שלום לכם. חדשה פה ויש לי הרבה שאלות

zehavoz

New member
שלום לכם. חדשה פה ויש לי הרבה שאלות

שלום אמא לשני חיילים , אחד עתודאי שהתגייס עכשיו ובקורס קצינים והשני שנה וחודשיים בצבא. משרת ביחידה קרבית במרכז הארץ. עדיין בתהליך הכשרה. אני מרגישה שלא שומרים על הזכויות של הקרבי מבחינת יציאות. מחודש מרץ היו לו שלוש רגילות - אחת של 4 ימים ( יצא שישי חזר חמישי), אחת של שלושה ימים שחוברה לראש השנה ואחת עכשיו - יצא ראשון בערב וביום חמישי הודיעו לו שעליו לחזור לבסיס - קיבל עונש שבת. (על דבר פעוט למדי). למעשה חוץ מזה לא היו לו רגילות. קודם כל - נראה לי אכזרי למדי להחזיר מרגילה לשבת עונש, כשכבר הודיעו לו ביום חמישי מצב רוחו התרסק. שנית - לא ניצל את כל ימי החופש והרגילות שלו קצרות ( רגילה זה ארבעה ימים או חמישה ימים?) שלישית - הוא כבר סגר שבועיים לפני השבת הזו, ובשבת הבאה הוא גם אמור לסגור - כלומר יסגור ארבעה שבתות רצוף ( כשבאמצע רגילה) - האם מותר לעשות את זה? זה חוקי? ואם זה לא חוקי - אז מה לעשות? להתלונן? האם זה מוצדק מספיק? כי גם לתלונות יש מחיר. כואב לי שהצליחו לשבור את המוטיבציה שלו באופן שיטתי למדי, הוא הגיע ליחידה שרצה ומנסה להיות חייל טוב. אין סיבה ליחס כזה. מרגישה גם שנשחק כי לא מקבל מספיק זמן "בית". מה אתן חושבות? אשמח לשמוע מכן.

אםפי7

New member
שלום לך אמא יקרה

מכירה את ההרגשה, השריונר שלי כבר שנה וחודשיים בצבא קיבל 2 רגילות, וגם אחת מהן הייתה מפוצלת. ככה זה לוחמים. תמיד יכול ללכת לדבר עם המ"מ או המ"פ, מישהו אמר שהם מקבלים את הימים האלה בחופשת שחרור. תבדקי

פולי44

New member
הי zehavoz

מדברייך עולה תסכול רב, אבל אני יכולה להגיד שמצבו של החייל שלך יחסית טוב. 3 רגילות מחודש מרץ, זה לא מעט בכלל. עד כמה שאני מבינה, רגילה מגיעה כל 4 חודשים. מהבחינה הזאת הוא קיבל מה שצריך. וככה זה בקרבי, גם כשמגיעה רגילה, המפקדים יכולים להגיד שלא נותנים אותה מסיבות מבצעיות ועם זה את לא יכולה להתווכח. מתוך ימי החופש המגיעים לו כל שנה יכול לגרור 7 ימים לשנה הבאה ואת השאר יקבל בחפש"ש. ככה זה עובד. איך מרגישים החברים שלו? גם הם מרגישים שחוקים בגלל הסיבה שתיארת? אולי זו בעיה פרטית שלו וצריך לתקוף אותה מכיוון אחר? בהצלחה שיהיה לו

למעלה