איזה יופי של פורום תתחדשו

איזה יופי של פורום תתחדשו

ושאלה יש לי שלושה ילדים .כיום אני לא עובדת עקב בעיות בריאות . כשעבדתי אני ובעלי הרווחנו יחד משהו כמו 7000 -8000 ש"ח יש לי משכנתא 2000 ש"ח בחודש ועוד הוצאות שונות הסתדרנו קצת בקושי עם עובר של 5000 ש"ח קבוע כלומר הוצאות בסביבות ה9000 ש"ח היום המשכורת של בעלי לבד תהייה משהוא כמו 5000 איך ואיזה אפשרויות יש לי להגדלת ההכנסות דרך הבית .הקיצוץ היחידי שאפשרי וייהיה הוא בכלכלת הבית עם כיום אני מנהלת כלכלת בית של 2000 ש"ח אני מאמינה שבקושי אבל אפשרי יהייה להוריד ל1.500 ש"ח מקווה לרעיונות ושוב יופי של פורום בטוח אני אלמד ואתייעל .

goldy

New member
תעשי רשימת הוצאות *מדוייקת*

ותני למציאות לבלבל אותך עים עובדות.

גולדי אולי יש לי קושי בהבנת הנקרא

אבל כתבתי שעשיתי רשימת הוצאות אני יודעת שההוצאות גדולות מההכנסות כי ההכנסות שלי קטנו השאלה הייתה איך מגדילים את ההכנסות למרות מצבי הבריאותי . המציאות שלי היא עובדתית אבל תמיד אפשר לשנות את העובדות וככה לשנות את המציאות

Itzik RDVC

New member
ברצוני להתייחס לעובר הקבוע!

אולי לא את, אבל אנשים רבים רואים בעובר בטעות כעוד מקור הכנסה. שימו לב כולם, אם את בעובר קבוע של 5,000 שקל ונניח שאת משלמת על המינוס רק פריים +4 נעגל את זה לשם הנוחות ל-10% שנתי. (יתכן ואת משלמת יותר). לכן את משלמת כל שנה 500 שקל לבנק על המינוס ובקירוב 40 שקלים לחודש הולכים סתם! לכן חשוב מאוד ללמוד לחיות בלי מינוס. איך יוצאים ממנו, יש כמה דרכים ואפשר לדבר על כך.

ברור לי שאובר זה לא פיתרון אבל אולי

לא שמתם לב לסכומים הכנסות 8000 ש"ח והוצאות רק המשכנתא 2000ש"ח עם שלושה ילדים כלכלה בתי ספר אין חוגים כי אין תקציב רק תשלומי בית ספר ונסיעות הם 600 ש"ח בחודש באזור שאני גרה היא אפשר בלי רכב כך שיש גם הוצאות על רכב יש לי הלוואה שלקחתי בלית ברירה מתוך צורך בריאותי ומה בדיוק נשאר איך אפשר בלי אובר . את כל הרעיונות של להציב רשימות הכנסות מול הוצאות אני מכירה . אין לי כבלים לא קונה בגדים לא יוצאים לבלות הדבר היחידי שהוא מותרות זה האינטרנט ולצערי בעידן של היום הילדים חייבים אותו ללימודים ולחברה תקינים (בני לומד מחשבים בבית ספר ) כמובן שאפשר עוד להצטמצם ואז להצטלם לטלויזיה לאור נרות ומקרר ריק . לכן ברור לי שכרגע שההכנסות שלי יורדות ל5000 ש"ח אני חייבת הכנסה נוספת . או רעיונות לקיצוץ שאני לא מכירה הראש פתוח לקבלת רעיונות שאלתי עם מישהוא מכיר דרכים להכנסה שאפשר לעשות מהבית

dify

New member
מחשבות בנושא...

השאלה היא באמת למה לא לעשות איזשהי עבודה, גם אם חלקית, בבית, החל מבייביסיטרים, כמו הילדות המתבגרות, או מטפלת לכמה שעות ביום, עזרה לזקנים בבקרים. לא פירטת מה הבעיה הבריאותית שלך אבל לא ברור לי אם את לא יכולה לעבוד בקלדנות, כשומרת בכניסה למקומות, כפקידת קבלה- כל עבודה שרובה ישיבה, יכולה להיות אופציה, לא? אפילו לצאת עם כלבים ( יש אנשים שתכלס מחפשים מישהו שיוציא להם את הכלב פעם ביום כי הם בעבודה ומשלמים בעד זה). אני לא יודעת כמה את יצירתית וכמה את מוכנה להתחיל עכשיו לפתוח עסק, אבל בעיקרון אפשר לעשות דברים בבית ולמכור אותם בדוכנים וכד', אבל זה כבר דורש יותר התעסקות. אם את פתוחה לזה- זה לפחות יתן לך אופציה השתכרות שכרגע אין לך בכלל, אולי את יכולה לעבוד למען מישהי שיש לה כזה דוכן, להכין לה את הבסיס לעבודות שלה, אולי שווה לך לעבור בין דוכנים ולהציע את עצמך (שוב, אם את טובה בסוג כזה של עבודה). תפתחי אוזניים, תספרי לכולם שאת מחפשת, לפעמים מדהים מה אנשים צריכים

עבודות מהבית

לא ממש ברור לי למה הפסקת לעבוד ומה היתה עבודתך הקודמת, לא מחטטנות אלא מרצון לעזור, אולי יש דברים אחרים שאת כן יכולה לעשות, למשל לטפל בילד בבית, אחרי ביה"ס ועד שהוריו חוזרים הביתה, הרי ממילא יש לך ילדים בבית. כמו כן ניתן למצוא עבודות בהקלדה, על המחשב, אפילו עבור חברות או עבור סטודנטים שמעבירים לך בכתב יד ואת מקלידה עבורם, חפשי באתרים שונים. האם הבעיה הרפואית אינה מאפשרת לך בכלל לצאת מהבית? אולי לעבודה קלה יותר? מה עם בישול בתשלום? אני מכירה שתי בחורות שמסיבות אחרות לא רצו לעבוד בחוץ ולא בעסודה עם תלוש אז הן הפכו למבשלות, פרסמו את עצמן באיזור הקרוב אליהן, לא אלרועים אךלא למשפחות לשבת, או אוכל מוכן לשבוע וכדומה. הן לוקחות כ 30 ש"ח לשעת עבודה, בביתן, כשהלקוח/ה מביאים את המצרכים הנדרשים אחרי תכנון התפריט. יש שיעורים פרטיים לילדים בבי"ס, תלוי במה את טובה ומ היכולה לעשות ואפילו שמרטפות שעות הערב. זה פשוט, רק תגדירי מה את לא יכולה לעשות, ומה השעות בהן את יכולה להתפנות לעבודה. כשרוצים, מצליחים, ואני לא מדברת ממרום עושר גדול, גם אני במצב לא טוב, אבל ממצה את כל יכולותיי להרוויח כסף, פשוט קצת בזבזנית...בהצלחה

ariri

New member
הכנסות מול הוצאות

כשאנו דנים על הכנסות מול הוצאות ברור שמשואה כזו צריכה להיות מאוזנת ואסור שההוצאות יעלו על ההכנסות. כאשר מתערערת ההכנסה ויורדת יש שתי דרכים הגיוניות לטפל בבעייה, ניתן אף שתיהם גם יחד. א. להגדיל שוב הכנסה. ב. להקטין את ההוצאה. מניסיוני הגדלת ההכנסה הוא תהליך שאורך זמן , מציאת הכנסה חילופית וקבלת שכר, לפיכך בשלב ראשון יש לשאוף אליו אך לא להתבסס על הכנסות עתידיות שלא ברורות. לפיכך אני ממליץ על צימצום הוצאות, כפי שכבר ביצעת. בנושא מזון את יכולה לקצץ יותר עם תסתמכי בעיקר על מוצרי ייסוד ומזון לא מעובד . בדקי בעיריה אפשרות להקלות בתשלומים שונים כמו ארנונה, בתי ספר, חוגים. ביגוד, אולי לפנות למשפחה / חברים לסייע בבגדי ילדים . לגבי משכנתא, אין לי את כל הפרטים אבל אולי ניתן לבצע מיחזור להחזר חודשי נמוך יותר? רעיונות נוספים תוכלי לקבל כאן בפורום מהחברים. בהצלחה

ariri

New member
מיחזור משכנתא- הסבר

אסביר זאת בדוגמא נומר שלקחת משכנתא ל 20 שנה בהחזר של 3000 שקל לחודש. לאחר 10 שנים נקלעת למשבר כלכלי ואינך יכולה יותר להחזיר סכום זה אלא רק 1000 ש"ח בחודש המשכנתא שנותרה היא לעוד 10 שנים. ניגשים לבנק וממחזרים את שארית המשכנתא במקום 10 שנים ל 25 שנים ואז הסכום החודשי יורד. אני חייב לציין כי במחזור כזה העלות הכוללת של ההלוואה גדלה אולם הסכום החודשי קטן. כמובן כדאי בבנק לבדוק כידאיות של התהליך.

yatirb

New member
זו לא המהות של מחזור משכנתא!

מחזור משכנתא פרושו ניצול שינוי בתנאי המשכנתאות למשל ירידה בריבית או שינוי בשער הדולר שמאפשר לחסוך כסף על ידי סגירת המשכנתא הישנה ולקיחת משכנתא חדשה בתנאים טובים יותר אבל שיהייה ברור שמדובר בהחלפה של טריפה בנבלה... אני רוצה להגיד לך בצורה ברורה א-ל ת-ק-ח-י מ-ש-כ-נ-ת-א זאת טעות כלכלית שעולה ביוקר רב למי שאין לו את הכסף לקנות דירה מהחסכונות שלו תוכלי להיווכח בכך במחשבון המשוכלל שמשווה בין קנייה ושכירה של דירה באתר הבא http://www.hakesef.org

למעלה