שאלה לגבי גט

מצב
הנושא נעול.

tplkgy

New member
שאלה לגבי גט

שאלה לגבי גט
שלום, אני אשה נשואה+2 (מעל גיל 20), נשואה כבר 25 שנים לבעל מהמר כפייתי . הוא מצידו מתנגד לגט שנים רבות. לאחרונה, הימר והפסיד סכום של בית כ(600 אלף ש"ח) הבנתי שיש אפשרות מבחינה חוקית לאלץ אותו מתוקף הנסיבות לתת גט רציתי לאמת את המידע ולקבל פרטים נוספים תודה,

תשובה

שאלה לגבי גט
שלום, אני אשה נשואה+2 (מעל גיל 20), נשואה כבר 25 שנים לבעל מהמר כפייתי . הוא מצידו מתנגד לגט שנים רבות. לאחרונה, הימר והפסיד סכום של בית כ(600 אלף ש"ח) הבנתי שיש אפשרות מבחינה חוקית לאלץ אותו מתוקף הנסיבות לתת גט רציתי לאמת את המידע ולקבל פרטים נוספים תודה,
תשובה
לא מצאתי עילה כזאת בספרות אבל אולי ניתן לטעון שקיים חשש שיאבד את כל כספו ולא יוכל לפרנס אותך ולכו יש לחייבו בגט, בדומה להגיון שעומד מאחורי חיוב רועה זונות לתת גט. בעל שבוגד באשתו חייב לתת גט כי קיים חשש שיוציא את כספו על נשים אחרות ויפגע במזונותיה. יתכן שיתרו בו לפני כן. אפשרות נוספת היא שמדובר במום ואם לא ידעת עליו לפני הנישואין את זכאית לקבל גט.

tplkgy

New member
תגובה

תשובה
לא מצאתי עילה כזאת בספרות אבל אולי ניתן לטעון שקיים חשש שיאבד את כל כספו ולא יוכל לפרנס אותך ולכו יש לחייבו בגט, בדומה להגיון שעומד מאחורי חיוב רועה זונות לתת גט. בעל שבוגד באשתו חייב לתת גט כי קיים חשש שיוציא את כספו על נשים אחרות ויפגע במזונותיה. יתכן שיתרו בו לפני כן. אפשרות נוספת היא שמדובר במום ואם לא ידעת עליו לפני הנישואין את זכאית לקבל גט.
תגובה
ואם ידעתי על כך לפני הנישואין אך ההימור לא היה נראה כפייתי ולא דוברו על סכומים כאלו. איני זכאית לקבל גט?

guy350

New member
כפיית גט

שאלה לגבי גט
כפיית גט
לצערך אישה לא יכולה לכפות גט על בעלה. יש מספר דרגות של פסקיי דין לגורשין , המלצה להתגרשת, מצווה להתגרש, וחובה להתגרש, וכפיית גט, . בישראל ניתנו בסך הכול 70 פסקי דין של כפיית גט והעילה שלך היא לא עילה שמצדיקה מצב כזה כלל יש שלוש עילות לגרושין , פגם מומ , מאיס עלי , ועוד עילה הימורים לא נכללים בכך ואני גם לא מכיר מהמהר שנכפה עליו להתגרש מאישתו , את באמת במצב קשה לצערי הרב אבל גירושים לא יפטרו לך את הביעה. בהצלחה עו"ד גיא בית און

מצב
הנושא נעול.
למעלה