האם מאמן עיסקי בודק גם את העסק עצמו הכוונה..

ronmron

New member
האם מאמן עיסקי בודק גם את העסק עצמו הכוונה..

יש האדם בעסק ויש העסק עצמו עם המגבלות שלו האם יש גם התיחסות עיסקית לעסק , למשל האם בכלל עסק מסוג מסוים הוא בר קימא ניתן לאמן את האדם אבל עם הבסיס לא נכון מבחינה עיסקית לא יעזור שינויים באדם האם באימון האישי יש התיחסות לכך אשמח לתשובה כי שוקל פניה לסוג עזרה כזו רק לא מכיר היטב את התחום שלכם

Yin

New member
תלוי בידע של המאמן

רב המאמנים יענו שלא בודקים את העסק אלא מעודדים לפנות למומחה בתחום. אם זאת, יש לא מעט מאמנים שמגיעים מהתחום הכלכלי והם יכולים גם לחוות דעה עסקית. אני אחד מהם, אני גם רואה חשבון. אם לא ניסית, אתה יכול לנסות לפנות גם למט"י באזור שלך. בהצלחה, עדי

ordanco

New member
כן ולא....

מאמן עסקי לא, יועץ עסקי כן, מאמן ויועץ עסקי בהחלט כן, לגבי הצעתו של YIN יש מקומות שמט"י בסדר ויש כאלה שזה בזבוז זמן - היה ערני לכך, בהצלחה! אורן

bridges

New member
התחום מאוד רחב

שלום רב לך, אם תקרא קצת בפורום תראה שתחום הקואצ'ינג הוא מאוד נרחב. בצד אחד יש את התפיסה האימונית הטהורה שאומרת, בעל העסק הוא המומחה בתחומו, בעל העסק צריך למצוא את הדרך לברר את ההיתכנות של העסק. אין צורך שהמאמן יהיה לו נסיון בהערכה של היתכנות ויותר מזה גם אם יש למאמן את הידע אז אסור לו להביע את הידע. זה לא סתם כך. התפיסה היא שיש לתת למתאמן את החכה ולא את הדגים. אמנם, במקרה כזה האימון אולי ייקח יותר זמן והמאמץ של המתאמן יותר גבוה. אבל בפעם הבאה כבר יהיו לך את הכלים לבדוק את ההיתכנות של העסק שלך. בצד השני יש את התפיסה שאומרת שהמאמן צריך להביא לאימון את תחומי המומחיות שלו והידע שלו. אם לי יש את הידע בהתנהגות ארגונית אז כשאני אאמן מנהל של עסק אני אתן לו ידע מתחום ההתנהגות הארגונית שיעזור לו לנהל את העסק. דוגמא לשיטת אימון כזאת יכולת לראות בתכנית הטלויזיה "משפחה חורגת". כמובן שיש את כל הגוונים שבין שתי הקיצוניות הללו. מקווה שהתשובה עוזרת לך לבחור, רונן

למעלה