איך מסבירים לפעוט על מות הכלבה

jules3

New member
איך מסבירים לפעוט על מות הכלבה

שלום, בני בן שנה ותשעה חודשים. מיום שנולד הוא גדל עם כלבת הגולדן שלנו וקשור אליה מאוד. לפני מספר ימים נאלצנו להרדים אותה אחרי מחלה קשה. מעבר לקושי ולכאב שלי ושל בעלי, אנחנו בעיקר מודאגים מאיך שזה משפיע עליו. הוא מחפש אותה כל הזמן ואנחנו אומרים לו בחיוך שהיא הלכה לחבר ומעבירים נושא. אנחנו לא רוצים לבלבל אותו או להפחיד אותו ואנחנו לא מוצאים בשום מקום עצות לגבי איך להסביר לילד קטן כ"כ מה קרה, או שהיא לא תחזור. האם כדאי להגיד לו שהיא לא תחזור? אשמח לעצות, תודה!

וככה אתם לא מבלבלים אותו?

הלכה לחבר ומעבירים נושא? זה הכי מבלבל ומפחיד שיכול להיות משום שאני מניחה שהוא מבין שמשהו השתנה והוא לא מצליח להבין מה. הייתי אומרת במילים פשוטות שהיא מתה. ושהיא לא תהיה יותר. ושזה עצוב. זהו, קשה לי להאמין שבגילו הוא ישאל שאלות נוספות, אבל לפחות הוא ידע מה קרה. וזה באמת עצוב,
בשבילכם.

zombi mom

New member
מסכימה

לדעתי, ברגע שמתחמקים וממציאים כל מיני דברים, אתם בעצם מעבירים אליו את הבעייתיות שלכם עם נושא המוות. הוא לומד ש"לא מדברים על זה" ושיש כאן משהו לא בסדר. גם אני הייתי אומרת את האמת, שהכלב מת, אבל יש לנו תמונות שלו, ונזכור אותו וגם נתגעגע, ואולי גם יהייה לנו עוד כלב ....

oggi2

New member
../images/Emo7.gif מצטערת לשמוע

אנחנו הרדמנו את אחד הכלבים (זה שהקטנה, אז בת שנה וארבעה הייתה מאוד קשורה אליו), התלבטנו, ואמרנו שהוא בבית אבות ולא יחזור. מודה- אני העדפתי להגיד "גן עדן", אבל ככה בנזוגי רצה, לא יודעת כמה זו אופציה טובה, כי מתישהו מישהו ייכנס לבית אבות.. אבל היא הייתה בת שנה וארבעה, שזה הבדל גדול. אם כי היא עדיין זוכרת אותו, וכל פעם ששמו עולה היא אומרת שהוא בבית אבות, או ההיפך. אנחנו לא מזכירים אותו מיוזמתינו. העקרון- להגיד משהו חד משמעי ושלא ייצור ציפיה או בלבול שוב, משתתפת בצערכם

calabaza

New member
הוא אמנם צעיר

אבל מגיע לו לדעת את האמת. הלכה לחבר לא נשמע משכנע וגם יכול לעורר תהיות (אם הלכה למה היא לא חוזרת? האם היא לא אוהבת אותנו יותר? וכו'). ממליצה על הספר "דיאלוג עם ילדים" של עדנה כצנלסון. יש בו פרק על מוות עם עקרונות מאוד נכונים (בעיני) איך לדבר עם ילדים על הנושא.

למעלה