רפואה באירופה?

mkisslove5

New member
רפואה באירופה?

אוקי, כמה שאלות: -איזו אוניברסיטה באירופה נחשבת להכי טובה בתחום לימודי הרפואה (עדיף בתחום הכירורגיה)? -כמה שנים אורכים לימודי התואר? -האם העובדה שיש לי דרכון אירופאי (גרמני) מקנה לי איזו פריוילגיה? -מה העלות הממוצעת לשנה/חודש? -ובכלל, היתרונות והחסרונות ללמוד רפואה באירופה לפי דעתכם האישית...

berlinale

New member
רפואה ב"אירופה"

אירופה יבשת גדולה. אין דבר כזה אוניברסיטה שהכי נחשבת בכל אירופה בתחום הרפואה, כי לא מדובר במדינה אחת, אלא בעשרות מדינות, מארמניה ועד פורטוגל, מאיסלנד ועד יוון. גם לגבי השנים, זה שונה ממדינה למדינה, כי אין מדיניות אחת לגבי לימודי רפואה; והעלות - אתה באמת חושב שדין מגורים ושכ"ל בבריטניה, אחת המדינות היקרות בעולם, כדין מגורים ושכ"ל במולדובה או באלבניה, אחת המדינות העניות בעולם? לגבי מצבך כבעל דרכון גרמני יש מדיניות שונה בכל מדינה: עם זאת, לפחות פה יש לי תשובה על יתרון אחד - בגדול, במדינות האיחוד האירופי (שזה לא כל אירופה) זה מקנה לך את הזכות לעבוד תוך כדי לימודים בלי הגבלה וברובן ככולן גם להישאר במדינה אחרי הלימודים, מה שבעל דרכון ישראלי לא יוכל לעשות. יתרונות וחסרונות: ================ יתרונות של לימודים ב"אירופה": - בחלק מהמדינות (תלוי איזה) יותר זול מבארץ. לעומת זאת, בחלק מהמדינות, כמו בריטניה, יותר יקר מבארץ. - בחלק מהמדינות/בתי"ס יותר קל להתקבל מבארץ (לעומת זאת, בחלק מהמדינות או בתיה"ס...) - לומדים להכיר תרבות חדשה, לומדים להכיר סטודנטים מכל העולם, יוצאים קצת מהבועה הישראלית חסרונות: - הלימודים אינם בעברית (ולמעט בתי"ס פרטיים במזא"ר וכמובן בתי"ס בבריטניה או אירלנד, גם לא באנגלית) - באופן כללי, עלות המחייה במערב אירופה יקרה יותר מבארץ, ובתור סטודנט לרפואה לא יהיה לך זמן לעבוד. - אם רוצים לעסוק ברפואה בישראל, אז צריך לעבור בחינת רישוי - הבנתי שהיא לא קלה - של ההסתדרות הרפואית - כמובן, צריך לבדוק בשבע עיניים, בעיקר לגבי בתי"ס במזא"ר, שהם בכלל מוכרים ע"י משרד הבריאות ומשרד החינוך. - יתכן תרבות רפואית שונה ממה שאתה מכיר בארץ. אני אתן לך דוגמה מגרמניה, ומזה שאני הולכת לרופאים ולא בעצמי סטודנטית לרפואה: בארץ רופאים דוחפים לך אנטיביוטיקה על כל בעייה וחומרי הרדמה בכל טיפול פשוט. בגרמניה זה לא מקובל, ובדרך כלל מנסים דבר ראשון תרופות "טבעיות" (גם אצל רופא רגיל) או לעשות טיפול קל ללא הרדמה עם זריקה, כי הם מחשיבים את זריקת ההרדמה כיותר מכאיבה/מסוכנת מהכאב שנוצר מהטיפול עצמו. רוב הישראלים שהולכים ללמוד רפואה ב"אירופה" הולכים ללמוד במדינות מזא"ר (בעיקר רומניה, הונגריה, אבל גם ליטא ואחרות) או באיטליה. כמו שאמרתי קודם, במדינות מזא"ר יש אוניברסיטאות פרטיות שמלמדות רפואה באנגלית.

למעלה