לימודים מוכרים סמב

k i d a n

New member
לימודים מוכרים סמב

שלום רב, במקום העבודה שלי מעוניינים שאצא ללימודים ומתלבטים באם יוכלו לממן לי את הלימודים או לא, בתנאי שהם מוכרים לצורך החזר מס או לא. קראתי שבמידה והלימודים מביאים לשמירה על הקיים, הם יוכרו לצורך מיסוי ובמידה ויש "רווח" וקידום בהם, הם לא יוכרו. האם עד כאן נכון? לעניין- לאחרונה נכנסתי במקום העבודה שלי לתפקיד מסויים אותו אני מבצע ללא השכלה מתאימה (התפקיד לא מחייב השכלה שכזו), אלא משום היכולת שגיליתי בתפקידים אחרים והניסיון שצברתי במקום. הבוס שלי רצה שאקבל גם ידע תאורטי בבואי למלא את התפקיד וכאן התחלנו לחפש במשותף מסלול לימודי מתאים. מצאנו לימודי תעודה רלוונטים ועכשיו נותר עניין ההרשמה והמימון תלוי באוויר. השאלה שלי אליכם, מביני העניין, האם יש בסיטואציה הזו סיבה שלא להכיר בלימודים לצורכי מס? כמו שאני רואה את הדברים, היות ואני לא יוצא ללימודי התמחות אלא ללימודים שיעזרו לי למלא את התפקיד שלי, אין שום סיבה שהלימודים הללו לא יוכרו לצרכי מס. האם אני צודק? אשמח אם תוכלו לשפוך אור על הנושא. תודה.

Eran Yahalom

New member
לימודי תעודה

כעיקרון יש צדק בדברייך... יחד עם זאת, מס הכנסה לא ממהר להכיר בהוצאות על תארים ולימודי תעודה. הוא נוטה יותר להסכים עם השתלמויות קצרות. לימודי התעודה - אמנם יש להם קשר ישיר להכנסתך - אך הם גם סוג של נכס שאתה לוקח איתך להמשך. אני חושש שהדבר יהיה בעייתי עבורך, עם זאת - כדאי לפנות לפקיד השומה ולבדוק את האפשרות איתו. מומלץ להביא הסבר מפורט מהמעסיק, אך כפי שציינתי, סביר שבקשתך תדחה.

למעלה