its the end of the high-tech as we know it

הפרבולה

New member
השמאל אשם

אני מסכים עם כל המגרעות שציינתה כמו התלות המוגזמת שלנו בעובדים זרים , העצלנות של הישראלים שלא מוכנים לעבוד בעבודת שחורות, וגם הכפיה הדתית וכו .... אבל השמאל במקום לתקן את הליקויים האלו עסוק בנסיונות פאתטיים להפוך את אבו מאזן למשת"ף שלנו, אין לו חיים בלי "תהליך מדיני".
השמאל יודע לדבר יפה לפני הבחירות על הזקנה במסדרון , ועל מחירי הדיור , ועל יוקר המחייה אבל איך שמגיע לשלטון ( או אפילו להשפעה כלשהיא דרך חברות בקואליציה ) כל מעיניו נתונים לשטות הזאת שנראת "התהליך המדיני".
&nbsp
למה השמאל לא חבר לקואליציה כדי להקטין את הכפיה הדתית ? למה רפורמים לא עולים בהמוניהם לישראל מצביעים לכנסת ומקטינים את השפעת חרדים ?

vinney

Well-known member
השמאל לא בממשלה מאז שברק התפטר מראשותה.

עברו כבר כמעט 20 שנה. וגם אז השמאל החזיק בשלטון שנים בודדות עם הפסקת ביבי באמצע. בתכל׳ס המדיניות הכלכלית מאז סוף שנות ה70 מוכוונת על ידי הליכוד. אחרי חמישים שנה, אני חושב שאפשר להפסיק להאשים את מפא״י.

הפרבולה

New member
נו בגלל זה הוא אשם, למה השמאל לא הצטרף לקואליציה ?

בגלל שאין לו חיים בלי "תהליך מדיני", בממשלת ביבי הקודמת דוקא היה שמאל בממשלה ( ציפי ליבני ויאיר לפיד ) , אבל ברגע שהמו"ם עם אבו מאזן התפוצץ כצפוי , הם התמרדו וגרמו לפירוק הקואליציה. לא עלה בדעתם לרגע אחד לשתף פעולה עם הימין נגד הכפיה הדתית, רק אוב מאזן היה בראש שלהם.
&nbsp
ומי מאשים את מפאי ? מפאי היא ימין קיצוני לעומת הממשלה "הימנית" ( בעיקר בדיבורים) שיש עכשיו. הלוואי שביבי היה רבע ממה שבן גוריון היה . אם מפאי היתה שמאלנית כמו הגילגול שלהם היום בדמות מפלגת העבודה בן גוריון לא היה מכריז על מדינה .

vinney

Well-known member
עזוב, עזוב, לא משנה...

לא הצטרף לקואליציה - אשם. הצטרף לקואליציה - אשם. העיקר שאתה בסדר וכל שאר העולם משוגע.

הפרבולה

New member
אגב זה לא נכון שהשמאל לא בממשלה מאז ברק

היתה ממשלת אולמרט ממשלת שמאל קלאסית שהציעה וויתורים מפליגים לאבו מאזן וגם היתה מוכנה לרדת מהגולן ( וכנראה בגלל זה חטפנו 2 מלחמות רציניות, ככה זה בד"כ עם השמאל- הוא מביא יותר מלחמות ).
&nbsp
וגם בממשלת שרון ואפילי ממשלת ביבי הקודמת היו מרכיבים של שמאל.
וכמו שאמרתי הטענה שלי לשמאל היא שבמקום לשתף פעולה עם הימין בפתרון בעיות המדינה האמיתיות ( עובדים זרים, יוקר המחייה, כפיה דתית, מחירי דיור, תאונות דרכים ....) הם עסוקים באובססיה מטורפת באיך לקדם את השטות הזאת שנקראת "התהליך המדיני" . הם לא מוכנים להכיר בכך שאין רוב בעם לדרכם המדינית ובכלל שאין פרטנר ערבי שמסכים לקבל גם את הוויתורים הטריטוריאלים שהם מוכנים לתת.

vinney

Well-known member
ברור לך שהתחום הכלכלי והתחום הבטחוני הם אורתוגונליים, כן?

vinney

Well-known member

הפרבולה

New member
אתה כנראה אידיוט אם אתה לא מבין שיש קשר בין הבטחון לכלכלה

ברור שיש קשר, למשל הנסיונות של ממשלת ברק בשנת 2000 לפתור את בעיות הבטחון על ידי הסכם עם ערפאת שבו הוצע לו 100% מיו"ש תמורת זה שהערבים יפסיקו להטריד אותנו , הביא למלחמת אוסלו ובעקבותיו משבר כלכלי חריף.

vinney

Well-known member
ברור שיש קשר בין בטחון לכלכלה.

אתה לא חכם במיוחד, והיום גם לא משעשע, אז אני אעצור פה.
&nbsp
אני מציע לך לחזור לבית ספר, כי נראה שנשרת בכיתה ה׳. אחרי שתשפר את הבנת הנקרא שלך, אני אשמח לקיים איתך דיונים. עד אז אני אתייחס אלייך כשאני צריך בידור ומשעמם לי בישיבות. היום זה לא היום.

הפרבולה

New member
נכון יש קשר בין כלכלה לבטחון, אז למה אמרתה שזה אורתוגונלי ?

אולי התכוונתה שבין הבטחון לכלכלה יש זוית של 90 מעלות ....

vinney

Well-known member
זה לא מה שאמרתי. ולא רק עם הבנת הנקרא יש לך בעיות...

גם ההבעה לא משהו...

ipv6

Member
מעניין שכל דיון איתך

נגמר בהאשמות של הצד השני בהבנת הנקרא ירודה או בהתייחסות לטיעונים שלא אמרת..

מוטיב חוזר ונשנה.

vinney

Well-known member
אוי, תראו מי צץ. מה איכפת לך?

או שזה לא זניח כי זה מפריע לך אישית?

למעלה