שאלה בנוגע לצוואות וירושות

the blak angel

New member
שאלה בנוגע לצוואות וירושות

שלום, אני לא יודעת אם זה המקום המתאים לשאלה הזאת,אבל אם מישהו מבין בזה אני אשמח לתשובה=] לפני כמה חודשים סבי נפטר. סבתא שלי(אשתו) ביקשה לא מזמן לפתוח את הצוואה ולקיים אותה. בצוואה נכתב שיש סכום כסף מסויים לי ולאחותי(סכום דיי גדול) אבל אנחנו יכולות למשוך את הכסף רק כשנתחתן. השאלה שלי היא האם יש דרך לערער על הצוואה הזאת,היות ונקלעתי למצב כלכלי בעייתי ואני צריכה את הכסף באופן מיידי. ועוד שאלה,אם אני אתחתן באופן פיקטיבי,כדי לקבל את הכסף מהצוואה ואז אתגרש,זה ייחשב כהונאה?זה קביל בבית משפט?וזאת עבירה על החוק?אם כן,מה דינה של העבירה הזאת? תודה רבה, מורן

תשובה

לגבי השאלה הראשונה, באם ניתן "...לערער על הצוואה...", נא לפנות לפורום דיני משפחה וירושה. לגבי השאלה השנייה, אם אני מבין נכון אמור להתמנות מנהל עיזבון אשר אמור לדאוג לכספים עד ליום שבו את ואחותך תתחתנו? היכן מצוי הכסף עתה? ככול שאני מבין את השאלה, בכל מקרה, מי שיחזיק בכסף המיועד לכן יוכל לתת לכן אותו רק כאשר תתחתנו, וצריך לקרוא את הוראות הצוואה בצורה מדוייקת. במצב שכזה נישואין פיקטיביים בכדי ל"עבוד" (=לרמות) על מי שמחזיק את הכסף בדי שיעבירו לידייך הינה עבירה פלילית, לפחות, של קבלת דבר במרמה. עונשה המקסימלי בחוק הינו עד שלוש שנות מאסר. יתכן ובנסיבות דנן ייקבע כי מדובר אף בנסיבות מחמירות ואז העונש המקסימלי עולה לחמש שנות מאסר. אם שמתי לב לגילך, ובהנחה והוא נכון, 19, אזי את אמורה להיות חיילת ונישואין יכולים לפתוח "חזית" נוספת מול רשויות הצבא. אני באופן אישי הייתי מחכה בסובלנות עד לחתונה אמיתית ולא הייתי מנסה לקבל כסף שאני לא זכאי לו ושלא מגיע לי. בהצלחה.

the blak angel

New member
תודה

כן,אני חיילת. אבל אחותי לא,זאת אומרת שהיא כן יכולה להתחתן פיקטיבית על מנת לקבל את הכסף. מה זאת אומרת "כסף שאני לא זכאית לו ולא מגיע לי"? הכסף הזה כן מגיע לי,אני כן זכאית לו. בצוואה נכתב שאני זכאית לסכום כסף מסויים,רק כאשר אהיה נשואה,אוכל לקבל את הכסף. הכסף הזה כן מגיע לי,אני לא גונבת אותו מאף אחד. השאלה שלי הייתה האם יש אפשרות להקדים את המועד בו אקבל את הכסף. כלומר,לקבל אותו בלי להתחתן. תודה=]

תשובה

לגבי כל מה שקשור לצוואה מומלץ לך לפנות לפורום אשר עוסק בתחום, "דיני משפחה וירושה". כעיקרון, צריך לקרוא היטב את כלל הוראות הצוואה ולראות באם יש אפשרות לפעול. כך למשל, מה קורה אם חס וחלילה לא תמצאי חתן? ועוד ועוד. לגבי "כסף שלא מגיע לך" הכוונה, מבחינת החוק הפלילי, שמנהל העיזבון ו/או מי אשר מחזיק בכסף בהוראת המצווה, סבא שלך, לא יכול להעביר לך את הכסף באם לא תמלאי אחר התנאי של חתונה, כפי שאת טוענת שקיים. ואז מה שאת רוצה לשאול זה אם מותר לשקר "עליו" ולעבוד עליו כאילו שאת באמת התחתנת רק כדי לקבל את הכסף והתשובה הייתה שלא כי זו עבירה פלילית. מצד שני, אם מתחתנים "באמת" אז אף אחד לא יכול להבטיח שלא תתגרשי בעתיד, חס וחלילה.

למעלה