דולפינים

בת ים

New member
דולפינים../images/Emo9.gif

סוף, סוף, אחרי תקופת "יובש" ארוכה. היום על MICA 2 דולפינים מצויים צעירים ושובבים, קיפצו דקות מעטות סביב הסירה ונעלמו. מיקום: כמייל וחצי דרומית מערבית למרינה אשדוד. שעה: 15:15 איזה כייף

cynter

New member
איך היו הסירות הקטנות??

היום ואתמול בטח היה לכם ים מלא מפרשים.

Alex33

New member
..אכן היה זה מראה יוצא דופן../images/Emo45.gif../images/Emo13.gif

בהתרשמות אישית.. אם בכמות הסירות, אם באירגון במים ואם במרינה אשדוד המארחת שהכילה כמויות כלי שייט מדהימות שיצאות בבוקר ונכנסו אחרי הצהריים.. השתתפו סירות במיגוון דגמים, לייזר, אופטימיסט, 420, 470 וכמובן כלשנים...והכל נעשה בסדר, באירגון וללא אירועים חריגים..( אבל אני לא ממש מעודכן בפרטים, רק התרשמות אישית..) טוב..נאלצנו לרדת למהירות אפס במעברים בכניסה ובתוך המרינה ..אבל סירות הליווי המהירות, כמו גם סירת המשטרה בפתח הכניסה, פקחו עין ערנית על המתרחש. היה זה מראה מלבב לראות את "דור העתיד" בסירות הקטנות שלהם, ..כמאתיים ויותר כלי שייט בהערכה גסה שלי, מאות ילדים ונערים .. לא על הכביש, לא במשחקי מחשב בחדרים סגורים ולא בשיטוט בקנינים..אלא מתחרים, מתמרנים, מתאמצים ומאתגרים עצמם מתחת למפרשים מתוחים, עיניים תרות במטרה ויד בוטחת על מוט ההגה ( או על המנור..
) אצרף בהמשך מספר צילומים שצילמתי אקרעית בהפלגה מהסירה שלי כאשר חלפנו סמוך להם..בזהירות ובשמירת מרחק מתבקשת..
..ובסיומו של יום, ביציאה מהמרינה ,ניתן היה לראות ממש שיירות של כלי רכב עם גוף של סירה על הגג..
יוצאות את אשדוד צפונה... ממש lago di garda ביום טוב..
..ובנוסף לכך, גם לנו היה יום שייט מהנה ויוצא דופן עם MICA..
ראשית בגלל מראה המרהיב של המוני המפרשיות תחת הכותרת "שיוט עמוס", , אחר כך..תפסנו ניילון/חבל על הפרופלר( טוב, זה היה חלק פחות מהנה, אבל..שיגרה תפוייה בשייט חופי..
), ממנו השתחררנו בהמשך ב"היב-טו" ועמידה /"קפיצות" במקום מול הרוח/גלים, בלי צורך להרטיב את הראש..
בדרך חזרה למרינה, ביקרו אותנו הדולפינים, מראה..פחות נפוץ לצערי מאשר בשנים עברו...אבל מרגש ומלהיב כתמיד.. ..ו..טוב שהייתי עסוק בצילום, כי..הקול הלך לי לגמרי מיום אתמול,בלי ווליום לחלוטין..
והייתי צריך לתת מנוחה למיתרי הקול, דבר לא פשוט עבורי..
כן, התחילה עונה יפה לשייט ,ים נוח, עם רוח נעימה ותחת שמש ..עדיין לא טורדנית. וגם מסתבר, סופ"ש פעיל במיוחד בשייט, בצפון, במרכז ובדרום.. כן ירבו
..
..ונשמח לקבל כאן את התוצאות מהתחרויות המגוונות של "שיט עמוס".. ( בטח ישנם גם הורים גאים אחדים שישמחו לשתף אותנו..
)

תודה על הדיווח, אני מניח שמדובר

בדולפיננים מצויים (האפורים, פליפר), כי דולפינים מצויים זה מין אחר. אגב יש המון דיווחים מאיזור אשדוד. יש לכם באיזור שני מוקדי משיכה באיזור. כלובי הדגים, 6 מייל מערבית לנמל אשדוד, ושפך השפדן מערבית לפלמחים. אביעד

danielia1

New member
דווח מיד ג'... בשבת נצפה דולפין בין חוף עתלית

לחוף הבונים. כנראה עסק בציד. בקרבת החוף.

Alex33

New member
ועוד משהו אביעד..הם היו רוב הזמן

(הקצר) ששהו בקירבתנו, בתנועה מהירה, מתחת לפני המים, מעט קפיצות.. לעתים רואים אותם יוצאים החוצה יותר, אפילו קפיצות.. ובתנועה איטית יותר.. מה זה אומר?? הם רודפים? אולי נירדפים?..

התיאר מתאים לרדיפה

אחר דגים בגוף המים, הדולפינים מבריחים את הדגים לפניהמים שמהווים מחסום עבור הדגים ואז הם צדים אותם. אביעד

למעלה