its the end of the high-tech as we know it

vinney

Well-known member
מה זאת אומרת זה לא רלוונטי?

זה שירות שהמדינה שלי לא נותנת לי. מי שמבחירה לא נשוי - לו זה אולי לא רלוונטי. אבל מי שלא נשוי כי אין לו אפשרות להיות נשוי - זאת בעיה של המדינה שלא מאפשרת לו להיות נשוי. אל תפיל את האחריות של מדינה לספק שירות לאזרחיה לאחרים. זה גם לא קשור להגירה, לא בדיוק מובן לי למה אתה חושב שרק מי שרוצה להגר לארה״ב צריך לקבל ויזה.
&nbsp
״אם מדובר בהגירה לישראל אז אין סיבה שלא תתחתן בחו"ל במדינה שממנה אתה רוצה להגר.״ - אבל מי שכבר בישראל? אם אני עכשיו רוצה להתחתן עם עובדת זרה מפיליפינים שפגשתי בפולרנטין - למה אני נדרש לנסוע לפיליפינים?
&nbsp
כמו ipv6 - אתה מקובע בדעה שמה שקל לך זה קל לכולם. זה נראה טריויאלי עבורך שמה שלך מגיע בחינם זוג אחר צריך להוציא אלפי שקלים בשבילו רק כי הם משתייכים למגזרים שונים ממך.
&nbsp
עם זה קשה להתווכח, כי זה לא טיעון עובדתי, זה טיעון ״לא מפריע לי מה מפריע לך, אז זה לא באמת מפריע לך״.
&nbsp
&nbsp

h a j b i

New member
זה אכן קל לכולם

גם להתחתן ברבנות זה לא בחינם אז התוספת הקטנה לקפוץ לקפריסין להתחתן ולחזור זה לא משהו שימנע לעשות את זה.
&nbsp
בדר"כ הקושי הוא דווקא מול המשפחה מה שמחזיר אותי לשעשוע הקל שבעניין

&nbsp

vinney

Well-known member
נסכים שלא להסכים

הזכות להתחתן היא זכות בסיסית. כן, זאת זכות אזרחית, אבל זכות בסיסית.
&nbsp
להתחתן ברבנות זה כן חינם, לפחות על פי חוק (זה שהרבנים דורשים ״תרומות״ זאת בעיה גם כן, אבל אחרת).
&nbsp
בתור מי שנפגע מחוסר נישואין אזרחיים במדינה, תרשה לי שלא להסכים איתך לגבי ה״קל״, ואני עוד יכול להרשות לעצמי. זאת לא סיבה יחידה להגר, אבל זאת כן יכולה להיות אחת מהסיבות. בסופו של דבר, מדובר במכלול דברים מצטברים, ולכל אחד יש קש אחר ששובר את גב הגמל. זה היה הקש של זסקה, אולי לא של אנשים אחרים, אבל אני בהחלט לא הייתי מזלזל בבעיות של אחרים כמו שאתם מזלזלים בהן פה.

vinney

Well-known member
אגב, תזכיר לי, מתי פעם אחרונה הוצאת חוזה עם עורך דין?

שוב, אתה טוען שקצת כסף יכול לפתור כל דבר ולא מתייחס לזה שמדובר בקצת כסף שלאנשים יכול להיות שאין, או יכול להיות שהיו רוצים לבזבז אותו אחרת.
&nbsp
אל תשווה מצב שנכפה על אנשים למצב שאנשים בחרו בו.

h a j b i

New member
לפני שנתיים בערך

ושוב, נישואים זה גם חוזה. זה שניגשים לזה בלי עו"ד ובלי להיות מודעים למה זה אומר זו כבר בעיה אחרת.

לי אישית ברור שצריכה להיות פה אופציה של נישואים אזרחיים אבל הדיון בכלל התחיל מזה שנטען שאתה לא מקבל פה זכויות אדם בסיסיות ולכן יש אנשים שיהגרו מפה (או יבחרו לא להגר לפה).

להירשם כנשוי במדינה זו לא זכות אדם, אולי זכותאזרח, בטח לא בסיסית והראנו פה שזה עניין שמאוד קל לפתור.

לכן אני לא חושב שזו סיבה שאנשים יבחרו להגר מפה בגללה. היגרת מסיבות כלכליות? זכותך, רק אל תנסה להציג את זה אחרת.

ipv6

Member

אני גם מכיר גם אנשים שלא היו מתחתנים אם היו נישואים אזרחיים, כי הם לא רוצים לתת למדינה להתערב ביחסים בינהם.

BravoMan

Active member
מעמד מיוחד לדת זה בדיוק מה שיהרוס את המדינה

שלנו!
שלאה רק תוך כמה זמן.
&nbsp
אני מכיר כמה חברים יהודיים למהדרין, שלא היית להם מילה רעה על "מעמד הדת", עד שהם היו צריכים להתחתן.
ואז הם היו מוכנים לשרוף את הרבנות.
&nbsp
ושוב - הם יהודים, בני ובנות הזו שלהם יהודים.
&nbsp
וזה עוד לפני שמזכירים את האפשרות להתגרש, שכן גם מי שהתחתן בחו"ל לא יכול להתגרש מחוץ לרבנות.
וזה עוד לפני שמזכירים זוגות חד מיניים, שפה ראש עיר אפילו לא מסוגל להגיע לעצרת הזדהות עם נרצחת מהקהילה כדי "לא לעצבן ציבור פרימיטיבי מסוים".
&nbsp
עזוב תחבורה ציבורית בשבת - מה קורא ביום ראשון אחרי שראש ממשלה חורג מסמכותו ועוצר עבודות רכבת?
והכל בגלל שאיזה רב לחץ עליו!
&nbsp
היפרבולה חושב ברוב נאיביות שזו אשמת השמאל והיורדים - שאם רק היו מצביעים נכון יכולנו לקיים כאן הפרדת דת ומדינה כפי שקיים בכל מקום שפוי בעולם.
אבל זו הזיה.
&nbsp
החרדים ישבו בכל ממשלה, ובגלל שיטת המנדטים תמיד יצליחו להפעיל לחץ לא פרופורציונלי.
&nbsp
המדינה הזו מתדרדרת יותר ויותר לכיוון תאוקרטיה.
&nbsp
אני לא יודע אם יש לך ילדים, ואם כן היכן הם לומדים.
אבל לרוב האנשים מאוד אכפת כששר החינוך בוחר לגזול שעות לימוד מידע חשוב ואמתי לטובת שטיפת מוח והחזרה בתשובה.
אני מניח שאם אתה כבר דתי, אז לא אכפת לך, וילדיך גם ככה משקיעים רוב זמנם בלימודי דת.
מעניין רק איך אתה רואה עתיד שלהם בהייטק במצב כזה...
&nbsp
בתור מי שלמד במסגרת דתית בצעירותו, אני לא מכיר הרבה חברים לספסל הלימודים שהפכו להיות מתכנתים...

הפרבולה

New member
אם השמאל היה זונח את הדרך המדינית המטופשת שלו

היה קל יותר להלחם בכפיה הדתית, אבל זה שהוא נעול על "התהליך המדיני" גורם לכך שכל צד, ימין או שמאל חייב את הדתיים לקאוליציה. השמאל צריך לזנוח לעת אתה את האובססיה שלו ל"תהליך המדיני" ( שברור שנכשלה ) ולחבור לימין.

BravoMan

Active member
ולעשות מה בדיוק?

תזכורת: לביבי יש 30 מנדטים בכנסת הנוכחית.
&nbsp
הוא היה יכול בקלות להרכיב קואליציה בלי חרדים, רק מה - הוא לא היה מוכן לצרף גם חלק ממפלגות הימין, למשל את ישראל ביתינו.
עכשיו תבוא לספר לי שליברמן שמאלן? שזה כי הוא דחף תהליך מדיני?
&nbsp
תבין - יש פה יותר מידי שחיתות.
&nbsp
המוסד החרדי נבנה ע"י אנשים שהבינו, שאם יחזיקו ציבור מסוים עם גידול דמוגרפי עצום בבורות ובבידוד בחסות הדת הם יכלו לקבל הרבה כוח והרבה כסף.
וזה עבד להם נהדר.
יש להם ציבור מצביעים שבוי, שמוכן אפילו לשים גנב מורשע שישב בכלא להיות שר בממשלה.
&nbsp
והימין היקר שלך משתף איתו פעולה.
&nbsp
בכל מקרה, מה אתה רוצה בדיוק? שהשמאל יפסיק להיות שמאל?
שתהיה פה מפלגה אחת כמו שהיית בברה"מ?
&nbsp
אני מוכן להתערב איתך שאפילו במצב הזה ההנהגה החרדית תמצא דרך להשפיע ולגזור קופון...

הפרבולה

New member
לא נראה לי שביבי יכול להקים קואליציה בלי הדתיים

אין לו מספיק מנדטים. והשמאל מתעקש לכפות את המשך המדיניות התבוסתנית שלו.
&nbsp
כן על השמאל להפסיק להיות שמאל (מדיני ) הדרך שלו נכשלה.

BravoMan

Active member
דתיים או חרדים?

שים לב שרוב הכפייה הדתית מגיע לא מהדתיים לאומיים, אלא מהחרדים, ומהרבנים הקיצוניים יותר ששואפים לכיוון האורתודוקסים, והחיים הפרימיטיביים כמו בתקופת התנ"ך.
&nbsp
כמו למשל בכתבה הזו:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4908871,00.html
&nbsp
אם הבית היהודי היו קצת יותר שפויים, וקצת פחות גזעניים זה היה פותר הרבה בעיות.
&nbsp
תחשוב על זה:
לאדם עם כיפה סרוגה לרוב אין שום בעיה להיכנס למוסד לימודים מעורב ללמוד שם ולצאת עם תואר.
חרדי משום מה לא יכול לראות אישה וחייב מסגרת מיוחדת.
&nbsp
כיפות סרוגות אפילו מסוגלים לשרת בצבא במסגרות מעורבות, ולא קורה להם כלום.
&nbsp
יותר מזה: נוכחתי בהרבה אירועים צבאיים בו חובשי כיפות סרוגות הקשיבו בהנאה לנשים זמרות, ולא קרה להם כלום.
עד שקמו יום אחד כמה רבנים קיצוניים והתחילו להטיף לנוער שעל נשים לסתום את הפה בפרהסיה.
ואז התחלנו לשמוע על "קול באישה ערווה" ועל צוערים שקמים ויוצאים וכל מיני מריבות בעניין.
&nbsp
אני לא אוהב להודות בזה, אבל ברמת הפרט יש הרבה דתיים שפויים, שהם אנשים טובים ולא גזעניים שאפשר לחיות איתם.
אבל ברמת ההנהגה וברמת הכלל הדת היא נגע גזעני מזוגני פרימיטיבי מפלג, שעתיד להרוס את המדינה שלנו, ועלול להביא למלחמת אזרחים, וזה מאוד מפחיד ומצער אותי, כי מבחינתי זה הבית היחיד.
&nbsp
כל פעם שאני קורא על חרדים עושים לינצ' בחייל צה"ל, כל פעם שאני קורא שעובר חוק דתי, כמו האחרון שמבטל יכולת של בעל מתחם לדרוש הפעלה של עסקים בשבת כתנאי שכירות, כל פעם שמישהו מנופף פה בשביט קסם ועוצר עבודות תחזוקה בסופ"ש ויוצר פקקי ענק ביום הכי עמוס בשבוע, ההצעות של zaske נראות יותר ויותר מפתות, למרות שאני באמת חושב שאין לי מה לעשות באוסטרליה.
&nbsp
כן, הדרך המדינית של השמאל נכשלה עד כה, אבל הדרישה ממנו לוותר עליה היא לא דרישה הגיונית ובטח שלא דמוקראטית.
והשמאל אינו האשם הבלעדי או העיקרי בבעיות של המדינה שלנו.
&nbsp
הימין נושא בחלק שווה מהאשמה.
וזה עוד לפני שנכנס לדיון על כך שראש הממשלה שלנו, שאמור להיות ימני, לא באמת מתנהג ככזה ועדיין אתם מצביעים לו שוב ושוב.

הפרבולה

New member
השמאל צריך להחליט, אם מפריעה לו הקיצוניות הדתית

עליו לשתף פעולה עם הקואליציה כדי להקטין את כוחם של החרדים ולשים בנתיים את האידאולוגיה המדינית שלו בצד ( גם ככה אין פרטנר ).
במצב הנוכחי שהשמאל מתעקש להמשיך במדיניות התבוסתנית שלו אין ברירה אלה להקים קואליציה עם הדתיים ואפילו החרדים לצערי ( ואני מסכים עם מה שאמרתה לגבי הנהגות החרדים הקיצונית) .
כנראה שיותר חשוב לשמאל לדבר עם איזה אבו מאזן ( ואין ספק שאם היה יכול היה מקים קואליציה עם החרדים ) וזה בסדר מבחינה דמוקרטית, מה שלא בסדר זה הצביעות לצעוק על הכפיה הדתית.
&nbsp
ואני מסכים שביבי הוא לא ממש ימני.

ipv6

Member
הלינצ' של החרדים בחיילים (חרדים בד"כ)

לא קשור לכפיה דתית, זה קשור לזה שזאת אכלוסיה אגרסיבית ואלימה ומהמדינה מעדיפה לא להתעמת איתה.
אתה יכול לראות את זה בצד השני של המפה, אצל הערבים והבדואים. במיוחד אחרי אירועי אוקטבור.

מזמין אותך לשוק בעכו שמגלגל כנראה עשרות מיליונים בשנה, נסה לקבל שם קבלה או להגיד שאתה ממס הכנסה.

BravoMan

Active member
ואיך בדיוק קיבלנו את האוכלוסייה האגרסיבית והאלימה הזו?

מה מניעה אותה? מה גורם לה לתרץ את האלימות, או להפנות את האלימות הזו כלפי אנשים וקבוצות מסוימות?
&nbsp
האם זו סתם גחמה שדקרו דווקא את שירה המסכנה?
או שמה האוכלוסייה הזו מכוונת כאקדח למטרה תוך שימוש בדת?
באלו כלים השתמשו המנהיגים של הקבוצה הזו כדי להביא אותה למקום בו היא נמצאת כעת, וכל זה תוך כ-30 שנה בלבד?
&nbsp
ועל תנסה לערבב ערבים ובדואים פה.
מעולם לא טענתי שאין בעיות עם האוכלוסיות האלה, אבל עוולה אחת לא פותרת עוולה אחרת, והכוח של החרדים בכנסת גדול משמעותית מהכוח של הרשימה המאוחדת למרות שלרשימה יש יותר מנדטים.
&nbsp
פרדוקסלי אבל נכון - הדת, בגרסתה האורתודוקסית קיצונית, היא ששולטת במדינה שלנו, וכל יום האחיזה הזו רק מתחזקת!
&nbsp
בעיר בה אני גר יש גם שכונה חרדית, ומדי פעם אני שומע רכב עם רמקול מסתובב עם זעקות על סכנת מחשבים וטלפונים חכמים לילדים.
שקוראת למשפחות לא להכניס את הדברים האיומים האלה הבית.
&nbsp
כשהייתי קטן, רכישת מחשב עבורי היה מעשה די קשה כלכלית למשפחתי, שדרש וויתורים והכנות, אבל בכל זאת קיבלתי אותו בגיל די צעיר, ותודות לזה היום יש לי מקצוע שבו אני מתפרנס לא רע בכלל.
&nbsp
אם לא הייתי מקבל את אותו המחשב, אני לא יודע היכן הייתי היום, במה הייתי עוסק ואיך הייתי חי.
&nbsp
היום מחשבים זולים משמעותית ממה שהיו בילדותי.
לכמה ילדים העתיד נגזל לא בגלל בעיות כלכליות של המשפחה או חוסר גישה לטכנולוגיה, אלא בגלל כוונות רעות של מנהיגים, ואמונה עיוורת של המשפחה והסביבה?
&nbsp
כשאני רואה צילום של שלט בבני ברק שאוסר על אייפונים, אני נהנה לשתף אותו עם חברי חובבי ה-Apple ולצחוק שאני לגמרי תומך באיסור הזה, אבל בפועל הייתי רוצה לראות בכלא את מי שדוחף את הבידוד הזה ומעודד אנשים לחיות בבורות, שגם מולידה אלימות ועוני.

ipv6

Member
הבדואים והערבים זה בדיוק אותו הסיפור

הם קבוצה מספיק גדולה שמוכנה ללכת מספיק רחוק ובגלל זה מפחדים להתעמת איתם.
אם תקח מיליון אתיסטים חילונים שיהיו מוכנים להיאבק באותם כלים שהערבים והחרדים נאבקים (מהומות אלימות, מעצרים) אתה תקבל את אותן "זכויות" מהמשטרה בלי שאתה קראת פסוק אחד מספר "קודש" כלשהוא.

BravoMan

Active member
אותו סיפור?

תזכיר לי, כמה חוקים העבירו כאן הח"כים הערבים?
&nbsp
בכל אופן, כל מה שאתה כותב אינו רלוונטי לשאלות ששאלתי אותך.
מעניין למה אין לך תשובה אליהן...
&nbsp
אגב, אף אחד לא יפחד להתאמת עם מליון אתאיסטים, מהסיבה הפשוטה שהחוק יעמוד נגדם.
ותחלס, כשרוצים, מתאמתים סבבה גם עם ערבים ובדואים, ראה מה קרה לפני יומיים - היה צורך, באו הרסו.

ipv6

Member
כתבת המון דברים על האכלוסיה החרדית

עם חלקם אני מסכים עם חלקם לא אבל לא קשורים לאלימות שהאכלוסיה הזאת מפעילה ולא מטופלת וזה מקומם גם אותי.

הבדואים מפעילים טרור פלילי בכל אזור הדרום והמשטרה מפחדת להתעסק איתם, הדוגמא אתמול עם ההריסה, שבמהלכה נרצח שוטר (!!) רק מראה לך את עזות המצח שלהם וכמה הם לא מפחדים מהמשטרה. יש שם עוד המון מבנים לא חוקיים \ עבירות על החוק היבש שמעכבים את הטיפול בהם כי פוחדים להתעמת איתם.

אותו כנ"ל במשולש. עצם זה שהמפלגות שלהם חלשות יחסית לגודל האכלוסיה מראה לך בדיוק את הנקודה שלי, היחס המיוחד שלהם לא נגזר מהכח הפוליטי שלהם.

ipv6

Member
למדתי בתיכון חילוני לחלוטין

שבשלב מסוים החליטו להחיל על כולם תכנים יהודיים כלשהם בגלל לחץ של הערייה\ איזה פיילוט מטופש.
חוץ מלצור אנטגוניזם ולגרום לתסיסה של הכיתה נגד המורה שהביאו עלינו בכח, זה לא עשה כלום. וזה היה משהו הרבה יותר אגרסיבי וחזק מבחינת שעות ונוכחות חובה מכל כרוז של בנט...
מבטיח לך שאף אחד בכיתה שלנו לא חזר בתשובה *בגלל זה*

השאלה אם בן אדם יגדל כדתי או כחילוני לתלויה גחמה כזאת או אחרת של בנט אלא במה שהוא סופג מהבית. גם אם יוסיפו שעה של תנך לילדים שלי ושלך זה לא מה שימנע מהם ללמוד באוני'.

יבגניי34

New member
מה עם למשל... אזרחות ישראלית לבן הזוג?!

ניסית פעם להתחתן עם נוצרייה שאינה אזרחית ישראל, להרשם כזוג מעורב, ואז לחיות בארץ? אתה בכלל יודע משהו על מעמד תושבות, וויזת עבודה, ביטוח לאומי? ילדים?

אני מציע בעדינות שלא תגיב בנושא עד שלא תדרש אליו.

BravoMan

Active member
סנטימנטליות לא שמה אוכל בצלחת,

לא נותנת חינוך לילדים, ולא מגינה על המשפחה מפני רוצחים ברחוב.
&nbsp
כששר החינוך ממליץ לכל תיכוניסט לדחות בשנה גיוס כדי ללמוד תורה, וזה אחרי שהוא הכריז שלימודי "יהדות" (יש לקורא "דת אורתודוקסית") חשובים לו יותר מלימודי מתמטיקה, כל אזרח שפוי במדינה הזו צריך להתחיל לפחד לעתיד ילדיו!
&nbsp
כל הסיבות שפירטת אינן מספיקות לאף אחד לבוא לארץ הזו, בין אם בתור עולים חדשים ובין אם בתור חוזרים.
למעשה עוד פחות בתור חוזרים.
&nbsp
זוכר שבוויכוח בינך לבין וויני ציינתי שזה וויכוח בין שני מטומטמים?
זו דוגמה למה.
&nbsp
תאמין לי, אם הסעיפים שציינת היו בעלי משקל משמעותי, הרבה עולים כבר היו חוזרים לארצות המוצא שלהם, ואני מדבר על אנשים שמשרתים פה בצבא (רובם בקרבי), ועובדים בכל מיני משרות מהייטק עד ייצור.
&nbsp
אז תדע לך שאתה נאיבי \ טיפש, ותגיד תודה שזה המצב, אחרת לא יודע מה כבר היה קורה למדינה שלנו...
&nbsp
ואם כבר מדברים על ציונות:
למה זה לא בכבוד של יהודים ציונים לעבוד בבניה? או בשדות?
למה חקלאים בערבה חוסמים בגופם את ניידות משטרת ההגירה שבאו לקחת להם את הטיילנדים?
למה כל אתר בניה שאני עובר בו מלא בערבים שמהווים סיכון בטחוני?
למה כל שוהה בלטי חוקי בין אם הוא מסתנן מעזה או מיו"ש מוצא פה עבודה בקלות?
&nbsp
הבעיה שלנו אינה עובדים זרים בהייטק.
הבעיה שלנו היא התלות המוחלטת בעובדים זרים במקצועות שמחזיקים את המדינה הזו בחיים - בניה, חקלאות, סעד.
עד שלא נדאג שיהודים יהיו ציונים מספיק כדי להחזיק את המדינה בחיים ב-low tech אין לנו זכות לפתוח את הפה על ייבוא עובדים זרים להייטק!

למעלה