישה לשיחה, לומר להם שיש לך מה לספר להם. באופן כללי אני סבור ששיחה כזאת צריכה להיות מובנית ומאורגנת, אל תתפתי לזרוק משהו בחלל האויר בדרך בין המטבח לסלון ולא מול הטלוויזיה. שבו בנחת כאשר אתם פנויים לשיחה. ספרי להם את הגשותייך ואת מה שעובר עליך (אפשר לעשות חזרה ולהכין את הדברים בצורה מסודרת), אמרי להם שאת צריכה יעוץ וסיוע, הפני אותם לגורם מסייע אחר ליעוץ (יועצת בית הספר, רופא שפחה). אפשר לחשוף אותם לחומר בנושא שקיים באינטרנט. בהצלחה, וחזרי אלינו לספר איך הלך. oehhe a lefthanded octopus

shapeshift

New member
אכן קימצתי במידע....

אני בת 19, אם זה חשוב. בכל אופן, זהו, זה קרה- דיברתי עם ההורים. ואנחנו מחפשים טיפול. במצבי אני מרגישה שאני לא אוכל להצליח בלי מסגרת ממשית, כלומר טיפול 'עצמאי' של דיאטנית ופסיכולוג ללא אשפוז עשוי לאפשר לי לוותר ולפרוש. איפה ניתן להתאשפז בגילי? הבנתי שרוב מחלקות האשפוז הן עד גיל 18. תודה על העזרה, אני מעריכה את זה מאוד

rolan

New member
אישפוז

הוא חלק מטיפול וכדי לקבל טיפול מסור יש לפנות למרפאה להפרעות אכילה. נדמה לי ששם תקבלי את כל המידע והסיוע המתאימים לך במצבך הנוכחי. זה טוב שאת מודעת וערה למתרחש. מחזיקה לך אצבעות להחלמתך המלאה.

sunny lady

New member
אשפוז

שלום מתוקה. כל הכבוד לך על הצעד המדהים שעשית! לספר להורים זה בהחלט אחד הדברים הכי חשובים בדרך להחלמה, ולא רק שעשית את זה למרות החשש אלא עוד אפילו לפני שקיבלת תגובות כאן, מה שמראה שאת בנאדם חזק ובעל נחישות ונכונות ולכן אין לי ספק שאת תנצחי את המחלה הזאת
אני גם מאד שמחה שאת מודעת לצורך שלך במסגרת טיפולית ומעודדת אותך לשתף איתה פעולה כשתתאשפזי. המחלקה האישפוזית היחידה בארץ כרגע שמטפלת בחולים בפרעות אכילה מעל גיל 18 היא המחלקה בתל השומר. את צריכה לפנות אליהם 03-5305101 וסביר להניח שהם יבקשו שתשלחי להם פקס ובו תפרטי את מצבך ואת בקשתך ואז תוזמני לפגישה שבה יקבעו מה הטיפול שהם ממליצים לך וכיצד תעבדו ביחד כדי שתצאי משם במצב הכי טוב ועם הכי הרבה כלים שיעזרו לך להתמודד ולנצח את המחלה (ואפשר! ובגדול!). חשוב שגם לאחר שתשתחררי מהאישפוז תמשיכי במעקב במחלקה ובטיפול פרטני בחוץ. נשמח שתמשיכי לדווח ואנחנו כאן לכל שאלה ולכל מה שתרצי.
בהצלחה!

shapeshift

New member
תודה סאני

הפסיכיאטר פנה לתל השומר. הבקשה בטיפול. אני כל כך מעריכה את העזרה.... ואני מפחדת כל כך. מה מצפה לי שם?

AlmostHere

New member
קצת על מה שמצפה לך...

צוות המרפאה יתאם לך מועד לאינטייק (היינו, קליטה) וביום זה תצטרכי לעבור ראיון אצל דיאטנית, כולל שקילה, וראיון אצל פסיכולוגית או עו"ס של המרפאה. לאחר כשבוע-שבועיים יצרו איתך קשר ויאמרו לך מהי המלצת הצוות המקצועי באשר לתכנית הטיפול שיכולה להתאים למצבך ולצרכייך. אם יש לך העדפות כלשהן, כמו למשל להיות באשפוז, כי את חושבת שזה יעזור לך, כדאי שתשתפי אותם. בהצלחה!

sunny lady

New member
ואחר כך באשפוז...

תודה AlmostHere! תיארת בצורה מצויינת את האינטייק. אין מה לפחד, יקירה. הצוות בתל השומר הוא מקסים ונפלא והם יודעים כיצד לעזור, הם יידעו כיצד לעזור גם לך. במידה והטיפול שהם יציעו לך יהיה אשפוז מלא (מה שקורה ברוב המקרים ובייחוד אם זה מה שאת רוצה), את תתאשפזי שם במחלקה. זוהי מחלקה נהדרת שכמעט בכלל לא מזכירה בית חולים, והיא אפילו נמצאת מחוץ לשטח של בית החולים עצמו. רוב היום מתקיימות קבוצות טיפוליות, טיפולים פרטניים, ואחר כך יש זמן חופשי של המטופלים לעצמם. יש 4-5 ארוחות ביום, שהן כמובן חובה. יש חוקים במחלקה וחשוב להקפיד עליהם מכיוון שהם נועדו לטובת המטופלים. אני אישית ממליצה על שיתוף פעולה מלא עם המטפלים. המטרה שלהם היא לנטרל את ההשפעה של המחלה עליך כדי שתלמדי שוב כיצד לחיות בלעדיה. כל עוד לא משתפים פעולה - זה מכשיל את הטיפול. אני מאד מאמינה בצוות ובכוונתיו לעזור. ככל שסומכים יותר, מהניסיון שלי, כך אפשר יותר להתקדם בטיפול ולהיעזר בהם. כל מטופל/ת מקבל תפריט בהתאם למצבו ולמטרה הדיאטנית שלו. מדי שבוע יש שקילה וישיבה רפואית שבה מחליטים על המשך הטיפול. שם יחליטו על היציאות שלך הביתה, על מס' שעות ההשגחה שיהיו לך (לאחר הארוחות כל המטופלים נמצאים בחדר היום להשגחה) ועל המשך הטיפול הדיאטני. אל תדאגי, המקום נפלא ויש המון מה להפיק ממנו. והעובדה שחשוב מאד לזכור היא שהאלטרנטיבה (להישאר חולה בבית) היא האפשרות הכי גרועה שיכולה להיות. תעזרי לעצמך ותהיי חזקה. את תלמדי במקום לחשוף את הקשיים הפנימיים שהובילו למחלה ולהתמודד עימם. זה יכול להיות מאתגר (אחרת לא היית חולה ולא היית זקוקה לעזרתם) אבל חשוב להתמיד ולהתמודד. ויש לך שם את הצוות ואת שאר המטופלים שיתמכו בך בתהליך. ואנחנו תמיד כאן בשבילך לעוד תמיכה.

shapeshift

New member
אתן נפלאות

תודה רבה, על כל הפרטים, וכל העזרה. בעוד קצת פחות משבועיים יש לי את הפגישה, האינטייק. ואני כל כך מפחדת... מפחדת שאני לא אתקבל לאשפוז. שאני לא מספיק בשבילם. שישלחו אותי משם, לטיפול עצמאי.

sunny lady

New member
../images/Emo24.gif

אל תדאגי. אני לא מכירה מופרע אכילה אחד שלא מטיל ספק בהיותו "חולה מספיק" - זה חלק מהמחלה לחשוב שאתה לא חולה מספיק. כך שאם את חושבת כך, את יכולה להיות בטוחה שאת תתאשפזי
אני צוחקת, אבל זה באמת נכון. חלק מהמחלה זה לחשוב שצריך להגיע לאיזשהם הישגים מסוימים ברזון/חולי/כאב כדי לקבל עזרה. העובדה היא שאם את מרגישה שאת זקוקה לאשפוז, לא רק שסביר מאד להניח שהצוות במחלקה יחשוב כמוך (כי אם כבר קורה שהמצב הפוך, שהחולה מכחיש את הצורך שלו באשפוז, אבל הצוות יודע לזהות את המחלה, ואם את כבר חושבת שאת זקוקה לאשפוז, סביר להניח שהם היו מציעים לך אשפוז כבר מזמן), סביר להניח אפילו שעצם הרצון שלך להתאשפז יעודד אותם להאמין שזה הטיפול המתאים לך. לפני שאני הלכתי לאינטייק בתל השומר, הפסיכולוגית לשעבר שלי, שידעה עד כמה אני חולה ונואשת ועם זאת בדיוק כמוך מפחדת שאני לא חולה מספיק בשביל שהם ירצו לאשפז אותי, אמרה לי את הדבר הבא: "אני יודעת כמה את זקוקה לאשפוז ואת יודעת כמה את זקוקה לאשפוז. כשאת מגיעה לאינטייק, אל תנסי לשים את הפרצוף המחייך שאת תמיד שמה כדי להיראות בסדר. תספרי להם את האמת ותגידי להם שאת רוצה להתאשפז". ואת יודעת מה הכי מצחיק? כשבאתי לאינטייק, ההרגל המגונה של לחייך גם כשהכול הכי נורא בעולם פשוט לא הצליח לרדת ממני, אבל זכרתי את מה שהמטפלת שלי אמרה לי וכשהפסיכולוגית באינטייק שאלה אותי מה מצבי, אמרתי לה שאני נואשת. התגובה שלה הייתה: "נואשת אבל מחייכת, הא?" ולא רק שהתאשפזתי, עוד הקדימו לי את כל רשימת ההמתנה והכניסו אותי לאשפוז חודשיים לפני שהייתי אמורה להתאשפז כי הם ראו עד כמה שמצבי הנפשי חמור. גם מצבי הפיסי היה גרוע, אבל מה שהיה חשוב להם אפילו עוד יותר, היה מצבי הנפשי. אל תדאגי, את הולכת למקום טוב ויעזרו לך.
ותמשיכי לעדכן!

shapeshift

New member
עדכון קצר

היום הייתי בתל השומר, לאינטייק. היחס היה כל כך חם. ויחד עם זה, זה כל כך מפחיד. עכשיו מחכים לתשובה, תוך שבוע-שובעיים. אני רק מפחדת מזמן ההמתנה עד לאשפוז, אם יוחלט שזה הפתרון. אני לא בטוחה שאני אחזיק מעמד הרבה זמן.... (סליחה על האובר-דרמטיות)

oehhe

New member
הזמן יעבור מהר

אזרי סבלנות וכח, זכרי את המטרה לטווח הארוך. אנחנו כאן כדי לעודד ולתמוך בך. oehhe

sunny lady

New member
יופי ../images/Emo140.gif

אני מאד שמחה בשבילך!!! אל תדאגי, המקום ממש לא מפחיד וההתרשמות שלך מהיחס החם היא באמת מאד מאד נכונה. עכשיו בקשר לזמן ההמתנה, 2 עצות : א. אם תתקשרי לשם מדי יום-יומיים (לאביבית המקסימה) ותבררי, יכול להיות שאם יהיה ביטול של מישהו (מה שקורה הרבה מאד פעמים) הם יכניסו אותך לפני התור. אם תביעי בפניהם את הרצון הרב שיש לך להתאשפז ואת הנכונות והמסירות שלך לטיפול, הם יעריכו את זה ויכול להיות שיוכלו לעזור לך להיכנס לפני הזמן. לי אישית זה קרה. הם מאד מעריכים אנשים שבאים לטיפול עם נכונות ומוטיבציה גבוהה. ב. בינתיים, בזמן שאת ממתינה לטיפול, תתחילי לעבוד על ההבראה בעצמך. הרבה בנות טועות לחשוב שבזמן ההמתנה לאשפוז הן צריכות להוכיח עד כמה הן חולות כדי שלא יבטלו להן את ההחלטה על האשפוז, בעוד שההפך הוא הנכון. כמו שציינתי, הצוות במחלקה מחפש לראות נכונות ומוטיבציה להבריא. אם תראי להם שאת עושה את זה גם בעצמך בזמן ההמתנה ולא "חוגגת" על המחלה בזמן שאת ממתינה, לא רק שהם לא יבטלו את האשפוז, הם אפילו יעריכו אותך יותר וסביר להניח שיעזרו להקדים לך את התור. ובינתיים, באמת אנחנו כאן בשבילך. תתכונני נפשית ותעשי החלטות לקראת ההחלמה שלך
כל הכבוד לך!!!

shapeshift

New member
הופתעתי

ביום רביעי בבוקר עם טלפון. התקבלתי לאשפוז. מתישהו בחודש הקרוב זה יקרה. סאני, את כל כך צודקת שעניין ה "להוכיח שאני באמת חולה". זה בדיוק שאני מרגישה, וזה מה שכל כך מפחיד אותי. אני מרגישה שאני צריכה להמשיך ולהכויח לכולם שאני לא מסוגלת להתמודד לבד. למרות שאני מבינה כמה שזה שגוי ומטופש. אני משתדלת לא ללכת בדרך הזו. עכשיו אני אשתדל אפילו יותר.

sunny lady

New member
איזה יופי 2 ../images/Emo140.gif

אני שמחה שיש לך תור לאשפוז, ושמחה פעמיים על זה שאת עובדת עכשיו על שתי העצות שנתתי לך
ותרגישי חופשי להיעזר בנו בזמן ההמתנה, בזמן האישפוז ובכלל. אם יש לך שאלות או שאת צריכה תמיכה בזמן שאת ממתינה לאשפוז - בשביל זה אנחנו כאן. בהצלחה!!

oehhe

New member
יופי, בשורות מעודדות

שכל הדברים הטובים יקרו מהר ובצורה נכונה, שכל הדברים הרעים כלל לא יקרו. קחי את המלחמה הזאת ברצינות וביסודיות, נצחי אותה בצורה יסודית ומושלמת. ואל תשכחי לעדכן אותנו. oehhe

למעלה