כמה שאלות..

ketchup boy

New member
כמה שאלות..

קודם כל שלום לכולם ... 1. אפשר ללמוד בעתודה במסלול דו-חוגי? למשל כלכלה-משפטים? זה נהוג? זה אפשרי בכלל מבחינת הצבא? אם כן - איך מסמנים את זה בטפסים שבחוברת הרשמה? 2. אני מאוד מתלבט לגבי איזה מקצוע אני רוצה ללמוד.. האם יש אפשרות כלשהי תיאורטית למעבר באמצע הלימודים לתחום אחר? למשל להחליט באמצע הסמסטר שזה לא בשבילי ולעבור החל מהסמסטר הבא למקצוע אחר (כמובן בתנאי שאני מתאים מבחינת תנאי קבלה וכו´)? תודה מראש על התשובות!!

bodas18

New member
כמה תשובות

ברוך בואך לפורום. 1. אפשר בהחלט. בעת הרישום, בטפסי העתודה, את מציין את המקצועות אותם היית מעוניין ללמוד בעתודה. אם כתבת משפטים בעדיפות ראשונה וכלכלה בשניה והעתודה אישרה לך ללמוד את שניהם, תוכל להירשם למוסד אקדמאי במסלול דו-חוגי למשפטים-כלכלה. חשוב לציין: החוג הראשון שתרשום יחשב כ"חוג ראשי" ועפי"ו תשובץ במקצוע. 2. מתלבט זה לא כל-כך טוב. אני רוצה להשב את תשומת ליבך לעעובדה שמדובר בהתחייבות רצינית למדי. 3-4 שנות לימוד, שירות חובה וקבע של 3 שנים. זה הרבה זמן ללמוד ולעסוק במקצוע מסויים. אני מציע שתחשוב טוב האם המקצועות שאתה מתלבט ביניהם הם גם מקצועות שאתה מוכן להשקיע בשבילם גם הרבה שנים. ולמהות השאלה: באופן כללי יש אופציה כזו והיא כרוכה בבקשה מסודרת ממדור עתודה. רוב הפניות הללו נענות בשלילה על בסיס מכסות. לעומת זאת יש סיכוי רב יותר לקבל אישור אם המעבר מפקולטות דומות. למשל מהנדסת חשמל להנדסת אווירונאוטיקה וחלל או לפיזיקה. בהצלחה!

באדי18

New member
Bodas גנב לי את המילים מהפה

לפני שבועות מספר התייעצתי עם חברי הפורום בנושא זהה (עתודה במשפטים-כלכלה). מהתגובות בפורום ומהודעות שקיבלתי במסרים אישיים, הבנתי ש: 1. אי אפשר לכתוב בטפסי העתודה "משפטים-כלכלה" 2. לא בטוח שאפשר להרשם למסלול דו חוגי, אלא אם כן אתה מקבל מראש את אישור העתודה לכך (ובמקרים רבים הוא לא ניתן) 3. מאוד, אבל מאוד מאוד מאוד לא כדאי להרשם לעתודה אם אתה "מתלבט" ואם אתה מסתמך על אפשרות המעבר בין הפקולטות. אל תשכח שאתה חותם על 10 שנים של עיסוק במקצוע מסויים, עשור שלם מחייך. האם אתה מוכן לקחת את הסיכון ולחתום 10 שנים על משהו שאתה לא בטוח שתאהב אותו ותהנה ממנו, ואז, אחרי חצי שנה, לנסות לעבור פקולטה ולגלות שאתה לא יכול ותקוע במקצוע הזה ל9.5 השנים הבאות??????? 4. שאל את בודס בעצמו - הוא ניסה לעבור פקולטה ולא אישרו לו. באדי

למעלה