זכרונות של פיונירים מהונגריה

• פותח הנושא עב
  • פורסם בתאריך

עב

New member
זכרונות של פיונירים מהונגריה

מאמר מתורגם מאנגלית בעיתון הארץ. משהו חיובי מהונגריה הקומוניסטית = כאן.

זוכרת גם את רגשות האידאליזם

שהצליחו להפיך בנו קומוניסטים. הייתי לובשת את העניבה האדומה מסביב לצווארון בגאווה רבה וכל תפקיד שהוטל עלינו היינו עושים בהתלהבות.למרות רגשות הדיכוי והפחד שהיו חלק אינטגרלי של אותם הימים. בפרוץ המרד הבריחה היתה גם דבר טבעי ולא הצטערתי לרגע על שעזבנו את הונגריה.

agibagi

New member
אני גדלתי בתקופה הזאת

ומאוד אהבתי. היו כאלה שלא אהבו את כל הרעיון של ביחד ולעשות דברים בשביל עתיד יותר טוב,הייתי צעירה מאוד,אבל אני אהבתי את כל האידאלוגיה הזאת ,גם אותנו לקחו לבנות ולהבנות, היינו למעלה בארמון בצד של בודה והרכבנו את האספלט a bejaratot epitettuk teglakovekkel היינו הולכים עם המטפחת האדומה לככר הגיבורים לחגוג את 1 במאי והרגשתי שותפה מלאה וגאוה לסוציאליזם. היינו הולכים לסרטים רוסיים כמו על המפהפכה הבולשביקית פט'ומקין ועוד סרטים, היינו הולכים לתחרויות אטלטיקה והיינו מצדיעים לידידות בין ההונגרים ולסובייטים. אני לא הרגשתי את הדיכוי במנהיגותו של KADAR JANOS , באסיפות של המפעלים ומקומות עבודה דיברו על המפלגה היחידה שתביא עתיד יותר טוב ,הזמנים השתנו ולא יודעת אם הכל לטובה, ..

טומי*

New member
ללא ספק אחת התקופות היפות../images/Emo2.gif

בחיי....בחיי אומנם לאהגעתי לדרגת "קצין" אבל בתור סמל מחלקה שירתתי ברכבת הילדים במשל כשנה. חוויה מעולם אחר.

grafo

New member
אצלנו ברגע שנודה להם ....

שנירשמנו לעלות לפלסטינה מיד נילקח העניבה והפסקתה מיד להיות פיונר זה מה אני זוכר

vera2

New member
WOW ניזכרתי UT TORRO תנועת נוער.

חולצה לבנה ועניבה אדומה .יום נעים לכולנו .

למעלה