אולי זה לא המקום

אולי זה לא המקום

אבל לפני זמן מה שמעתי שבתי זיקוק עדיין שופכים את מי השטיפה לקישון, ושילדים עדיין לומדים לשוט במי הנחל (אם אלו בכלל מים)... בדיוק כמו אותם ילדים ששלחתי לפני שנים "להביא את הסירות" (צופי ים והפועל חיפה עגנו לא רחוק מהחוף) ------------------------------------------------------------------ בחתירות ארוכות, חזקות ושקולות השטתי את הקנו הפלסטי שלי קדימה, נגד הרוח, מקביל לקו החוף. המים השמנוניים והאפלים הסתירו את הקרקעית הבוצית כחצי מטר תחתי. הקפדתי להמנע מנתזים או מערבול מיותר של המים. גם כך, הצחנה עלתה מהבועות שפקעו באדוה מאחורי. השוטרים בקנו הרודף לא הרשו לעצמם לירות. לא ידעתי אם זה משום שלא רצו לפגוע בי, או משום שכל ניצוץ עשוי להדליק את הגזים, לעטוף אותי ואותם בכדור אש. היה להם יותר מה להפסיד, ולכן התקרבו פחות לחוף. קו המים של שתי הסירות הזעירות מסומן בפס שחור שמנוני, הטיפות הזולגות לאורך המשוט צורבות כוויות בידי. הסתכלתי אל החוף החרוך. שרידי העצים עמדו למול השמים - חום על רקע חום. בתים ריקים נשקו לשמיים על גב ההר. הארובות המתות של מתקני התעשיה במפרץ, שכבר לא צבעו את השמיים הכחולים בחום, הנמל שנראה מכאן כמעט כפי שנראה לפני שנים, העגורנים החלודים נישאים על רקע ההר, הנמל הריק כמו בתחילת המשבר ... הגעתי לשפך. כאן, ממול אפשר לראות את שרידי הסירות, סיבי הפיברגלס חשופים אחרי שהמים המזוהמים כילו את מעטה הפוליאסטר. השלכתי למים את הזר - לזכרו של יואב. הקנו כבר התחיל להתפורר כאן, בנמל הקישון. לפחות אני לא אמות מהסרטן, לא כמו בלון צהוב מנופח מכורבל בצנורות אויר. לאט אבל מהר. ---------------------------------------- לזכרו של יואב "קרישנה"

cwen

New member
דווקא מאוד המקום

אתה מתאר מציאות שעם קצב הזיהום הנוכחי תגיע בעוד עשר עשרים שנה. (אולי הגזמתי קצת) סיפור יפה ומאוד נוגע ללב. אהבתי.

ange noir

New member
קצרצר אבל מרגש

ברכותי, הצלחת להעביר מסר נוקב בכלום לו מילים, יפיפה.

N Y

New member
מצמרר,

אם כי יתכן שהדבר נובע, מבחינתי, מהיותי בוגר צופי ים חיפה ובעל היכרות מעמיקה עם הסביבה הנדונה (בזמנו). בזמני ה-"מים" בקישון היו בעיקר נפט ותוצריו. אין לי מושג מה המצב כיום.

למעלה