"אמא למה לשוטר יש רובה?"

limori

New member
"אמא למה לשוטר יש רובה?"

להזכירכם אנחנו גרים במדינה מהעולם השלישי ואפילו שישי ועיקר עבודתם של השוטרים היא לכוון תנועה. ורואי (בן 4 וחצי) בטוח שזוהי עבודתו של השוטר.... היינו בחופשה בניו יורק וברכבת לידינו עמד שוטר עם רובה ורואי שאל אותי למה לשוטר יש רובה.... אני נדהמתי מהשאלה????? מה זאת אומרת???? כדי לירות באנשים?????? לא עניתי, שתקתי ואמרתי לו שאנחנו נשאל את השוטר. שאלנו את השוטר הנחמד והוא אמר שלפעמים צריך להפחיד אנשים. ורואי כמובן שאל למה צריך להפחיד אנשים ואני אמרתי שאני אחשוב על זה ואומר לו. האמת היא שזה בכלל לא אופיני לרואי לשכוח אך הוא שכח מהשאלה ואני עדיין לא יודעת כיצד להשיב מה להגיד ?? אני זקוקה לרעיונות. תודה לימור

אביטל +

New member
כי יש אנשים רעים ?

יש אנשים רעים בעולם והם רוצים לפגוע באנשים אחרים וצריך לעצור בעדם ומשתמשים ברובה כדי להפחיד אותם. טוב, זה נורא מקוצר, אבל זה בגדול הרעיון. וזו גם האמת...

**סיגל**

New member
אם יש אנשים "רעים" אז

יש גם ילדים רעים, לא? אני חושבת שיש התנהגות רעה ולא אנשים רעים. ואולי אפשר להסביר שיש אנשים שמתנהגים בצורה שיכולה לפגוע באחרים. אנחנו תמיד אומרים שאין ילדים / אנשים רעים - יש ילדים / אנשים שרע להם...

לאה_מ

New member
אני לא בטוחה שזה נכון בהקשר הזה.

אם החשש הוא מהקישור שהילד יעשה בין הגדרת האנשים להגדרה של עצמו (או של ילדים אחרים), אז למה שלא יעשה קישור דומה לגבי אופן התגובה. כלומר, אם השוטר משתמש ברובה כדי למגר התנהגות רעה, אולי גם כשאני אתנהג רע ישתמשו נגדי ברובה (אפילו שאני יודע שאני לא ילד רע)...

טוב

New member
"אין ילד רע,יש ילד שרע לו"

זה כמובן ציטוט של יאנוש קורצ´אק. ("המביא דבר בשם אמרו מביא גאולה לעולם")

לאה_מ

New member
הי לימורי, ברוכה השבה ../images/Emo39.gif

רעיון מדליק לשאול את השוטר, אבל בסופו של דבר לא יצא משהו, נכון? כי התשובה שהוא נתן לכם היא ממש איומה, לדעתי. להפחיד? למה? הרי להפחיד אפשר גם עם רובה מפלסטיק, נכון? ובאמת למה צריך להפחיד אנשים? חבל שאת זה הוא לא שאל את השוטר (אם כי לאור התשובה הראשונה שלו, אי אפשר לדעת מה הוא היה עונה על השאלה הזו). אני לא יודעת מה התשובה. הילדים שלנו, כאן בארץ, חשופים לכל כך הרבה נשק (בחדשות, אצל חילים ברחוב, אצל חילים מהמשפחות שלהם) שלפעמים הם כבר מתייחסים לזה כמובן מאליו (כמה נורא!). אולי התשובה היא, שהשוטר עלול להזדקק לרובה שלו לצורך העבודה שלו למלחמה בפשיעה, אם הוא לא מצליח להסתדר באמצעים אחרים. לא יודעת, זה נשמע נורא איך שלא מנסחים את זה.

סמדר *

New member
הי לימור

רואי כבר התנהג "לא יפה" בחייו ולא הפחידו אותו עם רובה אף פעם. אני לא בטוחה בכלל שהוא יעשה קישור מהשוטר לעצמו. אולי כדאי פשוט להגיד לו את האמת שיש אנשים שכדי למנוע מהם לעשות מעשים רעים צריך להפחיד אותם עם רובה?! ורק רציתי לספר לך שגם אנחנו בישראל חיים במדינת עולם שלישי. זה שיש כאן מילקי ועשרות מעדני חלב ובסנטו אין זה לא הופך את ישראל למדינה מערבית. בשנה האחרונה נראה לי שישראל בהחלט עונה להגדרה של מדינת עולם שלישי לא פחות מהרפובליקה הדומיניקנית.

למעלה