לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3943539,435 עוקבים אודות עסקים

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

לצפיה ב-'גידול גור עם כלבה בוגרת בת 12'
גידול גור עם כלבה בוגרת בת 12
05/04/2020 | 21:59
3
28
היי,
שנים שלא כתבתי פה.
יש לי כלבה בת 12 (לברדור).
האם מבחינה בריאותית/התנהגותית וכו׳ ניתן יהיה לגדל ביחד איתה גור?
אם זה משנה, חשבתי על רועה גרמני.
לצפיה ב-'אנחנו עשינו את זה ובדיעבד אני מצטערת'
אנחנו עשינו את זה ובדיעבד אני מצטערת
06/04/2020 | 10:44
2
27
גם אני לא הייתי כאן שנים ובמקרה נכנסתי וקראתי את ההודעה שלך. חפש הודעות ממני, כתבתי על זה די הרבה בזמן שזה קרה לפני כמה שנים.

נונה היתה לברדורית בת 12 והוספנו את זיגי שהיה גור גדול. כשלקחנו אותו היא עוד היתה במצב בריאותי סביר יחסית, ההידרדרות התחילה אחרי שהוא הגיע ואני לא בטוחה אם היה קשר בין הדברים. היא נפטרה מסרטן בערך חצי שנה אחרי שהוא הגיע. כשהחלטנו לקחת אותו קיווינו שהוא יחזיר אותה לצעירות שלה, היא מאוד אהבה גורים וחשבנו שזה יכול לעבוד, אבל בפועל, הוא היה מלא אנרגיות ולה לא היתה סבלנות וכח אליו. יכולנו להפגיש אותם לפרקי זמן מאוד מוגבלים, אבל בפועל גמרנו בזה שהוא חי באזור המטבח ופינת האוכל שסגרנו בשערים של תינוקות, והיא חיה בשאר הבית. נאלצנו להוציא אותם לטיולים בנפרד או שיצאנו שני אנשים כי קצב ההליכה שלהם היה שונה לחלוטין ובפעם האחרונה שניסיתי להוציא אותם יחד גמרתי מרוחה על המדרכה. היא נפטרה מסרטן, אני לא אדע אף פעם אם העובדה שהוא היה איתנו זרזה את התהליך... היתרון היחיד שהיה לכל המצב הזה, זה שביום שחזרנו מהוטרינר, אחרי שהיא נפטרה, הבית לא היה ריק. 

בגדול לא קרה שום אסון, היא היתה הולכת מהסרטן הזה בכל מקרה, איתו או בלעדיו. אבל לא היה לנו את הזמן והאנרגיה להתמקד רק בה החודשים האחרונים, ולהתמקד רק בו בחשיפה התובענית שצריך גור גדול וכלב עבודה. אצלנו זה היה כלב רועים אנגלי אבל זה די דומה מבחינת האנרגיות לרועה גרמני.
לצפיה ב-'עוד נקודה שחשוב לקחת בחשבון זה את הזוית הכלכלית'
עוד נקודה שחשוב לקחת בחשבון זה את הזוית הכלכלית
06/04/2020 | 11:25
1
14
כלב הרבה יותר יקר בתקופה הגורות ובתקופת הזקנה, אמצע החיים מאזן את זה. המעמסה של גור (שבנוסף לחיסונים השגרתיים גם חטף דלקת ריאות והיה מאושפז כמה ימים), פלוס כלבה חולת סרטן, די קרעו אותנו מבחינה כלכלית. לקח זמן עד שהתאוששנו מזה.
לצפיה ב-'תודה תמי'
תודה תמי
06/04/2020 | 22:52
5
הוספת לי כמה נקודות למחשבה.
לצפיה ב-'זינוק באימוץ כלבים כתבה ב Ynet'
זינוק באימוץ כלבים כתבה ב Ynet
06/04/2020 | 13:07
13
עצוב מאוד הכלבים לא רוצים שיאמצו אותם הם רוצים להישאר בעמותות שבאים מתנדבים ונותנים להם תרומות בארץ ובארה"ב. כלבים מבקשים לא לאמץ כלבים. אנשים מסטולים נרקומנים מעשני סמים מאמצים כלבים להתעלל בהם ומכים אותם והורגים אותם ארי אימוץ. מחפשים כלבים חסרי ישע לארגן ריב כלבים תוקפנים ומכים אותם כי לא חבל להם על כלב. הרבה שנים כבר מאמצים מתעללים בכלבים הם מאמצים כלבים להתעלל. מסטולים אוהבים רק להתמסטל לעשן הם מחפשים לפרוק זעם על כלבים. אל תתנו לאמץ כלבים.
לצפיה ב-'שפיץ גרמני'
שפיץ גרמני
31/03/2020 | 11:14
39
היי,
אני רוצה לאמץ כלב וההורים שלי מרשים רק כלב קטן שלא גדל שפיץ גרמני גדל? תודה
לצפיה ב-'שילוב של שני סוגי טשטוש'
שילוב של שני סוגי טשטוש
23/03/2020 | 23:31
2
56
שלום ,
פונה בעקבות סוגיה שלא נותנת לי מנוח .
לפני מס שבועות עקב פנייה למרפאה בעקבות שיעול מתמשך מאוד של הכלב שהיה ניראה כחנק. בעת בדיקת רנטגן נאמר מהוטרינר שניראה ממצא כגרורות 99 אחוז לאחר צילום אולטרסאונד לא ראו כלום ולא ידעו לומר היכן יושב הגידול ולאמת זאת.
ולכן הסבירו שמצב כזה עדיף לתת כדורים קבועים ואנטיביןטיקה לשיעול מאחר והכלב גם סבל מצבירת יתר של נוזלים בקרום הלב והם שיערו שזו אולי הסיבה ..
לגבי הגידול החלטנו לבצע צילום מעמיק יותר אך הובהר לנו שלא כל כך יהיה מה לעשות עם הגרורות מעבר להקל עליו בכדורים...
אני פונה בעקבות התמונה שצירפתי..שוב החל השיעול לתקוף בצןרה מחפירה את
הכלב שלי לכן קראו למשך הטיפול להוצאת נוזלים מקרום הלב מאחר ומעט תוקפני הזריק לו הוטרינר את הטשטוש שמופיע בדף ומאחר ולא ראה השפעה רבה הוסיף לו טישטוש נוסף מסןג אחר שמופיע גם .מדובר בכלב בן 13. ברגע הזרקת לשריר באיזור האגן כ2 דקות הכלב נפל על הרצפה מטושטש מאוד .וביצעו בו את הפרוצדורה של הנוזלים אמרו שהוציאו לא מעט נוזלים..
.בעת החזרה לבית הכלב לא היה אותו דבר נאמר מהם שזה בסדר לתת לו לנוח למחרת הכלב מת....
הבהרנו להם שהכלב לקח בנוסף בבוקר של הטיפול את התרופות הקבועות שלו של הלב אמרו אין קשר ולהביא אותו זה בסדר.

חשוב לציין שלפני כן טיפול קודם טישטשו אותו בחומר אחר פעם אחת וממש עבד והכלב חזר לעצמו במהרה .

אך כעת שינו את הטשטוש לסוגים הנ"ל שמצ"ב מחשש לפגיעה בלב לדבריהם כי אמרו שהקודמים לא היו טובים ללב ולכן שינו..

האם ייתכן שזה גרם נזק לכלב כל השילוב של הטשטושים יחדיו ???

תודה רבה!!!
לצפיה ב-'איזה כאב לב'
איזה כאב לב
24/03/2020 | 18:15
33
אני ממש מצטערת לשמוע, קשה מאוד
לגבי הטשטוש לא תמצאי כאן מידע, אולי לשאול וטרינר אחר מומלץ וידוע מה דעתו
לצפיה ב-'מצער מאוד, אך רק מומחה יכול לענות על השאלה.'
מצער מאוד, אך רק מומחה יכול לענות על השאלה.
27/03/2020 | 07:20
32
אם אתה לא משוכנע בטיפול שמקבל הכלב, כדאי לגשת להתייעצות וקבלת חוות דעת שנייה אצל וטרינר מנוסה אחר.
לצפיה ב-'מי חיפש פרופלין לכלבה ?'
מי חיפש פרופלין לכלבה ?
23/03/2020 | 22:48
37
מי חיפש פרופלין לכלבה ?
לצפיה ב-'נחמד'
נחמד
20/03/2020 | 14:06
37
נחמד.
לצפיה ב-' מה עם הכלבים'
מה עם הכלבים
18/03/2020 | 16:35
3
157
חלילה ונדבקים מה יהיה עם הכלבים. הרי הנדבקים חייבים ללכת לבידוד מה יהי ע הכלבים ובעלי החיים האחרים בבית?
לצפיה ב-'אין ברירה'
אין ברירה
18/03/2020 | 23:26
1
75
או שמלמדים אותם לעשות צרכים בבית (ובהצלחה ללמד אותם אחרי הבידוד לחדול מזה), או שמשיגים מישהו אחר שיוציא אותם - דוג ווקר, חבר, בן משפחה, או ששולחים אותם לפנסיון.
לצפיה ב-'איך מלמדים את הכלב לעשות צרכים בבית?'
איך מלמדים את הכלב לעשות צרכים בבית?
19/03/2020 | 20:43
31
לצפיה ב-'לחולדאי יש פיתרון...'
לחולדאי יש פיתרון...
19/03/2020 | 00:30
38
לצפיה ב-'כלב בן 10.בגלל המצב האם ניתן לחנך כלב לעשות צרכים'
כלב בן 10.בגלל המצב האם ניתן לחנך כלב לעשות צרכים
18/03/2020 | 16:45
1
44
במרפסת
רכשנו דשא סינטטי אל ללא הועיל
רעיון? הצעה?
תודה
לצפיה ב-'המצב יגמר אבל אתם תדפקו את הרגלי הניקיון של הכלב'
המצב יגמר אבל אתם תדפקו את הרגלי הניקיון של הכלב
06/04/2020 | 10:49
5
אם אפשר להוציא, אפילו לטיולים קצרים אז זה עדיף
לצפיה ב-'למסירה גורה בת 5 חודשים מעורבת מחונכת ונבונה'
למסירה גורה בת 5 חודשים מעורבת מחונכת ונבונה
08/03/2020 | 11:57
1
69
1
באיזור השפלה. מחוסנת ואנרגטית .
לצפיה ב-'כלבה למסירה'
כלבה למסירה
09/03/2020 | 16:26
57
למה למה למסור כלב הוא כמו תינוק מסירה של הכלב גורמת לו צער על שנפרד ממשפחתו.
לצפיה ב-'סוג הכלב'
סוג הכלב
09/03/2020 | 16:22
46
פיטבול
לצפיה ב-'דיבוק של חיות'
דיבוק של חיות
09/03/2020 | 10:38
52
כלבים גדולים מכפרים בדואיים משוטטים ותוקפים בעלי חיים. ארגון למען חיות מגנים עליהם?  
לצפיה ב-'כלב אחרי חיסון'
כלב אחרי חיסון
06/03/2020 | 18:19
2
57
הכלב שלי עבר חיסון היום ומאז מתנהג מוזר, בוכה, מתבודד חלש ורועד. קרה למישהו? יודעים מה ניתן לעזור?
לצפיה ב-'לא אבל הייתי רצה לווטרינר'
לא אבל הייתי רצה לווטרינר
07/03/2020 | 20:33
15
לצפיה ב-'לא אבל הייתי רצה לווטרינר'
לא אבל הייתי רצה לווטרינר
07/03/2020 | 20:34
10
לצפיה ב-'לא למסור להם'
לא למסור להם
03/03/2020 | 22:23
57
קראתי על המון מקרים שנגמרו רע מאוד!!!
לצפיה ב-'אוכל לגורים'
אוכל לגורים
28/02/2020 | 20:24
1
58
שלום
יש לי גור בן חודש וחצי האם מספיק לתת לו אוכל יבש?
לצפיה ב-'אוכל מומלץ'
אוכל מומלץ
16/03/2020 | 17:21
23
זה תלוי בגזע, יש גזעי כלבים שעדיף להתחיל מגיל חודשיים.
אני קונה דרכם ומרוצה https://petingo.co.il
לצפיה ב-'סוג כלב האם מסוכן'
סוג כלב האם מסוכן
25/02/2020 | 22:28
2
99
מישהו מכיר את הכלב הזה אם הוא מסוכן דייר רוצה להכניס אותו בארהב blue heeler mixed
?
לצפיה ב-'בישראל - לא נמצא ברשימת המסוכנים. בארה"ב? מעריך שגם לא.'
בישראל - לא נמצא ברשימת המסוכנים. בארה"ב? מעריך שגם לא.
28/02/2020 | 14:22
1
39
אילו מנהלת הפורום KallaGLP היתה מבקרת פה לפעמים, היתה יכולה לתת לך תשובה יותר מוסמכת לגבי ארה"ב. היא מתגוררת שם. הבעיה היא שלא היא וגם לא המנהל השני marx04, לא מבקרים עוד בפורום הזה, שהם כביכול מנהלים.
לגבי אפיון של הגזע הזה, שתול בגוגל את מה שרשמת באנגלית, גלול את מתחת לתמונות, קרא את מדור השאלות ותשובות של גוגל ושפוט בעצמך.
לצפיה ב-'היות שלא התעניינתי בגזע, אני לא בטוחה.'
היות שלא התעניינתי בגזע, אני לא בטוחה.
27/03/2020 | 07:17
11
סביר שאפשר למצוא את המידע ברשת.
לצפיה ב-'כלב כנעני מעורב'
כלב כנעני מעורב
27/02/2020 | 15:29
6
58
שלום, אני ממש צריך עצה. אני אימצתי ליפני יומיים רועה כנעני מעורב בן חודש וחצי, אימצתי אותו בגיל הזה כי הבאתי אותו ממקום שהתנאים שלו עם אמא שלו היו על הפנים. בכל מקרה אני קצת מתחיל לפחד מיכייון ששמעתי שרועה כנעני הוא כל ממש קשה לאילוף ורציתי לדעת שאם אני אשלח אותו כשהוא יגדל אם יצליחו לאלף אותו בצורה ממש מוצלחת לא לנבוח וליהיות בתקשורת טובה עם בני אדם וחיות. צירפתי גם תמונה בישביל שתגידו אם אתם יודעים במה לדעתכם הוא מעורב אם בכלל
לצפיה ב-'בגיל הזה הכל פתוח'
בגיל הזה הכל פתוח
27/02/2020 | 23:14
36
מומלץ ליצור קשר עם מאלף שילמד אותך איך להתנהג עם הכלב מגיל צעיר, ואז אין סיבה שהוא יהיה בעייתי.
לצפיה ב-'לא ניתן להתנבא.'
לא ניתן להתנבא.
27/03/2020 | 07:23
14
אני ממליצה להשקיע בחינוך הכלב מגיל קטן. חבל להחזירו לתנאים שאתה בעצמך אומר שאינם טובים.
לצפיה ב-'אנחנו אימצנו מעמותה לפני כמה שנים כלב כנעני מעורב'
אנחנו אימצנו מעמותה לפני כמה שנים כלב כנעני מעורב
29/03/2020 | 19:31
13
השנה הראשונה הייתה לא פשוטה אבל לדעתי זה בגלל שהיה גור ולא בגלל הגזע שלו. גורים עושים הרבה נזקים בבית . מגיל שנה וחודשיים בערך הוא הפך לכלב רגוע יחסית. היום הוא כלב מדהים, מחונך וממושמע (ולא נעזרנו באילוף). אם תתנו לה אהבה, אך גם תלמדו אותו גבולות הוא יהיה כלב מדהים.
לצפיה ב-'הכי חשוב חשיפה נכונה'
הכי חשוב חשיפה נכונה
06/04/2020 | 11:39
2
4
מעתיקה לכאן מאמר מצויין מהפורום
חשיפה - חשיבותה ודרכים להטמעה נכונה
מאת: ספי סהר  פורסם: 12/12/2008  עדכון אחרון: 14/12/2008  

מאמר זה עוסק בהדרכה נכונה של חשיפת גורים לעולם.
המאמר הוא שכתוב של תשובות לשאלות שנתן ספי בפורום klavlav.org
http://www.klavlav.org/community/forum/forum_posts...

לרוב בעלי החיים, כולל בני האדם, קיים במהלך ההתבגרות תהליך הקרוי בשם "סוציאליזציה".
תהליך הסוציליזציה נמשך במהלך התבגרותו של הכלב ומהווה את ההסתגלות הבסיסית הראשונית לגורמים שונים כגון כלבים זרים, בני אדם, בעלי חיים, רעשים ולמעשה – כל עולמם.
אם ההיכרות הראשונית היא נעימה ולא מאיימת, הכלב יפתח לגורמים אלה גישה חיובית ורגועה במהלך כל חייו.
אם הכלב חווה תהליך סוציאליזציה לקוי או חסר, הוא יגדל ככלב חששן ואף תוקפן לגורמים הרבים אליהם לא נחשף כראוי.

כעקרון כל מפגש ראשוני צריך להיות חוויה נעימה לכלב. התקופה הקריטית ביותר של התהליך מתחילה בגיל שלושה שבועות ומסתיימת בגיל שלושה חדשים וחצי בערך.
לאחר גיל שלושה וחצי חודשים, וככל שהגור יגדל, ילך ויסגר "חלון ההזדמנויות" לעיצוב אופיו והכלב הופך לפחות ופחות "ניאטרלי". מכאן - שהסיכויים שיגיב לגורמים חדשים בפחד או תוקפנות גובר ככל שהגור מתבגר.
מסיבה זו בגילאים אלו של הגור אני ממליץ ללקוחותיי לעזוב את המשמעת ולהתמקד בחשיפה. לא כי אי אפשר ללמד את הפקודות בגיל זה על בסיס חיובי, אפשר גם אפשר ואף רצוי אבל החשיפה חשובה יותר ולרוב האנשים אין מספיק זמן ויוצא שהאחד בא על חשבון השני...
הקונפליקט הגדול ביותר שמתעורר בעניין זה הוא נושא המערכת החיסונית: וטרינר ממוצע ימליץ לך להרחיק את הכלב ממוקד פוטנציאלי למחלות (כלבים, חיות אחרות ולכלוך) אך אישית אני מעדיף בגזעים מסויימים המיועדים לעבודה והדרייב הגבוה שלהם הופך אותם לסיכון לאחרים ולעצמם (לדוגמא פיטבול, מלינואה וג'אק ראסל. אך יותר הכוונה לגורים שבאופיים הם בעלי דרייב גבוה, זה יכול להיות כל גזע ובמיוחד הגור בעל הדרייב הגבוה ביותר מתוך השגר.)
אני מעדיף שהגור שלי יחטוף פרוו מאשר שלא ייחשף בצורה מושלמת אם לדעתי חוסר חשיפה מסכן אותו יותר.. אבל אני מאמין שהגישה האידיאלית לכלבי בית ממוצעים היא איפשהו באמצע - לחשוף את הכלב אך בצורה מבוקרת. כלומר לאפשר לכלב מפגש עם מגוון כלבים מחוסנים ובריאים, אזורים ציבוריים נקיים, נסיעה בתחבורה ציבורית ושאר ירקות.
לאחר חשיפה נכונה הגור יהפוך לכלב יציב ונוח ואז אפשר לפנות את הזמן לעבודה על משמעת מעולה.
כעת אתאר כיצד לבצע חשיפה נכונה עם גור בשלב הסוציאליזציה:

רקע: בכלביים וביונקים רבים אחרים (טורפים שונים, פרימטים ועוד) אנו מגדירים את שלבי ההתפתחות העצביים והנפשיים של הגור במספר שלבים, אני אגע בקצרה בראשונים:
השלב העוברי- מתייחס לשלב בו הגור נמצא ברחם אימו: מחקרים שונים מצביעים שבשלב העוברות העובר מושפע מגורמים חוץ רחמיים, ואולי אף חוץ אמהיים שישפיעו על התפתחותו כגור.
שלב הינקות (מההמלטה ועד 13 יום) - הגור לומד לינוק ומגלה ומפתח את יכולותיו הפיסיות ככלב.  
שלב הזהות (מ-13 יום ועד שלושה שבועות), הוא שלב ההחתמה -הכלב לומד לזהות עצמו ככלב - קיום קשר אינטנסיבי עם כלבים אחרים הוא הכרחי וקריטי. הגור לומד התנהגויות ודפוסי התקשרות בריאים עם אחיו ואחיותיו לשגר.
שלב הסוציאליזציה (חברות) שלושה שבועות עד 12-14 שבועות – אשר בו עוסק מאמר זה.
מעתה והלאה חלים שלבים נוספים בחיי הגור הקשורים בהתייצבות אופיו והתבגרותו ובנייתם של יצרים שונים עד לשלב הבגרות.

בתחילתו של שלב הסוציאליזציה (שלושה שבועות ועד גיל חודש וחצי) קיום קשר עם כלבים נוספים הוא קריטי לגבי יכולתו של הכלב לתקשר ולהתנהג עם בני מינו לכן מקובל להפריד גור מהשגר
רק בגיל 6 שבועות. רוב המגדלים היום, מלבד מגדלים לכלבי עבודה, לא מקפידים על חשיפה לגורמים נוספים בשלב שעד למכירת הגור. לכן נותרת לבעל הגור החדש תקופה קצרה ביותר של בין חודש לחודש וחצי של חשיפה מבוקרת ונכונה.

כיצד לבצע חשיפה מבוקרת:

1) על הגור להיות שרוי במצב יציב עם סביבתו: כלומר עליו להיחשף לסביבתו (ביתו) בצורה מלאה לפני שנחשוף אותו לתנאים חדשים.
גישה חדשה של מספר כלבני עבודה גורסת כיום כי אם הכלב לא יקבע לעצמו סביבה יציבה במהלך כל שלב הסוציאליזציה אלא יחליף סביבה לעתים קרובות, הוא יגיע לרמה מעולה של יציבות ואומץ.
איני שולל את הגישה זאת לגמרי אבל אני חייב להדגיש ולהזהיר: לפעמים היא מוציאה תוצאות לא רעות ולפעמים הורסת גורים לחלוטין. מדובר בשיטה שלא הוכיחה את עצמה ברוב המקרים שנתקלתי בהם. על כן עליכם לקבוע לכלב שיגרה ותנאים קבועים: זמני ארוחות קבועים, נוהגים קבועים, מקום קבוע לישון בו וכו'. כאשר הגור מרגיש בטוח ונוח בביתו החדש אנו יכולים לעבור לשלב הבא:

2) הגדרת היצרים הדומיננטיים המפעילים את הגור: בכדי שנוכל לגרום לכל חוויה להיראות חיובית בעיני הגור עלינו להבין מהם הגורמים המניעים אותו לפני כן ולפתח אותם: בדוק מה הגור שלך הכי אוהב בהתבסס על היצרים:
א.     אכילה- איזה סוג צ'ופרים הגור הכי אוהב,
ב.     צייד-משחק: פפירול, כדור, חבל, סמרטוט וכו' ולמד את הגור לשחק בהם,
ג.       נהיגות\התנהגות חברתית: אהבתו של הגור אליכם ועידודכם ויחסכם אליו.

לאחר שהגדרתם מה היצרים החזקים ביותר אצל הגור, נסו להגביר אותם קצת - תנו צ'ופר מסויים רק לעיתים רחוקות וגירמו לכלב להתאמץ בשבילם. למשל החביאו צ'ופר מתחת לכרית ותנו לו למצוא אותו, תנו לו צ'ופר לאחר ביצוע התנהגות מסויימת רצויה ועוד. בקיצור, למדו את כלבכם להתאמץ בכדי לזכות מכם לתשבוחות.
כאשר תגיעו לשלב בו תוכלו לגרום לכלבכם לעשות דברים שלא היה עושה בדרך כלל עבור צ'ופר, משחק, ליטוף או עידוד  - רק אז עיברו לשלב הבא:

לצפיה ב-'המשך:'
המשך:
06/04/2020 | 11:41
1
3

) חשיפה מבוקרת בבית ובסביבה הקרובה לבית: לפני שאנו מוציאים את הגור לסביבה זרה כדאי לחשוף אותו לגורמים שעלולים להיות בעייתים במגרש הביתי שלו. כלומר לפני שאנו מביאים את מוחמד (או רקסי) אל ההר אנו מביאים את ההר אליו (-: . הביאו אנשים חדשים (לכלב) אל ביתכם והפגישו את הגור עימם, חישפו אותו לחפצים שונים, צעצועים מרעישים, שואבי אבק, והקלטות של רעשים שונים מהרחוב והשטח.
כל זאת עשו תוך הקפדה על העקרונות הבאים:

א'- חופש הגישה: על הכלב לנוע וליצור אינטראקציה ראשונית וחיובית בחופשיות ומרצונו. אין למשוך, לדחוף או להרים על הידיים את הכלב פיסית. על האובייקט להיות סטטי או נע לכיוון המנוגד לגור.

ב'- מרחק אדישות: בהתבסס על חוקי אדיגר (ראו ערך "חוקי אדיגר") אשר קבע שלכל בעל חיים תחום אדישות, חשדנות, בריחה ותקיפה ביחס לגורם מסויים, עליכם לשאוף להציב את הגור בקצה תחום האדישות שלו - במרחק בו הגור מבחין בגירוי אך אינו נסוג או נובח\מגרגר ומשם לגרום לו להתקרב בכוחות עצמו ומרצונו תוך שימוש בצ'ופר. כלומר, נסו לקרב את הגור אל אובייקט החשיפה (הגורם שאנו רוצים לחשוף אותו אליו) תוך מתן צ'ופר בכל פעם שהוא מתקרב עוד כמה צעדים.

ג'- החלפה לדחף הרצוי: כל יצר הוא רדום וכשהוא בא לידי ביטוי, הוא נקרא דחף. ישנם דחפים שלא יכולים להתקיים במקביל בצורה מלאה. דוגמא טובה לכך הם דחף הבריחה (המנעות) ודחף הצייד או דחף האכילה. כלומר כשאתם גורמים לכלבכם לאכול או לרדוף אחרי כדור הוא לא יעסוק בבריחה והימנעות לפחות לא כשם שהיה עושה ללא כדור או מזון. לכן לפני שאנחנו מציגים את אובייקט החשיפה כדאי "להחליף" ליצר הרצוי- לגרות את הכלב עם המזון או הכדור.
כעיקרון, כאשר נוצר שיפור בהתנהגות הרצויה אנו מצ'פרים.

ד'- הנדס הצלחה ותגמל עליה: הגור לא חייב להסתער לזרועות שואב האבק השואג ולרבוץ עליו בפעם הראשונה או השנייה בה הוא פוגש בו. גם משחק בכדור בסמוך אליו יעשה את העבודה... (כדור, פפירול, מזון וכ"ו). רעשים יש להגביר בהדרגה ובהחלט כדאי להשתמש בהקלטות.
התקרבות ספירלית אל האובייקט תהיה הדרגתית ולא פרונטלית ופתאומית. התקדמות אל עבר האובייקט שעשוי להיתפס כבעייתי צריכה להיעשות בצורה ספירלית (מעגלית) ולא ישירה. הסיבה לכך היא שכשהגור נע אל עבר האובייקט בקו ישר האובייקט הופך למרכז תשומת הלב של הגור והגור שוקל האם הוא מהווה איום או טרף. אך כשהגור נע במעגלים הולכים וקטנים סביב האובייקט בעקבות משחק או צ'ופר הוא מתקרב אל האובייקט מבלי לתהות יותר מדי על קנקנו והצ'ופר הוא שהופך להיות מרכז העניינים. גם אינטנסיביות הגירוי צריכה להתגבר בדרגה – לדוגמא, לפני שאתה לוקח גור לשוק הומה אדם עליו להפגין ביטחון מלא עם שניים שלושה אנשים זרים סטטיים וגם בתנועה, שקטים וגם קולניים. דוגמה נוספת - הכר לכלבך ארנב, ורק אחר כך חנות חיות, פינת חי וספארי וכן הלאה... קולות ורעשים יש להגביר בהדרגה.

4. התנהגות רצויה: הקפידו שהגור מגיב בצורה רצויה אל הגירוי (ידידותיות\אדישות) ולא בתוקפנות או פחדנות. אם תקפיד על הכללים המוזכרים לעיל סביר שלא תיתקל בהתנהגות כזאת אך במידה וכן ונתקלת בתוקפנות שאינה מבוססת על פחד, גער בגור ונתק אותו מהגורם מיידית. את הגור אוחזים בידיים ומרימים אותו במהירות מהרצפה. הניתוק המהיר מהרצפה ביחד עם געירה בקול עמוק יעשו את העבודה עם רוב הגורים. אולם אין לחבק את הכלב במקרה הזה וכל כפותיו צריכות להיות מונחות באוויר. אפשרויות נוספות הן לתקן אותו באמצעות משיכה מהירה בקולר או ניעור קל בעור העורף.  חשוב שכל פעולות התיקון הללו ילוו בגערות רמות (בטון אסרטיבי ולא "צעקני" כדי שלא נפחיד את הגור).
במידה וההתנהגות היא מבוססת פחד והגור לא מתעניין בצ'ופר מספיק בכדי להתקרב אל האובייקט, הסר את הצ'ופר וחלוף על פני האובייקט בקצב קבוע ומהיר מבלי להתייחס אליו בכל חשיבות.
המשך להחזיק את קצה הרצועה ותוליך את הכלב כפי שעשית כל הטיול. לאחר מקרה כזה המתן פרק זמן בין שתי דקות ליומיים וחזור אחורה אל שלב א' ואל קצה תחום האדישות. את זמן ההשהיה שבמהלך הזמן הזה נצל להעלאת הגור את הדחף לגורם החיובי. כלומר – נענוע מהיר בכדור על חוט בתוספת רעש נשיפה, נפנוף בפפירול, הצמדת צ'ופר לאף הכלב והרמת הצ'ופר באוויר יחזקו ברוב המקרים את הדחף המניע את הכלב להשיג את הצ'ופר ויגרמו לו לריכוז מחודש בפרס ולא באובייקט.

5. התייחסות למערכת החיסונית של הגור: קחו בחשבון את המערכת החיסונית החלשה יחסית של הגור שעדיין לא קיבל את כל חיסוניו. הקפד שהגור לא בא במגע עם צרכים של בעלי חיים וכלבים לא מחוסנים ומשוטטים,  אבל הזהר שלא תגרום לגור לפחד מהם בגלל עקשנותך להימנע מהם. סעיף זה בעייתי מעט ולכן אני מוסיף בסוף מאמר זה את הערותיה של הווטרינרית ד"ר קליר ברקאי.
6. הדרגתיות וסבלנות: אף פעם על תעייפו מדי את הגור או תמאיסו עליו את הצ'ופר. כשאתה משיג התקדמות בדרך כלל זה הזמן לחזור הביתה. ההתקדמות תמיד תהיה הדרגתית וסבלנית. אל תיחפזו כדי לא לשבש את התהליך ולגרום נזק.

7. יציאה לשטח: עכשיו אחרי שהגור התרגל לגורמים בסיסיים בסביבת מגוריו, אנו יכולים להתחיל להוציא אותו לפגוש שטחים חדשים תוך הקפדה על העקרונות המפורטים לעיל ועל הדרגתיות, הדרגתיות, הדרגתיות!!!
חשוב לחשוף את הכלב לסביבה זרה לפני שאנו חושפים אותו לגורמים זרים בסביבה זרה. לדוגמא לפני שאני לוקח גור לגן שעשועים הומה ילדים משתוללים אני מביא אליו הביתה ילד או שניים ומוודא שהוא חש בטוח ומתנהג איתם כראוי. רק אחר כך אני מוציא אותו בבוקר לגן שעשועים ריק ומוודא שהוא מפגין בטחון בגן שעשועים על כל מתקניו וברזיותיו... בצהריים למחרת אני חוזר לגן כשהוא מכיל מספר ילדים ומציב את הכלב בשוליו ומעודד אותו להתקרב לקהל וכן הלאה...

לצפיה ב-'חלק אחרון'
חלק אחרון
06/04/2020 | 11:41
3

ולסיום,
רשימת אובייקטים המומלצים לחשיפה:
בני אדם, מכל הסוגים, הגילים, הצבעים, והמינים, והתלבושות
כלבים,   "       ;           ;           ;           ;         "
בעלי חיים שונים.
מדרגות
מדרגות נעות
מעליות
כלים חשמליים
רעשים במיוחד קולות נפץ
כלי רכב
מקומות הומי אדם
ים,
מקורות מים שונים,
קליניקה של וטרינר בלי בדיקה
בדיקה על ידי וטרינר
וכל דבר העולה על דמיונכם.

זכרו: הגורות של כלבכם לעולם לא תחזור והיא חוויה מיוחדת במינה. הקפידו שתהיה גם חוויה מהנה עבורכם ועבור כלבכם.

בהצלחה
ספי.ס
magen.m.f.s@gmail.com
מאלף כלבים ומרצה לאילוף כלבים בבית דגן.

דברי הווטרינרית ד"ר קלר ברקאי לגבי תהליך חשיפה בטוח מבחינה בריאותית:
כדי להוסיף ולחדד את הפן הבריאותי המטריד הקשור לחשיפה יש לחזור ולציין מספר דברים:
ישנו פרדוקס בין חלון ההזדמנויות שהוא בעצם חלון הזדמנויות אל חזור, אשר אם לא נעשה בו את תהליך החשיפה כנדרש לא נוכל לשחזר מוכנות חושית וחווייתית של הכלב לצורכי למידה למשך כל חייו. מצד שני התקופה הזו עד גיל 14 שבועות חופפת כמעט לחלוטין לתקופה של החיסונים שבמהלכה הגור עדיין אינו נחשב מחוסן ויכול להדבק במחלות קטלניות ומפחידות כמו פרוו וירוס או כלבלבת.
ישנם הרבה בעלי כלבים הפותרים את הבעיה בכך שהכלב אינו יוצא החוצה ואינו נחשף עד תום החיסונים והם אומרים אחר כך כשיהיה בטוח יש זמן לחשוף אותו. אבל זו טעות! תקופת החשיפה היא תקופה קריטית בכך שאם הכלב לא נחשף לסביבה בתקופה זו יותר לא נוכל לשחזר את סוג ואיכות החשיפה ויכולות להיות הפרעות התנהגותיות שונות הבאות לידי ביטוי בעיקר בפחדנות.
לכן צריך לדעת כיצד נדבקים במחלות קטלניות להזהר מזה ויחד עם זאת לעשות עבודת חשיפה טובה ויסודית.
דרכי ההדבקה במחלות הקטלניות הן במגע ישיר עם כלב נגוע או נשא או במגע עם הפרשות כמו ליחה או צואה. שתן אינו מדבק. עלינו לקבוע כי במהלך הטיולים הכלב שלנו אינו מתרועע עם כל הכלבים האחרים בשכונה וכי אנחנו לא לוקחים אותו לטיול בפארקים כל עוד לא סיים את חיסוניו. יחד עם זאת עליו לפגוש כלב או שניים אחרים ולכן נבחר מראש כלב שאינו חשוף למקורות הדבקה רבים (אינו הולך לכל הפארקים בשכונה) וכלב בעל מזג נוח כדי שהמפגשים לא יהיו מאיימים אלא נעימים ועם כלב או כלבים אלה הגור שלנו יוכל לשחק.  במהלך הטיולים שלנו נקפיד להיות קשובים לכלב כדי למנוע ממנו הרחה של צואה של כלבים אחרים.
בהצלחה, בברכה,
ד"ר קלר ברקאי

לצפיה ב-'עזרה במציאת זיגי - כלב שאבד'
עזרה במציאת זיגי - כלב שאבד
27/02/2020 | 08:29
1
52
שלום,
אנא עזרו לי למצוא את זיגי שאבד בתאריך 26/02/2020 בשעה 7 בערב בשדרות ההשכלה תל אביב. נראה שעתיים לאחר מכן ברח' אבן גבירול/ שד' שאול המלך.
תודה,
ירון
טל. 050-8133381
לצפיה ב-'ממליצה להתעניין בעמותות וארגונים המקומיים'
ממליצה להתעניין בעמותות וארגונים המקומיים
27/03/2020 | 07:25
7
של צער בעלי חיים אם הכלב במקרה הגיע אליהם.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לגור קטן'
שאלה בנוגע לגור קטן
20/02/2020 | 11:42
3
89
שלום לכולם לאחרונה נוסף למשפחה שלנו גור חדש ומתוק
החלטנו לגדל אותו בבית כאחד מאיתנו ולא ככלב בחצר
עכשיו שאלות...
1 איך מאלפים אותו לא לעשות את צרכיו בבית?, אנחנו מוציאים אותו לטיול פעמיים ביום.
2. מתוך משחק הוא נושך אותנו, איך מפסיקים לו את זה (יש לנו ילדה בת 3) וזה לא ממש לעניין
3. משהו יודע איזה סוג הוא ואם הוא עוד יגדל או שישאר קטן לנצח

הוא כיום בן 3 חודשים ו5 ימים

תודה לכל העונים
לצפיה ב-'ממה שאני יודע'
ממה שאני יודע
21/02/2020 | 12:17
2
58
הדרך הסטנדרטית לחינוך לצרכים היא כלוב אילוף. כלבים ינסו לא לעשות צרכים היכן שהם ישנים. אבל שים לב שבגילו הוא לא יכול להתאפק יותר מ-3 שעות, כך שתצטרכו עדיין לחיות עם פספוסים ובעיקר להוציא אותו הרבה יותר מפעמיים ביום, בעיקר כשהוא גור. לא כל יציאה כמובן חייבת להיות טיול ארוך, אפשר שני טיולים ועדיף כמה שיותר יציאות קצרות לגינה או משהו כזה.

גורים נושכים כחלק ממשחק, אני לא יודע מה אפשר לעשות בקשר לזה, פשוט להראות לא (באסרטיביות ולא באגרסיביות) שזה לא מקובל. בסוף הוא ילמד.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/02/2020 | 10:38
24
אני אנסה....
לצפיה ב-'גור נשכן'
גור נשכן
26/02/2020 | 20:24
33
מומלץ לתת לו גרב ישנה ,רצוי לא נקייה,נשכן של תינוקות,וצעצועים זולים,
עכשיו,קניתי לגור שלי בובת כלב קטנה,הוא תופס את האוזן שלה ורץ איתה ברחבי הביית.
בנוסף,להספיג עיתון בשתן שעשה,ועליו לשים עיתון נקי-למקם בפינה קבועה,הוא ילמד לעשות רק שם.
מקווה שעזרתי
רות
לצפיה ב-''
17/02/2020 | 13:16
1
71
בחורה זו.. פסכופטית בת עוולה מתעללת בילדים קטנים פדופלית ומטרידה!!! מכפישה את הוריהם עושה שיימניג ברשתות וכו' זהרו ממנה מפלצת עם בעיה בראש גרה בבאר יעקב הדרור 6 מניסיון אישי תקפה אותי באיומים על חיי זהרו מהטורפת הזו איילת ששון איילת עברה הטרדה מינית קשה הרסה למשפחתי את החיים ועוד משפחות בארץ מכירים אותה איפה שצריך ילדיי ניסו להתאבד בגללה גרמה להם לנזק נפשי עצום גרמה להם לחרדות ולא יצאו מהבית שנים לאחר איומים שלה ובני משפחתה העסקים של המשפחה הפדופלית עזרא ירקן בשוק בבאר יעקב אח ברק ששון הדרך הנכונה נדלן תחשבו אם אתם רוצים לעזור לעסקים של פדופלית מוכרת למשטרה
לצפיה ב-'אם אתה נהנה לпרבן על הקבר של מנהלי הפורום שיבושם לך'
אם אתה נהנה לпרבן על הקבר של מנהלי הפורום שיבושם לך
18/02/2020 | 18:14
59
אתה לא מרגיז פה אף אחד. מרחמים עליך ולכן לא פונים להנהלת הפורומים לאתר את הכתובת שלך ולחסום אותך בתפוז. זיהמת כבר לא מעט פורומים, אבל ילדים מפגרים כמוך, זקוקים למנת הצומי שלהם, כדי להרגיש שיש להם בית ללכת אליו, כשהם מגיחים ממאורת הרפש של חייהם.
לצפיה ב-'מתרגמת מכלבית לעברית - התנגדות כלבה לעיקורה....'
מתרגמת מכלבית לעברית - התנגדות כלבה לעיקורה....
13/02/2020 | 23:20
1
65
מה עושים...
לצפיה ב-'יתכן ששיקולים דתיים נכנסו לחקיקה...'
יתכן ששיקולים דתיים נכנסו לחקיקה...
13/02/2020 | 23:21
50
ומישהו שאין לו מושג בנושא כלבים....ארגן חקיקה הפוכה בסגנון ציני

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ