אז כמו שהבטחתי הנה ההמשך

snowhite1064

New member
אז כמו שהבטחתי הנה ההמשך

אז ככה, אחרי יומיים ששכבתי בבית החולים בהמתנה שהנסיכה שלי תואיל בטובה לצאת לאוויר העולם ולהראות להוריה המודאגים, שלא הצליחו לישון מיום חמישי עד ליום שני שבו נולדה, שהיא בסדר גמור, הסתבר לנו שאימי מאושפזת עם דלקת ריאות קשה. באותו יום שילדתי בת דודתי לקחה פיקוד על הילדים שלי עד שאחי חזר מהעבודה (ולה בעצמה יש שני ילדים ובעל בכסא גלגלים כך שרק זה היה חסר לה) ואז אחי שמר עליהם. לקראת סיום הערב הוחלט להביא את הילדים לראות את אימא ואת האחות החדשה שלהם (שבתי הגדולה חיכתה לה בכליון עיניים וכל יום הייתה שואלת מתי התינוקת תצא). היה ברור לנו שכל התוכניות שעשינו לפני הלידה לא יתקיימו. מכיוון שהייתי אמורה ללדת כמה ימים לפני פסח היה מתוכנן שאנחנו נגור אצל הוריי מיום הלידה ועד אחרי פסח. ככה לא אצטרך להכשיר את הבית ואוכל גם לנוח אחרי הלידה. זה לא שאני מפונקת אבל הילדים שלי די צמודים מבחינת גיל ולכן תיארנו לעצמנו שלא יהיה קל לטפל בשלושה ילדים ברגע שבעלי יחזור לעבודה. ומכיוון שהוא מנהל של יחידה מאוד חשובה באחת מרשתות השיווק הגדולות בארץ הוא לא יכל לקחת הרבה חופש. לכן באותו ערב אחרי שדאגו שהם יקולחו ויהיו בפיגמות הביאו את הילדים לבית החולים. וסוכם שבעלי נוסע איתם הביתה לאחר מכן. מסכן, הוא היה שפוך אחרי לילות ללא שינה והוא חלם על מקלחת ומיטה. אחותו שהייתה בחופשה מיוחדת מהצבא (היא ספורטאית ולכן היא מקבלת חופשות מיוחדות פעם בחודש) אמרה שאין לה כוח לבוא איתו לבית שלנו. די כעסתי על זה כי קודם כל הוא היה עייף אז היא יכלה לנהוג במקומו (זה נסיעה של 45 דקות עד הבית שלנו) וחוץ מזה שהיו עוד סידורים לעשות לפני שאנחנו מגיעים הביתה עם התינוקת (כי חוץ מלכבס את הבגדים והסל קל לא עשינו כלום כי לא חשבנו שיילדו אותנו. אפילו הרופא שלי אמר שבטח רק אהיה במעקב. וגם עשינו חישוב שאם כן אלד לפני הזמן אנחנו נהיה אצל הוריי, ואצלהם הכל היה מוכן, כי אימי דאגה להכל). ולעשות את כל הסידורים כאשר שני ילדים בני 4 ורבע ושנתיים וחצי מסתובבים בין הרגלים זה די קשה. למחרת בבוקר בעלי הגיע לבית החולים עם הילדים (איפה הוא ישים אותם?) אחד הלך איתו לראות מה שלום אמא שלי ואחד נשאר איתי ולאחר מכן עשינו רוטציה. חמותי הגיעה בצהריים כאורחת ולא כסבתא. הביאה חליפה לכבוד הלידה. בעלי היה עם הבת שלי אצל אימי. מזל שאחי ישב איתי כי חמותי התחילה לשאול כאלה שאלות שהפיוזים פשוט קפצו לי. היא שואלת:"למה בעלך לא חזר לעבודה? זה לא בסדר היום יום שלישי ומיום ראשון הוא לא היה בעבודה". אז אחי ענה במקומי:"ואיך את רוצה שהוא ילך לעבודה? יש לו שני ילדים בבית שהוא צריך לדאוג להם. נכון, הגדולה בגן אבל זה רק עד 13:15 ואמצעי בבית בדרך כלל עם האמא ועכשיו היא בבית חולים". ומה היא אומרת לאחי:"שיביאו בייבי סיטר זה רק ליום יומיים ואחר כך היא משתחררת מבית החולים". אז אחי אומר לה:"ומה עם לעזור יום יומיים בבית. אחותי עם תפרים והיא חלשה מאוד". אז מה היא אומרת? "היא תסתדר" אתם מבינים את זה? היא לא הציעה אפילו לעזור. נכון שהיא עובדת כל יום ארבע שעות ביום אבל אחרי השעות האלה היא יכלה לעזור לבן שלה קצת. אז נכון שיש כאלה שיגידו שהיא לא חייבת לו כלום. אבל בכל זאת זו סבתא שלהם ואמא של בעלי. לא יקרה כלום אם היא תעזור קצת, ובמיוחד שהיא ידעה וראתה שאמא שלי מאושפזת בבית החולים. בקיצור, בכלום היא לא הציעה עזרה. כל מי שבא לבקר אותי בבית החולים השתגע איך "התאוששתי" כל כך מהר אפילו שיש לי תפרים ואפילו אחרי שבעלי סיפר לכולם שזאת היתה הלידה הכי קשה שלי מכל השלושה כי סבלתי הכי הרבה שעות כאבים איומים. לכי תסבירי לאנשים שאין לך ברירה כאשר אני כל היום בחדר עם התינוקת שיונקת וכאשר היא לא יונקת אני צריכה לדאוג לשני ילדים אחרים (האמצעי עד לפני עשרה ימים היה עדיין עם חיתולים). הגעתי הביתה ביום רביעי בערב למקרר ריק. קנינו פלאפל בדרך הביתה כי ידענו שאין אוכל. בדרך כלל בימי שישי אנחנו הולכים לחמותי בצהריים. בעלי אמר לה באותו יום שהשתחררתי מבית החולים שהוא יבוא עם הגדולים לביקור אצלה בצהריים כדי שאני אוכל קצת לנוח עם התינוקת בבית. ואז היא אמרה לו:"אני לא יכולה שתבואו אני נוסעת לטיול שישי-שבת". ביום שישי בשעה 14:00 (הוא היה בביקור בבית חולים אצל אימי והילדים היו עם אחי) היא התקשרה לבעלי להגיד לו שבסוף היא החליטה לא לנסוע. אז הוא שאל אותה:"אז אפשר לבוא אליך לקצת עם הילדים?" אז היא אמרה לו:"לא. לא הכנתי אוכל ואין לי כוח. וגם לא מחר. אני צריכה לנוח היה לי שבוע קשה". אתם מבינים את זה? אז תגידו לי זה לא מעצבן קצת? מה שהכי הרגיז אותי זה שבעלי מתעלם מכל העניין. הוא אומר לי אבל לא ביקשתי שתכין משהו אז מה את רוצה ממנה? אולי קצת שתהיה אנושית. היא יודעת מה זה ללדת ילדים. אני בטוחה שהיא לא הגיעה הביתה אחרי לידה ומיד הייתה צריכה לעמוד ולבשל למשפחה עם ארבעה נפשות. ועוד החצופה הזאת שואלת אותי:"נראה לך שאמא שלך עדיין תעשה אצלה את ליל הסדר? כי אם לא אין לי לאן ללכת." זה מה שמדאיג אותה? מה עם זה שאמא שלי קודם כל תבריא? ומה עם האופציה שפעם אחת, אחרי 4 שנים היא תעשה אצלה בבית? אפילו שאמא שלי השתחררה מבית החולים שבוע לפני פסח היא לא הציעה עזרה ואני (עם הלב הרחום שלי) הייתי נוסעת כל יום חיפה-יקנעם עם שלושה ילדים כדי לעזור לאימי על מנת שנוכל לקיים סדר פסח כהלכתו. אז תגידו לי איך אפשר להבין ולאהוב אישה כזאת שחושבת רק על עצמה? וחמי? בכלל לא שמעתי ממנו ולא ראיתי אותו (למרות שהוא דיבר עם בעלי בטלפון ואמר לו שאין לו כוח לבוא לבית החולים ואלינו הביתה הוא לא יגיע כי זה רחוק. הוא גר עשר דקות נסיעה באוטובוס מבית החולים). את הנכדה השלישית שלו ראה בפעם הראשונה כאשר הייתה בת 3 שבועות.

וואוו אלוהים ישמור

תראי כמה שכל הסיפור הזה כואב רק מלקרוא ובטח שבטח כואב יותר למי שחוותה את זה אני באמת לא מצליחה לחשוב על משהו שאת יכולה לעשות אם בעלך "עיוור" לכל המתרחש.לפי דעתי ברגע שתתחילו להכנס קצת לשגרה תמצאי ביביסיטר ותלכי עם בעלך לאיזה בית קפה או מקום שקט ונעים ותנהלו שיחה בקשר למה שקרה ובפשטות ועדינות תסבירו לו את מה שכואב ומציק לך ותבקשי ממנו רק להבין אותך. הוא לא חייב להסכים אלא רק להבין ולהיות יותר דרוך למה שקורה עם משפחתו. אל תשכחי לא נעים להיות בצד שכל הזמן המשפחה שלו לא בסדר וטועה ופוגעת. תנסי להבין גם את הצד שלו.

snowhite1064

New member
בעלי באמת ובתמים מאמין שאם רוצים

משהו צריך לבקש ולא לצפות "לטובות". העניין הוא שזה עובד רק ממנה אליי ולא ההפך. כלומר, היא מצפה שאני אעשה בשבילה דברים מבלי שאבקש אבל לפי דעתה היא לא חייבת לי או לבן שלה שום דבר. היא אומרת שבנים צריכים לדאוג לעצמם ושההורים של הבנות ידאגו לבנות (בכל אופן זה התירוץ שהיא נותנת לכך שהיא כל הזמן דואגת לבת שלה לכל מיני דברים ולבן שלה לכלום. בעלי אפילו הבהיר לי שהיא מבחינתה לא תעשה שום דבר שאני יכולה להנות ממנו גם. (כמו לתת לנו כסף או לקנות לנו משהו או אפילו לעזור עם הילדים). אבל כל יום שישי שאני אומרת לו שאין לי מה לעשות אצל אמא שלו כי היא אפילו לא מכינה אוכל שאני אוכלת (והיא יודעת שאני כמעט ולא אוכלת בשר)אז הוא אומר:"אנחנו משפחה, אז נלך כמשפחה. וזה משנה אם טוב לך שם או לא". לפי דעתי קל לו לדבר כי מההורים שלי הוא זוכה ליחס נהדר. ותאמינו או לא אמא שלי יודעת יותר טוב מאמא שלו מה בעלי אוהב ומה לא. ואם יש מאכל שבעלי לא אוהב (כמו מרק ירקות) אז אימי מכינה לו תחליף (מרק אחר). בעלי לדוגמא שונא קישואים. אבל גיסתי מאוד אוהבת. אז היא מכינה קציצות עם קישואים . כך שיוצא שבעלי לא נוגע. את היית מצפה שאמא תדאג לכל הילדים שלה אבל זה לא קורה. רק לבת שלה היא דואגת.

אנילה1

New member
שילגיה, תפסיקי לעשות השוואות בין

חמותך לאמך. חמותך למדה מגיל צעיר שצריך רק לדאוג לבנות ולא לבנים. היא לא תעשה בשבילך כלום כי היא יודעת שהוריך עוזרים לך, כי את בתם. זאת האמונה שלה ואת לא תקבלי כלום ממנה. אני הייתי מפסיקה גם לעזור לה. תגידי לה שאצלך במשפחה הבנות עוזורת רק לאמהות ולא לחמות. ומכיוון שיש לה בנות שהן תעזורנה לה. כי את עוזרת לאמך. זהו. צריכים להיות קוים ברורוים של מה כן עושים ומה לא עושים. ובכדי לא לריב עם בעלך את צריכה ללכת איתו לאמו. אבל אל תעשי שם כלום, את תהיי שם על תקן של אורחת. כי זה התפקיד של הבנות שלה.

snowhite1064

New member
הוי אנילה, איך ידעתי שזאת תהיה

התגובה שלך (ואני לא אומרת את זה בכעס אלא בהבנה שאת לוקחת את הצד של החמות). אבל אני לא עושה השוואה בין אימי לחמותי. אני במקרה הזה עושה השוואה בין בנאדם לח... של בנאדם. את אומרת שהיא יודעת שהוריי עוזרים לי אז לכן היא לא תעזור לי. אבל כאשר אני הייתי מאושפזת בבית החולים גם אימי הייתה מאושפזת, והעזרה שלה (אם היא הייתה עוזרת) לא היה בשבילי אלא בשביל הבן שלה. ואגב, אם את חושבת שהבת שלה עושה משהו בבית את טועה. היא לא נוקפת אצבע. היא רק יודעת לדרוש ולקחת אבל לעשות משהו בבית היא לא עושה. אפילו את התיק שלה מהצבא (מאז שהיא בקורס, כי לפני כן היא שירתה ליד הבית והיתה כל יום בבית בשעה 14:30 ) חמותי פורקת לה ומפעילה מכונה בשבילה, בזמן שהיא מסתובבת עם החבר שלה. לי זה לא צריך להפריע, את צודקת. אבל כאשר היא באה אל בעלי ואומרת שזה לא בסדר שאני לא עוזרת לה לפנות מהשולחן אז אני מתקוממת. הילדים שלה לא אוספים מהשולחן למה אני צריכה לאסוף. מה אני משרתת?

SNOW........

ראשית אומר לך שאני מכירה את הבעיה שלך מקרוב. אבל סילחי לי שאני חולקת על דעתך........ אצל חמותי היתה אותה בעיה גם גיסתי לא נשואה והיא לא עוזרת להרים מהשולחן. כי לדעתי היא לא צריכה להרים את השולחן שהגיסות שלה אוכלות ויש גם ילדים אז מה היא המשרתת שלך? אני חושבת שאם את מוזמנת לאכול את צריכה להרים אחרייך אחרי בעלך וילדייך וזה לא נקרא משרתת.......... מה שיש לך איתם זה משהו אחר לגמרי אבל בקשר לעינין זה את לא צודקת..... צ'טערת...

snowhite1064

New member
כנראה שלא הבנת אותי. אני תמיד מרימה

אחריי ואחרי המשפחה שלי. גם אצל חמותי וגם אצל אנשים זרים. אבל שגיסתי מגיעה שעה אחרי שאנחנו סיימנו לאכול, והיא מתיישבת לאכול ולא מפנה את הכלים שלה אני לא חושבת שאני צריכה לפנות. עוד דוגמא? בבקשה. גרנו אצל חמותי חודש וחצי אחרי החתונה. אני עבדתי כל יום עד השעה 18:00 והייתי מגיעה בשעה 18:30 אליה הביתה למעט ימי ב' וד' שלמדתי עד 21:30 בערב וביום שישי למדתי מ-8:00 עד 13:00 . כל יום חמישי הייתי חוזרת מהשירותים ושוטפת את החדר שלנו, מנקה את השירותים, מקלחת ומסדרון ומכבסת את הכביסה שלנו. חמותי באה אל בעלי בטענה שאני עושה רק חצי עבודה. ושאם אני מנקה שכבר אנקה את כל הבית. גם בימי שישי הייתה מבקשת שאכין עוגה לשבת (להזכירך שלמדתי כל יום שישי במכללה) מכיוון שהתגוררנו אצלה בחורף השבת נכנסת מוקדם ולא היה לי יותר מדי זמן להתעסק עם עוגות. בדרך כלל הייתי עושה עוגת שוקולד. אז היא באה בטענות :"מה שוב פעם העוגה הזאת?" לפי דעתי זה נקרא להיות משרתת. אני לא מבקשת שינקו אחריי שלא יבקשו שאנקה אחריהם. אגב, כל פסח וראש השנה כאשר הם מתארחים אצל הוריי אף אחד מהם (לא חמותי ולא גיסתי, והס מלהזכיר את חמי) לא עוזרים לפנות מהשולחן או לעזור בהגשה. אז מה האורחים האחרים של הוריי כן יכולים והם לא? מה אנחנו משרתים שלהם.

omizu

New member
האם יש פגם אצל יצרני הצלחות שאינן

יכולות להתאים לידי הגבר?!?! הוא לא יכול לפנות בבית אמו כשבא עם אשתו וילדיו?!?!

snowhite1064

New member
יפה אמרת. אני הכרתי את בעלי

בלימודים גבוהים. כאשר באתי אליו הביתה במשך מספר פעמים (בהתחלה למדנו במכללת צפת ורק אחר כך עברנו לחיפה. הוא לטכניון ואני לאוניברסיטה) ראיתי שהחדר שלו ממש מלוכלך ומבולגן. בשלב מסויים התחלנו לעשות שבתות אחד אצל השני, ואז אמרתי לו שאני לא יכולה לישון על הריצפה כאשר היא מלאת אבק כי אני אלרגית לאבק וגם יש לי אסטמה. הוא אמר שאין בעיה ואמר שננקה את החדר ביחד כדי שילך לנו מהר. אמא שלו ראתה אותו עם המגב והיא התחילה לצעוק. מה אתם לא יודעים שזה מביא מזל רע שגבר מנקה. אני לא מרשה לו לנקות ולקחה לו את המגב ואמרה לי. הוא בטח מנקה בשבילך כי עד שהוא לא הכיר אותך הוא לא התלונן. אז אם את רוצה חדר נקי, תנקי בעצמך. ביום שישי כאשר היינו אצל חמותי הילדים רצו לרדת לגן שעשועים. אני הנקתי אז הילדה אז חמותי לקחה אותם. לאחר מכן שאבתי מנת חלב (הוראות של טיפת חלב שתינוק פעמיים ביום מנות שאובות על מנת לדעת כמה היא אוכלת מכיוון שהיא קטנה). בעלי אמר לי לכי לישון בחדר של אחותי. אז נראית הרוגה מכל השבוע. ובאמת הלכתי לישון. לאחר שעה וחצי התינוקת בכתה שהיא רוצה לאכול. בעלי ביקש מאחותו שתעזור לו להוציא דברים מהתיק והתחילו לחתל אותה. באותו זמן היא כמובן בכתה. ואז חמותי חזרה עם הילדים והתחילה לצעוק. לכו תעירו את אמא שלה (נשבעת לכם במילים האלה. לא בשם הפרטי שלי. ככה) מה אנחנו מבינים בתינוקות. היא בוכה. אסור שהיא תבכה. בעלי אמר לה שהיא בוכה כי היא רעבה אבל צריך להחליף לה חיתול קודם כי הוא מלא, ושהוא לא רוצה להעיר אותי כי גם אני מאוד עייפה וצריכה לנוח על מנת שיהיה לי חלב. כאשר הוא הלביש אותה הוא קיפל לה את הרגל שתיכנס למכנס. אתה הורג את הילדה. תעיר את אמא שלה כבר. ובעלי בתגובה שאל איך היא גידלה שני ילדים. בעלי ביקש מגיסתי להוציא את בקבוק החלב השאוב וכאשר היא פתחה את הפקק היא סובבה את ההברגה במקצת וכל החלב השאוב נשפך. על זה אומרים כן לבכות על חלב שנשפך. ואז כמובן שלא הייתה ברירה אלא להעיר אותי כדי שאניק. אז חמותי אמרה לבעלי:"אתה רואה. עכשיו היא לא בוכה. היא רצתה את אמא שלה". נו, אז מה עוד אני יכולה להגיד? אבל שאני אומרת לבעלי שיתן לי להישאר בבית אני מקבלת הרצאה שאנחנו משפחה ושגם אני לא הייתי רוצה שהוא לא יבוא איתי להורים שלי.

jesenia

New member
ווא ווא ווא

כמו שבח"לי היה אומר. אני מניחה שאחרי הרצאה כזו את נשארת ללא מילים. למען בריאותך הנפשית, כשאת מרגישה שישי אחד שאת ממש חייבת לנוח (מהשבוע, מהם), אל "תוותרי" (כמה אני שונאת את המילה הזו). אל תפצחי במלחמת עולם, אבל הבהירי שאת חייבת לנוח, וששם את לא יכולה לנוח עם כל הדרמות. ואל תתני לו להכניס את המשפחה שלך לענין, הנושא הוא המנוחה והשקט הפנימי ש ל ך.

עצמית

New member
הכי אהבתי את המשפט: "מביא מזל רע

שגבר מנקה". מזל רע לרצפה אולי. (תיראו איך היא נראית אחרי זה...)

אנילה1

New member
snowhite1064 מרוב עצבים לא יהיה לך

חלב להניק את הקטנה. אני חושבת שחמותך, וגיסתך יש להן שתי ידיים שמאליות. תגידי לבעלך שבינתיים לא תהיו אצל חמותך כי את מתעייפת אצלה, ויתייבש לך החלב. כשהקטנה תגדל נאמר בעוד חודשים שלושה, תהיי מוכנה לנסוע לחמותך.

jesenia

New member
אה-הא, היא צריכה להרים

בשביל עצמה, בשביל בעלה ובשביל ילדיה. מובן. רגע, בעלה וילדיה גם הלכו על הריצפה הנקיה - היא גם צריכה לשטוף את הריצפה. ומה, בשירותים הם לא השתמשו? ואם היא לא אכלה (לפני רגע היא אמרה שהיא לא אוכלת שם משהו, בקושי) אז היא כן צריכה? אה, נכון, אם בעלה וילדיה אכלו. כמובן, זה התפקיד שלנו, הנשים, לנקות אחרי כווווולם. כן, הבן למשל לא צריך להרים את הצלחת שלו. נגיד. כי עליו לא מסתכלים עם זכוכית מגדלת - רק על הכלה. מקווה שהובנתי....

אנילה1

New member
שילגיה, את צריכה להגיד לחמותך

שכמו שהיא עוזרת לבתה, ככה הוריך עוזרים לך. וכמו שהיא לא עוזרת לך ככה את לא עוזרת לה. הכלל הוא שאמהות הולכות עם הבנות שלהן. ולא עם הבנים. זה הכלל אצלה ותמשיכי אותו הלאה. את כמובן לא צריכה להאמין בזה.

למעלה