בעיה כללית שדי מטרידה אותי...

Josephin

New member
בעיה כללית שדי מטרידה אותי...

שלום לכולם. אני ממש אוהבת לקרוא פראצ´ט ואני חושבת שקראתי את כל הספרים שתורגמו לעברית. הסדרה האהובה עלי היא סדרת סתמרוח, ולכן החלטתי לקרוא לאחרונה את הספר "interesting times". עכשיו אני ב- "the last continent". אני הרבה פחות נהנית מקריאה באנגלית. מה אני כיולה לעשות? חצי מהבדיחות מתפספסות לי, וזה לא שאני גרועה באנגלית או משהו. את הבגרות כבר עברתי בהצלחה, אבל עדיין... למה מתרגמים כל כך לאט לעברית?

את הבדיחות ביבשת האחרונה

קשה במיוחד להבין כי רבות קשורות לאוסטרליה.האם גם עם זמנים מעניינים היתה לך בעיה כזאת?

או!

דה לסט קונטיננט היה הספר הראשון שלי באנגלית (כן כן!)... ספר ממש טוב.. צריכים להבין את הבדיחות שם.. והקטע עם התץיבה והתפוצצות האוכלוסין הוא ממש טוב.. שהתיבה מצאה את הגירסא הנשית שלה.. או משהו כזה.. ועם חוצבי האיזמרגד הגמדיים.. ומה אני זוכר.. כבר שנתיים שלא קראתי את הספר הזה... מה שכן.. אני קורא אעכשיו את good omens והוא הרבה פחות מהנה באנגלית מאשר בעברית.. אוליי שאחרי הפעם העשרים אני כבר מכיר את כל הבדיחות והכול צפוי מראש.. אבל בכל זאת.. יש שם כמה דברים שפשוט אי אפשר לתרגם לעברית למשל: he was tall, skinny´ and duke of hell.. but right now i was just angry! אויש זה אדיר! אני לא זוכר את זה בעברית... בכולפן.. אני מתמוגג מאושר בכל פעם שאני מציץ לכיוון מדפי הספרים שלי ורואה שם את כל הסידראה העברית.. ואת הנספחים הלועזיים (צרפתית , ספרדית ואנגלית)... בכולפן.. אני הייתי מציע לך להמתין ולחכות לתרגום בשפה שלך ולא לרוץ ולקנות את הספרים באנגלית.. זה פשוט ימאיס עלייך את הסידרה.. באשר לתרגום.. הסחבת נוראית.. כינרת לא מודעים למספר הקוראים האסטרונומי של פראצ´ט בארץ.. כך שהם לא דוחקים במתרגמים לתרגם ספרים.. (ברוך שפטרנו מנורית שרעבי).. ובכל זאת.. אני הצעתי לתרגם ולהציע להם את שירותנו... הלוואי שאת הספר הבא יתרגם אורי בלסם.. הוא גם טורח להסביר את הבדיחות לפחות.. בכולפן.. אין מה לעשות בנידון.. אני סתם מדבר לעצמי... מאגנה, בפעם הבאה אני פשוט אשתוק, בע"מ

הייזל

New member
היי לכולם

רק תיקון קטן: התיבה לא מצאה את הצד הנשי שלה. הבדיחה היא אחרת. זאת מחווה לסרט "פרסיליה מלכת המדבר", סרט נהדר שהפך כבר לקאלט, אחד השחקנים שם משחק את הסוכן בסרט "מטריקס". הסרט "פריסיליה מלכת המדבר" מדבר על 3 דראג קווין שחוצות את אוסטרליה באוטובוס כדי להגיע להופעה במלון...

הייזל

New member
זוהי מזימה בין פורומית../images/Emo9.gif

מטרתי היא להשתלט על כל הפורומים של תפוז ומשם הדרך להשתלטות על העולם היא קצרה. מוהאהאהאהאהאה

למעלה