אוף טופיק - הזמנה לסרט...

אמיר.

New member
הבורא לא שונא את ....

ההומוסקלסואלים.. הוא רק מתעב את המעשה. כמו כל יחס מיני אסור (נאוף , גילוי עריות וכדו`)

ברואיו הדתיים, לעומתו

לוקחים לעצמם את החירות כן לשנוא את השונה באשר הוא וההומוסקסואלים בכללם :)

טל קר

New member
שמחתי לראות שאתה והבורא ביחסים

כל כך קרובים עד שאתה מרשה לעצמך לומר מה הוא התכוון מה הוא לא התכוון מה הוא אוהב ומה הוא שונא. אתה ממש כפסע מאמרתו של אריה דרעי לאחר שעבר חוק דרעי ``ידעתי שאלוהים יקבל את ההחלטה הנכונה``

אמיר.

New member
הכרתי לפחות אחד..

ואת כל כך נכונה לתקוף שאת לא טורחת לנסות להבין. נניח שיש לי ידיד עיוור. האם הוא `שד` ? האם לא אתפלל לרפואתו ??? תנשמי עמוק.

ספיר ק

New member
הגזמת

התאפקתי אחרי ההודעה הראשונה, שגם היא היתה פרובוקציה לשמה. הערת שוליים חסרת כל רלוונטיות לדיון שמאחלת רפואה שלמה. בהודעה הקודמת התייחסת להומוסקסואליות כמחלה, פה אתה משווה אותה לנכות. להזכירך, זה פורום פמיניזם. גם אם אתה עוד לא מכיר את כל הנפשות הפועלות, יכול להיות לך יסוד סביר להניח שיש כאן נשים לסביות, אולי יותר מאשר בפורומים אחרים. ואני דווקא לא חושבת שכל פמיניסט/ית צריך בהכרח להיות גיי פרינדלי. אני בהחלט מכבדת דעות של אחרים. אם יש לך משהו קונקרטי להגיד בנושא, בבקשה. אבל נכון לעכשיו מה שיש לך אלו השוואות לנכויות ומחלות. והכי משפיל, לדעתי, זה שאלו אפילו לא השוואות שמוצגות כהבעת דעה. אתה לא אומר `לדעתי הומוסקסואליות היא מחלה` ומסביר למה. אתה פשוט מאחל רפואה שלמה, כאילו מצפה שכולנו נאמר אמן אחריך. כאילו הומוסקסואליות היא פגם כל כך מובן מאליו שאפילו לא מחייב אותך בהסברים. למרות שאני חילונית, אני לא מאחלת לך שתרפא מדתיותך. למרות שאני אישה, אני לא מאחלת לך שתרפא מהיותך גבר. ואני אעריך את זה אם לא תאחל לי רפואה מהלסביות שלי. ארבל מנהלת פורום ``תחנה מרכזית`` של פורטל GoGay.

האמת היא שאני התעלמתי בכוונה משתי

ההודעות, ספיר, כי המחלה היחידה בדיון הזה שנראה לי שיכולה להכנס לרשימת המחלות ושניתן אולי להחלים ממנה היא תפיסת עולם חברתית שמוכתבת ע``י חוקים דתיים חשוכים ומנסה להכניס את הטבע לתלמים של טוב ורע ומותר ואסור. רק שנמאס לי לומר את זה כל כך הרבה ובכל מיני הקשרים, גם משום שהגעתי למסקנה שזה חסר טעם - החולים לא מודעים למחלתם באופן שיגרום להם לחפור בנפשם וסביבתם לחפש מרפא. סליחה על הבוטות. אגב, תשובותיך אמיר מקבילות לשני דברים חשובים שאתה מגנה: 1. אינוס יהודים בתקופת האינקויזיציה ותקופות אחרות להמיר את דתם (``להרפא``) 2. אמירה גזענית אנטישמית ידועה: Some of my best friend were Jews. ממרומי עשרות שנים של חיים חברתיים אני יכולה לומר שלא ראיתי אף אישה או גבר שאקומול עזר להם להפוך לסטרייטים. ראיץ לעומת זאת אינספור בכיוון ההפוך...ראה את האחוזים שהזכיר ירון. ותסתכל טוב טוב סביבך, כי בהחלט יתכן ש- some of your best friends are gay :) חנה

ההודעה הראשונה של אמיר היתה תגובה

על הודעה ``הזמנה לסרט`` שכוונה ישירות בין היתר אליו. הומוסקסואליות אסורה לפי האמונה הדתית של אמיר. לא נראה לי שאמיר מצפה שכולנו נאמר אחריו אמן כמו שאני לא מצפה שכולם יסכימו איתי שאני מביע דעה. אני חילוני ואינני מסכים עם הדעה שהומוסקסואליות היא חטא אבל יחד עם זה אני לא מתכוון להתווכח עם אמיר כי על נושאים של אמונה דתית אין מה להתווכח. ההשוואה לנכים או חולים רלבנטית מבחינת אמיר כי הוא לא שונא אותם באופן אישי(הם לא גורמים לו נזק כלשהוא ורק גורמים נזק לעצמם כי אלוהים שונא את המעשה שלהם ויעניש אותם עליו). אגב אני לא בטוח אם הומואים ולסביות זה סימטרי מבחינת האמונה של אנשים דתים כי אני זוכר איסור מפורש על משכב זכר אבל לא על משכב נקבה.

הומואים ולסביות זה לא סימטרי כמעט

בשום אמונה דתית. השערה שלי ? ההומואים מאיימים על הגבריות ובחברה גברית מובהקת זהו איום קיומי, שהם לא מרגישים שמצוי עליהם ב``משכב נשים``. גם נושא החדירה משחק כאן תפקיד אסוציאטיבי- סימבולי על גברים שכתבו את האיסור הזה, בעוד אצל לסביות זה כביכול לא קיים וגם אם הם נחדרות - הרי שהן בתוך מסגרת תפקידן הבסיסי של אישה להחדר. חנה

אני דוקא מוצא הגיון שדווקא

נשים סטרייטיות יכתבו איסור על משכב זכר ולא גברים. מצב שיש יותר הומואים הוא מצב שיש להן פחות אפשרויות למצוא גבר כאשר מצב שיש יותר לסביות כלל לא מפריע להן. שאלה אחרת היא האם יש השפעה לחינוך על ההעדפה המינית בחלק מהמקרים. יתכן שההחלטה של חלק מהאוכלוסיה לאיזה מין להמשך מבוססת על רוב המקרים שהן(הם) יודעות(יודעים) עליהם(ברור שזה לא עובד בכל המקרים כי אז לא היו הומואים ולסביות).

לחינוך יש לדעתי השפעה ישירה

על בחירה בוגרת לממש נטייה מינית קיימת ולא להתכחש לה. מבחינה זו - תהליך הפתיחות והפלורליזציה יעשה טוב לאלו שלו היו גדלים בחברה אחרת היו חיים כל חייהם וחייהן בארון. אז בעקיפין - כן. חינוך יגדיל את מס` ההומואים והלסביות המזוהים ככאלה, רק שנראה לי שהזיהוי או העדרו לא היו משנים את נטייתם הבסיסית המולדת ולכן המספר לכשעצמו אינו בר תמרון....

השאלה אם לכולם יש נטיה מולדת

אני מבין שהדעה שלך היא שכן. אני לא בטוח בזה ,ויתכן שיש כאלו שהנטיה שלהן(שלהם) היא דבר נלמד.

גיל.

New member
אוקיי... מצטער על ההצפונת...

נכנסתי במקרה, וראיתי כל כך הרבה דברים שיש לי מה לומר עליהם שהחלטתי פשוט לנטוש קצת את הפורום שלי ולשבת כמה ימים לכתוב אצלכם... סתאאאם! אבל אני ממש נהנה. אני חושב שתראו אותי כאן עוד הרבה... גיל.

ירון מ.

New member
גיל, בסוף קיבלת תשובה ממני D-:

תקרא את ההודעה שלי בשרשרת בעניין הקשר בין הומופוביה להומוסקסואליות מודחקת. ירון מנהל פורום גאווה ב IOL http://pride.iol.co.il

למעלה