שוב עובדים על אלוהים בעיניים!

במביאל

New member
לא דיברתי על התגלות

דיברתי על תורה(חוקים ומשפטים) שניתנו בהתגלות המונית. אם תמצא אני מוריד את הכיפה

BravoMan

Active member
אני מקווה שלא תסבול יותר מידי ללכת בלי כיפה

אני מנחש שאתה חרדי, שהידיעה שלו על העולם החיצון מוגבלת ביותר.
במיוחד בכל מה שנוגע לדתות אחרות, אתה כ"כ פוחד מהן, שבעוד שאתה שמח להלל את היהדות כמיוחדת, מעולם לא העזת לבדוק עד כמה היא באמת מיוחדת.
&nbsp
כל דת שאי פעם הומצאה טוענת, שהתורה שלה ניתנה ישירות בהתגלות, ורק מעטות, בד"כ אלה שלא עברו מעמד כת, וגם הינן חדשות יותר כך שמקורן קל יותר לבדיקה, טוענות שההתגלות היית ליחיד בעל סגולה.
&nbsp
אבל קח את הדוגמה הפשוטה ביותר - הנצרות:
כל בסיס הדת הזו, זה שהיית התגלות נוספת המונית. ובהתגלות ניתנה שוב התורה האמתית, שכן בני האדם עיוותו את התורה הקודמת ולא שימרו נכון את דבר האלוהים.
&nbsp
אפשר ללכת יותר אחורה, למצריים העתיקה, שם היית אמונה שהפרעונים הם האלים עצמם, שירדו לארץ כדי לתת חוקים - תורה, ישירות לכל העם.
אני לא חוקר, אבל מה הסיכויים שמשם היהדות העתיקה את הקונספט של "התגלות המונית"?

&nbsp
תבין במבי - האינטרנט זה לא רק החור הקטן שמרשים לך להציץ בו כדי לנסות להוכיח את צדקתך לכופרים.
אדם חופשי כמוני שיכול להשתמש בו ללא פחד, יכול ללמוד כל דבר, ולכן למחזירים בתשובה שסומכים על בורות הקהל שלהם אין סיכוי. הם רק יוציאו את עצמם ליצנים.

במביאל

New member
דא

אני מנחש שאתה גזען מתנשא.

נמק מהנצרות. כנ"ל לגבי פרעוני מצריים.

BravoMan

Active member
לנמק את הנצרות והפרעונים???

למה בדיוק אתה מתכוון?
אני לא נוצרי ולא מצרי עתיק. אני לא מכתוון להצדיק את הדתות האלה, או להסביר את ההיגיון מאחוריהן.
זה תפקיד המאמינים.
&nbsp
כתבתי לך עובדה פשוט - שזה מה שהאנשים האלה מאמינים - בהתגלות המונית - בדיוק כמוך.
אתה לא מאמין לי?
לך תקרא על הדתות האלה בעצמך!

במביאל

New member
תגובה

אני מתכוון שתביא ראיות שהנוצרים טוענים להתגלות המונית. זה שכתבת "עובדה" פשוטה, היא "עובדה" רק בעינך עד שתנמק. לנמק - להביא ראיה מדברי הנוצרים שיראה שהם מאמינים שהיתה להם התגלות המונית +(שבהתגלות הזאת תנתן תורה). דוגמא: אם תשאל אותי איך אני יודע שאלוהים דיבר עם משה בסנה אענה לך תלמד תורה ותראה איפה זה כתוב - או שאפנה אותך למקור שבו זה כתוב?

BravoMan

Active member
לפני שאני תורח לארגן לך מקור כזה:

שאלה אחת פשוטה: מותר לך בכלל לקרוא בו?
אני שואל ברצינות, לא מנסה להתריס. לפי מה שידוע לי, אסור לדתיים יהודיים לקרוא כתבי קודש זרים, במיוחד את הברית החדשה.
&nbsp
אז לפני שאני משקיע מזמני, אני רוצה לדעת שאני לא מבזבז אותו לשווה

במביאל

New member
הרמב"ם קרא את כל ספרות עבודה זרה שהיו בערבית

אם אסור לקראו או מותר זה תלוי בגישה בה ניגשים לספרים האלה.

ugu1211

New member
אויי ווייז מיר!

אתה אפילו לא מתאר לעצמך איזו עבירה אתה עומד לעשות.

מה עם הדיבור 2?

לקרוא - פרושו להבין וללמוד! ואתה רוצה ללמוד ספר קודש של עובדי אלילים?
הידוע לך שליהודי כשר אסור להכנס לכנסייה אפילו כשהיא ריקה, שלא לדבר על לקרוא טקסטים של עובדיי אלילים...
בקיצור, כדאי שתחזור בך, אני מבין שדברך נאמרו בלהט הוויכוח.

BravoMan

Active member
טוב, החלטתי להקל על שנינו,

ובמקום לשלוח אותך לקרוא פסוקים בברית החדשה, הנה סרטון נחמד שמרכז מספר דוגמאות של התגלות המונית ממספר דתות שונות:
https://youtu.be/_izflKBOTPA?t=129
&nbsp
והנה המשך הסרטון שמדבר ספציפית על הנצרות:
https://youtu.be/Zx7RpYmDyXw?t=77
&nbsp
תתחיל משם, ואם זה לא מספיק, נחפש לך כתובים של ממש.
אגב, אתה קורא אנגלית?
אני מניח שהברית החדשה תורגמה לעברית וזמינה בצורה זו ברשת (לא בדקתי) אבל עדיף אם יש לך יכולת לקרוא אנגלית, מן הסתם יש יותר חומר בעניין ספציפי זה בשפה זו.

במביאל

New member
מעניין...

חיפשתי בעברית מה הם אותם טקסים שקיבלו השבט סו. יש לי הרגשה שבעל הסרטון בכוונה מסתיר את הטקסים שקיבלו על ידי האל.

BravoMan

Active member
מה קרה? רק ליהודים טובה תורה שבעל פה?

אז, מתי אתה מוריד את הכיפה שלך?
&nbsp
וברצינות - אני לא יודע אם כתובים של שבט אינדיאני עתיק מצפון אמריקה תורגמו בעברית והועלו לאינטרנט, אפילו לא בדקתי אם מדובר בהיסטוריה כתובה או כזו שהועברה בעל פה.
אבל אם תחליט להתעמק קצת בכל הסיפורים על נסים ודרשות שישוע עשה בפני אלפי מאמיניו בביקורו הקצר כאן, אתה מוזמן:
&nbsp
http://www.kirjasilta.net/hadash
&nbsp
ורק שיהיה ברור: מבחינתי כאתאיסט, גם הסיפורים של האינדיאנים, גם הסיפור הנוצרי, וגם הסיפור היהודי על ברקים ורעמים על איזה הר הם שווי ערך - הם סיפורים.
&nbsp
נכון שהם עתיקים, נכון שיש אנשים שמאמינים שזה אמת, אבל נכון גם שאין, ומעולם לא היה שמץ של ראיה לאמתותם, ואפילו חלקית.

במביאל

New member
אני הוריד את הכיפה כפי שהבטחתי כשתספק את הסחורה

אתה שוב מדבר על התגלות וכבר אמרתי שהתגלות אפשר להמציא או לפרש או להגדיל עם הזמן אבל התגלות שיש עימה תורה (חוקים ומשפטים) אי אפשר להמציא. אביא לך דוגמא: איך אני יודע שחמורבי, ישו, הבעל שם טוב, בודהה, מוחמד ומשה הם אנשים שהיו? לא בגלל שאי אפשר להמציא אדם אלא בגלל שאי אפשר להמציא תורה בשם אדם שלא היה.

BravoMan

Active member
באמת? ואם אראה לך שהמציאו תורה, ובקלות?

תודה באמת: האמירה שלך על הורדת כיפה היית טיפוס על עץ גבוהה, ועכשיו שהבנת שטעית, אתה פשוט לא יודע איך לרדת ממנו.

זה לא משנה אלו ראיות אציג לך, כל מה שתוכל לעשות זה לתקוע אצבעות באוזניים ולצעוק "לה לה לה לה לה הדת היהודית היא דת אמת האחת והיחידה".

בנצרות יש זרם שנקרה "מורמונים".
מייסד הזרם, ג'וזף סמית, טעון שמצא ספר קדוש ועתיק שהכיל דברי אלוהים חיים - בלשונם "תורה".
זה זרם די גדול שקיים עד היום ומאמין שהספר אמתי, למרות שהספר נבחן ע"י מומחים והם קבעו חד משמעית שמדובר בזיוף - הוא לא עתיק, ולא נעליים, ונכתב לכל המאוחר באותה שנה בה נוסד הזרם, ולא לפני כמעת 2000 שנה כפי שטען המייסד.

למעשה, הרי גם את התורה שלך המציאו בני אדם בשמו של אל - אתה לא יכול להראות לי אפילו פיסה קטנה מלוחות הברית.
אפילו הייתם חייבים להמציא את הסיפור על התורה שבעל פה - כאילו חוקים חשובים כ"כ עברו דורות ע"ג דורות בלי תיעוד, והכל כדי להצדיק את התאריך המאוחר יחסים של הכתבים הראשונים.

אני לא מצפה שתוריד את הכיפה - אני יודע שזו בעיה עבורך.
אבל לפחות תהיה אדם הוגון ותודה שטעית בטענות שלך, ושהמוטיבים של היהדות אינם יחודיים בעולם.
זה לא אומר שהדת שלך היא שקר. על זה כבר צריך לדון בנפרד.

BravoMan

Active member
הוא לא - זו בדיוק הנקודה!

הוא הציג את הספר כתורה שנמסרה ע"י ישוע - התגלות האל בכבודו ובעצמו.
בעיני מאמיניו הספר אמור להיות שווה ערך לתנ"ך, ואף חשוב יותר.

במביאל

New member
ביקשתי ממך כור חיטים ואתה נתת לי כור שעורים

אין שום בעיה להמציא תורה חדשה בשם אדם שהיה קיים. למעשה כל צדיק שלומד תורה וכותה חידושים עושה זאת בשמו של משה.

אמרתי שאי אפשר להמציא תורה בשם אדם שלא היה קיים.

BravoMan

Active member
סליחה, לא ידעתי שאתה נוצרי!

אז, אתה למעשה מאמין שישוע הוא אדם אמתי, עשה נסים, קם לתחייה, עלה לשמיים וכל זה?
&nbsp
כי מי שאינו נוצרי, ומכיר קצת היסטוריה, יודע שהסיפור של ישוע הומצא בערך 100 שנה אחרי האירועים שהוא מתאר, ולמרות שהיסטוריונים די בטוחים שהדמות של ישוע מבוססת בצורה רופפת על אדם אמתי, ככל הנראה מקבילה עתיקה לרב יהודי רפורמי, בפועל יש תיעוד של מספר אנשים שיכלו להתאים לתפקיד.
&nbsp
בכל אופן, אם אתה רוצה תורה בשם דמויות דמיוניות לגמרי, כמו אלוהים שלך (או משה עבדו), אתה מוזמן להציץ בדתות ההודיות.
או הכי פשוט - קרא על סיינטולוגיה ותכיר את זאנו (קסאנו?).
&nbsp
הוא מתאים בדיוק בשבילך!
&nbsp
וסתם מתוך סקרנות:
למה לדעתך אי אפשר להמציא תורה בשם אדם שלא היה קיים?
האם לדעתך אי אפשר להמציא שלפני אלפי שנים היה אדם מסוים שלא באמת היה קיים?
למה?

במביאל

New member
תגובה

במקום לשלוח אותי ללמוד תביא ראיות לדבריך ואני אתייחס.

כל תורה בעולם נכתבה על ידי מישהו. יש אלפי דתות וכתות בעולם בחלק מהדתות טוענים שאלוהים נגלה לראש הדת ונתן לו תורה כמו: האיסלם. יש דתות כמו הבודהיזם שבו הבודהה (המואר) גילה חוכמה פרקטית שתעזור לאדם להשתחרר מהסבל.

תאר לך שאתה כותב תורה שלמה ואומר שהתורה הזאתניתנה לך על ידי צ'נגוב צ'נגה שחי לפני מאתים שנה. אתה לא חושב שישאלו אותך מי הוא אותו צ'נגוב צ'נגה?
להמציא אדם שלא קיים אכן אפשרי אבל להמציא תורה בשמו בלתי אפשרי.

למעלה