הקאות לתינו לבן שנה וחצי

הקאות לתינו לבן שנה וחצי

שלום,
אנא אמא של שחר - תינוק בן שנה וחצי שנולד פג בשבוע 34 (לאחר ירידת מים בשבוע 30)
לפני כחודש התחלנו עם ברזל ונתנו לו 3 טיפות ביום, לפני כמה ימים בביקור סתמי אצל הרופא הבנו כי שחר צריך להיות מטופל עם 20 טיפות ברזל ולא 3.... התחלתי להעלות לו את המינון ונתתי לו 10 טיפות , הוא הגיב לא טוב אז ירדתי ל5 טיפות וזה היה בסדר.
אני צריכה מחר להעלות לו את המינון ואני חוששת שזה יעשה לו לא טוב, בלילה בין חמישי לשישי הילד הקיא מס' פעמים בלילה (לאחר העלת המינון ל10 טיפות)
היום משעות אחה"צ הוא לא מפסיק להיא - אפילו ציצי..... אני לא יודעת מה הסיבה להקאות? הברזל? אולי הבריכה ששהינו בה היום (הרעלת כלור)?, אולי הילד התייבש?
ואני לא יודעת מה לעשות.

הילד אפרוח שוקל 7 קג' ולא אוכל כלום כבר כמה ימים... (היה לו מחלה ויראלית קשה לפני כשבועיים - חשש לפה לטלפיים) בקיצור שמח אצלינו ואין רגע שקט.
האם זה קשור לעצם היותו פג? האם זה בגלל שיש לו שקדים מוגדלים? האם זה ויראלי???
מה עוד - זה ילד שלישי ואנו לא מתרגשים מכל דבר עם הילדים כבר - אבל זה ממש מטריד.

הקאות

לילה טוב,
באופן כללי יש צורך לבדוק את בנך על מנת לדעת מה הגורם להקאות. כעת באופן יחסי יש יותר מיקרים של הקאות ושילשולים שרובם על רקע ויראלי אך בדיקה גופנית והיסטוריה רפואית תאפשר את האבחנה. ברור שאם בנך מקיא כעת אין להעלות במינון הברזל וניתן להפסיק עם הברזל למספר ימים עד אשר הוא יתאושש . המחלות שתיארת אינן קשורות להיותו פג גם ילדים שנולדו במועד יכולים לחלות ברצף מחלות.
אני ממלץ להבדק ע"י רופא אך הדבר החשוב ביותר הוא לתת לשתות כמויות קטנות כל מספר דקות וניתן לתת שתייה מעט ממותקת אם הוא אינו אוכל גם מבחינת כלכלה יש להמנע מהעמסה.
בריאות רבה ושבוע טוב

למעלה