ריקון סטארק

knowthyself

New member
ריקון סטארק

הירהור קל שחלף בי. אני בדיוק בהתחלה של ריקוד, והנה משהו שחשבתי כשקראתי את הפרקים של בראן:
- יקון ושאגה נפרדו מבראן, ג'וג'ן (ככה מבטאים את השם שלו בעברית?) ומירה במהלך עימות המלכים. האם ההפרדה הזאת נעשתה מטעמים עלילתיים נטו- זה היה מעט בעייתי, אחרי הכל, להיסחב עם ילד קטן מעבר לחומה- או שמרטין מייחד לריקון תפקיד שמחייב אותו להיפרד מבראן?
מצד אחד, ריקון מאוד- מאוד צעיר, וקשה לדמיין ילד כל כך קטן לוקח תפקיד משמעותי כלשהו במהלך המלחמה.
מצד שני, מרטין הוא לא הטיפוס שמכניס דמויות סתם כדי שהן יהיו שם, וחוץ מזה, כשחושבים על זה, לכל תפקיד שלטוני\ מנהיגותי כלשהו שבני סטארק אי פעם ייקחו על עצמם (אם אכן ייקחו) בפוליטיקה של שבע הממלכות, ריקון הוא הכי מתאים, לפחות ברמה הייצוגית- בראן נכה, ובעולם שלא מעט מהכבוד שנרכש לאדם נרכש בזכות יכולות העמידה שלו בקרב, קצת בעייתי עבורו לסחוף אחריו אנשים. ג'ון הוא ממזר, ונמצא בכלל במשמר הלילה. אריה בכלל לא רלוונטית, סאנסה היא מקרה מעניין, אבל גם אם היא תרצה לקחת פיקוד, היא תצטרך להישאר "מאחורי הקלעים"- כי מה לעשות, היא אישה.
מה דעתכם?

CallMeCavanaugh

New member
דעתי על ריקון

התפקיד שלו הוא פחות תפקיד שהוא צריך לבצע באופן אקטיבי. הוא פשוט אמור להיות יורש סטארק שיתגלה בסופו של דבר ומאחוריו יתאחד הצפון. טכנית את התפקיד הזה היה יכול למלא גם התינוק של רוב, אם היה כזה, אבל זה פרט משמעותי בעלילה ובסדרה לא יהיה לרוב תינוק, אז קשה לי להאמין שיהיה אחד בספרים, וגם אם יהיה - הוא לא ימלא את התפקיד הזה.

יכול להיות שבצפון כבר יודעים שהוא חי - קיימת תיאוריה די ארוכה וסבוכה על זה שהצפוניים למעשה יודעים שעדיין יש סטארקים חיים ורלוונטיים, אבל אני לא אפרט כי כמו שאמרתי - זו תיאוריה ארוכה, יש בה חלקים די הזויים והכי חשוב - בזמן שהתיאוריה מתחילה מדברים שקרו בסופת החרבות, יש בה גם חלקים שמתבססים על הריקוד שאותם כנראה עדיין לא קראת.

למעלה