its the end of the high-tech as we know it

zaske

New member
עיזרו לנתניהו לפנות משרות במשק. שילחו לי קורות חיים

לרילוקיישן באוסטרליה.

vinney

Well-known member
אתה מדגיש את הדברים הלא נכונים

5000 כמספר לכשעצמו זה לעג לרש, זה כלום בקנה מידה של תעשיית ההייטק הארצית. פעם צ'ו הביא לפה סטטיסטיקות של כ200 אלף איש בתחום - אז מה זה 5000? כמה אחוזים בודדים. זה לא מה שישנה משהו.
&nbsp
אבל פה נשאלת השאלה - זה 5000 בסך הכל, או 5000 בשנה? כמה זמן מותר להם להשאר? יש אפשרות להמיר את אשרת העובד לתושבות קבע? יש אפשרות לעבור ממעסיק למעסיק?
&nbsp
אלה השאלות שיטרידו כל מועמד לתפקיד הזה, פרט לעלויות מחיה וכו' (שכמו שאמרו פה - 20 אלף ש"ח לחודש לא יאפשרו ל"מומחה" אוקראיני לחסוך פה כלום, והרי לזה הוא אמור לבוא). את התשובות לשאלות האלה לא ראיתי בשום מקום.

יבגניי34

New member
ייתכן שאנחנו לא מעריכים נכונה את הרצון לברוח ממדינות אילו

יש שכבה מבוססת באוקראינה, בהודו, אולי בסין, שעבורה להגר זו מטרה בפני עצמה.

אם יהיה אופק של השארות במדינה - בהחלט סביר שנראה התנפלות על הוויזות האילו.

user32

Well-known member
מנהל
20 זו נקודת המינימום

אין סיבה שלא יביאו מתכנת טוב ב30 למשל. בהנחה שלעובד זר זמני לא צריך לשלם פנסיה וקרן השתלמות זו יכולה להיות עסקה טובה למעסיק הישראלי. בסוף הוא מחפש מתכנת טוב שיודע את העבודה ומסוגל לתקשר באנגלית. הבעיה היא לא עלות גבוהה של העובד הישראלי אלא שפשוט אי אפשר למצוא כזה. חברות מציעות משכורות של 30-34 ולא מצליחות לאייש משרות כי כל מועמד מתאים מקבל 4-5 הצעות כאלה.

vinney

Well-known member
אני קצת סקפטי לגבי ה"לא מצליחות"

מצד אחד לא מצליחות, מצד שני מסננות אנשים עוד בשלב קורות חיים בגלל אלף ואחד דברים כמו מוסד לימודים, גיל, או אם השם נשמע ערבי או חרדי מדי...

selalerer

New member
לא נראה שכזה דחוף לחברות לאייש את המשרות

bismark1

New member
להבנתי, כל מטרת המהלך

היא להביא מתכנת טוב ובמקום לשלם לו 30 לשלם לו 16.

יבגניי34

New member
יהיה אפשר להביא מתכנתים טובים מאד סביב השכר הזה

הבעייה תהיה למצוא אותם. 500 בשנה זו מכסה שיהיה אפשר בקלות, להערכתי, למלא *רק* מהודו.

בשביל למצוא את המתאימים בפועל יהיה צורך במערכת של מאכרים.

hadooper

New member
על כל 500 מתכנתים בינוניים מהודו תאבד 50 מעולים לגרמניה.

למיטב ידיעתי, גם עובדים זרים זכאים לפנסיה.

מזכרון של כתבות בעתונות, מעסיקים חייבים להפריש בט"ל ופנסיה לכולם, כולל פועלי בנין פלסטינאים מהשטחים ועובדות סיעודיות מהמזרח הרחוק.

zaske

New member
עוד סיבות שזה לא יעבוד. מערכת החינוך בארץ.

הזכירו או פה או בפייסבוק שלי מתכנתים מאוקראינה.
לא יודע אם אתם יודעים, אבל בוגדן חמיליצקי שנחשב בתולדות העם היהודי צורר, נחשב בתולדות העם האוקראיני גיבור.
איך ירגיש אוקראיני שנקרא בוגדן בארץ? כמו גרמני שנקרא אדולף?
ומה אם הילדים שלו ילכו לבית ספר פה וילמדו שחמיליצקי הוא צורר ואדם רשע?
שיטת החינוך בארץ של "אנחנו הקורבן וכל הזמן דפקו אותנו" משרתת בהחלט את הצרכים הפטריוטיים ואת צרכי הממשלה, אבל עלולה להעליב ילדי עובדים זרים, בדיוק כמו שזה לא נעים לשמוע שהתבוללות זה פיכסה, כשאתה תוצר של התבוללות.

יבגניי34

New member
טיעון הזוי. יש הרבה מאד אוקראיינים בארץ. ואף אחד לא לומד על

חמיליצקי במערכת החינוך.
אם כבר הם יעלבו מרמת לימודי המתמטיקה והמדעים. אבל גם אנחנו נעלבים מזה וממשיכים איכשהו.

user32

Well-known member
מנהל
בכל מקום יש הבדלים תרבותיים וקשיי הסתגלות

קודם כל, מניח שהכוונה להביא עובדים לשנים ספורות במתכונת דומה לפועלי הבניין, החקלאות והסיעוד. לא נראה לי שיבואו להקים ולגדל פה משפחות.

דבר שני, יש פה זרים מחו"ל שעובדים פה בכל מיני נסיבות. חלקם מרוצים, חלקם פחות. כל מי שעובר למדינה זרה צריך להתמודד עם תרבות אחרת.

למשל כתבה שפורסמה לפני יומיים על יהודים באוסטרליה ותפסה לי את העין:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4907753,00.html

אני יודע שתסתור את הכתבה בפוסט מנומק וארוך ואין לי איך לענות לך כי מעולם לא הייתי באוסטרליה אבל יש לי יסוד להניח שהפרופ' לא משקרת ושגם אם מה שהיא כותבת לא מאפיין את כל היבשת זו עדיין תופעה שקיימת. פשוט אני אומר שמי שעובר לגור במדינה כלשהי צריך לקחת בחשבון הבדלים תרבותיים ומי שלא מוכן לזה עדיף שיישאר במולדתו.

למעלה