מערכת האוטובוסים בחיפה

• פותח הנושא K85
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

K85

New member
מערכת האוטובוסים בחיפה

מערכת האוטובוסים בחיפה
מספר דברים שברצוני לדעת לגבי עתידה של מערכת האוטובוסים הלא מי יודע מה של חיפה: 1. מתי אמורה להיפתח תחנת מרכזית חוף הכרמל? 2. מתי מתוכנן סיום פרוייקט מנהרת הכרמל והאם הנסיעה במנהרה תהייה בתשלום? 3. האם בתכנון הסופי אמורים הקווים המגיעים מהצפון להמשיך ממרכזית המפרץ (תחנה שלפי דעתי ולדעת רבים אחרים היא כישלון חרוץ שמקשה בהרבה את הנסיעה מהצפון לחיפה באוטובוס) דרך מנהרת הכרמל (מתי שתסתיים בנייתה - עוד הרבה זמן ככל הנראה) עד למרכזית חוף הכרמל כך שהנוסעים מהצפון ומהקריות לכיוון דרום יצטרכו להחליף אוטובוס פעם אחת ולא פעמיים כיום, או לעלות על רכבת בתחנת חוף הכרמל.

reshef

New member
מנהרות הכרמל

מערכת האוטובוסים בחיפה
מספר דברים שברצוני לדעת לגבי עתידה של מערכת האוטובוסים הלא מי יודע מה של חיפה: 1. מתי אמורה להיפתח תחנת מרכזית חוף הכרמל? 2. מתי מתוכנן סיום פרוייקט מנהרת הכרמל והאם הנסיעה במנהרה תהייה בתשלום? 3. האם בתכנון הסופי אמורים הקווים המגיעים מהצפון להמשיך ממרכזית המפרץ (תחנה שלפי דעתי ולדעת רבים אחרים היא כישלון חרוץ שמקשה בהרבה את הנסיעה מהצפון לחיפה באוטובוס) דרך מנהרת הכרמל (מתי שתסתיים בנייתה - עוד הרבה זמן ככל הנראה) עד למרכזית חוף הכרמל כך שהנוסעים מהצפון ומהקריות לכיוון דרום יצטרכו להחליף אוטובוס פעם אחת ולא פעמיים כיום, או לעלות על רכבת בתחנת חוף הכרמל.
מנהרות הכרמל
לא התחילו עוד לבנות את פרוייקט מנהרות הכרמל.. לדעתי, יתחילו את הבנייה בעוד כשנתיים - אם בכלל
) עד כמה שזכור לי, ארבע שנים זהו משך ביצוע הפרוייקט. רק היום הופיעה כתבה ב"ידיעות חיפה" שקוראת לביטול פרוייקט "מנהרות הכרמל". גם אני אינני בטוח אם אני רוצה בפרוייקט הזה, למרות שזה יוריד הרבה מאוד פקקים ליד הבית שלי.

מרכזית חוף הכרמל

מערכת האוטובוסים בחיפה
מרכזית חוף הכרמל
פתיחת מרכזית חוף הכרמל תוכננה לספטמבר, והעבודות לקראת סיומן, כך שהפתיחה בקרוב. אבל יעילותה גם כן מוטלת בספק. כמו במקרה של מרכזית המפרץ, זה יקשה על ההגעה לחיפה מהמרכז ומישובי חוף הכרמל. מערכת של תחנות אוטובוסים בינעירוניים ופרבריים בשולי העיר יעילה באמת רק אם ניתן להגיע מהן אל תוך העיר ברכבת עילית\תחתית (ראה פריז).

מצב
הנושא נעול.
למעלה