משיהו נסע לחול, אז קיבלתי שני ספרים

Fingertip

New member
משיהו נסע לחול, אז קיבלתי שני ספרים

... The Last Hero - ספר טוב מאוד, אבל גם קצר מאוד :( מאוד אהבתי מה שעשו לסתמרוח... ממש צחקתי. The Science of the Discworld II: The Globe - עדיין באמצע, אבל זה נראה ספר טוב כמו הקודם - מי שאהב, אהב. מי שלא, לא יאהב גם את זה. אהד.

DviRincewind

New member
מה זה באמת...

the science of the discworld? ביקשתי מבדודה שלי לקנות לי את זה בלונדון (את הראשון) ואני מחכה במתח שהיא תביא לי... מה יש שם?

Slartibarfast

New member
הממם,

זה ספר מדע-כללי (אבולוציה, כוחות משיכה, תורת יחסות, כימיה, גאולוגיה, הסתברות, המון דברים כלליים) שמסופר ביחד עם סיפור מעולם-הדיסק (שדילגתי עליו בזמנו, כי לא אהבתי עולם הדיסק (??!)) ומשתמש בהרבה מונחים ודוגמאות מעולם הדיסק. כמו ש Fingertip אמר - צריך לאהוב את זה, לא כל מי שאוהב את עולם הדיסק יהנה אוטומטית. אני מאוד אהבתי. ספר מרחיב-אופקים, שאני מניח שהרבה, הרבה יותר מעניין מכל ספר מדע אחר שאפשר להעלות על הדעת.

Fingertip

New member
מה שיפה ב-2, אני חושב, זה

שאם אתה לא אוהב את החלק ה"מדעי" אז אפשר לקרוא רק את הפרקים האי-זוגיים, ולקבל רק סיפור של דיסקוורלד (או לפחות, כך טוענים המחברים). הספר הראשון עסק יותר בפן הפיסיקלי/ביולוגי של כדו"א. הם יצרו עולם ללא קסם, ובדקו איך זה משפיע על התהליכים הפיסיקלים והאבולוציוניים. בספר השני, מתמקדים יותר על ביולוגיה/פסיכולוגיה/סוציולוגיה. איך התפתחה האנושות למה שהיא. או כמו שטרי ושות´ הסבירו This is a story about the Mind. אהד.

hitchkok

New member
אני לא סגור על זה, אבל

יכול להיות ש the science of the discworld הם בעצם discworld לתושבי ה discworld? תחשבו על זה. לא שקראתי את הספרים, אבל לפי מה שהוסבר בשרשור זה נראה לי הגיוני. ואם כולכם כבר ידעתם על זה, אז תתעלמו. ועוד חדשות, סוף סוף סיימתי לקרוא את the light fantastic, והשגתי גישה גם ל .guards! guards!, hogfather, mort

למעלה