התיעצות לגבי הלוואה שלא כובדה:

Beryl

New member
התיעצות לגבי הלוואה שלא כובדה:

אשתדל לקצר: קיבלתי ירושה קטנה לפני שנה וחצי. חיפשתי מה כדאי לעשות איתה. סוכן הביטוח שלי סיפר לי על תוכנית מיוחדת, באמצעות, שנותנת ריבית גבוהה כל 3 חודשים. הלכתי על התוכנית. הוא שילם פעמיים, ואז אמר שעיקלו את הרכוש שלו ללא צדק, והכול יסתדר. ואז למדתי (לא דרכו) שפסלו אותו מלהמשיך להיות סוכן ביטוח. מאז עברה כמעט שנה, וכל הזמן הוא אומר שאקבל מה שמגיע לי כאשר הכול יסתדר, אם כי הוא לא שילם לי ריבית מאז הפעם השנייה. התייעצתי עם עו"ד דרך הטלפון, והוא אמר שאין לי מה לתבוע את סוכן הביטוח לשעבר, כי בינתיים אין הפרה שמצדיקה את זה, ושאחכה עד נובמבר 2005 כאשר, לפי ההסכם החתום, בכתב יד, בינינו, יש לכל צד זכות שלא לחדש את ההסכם, תוך מתן הודעה בכתב לצד השני. הוא גם אמר שלא אוכל לתבוע אותו בבית דין לתביעות קטנות לגבי הריבית שלא שולמה מאז הפעם השנייה, כי לבית דין לתביעות קטנות אין סמכות בנושא כזה. שאלותיי הן כמה: 1. לאיזה גוף אוכל לפנות לגבי הריבית שלא שולמה זה כמעט שנה, אם בכלל? 2. איך אוכל לבדוק אם הכריז על פשיטת רגל? 3. האם יש לי מה לעשות, אם הכריז על פשיטת רגל? 4. באיזה בית משפט אוכל לתבוע אותו, אם לא יחזיר לי את סכום הקרן כאשר אודיע לו על אי-רצוני להמשיך בהסכם בנובמבר הקרוב? (אני רוצה לתכנן מראש, כי זה מדיר ממני את השינה, כמובן) ובכלל, אשמח לכל עיצה נוספת. תודה רבה.

למעלה