דו"ח חניה ורשלנות של מועצה מקומית

The Lunatic

New member
דו"ח חניה ורשלנות של מועצה מקומית

דו"ח חניה על סך 70 ש"ח שכנראה קיבלתי בספטמבר 97 נמצא מזה שנתיים אצל קבלן גביה ותפך לכ – 800 ש"ח. כמו כן הוטל עיקול על מכוניתי. לא זכרתי שאי פעם ידעתי בכלל על הדו"ח הזה אלא עד ממש לאחרונה, ולכן ניסיתי לפנות למחלקה המשפטית של קבלן הגביה. כל נסיונותי ליצור קשר עם איזשהו גורם אנושי מלבד התפריטים הממוחשבים במענה הקולי – עלו בתוהו. על כן פניתי למועצה המקומית שהוציאה את הדו"ח. פקידת "מחלקת החניה" במועצה המקומית המדוברת שהסכימה לשוחח איתי "אוף ד'ה רקורד" (מכיוון שהנושא כבר מטופל רק אצל קבלן הגביה), שיתפה איתי את המידע הבא (המופיע מן הסתם במאגר המידע הממוחשב של המועצה המקומית): היא טוענת שהם שלחו לי חמש(!) הודעות בנוגע לדו"ח הנ"ל: בשנים 98, 99 01, 04 ו – 06. תוך כדי שיחה איתה התברר לי שאת שלושת ההודעות הראשונות הם שלחו בכלל לכתובת שעזבתי עוד בשנת 84(!), ורק את השתיים האחרונות – לכתובת שבה אני גר. זה מסביר מדוע לא ידעתי מעולם על הדו"ח הזה ומעיד ככל הנראה על רשלנות בנסיון שלהם לאתר אותי. אני משוכנע שהרישום לגבי במשרד הפנים יתמוך בזיכרון שלי לגבי המקומות בהם התגוררתי בעשרים השנים האחרונות
מה עלי לעשות? האם אני זקוק לעורך דין? האם יש לי קייס? (הייתי מסכים לשלם את הדו"ח המקורי אבל בשום פנים לא את הקנס המצטבר העצום הזה, וכן אני מעוניין להסיר בדחיפות את העיקול על מכוניתי). בתודה למי שיכול לסייע בעצה טובה. ד.

אולי יש לך קייס

אם תוכל להראות שאת הדו"ח המקורי לא קיבלת מסיבה שאינה תלויה בך (כלומר תוכל להראות מתי החלפת את כתובתך במשרד הרישוי) הרי שהדו"ח, והעונש התיישנו זה מכבר.

mol3

New member
קודם כל בקש מהם העתק למכתבים

הרי חובה עליהם להוכיח ששלחו ברשום (אין עליהם חובה להוכיח שקיבלת). פנה אליהם בגישה פייסנית ותגיד שאתה מעוניין לסיים את הפרשה וכדי להבין במה מדובר שישלחו לך את הממסכים. זה יעודד אותם להיות יותר יעילים. כשיש בידך את זה, גש למשרד הפנים ונסה לקבל אישור על מועד שינוי הכתובת. מצוייד בשני המסמכים הללו, פנה מיד לבית הדין לתביעות קטנות. טען כי העירייה מטרידה אותך ותבע פיצוי על הטרדה בסך 5,000 ש"ח. שלח להם מיד את צילום כתב התביעה עם חותמת בית המשפט בפקס ובקש שיפסיקו את הליכי הגביה עד הדיון. להבהרה... אני לא עו"ד אבל עשיתי פעם תרגיל דומה על דוחו"ת שתפחו ל 6,000 ש"ח כולל מעקלים שבאו כבר הביתה. הכל נפסק והעירייה אפילו לא הגישה כתב הגנה ולא באה לדיון. הבעייה שטעיתי וביקשתי פסק דין הצהרתי (במקום לתבוע כסף על טרדה). בין דין לתביעות קטנות לא יכול לתת פסק דין הצהרתי והתביעה נפלה בדיון. אבל בסופו של יום, העירייה נבהלה (כי היה לי קייס שיכולתי להעביר לשלום רגיל) והדברים נסגרו בפחות מקרן הקנסות (משהו כמו 300 ש"ח). בהצלחה.

The Lunatic

New member
תודה על התגובה, זה נשמע -

כמו אסטרטגיה שעושה היגיון
יחד עם זאת, מכיוון שהעניין כבר בטיפול חברת הגביה הפרטית – האם לדעתך אני צריך לפעול באותו האופן? (הפקידה במועצה המקומית נתנה לי להבין שהעניין כבר לא בטיפולם יותר ובנוגע לקבלת מסמכים המתעדים את משלוח האתראות עלי לפנות לגובה הפרטי). אני פשוט כבר רואה מהלך או שניים קדימה: המועצה המקומית מנפנפת אותי לטיפול הגובה הפרטי, ואילו הגובה הפרטי – אם בכלל הוא יגיב אי פעם ויענה על טלפונים ומכתבים – יפנף אותי בתורו אל המועצה המקומית לצורך קבלת התיעוד שאני זקוק לו

mol3

New member
גם הגובה הפרטי עובד תחת חוק

הוא שליח של העירייה והעירייה תפסיק את פעולתו מיד אם יש הליך משפטי. גם המעקל שבא אלי הביתה, היה מעקל פרטי שפעל בשליחות עו"ד פרטי. ברגע שהוגשה תביעה כל המערך שלהם תקפל סופית. רק יש להקפיד. לא להמתין שכתב התביעה יגיע לעירייה דרך בית המשפט. מי כשאתה חוזר מבית המשפט עם חותמת על כתב התביעה, לצלם, ללכת ללכת לעירייה ולשים להם על השולחן. לחילופין, אפשר לבקש בבית המשפט לעשות העברה אישית של כתב התביעה. הם ישמחו שמורידים מהם טת הטרדה. במקרה כזה הם יתנו בו במקום את כל הדרוש בתוך מעטפה חתומה, עם אישורים להחתמת המקבל. לך לעירייה, מסור להם את כתב התביעה החתם אותם וזהו. בכל מקרה, לדאוג גם שקבלן הגבייה יקבל העתק בפקס. סגור אותם כמה שיותר חזק ומיד. הכל בתנאי שאתה צודק לגבי העובדות. כי אם אתה טועה ותגיש תביעה שגוייה, גם תשלם את הקנס וגם תקבל פסק דין לתשלום הוצאות לצד השני.

mol3

New member
תוספת

אם המעקל נשלח ע"י עו"ד שהוא קבלן משנה של העירייה לגביית הדוחו"ת (כמו המצב שהיה אצלי במקרה שסיפרתי עליו בהודעה קודמת), שלח בפקס צילום מכתב התביעה החתום ע"י מזכירות בית המשפט, גם לעו"ד של העירייה.

למעלה