קורס טיס לטרוריסטים

חופשי

New member
קורס טיס לטרוריסטים

מדריך טיסה מסרסוטה שלימד את מוחמד אטא ומרואן יוסף אלשחיי, שניים מהחשודים בביצוע התקפת הטרור בניו יורק, אומר כי "העפתי אותם מבית הספר לטיסה בגלל צורת הטיסה הלא בטוחה שלהם". "מה שהרגיז אותי יותר מכל היה שהם היו אגרסיבים וגסים, ותמיד רצו לעשות דברים רק בדרכם שלהם. הם רצו רישיון טיס כמה שיותר מהר", מספר איבן צ´ריבלה, בן 24, שעבד בבית הספר לטיסה בשדה התעופה סרסוטה-ברנדנטון. "הם גם שילמו כל אחד עבור השיעורים של השני, מה שהיה מוזר". צ´יריבלה הוסיף כי בילה כמעט ארבע שעות מדי יום בין ספטמבר לאוקטובר אשתקד בהדרכת אטא, בן 33, ואלשייחי, בן 23. לדבריו, "הם לא היו טייסים טובים. הם לא הגיבו במהירות לשינויים". הוא הוסיף כי במפתיע, השניים הגיבו בשלווה יחסית לעובדה שהחליט לסלקם מבית הספר. "הם רק אמרו שילכו ללמוד במקום אחר". "הוא לא נראה לי חשוד" "האף.בי.אי התקשר אלינו בטלפון, ואחר כך החוקרים הגיעו לבית שלנו", כך סיפרה אמש בראיון בלעדי דרו ווס, שאירחה בביתה במשך כשבוע את מוחמד אטא. ווס סיפרה כי בעלה, צ´ארלי ווס, עובד כמנהל החשבונות בבית הספר לטיסה בו למד החשוד בחודשים האחרונים. "יש לנו חדר פנוי בבית ובמקרים רבים אנחנו מארחים סטודנטים זרים, עד שהם ימצאו מקום לישון בו. לא היה לו איפה לגור אז הוא ישן אצלנו". לדברי ווס, היא לא הבחינה בדבר מה חריג בהתנהגות של אטא. "הוא לא נראה לי חשוד. לא ממש יצרנו איתו קשר או ניהלנו שיחות. הוא רק התארח אצלנו. גם לא ראיתי חברים שלו". ווס מספרת כי תושבי העיר וניס שבפלורידה, שבה התגוררו כמה מהחשודים, מוכת הלם. "אני ממש לא יכולה להאמין. זה לחלוטין בלתי נתפס. מי היה יכול לחשוב שנגיע לחדשות בגלל דבר כזה". רודי דקר, בעליו של בית הספר לטיסה בו למד אטא, סיפר לרשת הטלוויזיה "סקי", כי "אטא היה טיפוס מוזר ואף אחד לא חיבב אותו".

למעלה