איך הרמתי ידיים-לכל מי ששוקל להגר

שִירִי

New member
איך הרמתי ידיים-לכל מי ששוקל להגר

בתור התחלה אני אספר קצת על עצמי-אני אחות כבר 12 שנה,יש לי תואר ראשון בסיעוד וגם תואר שני בנושא לא חשוב (עשיתי רק כדי שיהיה תואר) מזה 4.5 שנים אני גרה בארה"ב-הלכתי אחרי עבודת הבעל. לקח לי זמן להוציא את הרשיון-האמת לא מהרתי-עברתי עם שני ילדים קטנים שלא ידעו מילה באנגלית ורציתי שהם יתאקלמו לפני שאני מוסיפה להם שינויים וחוץ מזה שלא מזמן נוסף עוד אחד אז תבינו לבד. גם מעבר הבחינות לוקח זמן-פתאום הם נזכרים שחסר משהו מהארץ והניירת נסחבת. סוף סוף עם הרשיון ביד אני שולחת קורות חיים-ונחשו מה-למרות כל הפרסומים על מחסור באחיות-כנראה לא ממש חסר אז נכון להיום אני מחכה לתשובה מבית חולים אחד עם הם קבלו אותי או לא ומכל האחרים ששלחתי להם-אחד ענה לי אז זהו-יאוש סוף השבוע שירי

שירי ../images/Emo24.gif

את החיים "שם" שמעבר לים אני מכירה וירטואלית ותיירותית בלבד, למרות זאת, אני מאמינה שתמיד תהיה דרישה לכוח אדם איכותי - במיוחד במקצוע שלנו. ועד אז - קבלי חיבוק.

../images/Emo140.gif

ואנחנו לתומנו חשבנו שבארה"ב העבודה מצויה בשפע ... מצבך בהחלט אינו קל , עם 3 ילדים קטנים , סחבת ובירוקרטיה שיכולה להתיש כל אחד ועל אחת כמה וכמה כשייש תינוק בבית , ופתאום מישהו שם נזכר שחסר משהו , ואת צריכה "לקפוץ" לארץ ולהמציא את המסמך החסר. ולהם שם יש הרבה זמן ! בהחלט משאיר טעם רע. מחזקת את ידייך , ומקווה שהעניינים יסתדרו בהקדם .

spectacular

New member
היי שירי,

לא להרים ידיים כל כך מהר, את נמצאת כרגע ממש לפני המשוכה הראשונה, והיא הקשה ביותר, ברגע שאת מוצאת עבודה ומתחילה, ולא ממש חשוב בהתחלה איפה, ואולי לא בדיוק מה שרצית, אבל הפסיעה הראשונה פנימה, תכניס אותך למערכת, אל יאוש, אני מצאתי שכדאי לבדוק את ה POSTING שמפורסמים באינטרנט, ולפנות ספציפית למשרה מסוימת המוצעת, ולא למסור קורות חיים ל HUMEN RESOURCES כי זה ממש הולך לאיבוד, יש המון משרות פנויות אבל הן בדרך כלל מוצעות קודם כל בתוך בתי החולים, והדרך היחידה להגיע אליהם היא אם את כבר עובדת בבית החולים, וכשמחפשים עבודה מחוץ למערכת זה יותר קשה, ולכן, תשוטטי באתרים המציעים עבודה באופן קבוע, ותתמקדי , וכדאי להתאים את קורות החיים ,לכל משרה המוצעת, למשל לכתוב HEAD LETTER שונה ,לפי סוג המשרה, זיכרי, ברגע שאת פוסעת פנימה- ולא חשוב כל כך באיזה מקום, פיצחת את המנעול... שיהיה לך בהצלחה,

|../images/Emo186.gifהיי שירי...../images/Emo22.gif../images/Emo92.gifלקרוא

קודם כל "ניפצת" לי מיתוס, שבחו"ל קל יותר לעבור את הבחינות ולקבל רישיון, לפי מה שאת מספרת זה ממש לא כך. שנית, שוב זה מחזיר אותנו ב"גדול" לנושא כאוב של עזיבת אחיות טובות וותיקות וטריות את הארץ. לאן פני הסיעוד מועדות? הגענו למצב שבבתי- חולים יש רשימות המתנה?!!! הלוו? לעבוד במחלקות השונות, ומדובר על משמרות, תורנויות וכוננויות, אף אחד לא מחלק מתנות ועוד עושים טובה שמקבלים. "מכבי שרותי בריאות" מפרסמים כל שבוע בעיתונים, דרושים- דרושות... וכולם צריכים להיות בעלי תארים וקורסים על בסיסים. בבתי- אבות, שפעם המגמה היתה לקלוט כמה שיותר אחיות מוסמכות, מעדיפים היום מעשיות, אם בכלל, ומסתפקים במטפלות, ואם מגיע איזה אחות מוסמכת, המחירים שהיא מקבלת לשעה פשוט מגוחכים. ומאידך, המרכזים הרפואיים הפרטיים, לכירורגיה פלסטית, אומנם משלמים יחסית טוב אך.. היקף העבודה כלל לא מובטח וכשאין עבודה את בבית, ונלחמת על כלמשמרת, שלא לדבר על כך שאין כל זכויות סוציליות. אני מפרנסת יחידה בבית. לצערי בעלי מפוטר היי- טק מזה שנתיים. חשבתי ואני עדיין חושבת על עבודה בחו"ל אלא מה? המבחנים פשוט מפחידים אותי, ומכיוון שהמון אחיות נוהרות למבחנים אני כבר ממש לא יודעת אם יש סיכוי, מה גם שלפי מה ששמעתי מזבולי, בתקופה הראשונית את צמודה למדריך ועל כל דבר שפשוט לא נראה להם את "עפה" משם. באמת שלא יכולה להרשות לעצמי את המעמד הזה, בתור אם ל4 ילדים. ולפי מה שאת "מציירת" לנו המצב לא מי יודע מה וורוד, למרות שמכריזים , השכם וערב, כפי שברבורה אמרה לנו, שחסרות ותחסרנה עוד המוני אחיות בארה"ב . אז לכל אלו ששוקלות הסבה, אני חושבת שאפשר להבין מתוך נימת דברי, מה אני חושבת על כך. אני עזבתי עבודה במרכז רפואי פרטי, בשל הסיבות שמניתי כאן, אין תנאים נלווים, משחקים איתך עם שעות העבודה, אם אין עבודה, את מתבקשת לעזוב מוקדם יותר, על חשבונך, ואת מרגישה את הירידה במשכורת טוב טוב בשל ירידה במ"ס המשמרות.את צריכה לעוט כמו לטרף על כל משמרת שיש . אז ערקתי לאחת מקופות החולים הגדולות, וחזרתי לאהבה האמיתית שלי "טיפת חלב" אני ממרוויחה גרושים ואני מתכוונת לכל מילה שאני אומרת. גרושים. בקפ"ח קודמת שעזבתי לפני 3 שנים הרווחתי כ1.500 ש"ח יותר על אותו גודל משרה. אז בשביל להגיע למשכורת שיכולה לפרנס ב"כבוד"? משפחה אני רצה אחרי העבודה הזו לעוד שתי עבודות. אני סיימתי, תחשבו על זה.

spectacular

New member
לכל דבר יש

יותר מאופן אחד להסתכל עליו, למרות הקושי הגדול שבמעבר לארץ אחרת, כולל המבחנים ,הלימודים ,מציאת עבודה והסתגלות, יש תמורה למאמץ וזה מתבטא בתנאי עבודה טובים יותר, אפשרויות להתפתחות ולהתקדמות, וכמובן שכר הרבה יותר טוב, אין ממש "הכל וורוד" או "הכל שחור" יש הרבה צבעים באמצע, ותמיד השיקול הוא מה החסרונות לעומת היתרונות, אני עברתי המון קשיים בדרך אל רשיון העבודה, אחר כך התקשתי במציאת עבודה וכשמצאתי משהו, זה לא היה ממש התחום והמקום שאהבתי, אבל התחלתי והמשכתי לחפש, ותוך מספר חודשים התקבלתי למקום שרציתי, וגם כבר קיבלתי המלצות מהמקום הראשון, קיבלו אותי מאוד יפה, לא הרגשתי לרגע שאם משהו לא נראה להם, אני "עפה", להיפך, קיבלתי המון תמיכה ,ויחס נפלא, אני מצידי מאוד התאמצתי ללמוד הכל מהר וטוב, ובסופו של דבר המאמץ משתלם, כדאי לשקול את עניין העבודה בחו"ל בראיה מפוקחת, להיות מודעים לזמן להשקעה ולמאמץ הנדרש, ולהיות מוכנים לעבור את הקושי, ואחרי שעובר הקושי הראשוני, מתחילים להנות מהפירות, זה ככה בכל דבר בחיים, לא ????? מי שלא לוקח סיכון לא לוקח סיכוי...... ולפחד זה בסדר,עושים לפעמים למרות הפחד, או שמשלימים ומקבלים את הקיים, החלטה אישית של כל אחד, בהצלחה.

שירי יקירה ../images/Emo24.gif

שלחתי אלייך מסר ומייל. מאוד מקווה שהענינים יתחילו להסתדר. עוד טיפטיפה נשימה... מחזקים אותך מכאן ומחממים אותך עם קרני שמש אחרונות של הסתו שלנו

איך שרה זהבה בן?

אלוהים תן לי רק טיפת מזל
אמריקה גדולה וכך גם האפשרויות. שולי מהפורום שנמצאת בקונטיקט סיפרה שיש ביקוש רב באזורה. באיזה אזור את גרה? אני מתארת שהקושי גדול וכשלון זה לא דבר בריא למוטיבציה אבל עוד מוקדם להתייאש והכל לטובה. בינתיים תוכלי להנות עוד קצת מהקטנים שלך. מחזיקה לך אצבעות...

sheli 5

New member
לשירי,טלטול

ולכל האחיות/ים שמעונינות לעבוד בארצות הברית,לפני שאתם מחליטים לעבור לשם יש לקחת בחשבון את משך התהליך(מיבחנים ומציאת עבודה) שיכול להגיע עד שלוש שנים (בממוצע) במידה ואתם לא אזרחים אמריקאים. כל התהליך עצמו כרוך בבירוקרטיה כמו כל דבר אצל האמריקאים( כדאי להתרגל לזה אם רוצים לעבוד בארצות הברית). לשירי אני חושבת שכדאי לך לפנות לכמה מעסיקים במקביל ולא לחכות לתשובה של מעסיק אחד.

סלוניק

New member
שירי ../images/Emo13.gif

ההפסד כולו שלהם, והרווח עוד יתגלה ככולו שלנו. כנראה שזה איתות לכל מי שחשב שסחבת ביורוקרטית היא נחלתה של ארץ הקודש בלבד, לא שזה איתות מעודד במידת מה.

למעלה