סוף סוף מישהו פועל לשים סוף למיסיונריות החרדית

• פותח הנושא TaL53
  • פורסם בתאריך

TaL53

New member
if it walks like a duck..

עם חלק מהסעיפים הסכמת בעצמך, מכאן שכנראה לא מדובר בהמצאה פרטית שלי.
&nbsp
&nbsp
- מאוד עקרוני איך מציגים אנשים ואיך מקשרים בין תכונות טובות/רעות ומוצא/דת/צבע עור וכ'ו וכו'. הרי זה בדיוק הא"ב של שטיפת המוח. לצורך העניין אם היית רואה ספר לימוד גרמני בו מוצגת משפחה ארית עם תכונות חיוביות מול משפחה יהודית סטריאוטיפית עם תכונות שליליות.. התגובה שלך הייתה פחות "לא עקרונית".
&nbsp
- הרי לא מדובר במקרה חד פעמי שגננת החליטה שבגיל 4 צריך לבנות את בית המקדש. הרי ידוע שמשרד החינוך מתקצב במיליונים עמותות חרדתיות ומכניס אותן לתוך מערכת החינוך הממלכתי כאשר מטרת העמותות האלה היא ברורה.
&nbsp
- בתי חולים ציבוריים מעצם הגדרתם הם ציבוריים ולא פרטיים. לכן בי"ח ציבורי לא יכול להיות "דתי". שנית, אף אבסורדי לחלוטין ששיקולי דת הם הקובעים בהליך רפואי כלשהו.
&nbsp
- גם במקרים של מיזוגניה והדרת נשים זה הרי לא מקרה חד פעמי ובמקרים האלה החברה החרדית והעסקנים שלה מגנים על אותם מבצעי המעשים ומאותתים לכל השאר שזה בסדר וצריך לעשות כך. הרי מה שקורה בבית שמש למשל עם שלטים האוסרים על נשים ללכת בצד של בית הכנסת ברחוב זה לא איזה קיצוני תמהוני שתלה את זה על דעת עצמו.
&nbsp
- אז אותו ר' כת חרדית מטבריה הוא אדיוט ועבריין. נניח. ומה תגיד על עמותה שממומנת ע"י משרד החינוך שמלמדת נערים שמי שלא שומר מצוות דינו מיתה? גם מקרה חד פעמי?

beatman

Member
המקרים שהסכמתי איתם לא קשורים למחאה על ה"הדתה"

אלא תופעות לא קשורות שגם ב"גב האומה" וגם אתה החלטתם להזכיר אם כבר רוכבים על הגל האנטי דתי.
אני מסכים שתקיפות ואלימות, החזרה בתשובה בכפייה, עם ממתקים ואיומי מוות זה עובר את הגבול וזו אלימות.
אך להאשים את הדת היהודית ומאמיניה באלימות, גזענות, מיסיונריות והשתלטות זאת דעתך הסובייקטיבית ואני לא מסכים בהחלט.
אלא אם כן לא האשמת וטעיתי בהבנתי.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
יש בתי חולים ציבוריים שהם גם דתיים, לא חדש.
כפי שיש בתי חולים ציבוריים שלא בדיוק מתאימים לשומרי מצוות, אז יש להם בתי חולים יעודיים(שממומנים בין היתר גם ע"י תרומות וארגונים שלהם) שמשרתים גם את שאר האוכלוסיה, אך מקפידים יותר על ההלכה.
בסופו של דבר אפשר לבחור בין מספר בתי חולים, לא חייבים להיכנס דווקא לבי"ח דתי.
&nbsp
"החברה החרדית והעסקנים שלה מגנים על אותם מבצעי המעשים ומאותתים לכל השאר שזה בסדר וצריך לעשות כך"
- מי בדיוק תומך בזה וטוען שלירוק על ילדות ולתקוף אנשים זה בסדר ויש לנהוג כך ?
בבית שמש מדובר בשכונה מסויימת של הזויים, כנ"ל מאה שערים.
&nbsp
זה כמו שתגיד ש"החברה הרוסית והמאפיונרים שלה מגנים על תופעות כמו זנות, אלכוהוליזם, ונדליזם וכו' וטוענים שזה בסדר ויש לנהוג כך".
&nbsp
אני בספק רב ששר החינוך שולח מיוזמתו כל מיני יצורים שימכרו תורה תמורת פיצה ויאיימו במוות על מחללי שבת.
כנראה מדובר בעמותה שמתגנדרת במילים יפות אך פועלת בצורה בזויה מאחורי הקלעים.
התלוננו עליהם למשרד החינוך ?

TaL53

New member
בוודאי שהדברים קשורים

הביקורת היא שהדתה מתרחשת בהרבה אספקטים של חיינו ולא רק בחינוך. למשל- בבתי חולים, באירועים ציבוריים. אפילו ללונה פארק זה הגיע. שנית, אף אחד לא האשים את הדת היהודית אלא מה שעסקנים ואינטרנסטים עושים מהדת היהודית (וזאת כתבתי כבר עשות פעמים).
&nbsp
אתה ממשיך לדבוק בגרסתך שמדובר בבודדים שלוקחים את החוק לידיים או מקסימום קומץ הזויים אבל המציאות מראה שזה לא כך. בעצמך כתבת- בבית שמש זאת כבר שכונה שלמה. אז לא מדובר בבודדים. ומי עומד מאחורי השכונה הזאת? מי מעודד את התופעות שם? לא רבנים ואנשי ציבור חרדים? מספיק רק לשמוע התבטאויות של רבנים כדי להבין שהתופעה לא מוגבלת ל"קומץ הזויים". בנוסף, כמו שכבר הראתי לך- נבחרי ומובילי הציבור החרדי לא מגנים מקרים כאלה ומכאן מאותתים לציבור שלהם שזה בסדר גמור. זה אגב אינו שונה מהסתרת מעשי אונס ופגיעה בילדים בתוך הקהילה מתוך מחשבה של "אי הוצאת הכביסה המלוכלכת החוצה" ו"אי שת"פ עם המשטרה- טפו-עליהם". אז מה אותו פדופיל או בעל אלים מבין? שאם הוא יעשה משהו יסגרו את זה בתוך הקהילה ויגידו ש"נכנסה בו רוח שטות" והוא לא יענש!!!
&nbsp
אתה בספק ששר החינוך יודע על המימון לעמותות האלה? לי אין ספק. תחת פועלו של בנט העמותות האלה נכנסו בצורה מאסיבית למערכת החינוך (או תחת קורת הגג של בתי כנסת). תחת בנט עלתה משמעותית התמיכה הכספית של המדינה בעמותות האלה. אז אם בנט לא יודע על כך.. מי נתן את ההוראה?! אתה מזכיר לי את אלה שבשנות ה-30 בברה"מ היו אומרים "בטח סטלין לא יודע מה הנקוו"ד עושים, חייבים לספר לו".

beatman

Member
אבל אין קשר בין הטענות על "הדתה"

לבין בריון חרדי שיורק על ילדה ומקרה שבית דין כפה על אישה לשלם לבעלה.
&nbsp
יריקה על ילדות - אלה מקרים בודדים, במקרי בריונות אחרים מדובר בקבוצות של חוליגנים (מכונים שבבניקים), הם לא מייצגים את כלל הרחוב החרדי ואם תשאל חרדי מזדמן ברחוב, רוב הסיכויים שהוא יגנה אלימות וקיצוניות.
השתמשת במונח "חברה חרדית" וזו טעות, חרדים זה שם כולל ליהודים החיים באורח חיים המקפיד מאוד על שמירת מצוות ובידול מהעולם החיצוני.
בפועל יש הרבה קבוצות ותתי קבוצות של חרדים שנבדלים אלו מאלו ואף לעיתים עויינים אחת את השניה.
לכן לא מובן מדוע ח"כ חרדי אמור לגנות מקרה של בריונים שתקפו מישהו.
כפי שלא תצפה מרזבוזוב או אדלשטיין לגנות מעשה ונדליזם או ציור צלבי קרס שנעשו ע"י יוצאי בריה"מ מסויימים.
&nbsp
לא אמרתי שבנט לא יודע על המימון, הוא לא יודע מה העמותות מעלילות.

TaL53

New member
אבל אני דיברתי על

כפייה דתית והתערבות בחינוך, בריאות, אירועים ציבוריים ועוד. נושא האי גינוי ואי טיפול בתופעות אלימות בחברה החרדית זאת אופרה אחרת.
&nbsp
שנית, אולי אתה לא מצפה מליברמן לגנות כל מקרה של אלימות שמבוצע ע"י עולה אך כנראה שתצפה מהוריו של הנער לא להגיד "מה אתם רוצים? נכנסה בו רוח שטות". וזאת בדיוק הבעיה בחברה החרדית.
&nbsp
גם אם בנט לא יודע מה העמותות עושות (כאילו זה סוד כזה כמוס) עובדה שלא יצאה ממנו שום הודעה בעניין הבדיקה. משרד החינוך הצהיר, בעקבות התחקיר, שהוא לא מכיר את העמותה אבל בפועל נמצא כי העמותה ממומנת ע"י משרד החינוך.

beatman

Member
בסדר, אלה נושאים נפרדים.

גם חלק מהורי הבריונים דוברי הרוסית תירצו את ההתנהגות וברחו מאחריות.
היו גם כאלה שאף טענו שהם מבינים מאיפה זה נובע, "בגלל קשיי התאקלמות בארץ" או כנקמה על "הרוסי מסריח" שאמרו לילד בכיתה ג'.
בשורה התחתונה בקרב חילוניים ויוצאי בריה"מ יש יותר אלימות ופשיעה, אני לא מזהה שום יחס אוהד אלימות בכלל החברה החרדית כמו גם לא בקרב כלל החילונים או כלל יוצאי בריה"מ.

TaL53

New member
על מה אתה טוען שבקרב החילונים יש יותר אלימות ופשיעה?

הרי חלק גדול ממקרי האלימות והפשיעה נשארים "בתוך הקהילה" אצל החרדים, במיוחד בקהילות שכלל לא משתפות פעולה עם השלטונות. אגב, הטענה הזאת שלך היא בדיוק כמו כלל הטענות האלה על "העגלה המלאה" וה"עגלה הריקה" רק שבמציאות מתגלה תמונה "קצת" שונה.
&nbsp
שנית, אלה הם כלל לא נושאים נפרדים. כפייה דתית על אורח חיים ואנשים שלא דתיים או חרדים הינו בפירוש הדתה.
&nbsp
שלישית, ההורים הם רק דוגמא להמחשה מבחינת "מי אחראי". הרי לחילוניים אין רבנים.

beatman

Member
כמה גניבות, רציחות, ונדליזם, סמים יש בקרב חרדים ?

הרבה פחות מלחילונים.
&nbsp
אלה בהחלט נושאים שונים, בריונות של כמה חרדים לא קשורים לטענות ה"הדתה".
או שאצלך כל מה שמניע את הדתיים זה "להדות" את כל העולם ואחותו.

הקישור הזה זאת כבר בהחלט דעתך הסובייקטיבית.
&nbsp
רבנים הם לא האמא והאבא של כל דתי.
הם תלמידים חכמים שמנחים טקסים, נותנים יעוץ הלכתי וכו'.

TaL53

New member
וזה אתה יודע כי? יש מקור למידע הזה?

אלה לא נושאים שונים- ביריונות ואלימות של חרדים כלפי מי שאיננו חרדי, בחסות מימון משרד החינוך או הכוח הפוליטי שלהם, זאת בהחלט הדתה.
&nbsp
הנחתי שלא הבנת את מהות ההקבלה ולא טעיתי בהערכה שלי.

beatman

Member
רציחות, גניבות, סמים , אונס אי אפשר להסתיר

בצורה המונית, מספיק ע"פ החדשות לראות שכמות הפשעים שנעשית בחברה החילונית גדולה לאין שיעור מהדתיים והחרדים.
&nbsp
"לא הבנת", אני לא מסכים עם השקפת עולמך והקביעות שלך, אין כאן מה "לא להבין".

TaL53

New member
שוב, ע"ס מה החלטת את זה?

רק מלראות חדשות? ידעת שמתנהל עכשיו (ובעצם לא ממש מעכשיו) רצח עם במיאנמר? כמה מזה היה בחדשות?
&nbsp
יש הרבה מה להבין, מי שלא רוצה וממשיך לטמון את הראש בחול..

beatman

Member
אפשר להסתיר פשעים כאלה בסדר גודל כזה ?

"יש הרבה מה להבין, מי שלא רוצה וממשיך לטמון את הראש בחול" - מדוייק כלפיך.

TaL53

New member
שוב- אתה שמעת מה קורה במיאנמר?

בלי להסתכל עכשיו בויקיפדיה.

beatman

Member
לא, לא מכיר

יש לך הוכחות או בסיס חזק לטעון שבכלל החברה החרדית ובקרב כלל הדתיים בישראל יש יותר מעשי רצח, אונס, שוד, סמים ?
&nbsp
רק מלהכיר את עירי אשדוד, מרבית הפשעים נעשים ע"י חילונים וסוג מסויים של ערסים שחלקם חובשי כיפה.

TaL53

New member
אז אם אתה לא מכיר סימן שזה לא קיים, נכון?

https://en.wikipedia.org/wiki/Northern_Rakhine_State_clashes

אני לא טענתי איפה יש יותר פשיעה או פחות אלא אתה. מכאן שחזקת ההוחכה היא עלייך (המעניין הוא המשך הסתירות שלך בין משפט למשפט- מי אמר שהדתיים מבצעים את רוב הפשעים? אצלי באשדוד מי שמבצע את הפשעים הם חילונים וחובשי כיפה).

beatman

Member
לא, לא מכיר זה לא מכיר

אולי זה כן קיים.
&nbsp
אני הסברתי על מה ביססתי את השערתי.
חובשי כיפה מזן מסויים, כפי שיש 'רוסים' חוליגנים מזן מסויים.

TaL53

New member
זה קל מאוד לבדוק

למשל- הכנסת תכנים דתיים של חזרה בתשובה או תכנים נגד מי שאינו אורתודוכסי לתוך מקצועות הלימוד (מתמטיקה, ביולוגיה, חברה, אזרחות וכ'ו).
&nbsp
התערבות דתית בהליכים רפואיים עד למניעת טיפולים וניתוחים מטעמי "דת".
&nbsp
מיזוגניה והדרת נשים.
&nbsp
רבנים שקוראים לפגיעה במי שאינו חרדי או למניעת זכויות ממי שאינו אורתודוכסי (מזכיר לך משהו?)
&nbsp
מימון ממשלתי של עמותות לחזרה בתשובה שמשדלות ילדים (תמורת פיצה וסוכריות) לבוא לשיעורי "תורה" בהם מלמדים אותם שמי מחלל שבת דינו מיתה.
&nbsp
אגב, חלק מהתופעות האלה כבר הוצגו בפורום בעבר וגם הסכמת ש"זה לא בסדר". או ששוב שינית את דעתך?
&nbsp
&nbsp

SupermanZW

Well-known member
דווקא מקובל לעשות סאטירה על דתות

סטנדאפיסטים קנדים עושים את זה בערוץ הקומדיה ואף אחד לא מתלונן. צוחקים על כל הדתות כולל האיסלאם בלי פחד.

SupermanZW

Well-known member
זעקה אינה מוכיחה שהזועקים צודקים

הומור לא צריך להגביל. רגישות יתר היא מכה.

למעלה