דרכון פורטוגלי כמה שאלות של משהו בתחילת התהליך

מצב
הנושא נעול.

tito1337

New member

היי,
ביצעתי שיחה טלפונית עם אחד ממשרדי העו"ד שנחשבים למובילים בתחום ואקבע פגישה לצורך בדיקת זכאות. כמובן שבלי להתחייב הם טוענים שסיכוי גבוה שאני זכאי וכדאי להגיע
מפתיע. הייתי בטוח שיציעו לי לחסוך את הכסף.

בנתיים אני רוצה להבין מאנשים אוביקטיביים פה איך נראה התהליך
1. נאמר לי שהעלות היא 13K אלף שקלים ושהכסף חוזר אליי אם לא מצליחים (לא ראיתי חוזה) - האם הדבר באמת כך? איך מתבצע התשלום בשלבים? בסוף?
מה קורה אם בזמן התהליך (שלוקח שנתיים) משתנים החוקים והממשלה הפורטוגלית מכילה איזו תקנה שתחול גם עליי, למשל מבחן שפה - אני מפסיק את התהליך - מי סופג את העלות?
אני יודע שזה לחלוטין תלוי בחוזה מול המשרד עו"ד אבל אני מניח שכל החוזים וההתנהלות אותו הדבר.

2. נאמר לי שהתהליך לא דורש ממני התעסקות עם רשויות אלא חתימה על יפויי כח והם משיגים הכל בעצמם, אני רק משלם.
האם באמת כך הדבר או אחרי שאשקיע הרבה כסף הם ישלחו אותי להשיג תעודת לידה של סבתא רבא שמעולם לא ראיתי ? ההקצנה לצורך הדגשת הנקודה.

3. הבנתי שהתוצאה של התהליך היא תעודת לידה, לא דרכון ות.ז.
מה הפרוצדורה מקבלת תעודת הלידה לדרכון ות.ז? האם זה משהו שבן אדם שלא יודע מילה בפורטוגזית יכול להתמודד איתו בעצמו (לא איכפת לי לטוס לשבוע פעם אחת לליסבון, זאת לא בעיה) או שנדרש פה עוד עורך דין שירצה אלפי יורו וטיסות רבות.

זה הכל לבנתיים

roeean

New member
כמה הבהרות

היי,
ביצעתי שיחה טלפונית עם אחד ממשרדי העו"ד שנחשבים למובילים בתחום ואקבע פגישה לצורך בדיקת זכאות. כמובן שבלי להתחייב הם טוענים שסיכוי גבוה שאני זכאי וכדאי להגיע
מפתיע. הייתי בטוח שיציעו לי לחסוך את הכסף.

בנתיים אני רוצה להבין מאנשים אוביקטיביים פה איך נראה התהליך
1. נאמר לי שהעלות היא 13K אלף שקלים ושהכסף חוזר אליי אם לא מצליחים (לא ראיתי חוזה) - האם הדבר באמת כך? איך מתבצע התשלום בשלבים? בסוף?
מה קורה אם בזמן התהליך (שלוקח שנתיים) משתנים החוקים והממשלה הפורטוגלית מכילה איזו תקנה שתחול גם עליי, למשל מבחן שפה - אני מפסיק את התהליך - מי סופג את העלות?
אני יודע שזה לחלוטין תלוי בחוזה מול המשרד עו"ד אבל אני מניח שכל החוזים וההתנהלות אותו הדבר.

2. נאמר לי שהתהליך לא דורש ממני התעסקות עם רשויות אלא חתימה על יפויי כח והם משיגים הכל בעצמם, אני רק משלם.
האם באמת כך הדבר או אחרי שאשקיע הרבה כסף הם ישלחו אותי להשיג תעודת לידה של סבתא רבא שמעולם לא ראיתי ? ההקצנה לצורך הדגשת הנקודה.

3. הבנתי שהתוצאה של התהליך היא תעודת לידה, לא דרכון ות.ז.
מה הפרוצדורה מקבלת תעודת הלידה לדרכון ות.ז? האם זה משהו שבן אדם שלא יודע מילה בפורטוגזית יכול להתמודד איתו בעצמו (לא איכפת לי לטוס לשבוע פעם אחת לליסבון, זאת לא בעיה) או שנדרש פה עוד עורך דין שירצה אלפי יורו וטיסות רבות.

זה הכל לבנתיים
כמה הבהרות
1. בנוגע לעלות וההחזר אתה צריך לראות חוזה. האם העלות כוללת גם הוצאות נלוות כמו אפוסטיל, תרגומים, שליחויות, נוטריון וכו׳? האם במהלך התהליך יתבקשו עוד מסמכים תצטרך לשלם עוד? האם אתה צריך לבצע את הדברים הללו או שמבצעים אותם בשמך? זה לא משנה מה קורה ״בדרך כלל״, רק החוזה שלך משנה. תבדוק הכל לפני שאתה חותם. לצערי החוזים ממש משתנים בין עורכי הדין.
&nbsp
2. התהליך הוא ממש לא שנתיים. אולי מרגע ההגשה עד חתימת השרה שנתיים, אך עד ההגשה יש תקופה ארוכה של השכת המסמכים, אימותם ובקשת אישור מהקהילה היהודית. גם לאחר חתימת השרה יש תקופה של שנה לפחות עד קבלת תעודת הלידה. בקיצור, כל התהליך נכון להיות אורך באזור 3.5 - 4 שנים (לא כולל עיכובים של שביתות או השלמת מסמכים) אבל כך בחשבון שזה נתון לשינויים כל הזמן. בכל מקרה, גם אחרי קבלת תעודת הלידה עליך להנפיק דרכון - בארץ ההמתנה היא שנה בערך, עדיף לטוס להנפיק בליסבון אם דחוף. במידה ותבחר להנפיק בליסבון אין צורך בעורך דין ומתרגם, תהליך מאוד פשוט וקצר.
&nbsp
3. בנוגע להחזר הכספי שהם מבטיחים - שוב תבדוק חוזה. מה הכוונה? הרי את אוב הסכום אתה מוציא עוד לפני קבלת האישור. אז מה קורה אם בסוף התהליך אתה לא מאושר? כמה מזה באמת חוזר אליך?
&nbsp
בקיצור, תקרא את החוזה ואם יש עוד שאלות תכתוב. בהצלחה !!

מצב
הנושא נעול.
למעלה