תחנת פ"ת

מצב
הנושא נעול.

feedback

New member
תחנת פ"ת

תחנת פ"ת
מישהו כאן יכול לספר לי בקצרה על ההסטוריה של תחנת הרכבת הישנה ברחוב רוטשילד בפתח תקווה? בפעם האחרונה שראיתי שם רכבת ,זה היה לפני 5 שנים כשהייתי בשיעור נהיגה (וכמעט דרסתי את הפקח שבא לעצור את התנועה בפינסקר, כי לא היה שם מחסום אף פעם
). תודה

תחנת פתח תקווה

תחנת פ"ת
מישהו כאן יכול לספר לי בקצרה על ההסטוריה של תחנת הרכבת הישנה ברחוב רוטשילד בפתח תקווה? בפעם האחרונה שראיתי שם רכבת ,זה היה לפני 5 שנים כשהייתי בשיעור נהיגה (וכמעט דרסתי את הפקח שבא לעצור את התנועה בפינסקר, כי לא היה שם מחסום אף פעם
). תודה
תחנת פתח תקווה
השלוחה מראש העין לפתח תקווה (עוד לא היה קו לתל-ברוך, ת"א מרכז והרצליה, תחנות שלא היו קיימות אז) נבנתה בשנות ה-20, במימון המתיישבים. יש לנו בארכיון הרכבת תיק שלם של תכתובות עד להקמת המדינה על הקו הזה (שכנראה לא הצדיק את עצמו כלכלית), אבל לצערי הארכיון לא פתוח לקהל מסיבות טיפשיות שונות. ישנו אדם בשם רועי פרס שכתב עבודה על הקו, בהסתמך על נתונים נוספים, פחות "מסווגים". העבודה אמנם לא מפורטת כל-כך, וחסרה הרבה מהנתונים שקיימים בארכיון מוזיאון הרכבת (לדוגמה - שרטוטים של התחנה ותמונות), אבל אני מקווה שהיא תענה על צרכיך. כתובת הדוא"ל שלו: [email protected]. אם הכתובת לא מעודכנת, כתוב לי הודעה ואשלח לך את מספר הפלאפון.

מצב
הנושא נעול.
למעלה