סוף סוף מישהו פועל לשים סוף למיסיונריות החרדית

• פותח הנושא TaL53
  • פורסם בתאריך

beatman

Member
אם היו צוחקים כך על יוצאי בריה"מ, יוצאי עדות המזרח

או על האליטה השמאלנית איזו זעקה היתה עולה.
כאשר "אם תרצו" עלו עם קמפיין השתולים התחילו היעלבויות והתבכיינויות, אבל השמאל בצורה קבועה משמיץ וקורא בכינויים משפילים לאנשי ימין, ואף מקצין עד השוואה עם הגרועים שבאוייבנו.
&nbsp
השנאה היוקדת לדת היהודית נראית לי כלא פחות מאנטישמיות.
לא מדובר בגיחוך, מדובר בלעג משפיל ופגיעה המונית ברגשות.
שוב, אם זה היה נאמר בפורום הומור שחור, ניחא, אבל בתוכנית טלויזיה זה מוגזם.

TaL53

New member
אין פה שום שנאה כלפי הדת. אין צורך להמציא מה שלא קיים

beatman

Member
האשמת הדת בכל רע, לאסור הצעת הנחת תפילין

כי כנראה זה מהווה איום על האתאיסטים הלוחמניים, בדיחות רדודות שפוגעות בנקודות רגישות זאת בהחלט שנאת דת.

TaL53

New member
שוב, אל תמציא מה שאין

1. עיריית הרצליה פעלה נגד מי שמטריד אנשים ברחוב. ככל הנראה זה גם היה בעקבות תלונות.
2. ליאור שליין מבקר, באופן סטירי, את המיסיונריות הדתית/ הגזענות/האלימות/ ההשתלטות ושלילת כל מי אינו חרדי אורתודוכסי. שים לב! כמו בכל דיון איתך- הביקורת היא לא על הדת במהותה או על הדתיים במהותם אלא על תופעות שעסקנים ואינטרנסטים חרדים מקדמים תוך פגיעה ברגשות וזכויות אנשים אחרים.

beatman

Member
לא ברור מה הסיבה האמיתית שבעקבותיה הפקח נתן לו דו"ח

אבל העירייה כבר הגיעה לסיכום איתו, במיוחד לאור העובדה שראש העיר הניח תפילין באותו הדוכן.
הבדיחות בגב האומה מכלילות ולועגות בצורה די מגעילה ליהודים מאמינים ושומרי מצוות באופן כללי.
חייב לציין שלא הרגשתי בנוח, גם אם חלק מהבדיחות הצחיקו מעט.
&nbsp
מבחינתי זה לא שונה יותר מדי מסאטירה על 'רוסים' וציון אלכוהוליזם וזנות בתור בדיחות.

TaL53

New member
בין השורות כנראה שהיו תלונות

אבל אחרי התערבות העסקנים החרדים כמובן שהייתה נסיגה מהעניין. יחד עם זאת שים לב שהמיסיונרים בעצמם הודו שפעלו ללא רישיון וללא תיאום.
&nbsp
הסאטירה ב"גב האומה" לא לועגת ליהודים מאמינים אלא לועגת לטמטום, גזענות והאלימות שעסקנים ומיסיונרים מטפחים תוך פגיעה בציבור שאינו חרדי-דתי- למשל נשים, להטבים, לא יהודים, חילונים וכ'ו. יש מקרים ששליין לועג למהות הקביעה שכל דבר זה בא מאלוהים אבל זה בא כקונטרה לביטול הדעות החילוניות אשר נעשות ע"י אותם עסקנים ואינטרסנטים חרדים (ע"ע מחרטטים בתשובה).
&nbsp

beatman

Member
החב"דניק טען שהוא השתמש בשולחן של בית קפה שהרשה לו

ועוד איך הם לועגים ליהודים מאמינים, הם צוחקים על האמונה ב-ה', על התורה, על שמירת מצוות.
אני רחוק מלהיות "עסקן חרדי" והרגשתי לא בנוח.
אני משער שבחו"ל אף אחד לא היה מעלה בדעתו ללעוג כך על דת, לא יהדות ולא אף דת אחרת.
הם מאשימים ישירות את התורה וההלכה בהאשמות שאתה מדבר עליהם ולא איזשהם "עסקנים" חרדים אנונימיים.
החזרה בתשובה זה ערך יהודי ולא אינטרס של עסקן.

TaL53

New member
שוב, לא נכון

הסאטירה מתמקדת בכפייה החרדית דתית, הגזענות והאלימות של העסקנים והעמותות כלפי מי שלא כמוהם. אם אתה טוען אחרת, אנא הבא דוגמא- הרי זה לא קשה, הסרטונים גלויים לכל.
&nbsp
חזרה בתשובה אינה צריכה להיות בכפייה, כפי שזה נעשה ע"י עמותות ומחרטטים בתשובה שמספרים לילדים חילונים (אחרי ששידלו אותם בפיצות וסוכריות) שמי שלא שומר שבת דינו מוות.
&nbsp
החב"דניק לא קיבל את אישור העירייה והטריד אנשים ברחוב. אתה יודע אגב, שאם אתה רוצה לערוך מסיבה לילד שלך בגן ציבורי אתה צריך את אישור העירייה? אז למה לדעתך הצבת דוכנים ופנייה לאנשים ברחוב צריכה להיות בלי אישור ופיקוח? מה היית אומר אם היו מציבים דוכן של מוסלמים ופונים לאנשים כדי שיקראו בקוראן?

beatman

Member
בבקשה, לעג וזלזול בדת היהודית:

סרטון ראשון:
https://www.youtube.com/watch?v=Rn9AZBHRgKU
החל מדקה 2:30
&nbsp
"50 תלמידים נפלו מצוק בגלל שלא הסתכלו על המדריכה"
"אורגיה עם מניין"
"לא יהיה מספיק רוק בפה בשביל לירוק על תלמידות בגופיה"
"לא לתת מים למתבייש כי הוא לא בהכרה ולא יוכל לברך, נאלץ לתת לו למות"
&nbsp
אם לא מספיק, אמשיך עם שאר הסרטונים כשאמצא זמן פנוי.
&nbsp
אני לא רואה בזה שום הטרדה בדוכני חב"ד.
עם מטיף לאיסלם בוודאי שיש בעיה, כי זו מיסיונריות שנועדה להעביר יהודים לדת אחרת, זה גם אסור ע"פ החוק, לפחות בישובים עם רוב יהודי.
לעומת זאת, מחזירים בתשובה ומקרבי חילונים אינם מיסיונרים, כי הם פונים ליהודים.

TaL53

New member
אני לא מאמין שאני צריך לפרש עבורך את הסאטירה

הסאטירה היא על האבסורד של הכנסת תכני דת למערכת החינוך החילונית באמצעות לעג על הפרקטיקות הנהוגות כיום- למשל לירוק על ילדות שלא לבושות "צנוע" או הלבשת ילדות בשקים כדי "שלא יהיה יצר לאברכים" וכ'ו. מכאן שהסאטירה לא יורדת על הדת עצמה אלא על מה שעושים מהדת והיחס של החרדים למי שלא חרדי/ לא מהזרם שלהם (למשל הדברים שאתה רושם כל יומיים).
&nbsp
אתה לא רואה אולי הטרדה באשדוד אבל זה לא אומר שאין הטרדה במקומות אחרים. כאמור, אני ראיתי לא פעם פעילי המחרטטים בתשובה שרודפים אחרי אנשים בתחנה המרכזית או מתעלקים על אנשים ברחוב עם צעקות של "מה? אתה לא יהודי?"

beatman

Member
מה הקשר בין הדוגמאות שהבאתי לבין תכנים במערכת החינוך ?

יש כאן ירידה על האמונה והדת עצמה.

TaL53

New member
לא נכון

יש כאן סאטירה על הטמטום בהדתה שנפתלי בנט כופה על החינוך החילוני.

beatman

Member
מתלבשים על טענת ה"הדתה"

ועושים צחוק ולעז מזלזל על הדת ומכלילים סטיגמות על כלל הדתיים:
&nbsp
"אלוהים שמלוהים"
"50 תלמידים נפלו מצוק בגלל שלא הסתכלו על המדריכה"
"אורגיה עם מניין"
"לא יהיה מספיק רוק בפה בשביל לירוק על תלמידות בגופיה"
"לא לתת מים למתבייש כי הוא לא בהכרה ולא יוכל לברך, נאלץ לתת לו למות"
&nbsp
בתחילת התוכנית דיברו על תכנים דתיים ובנט וכו', אח"כ התחילו עם מטח הבדיחות שאין כבר שום קשר ביניהן ל"הדתה", אלא השתלחות נטו באמונה ובשומרי מצוות.

beatman

Member
אוקיי, בדיוק כפי ש"גזענות/אלימות/מיסיונריות/השתלטות"

היא הפרשנות הסובייקטיבית שלך.

SupermanZW

Well-known member
איך אתה יכול להתיחס אותו הדבר להומור ולדברים שמתרחשים בפועל?

זה לא דומה כלל.

beatman

Member
בשני המקרים מדובר בתופעות שמתרחשות בפועל

ההומור הוא על המתרחש במציאות.

beatman

Member
זאת דעתך בלבד

1.) תמיד היו תכנים דתיים, וחלק גם הוכנסו בתקופת שרי החינוך לשעבר.
החזרה בתשובה - דעתך בלבד.
&nbsp
2.) יש בתי חולים דתיים, כך הם מתנהלים.
&nbsp
3.) מיזוגניה והדרת נשים.
- שוב, זה לפי האידיאולוגיה שלך, ביהדות זה כבוד לנשים והבנת ההבדלים והתפקידים של גבר ואישה.
&nbsp
4.) מי שקורא לפגוע הוא עבריין והוא לא מייצג את היהדות.
מניעת זכויות ממי שפוגע ביהדות ובזכויות יהודים. הזכויות שלהם לא יהיו על חשבון עם ישראל.
&nbsp
5.) הפיצה והסוכריות זה במימון ממשלתי ?

TaL53

New member
לא נכון

1. כאשר ספר לימוד בחינוך הממלכתי ציבורי (ז"א החילוני) מציג הסברים שהמשפחה ה"דתית" היא טובה ובעלת ערכים נכונים בעוד שהמשפחה ה"חילונית" לא מתפקדת, מה זה אמור ללמד את הילדים? כאשר ספרי לימוד מלאים על סיפורים מופלאים שכל תוצאה טובה (בלי שום קשר לנושא השיעור) היא מעשי אלוהים, כאשר במסיבות סיום שרים שירי הלל לבית המקדש, אז מה זה אם לא שטפת מוח?
&nbsp
2. מדובר בבתי חולים ציבוריים אשר מקבלים כסף מהמדינה. אתה מוזמן לראות בסרטון שצירפתי לפני כמה ימים.
&nbsp
3. מיזוגניה זה לפי האידיאולוגיה שלי? אז מה תגיד על אישה שהייתה צריכה לשלם כסף לבעלה (בהוראת בית דין) כדי שיתן לה גט? במילים אחרות- היא קנתה את חירותה כמו עבד מימי הרומאים. מה תגיד על ירידות על ילדות קטנות או הלבשתן בשקים? כמובן שאלה הן "מקרים יחידים ולא מייצגים" אבל האם העסקנים החרדים מגנים את זה? לא רק שלא אלא גם מעודדים את זה.
&nbsp
4. מי שקורא לפגוע הוא עבריין? אז למה הרבנים לא מתנערים מהעבריינים האלה? למה הם לא מגנים אותם? לא פעם הבאתי לך את דברי ר' הכת החרדית בטבריה שאומר שצריך להרוג את מחללי השבת (שזה כולל אותך) אבל משום מה התעלמת.. בדיוק כמו שהעסקנים החרדים האחרים "התעלמו".
&nbsp
5. אותה עמותה שפועלת במודיעין, למשל, ומשדלת נערים, תמורת פיצה, לשמוע שמי שלא שומר מצוות דינו מיתה.. קיבלה מימון ממשרד החינוך. משמע שכן- המדינה מממנת את הפיצה והסוכריות.
&nbsp
6. כל זאת מבלי הזכרנו חוקים ופרקטיקות מפלות את החרדים לעומת אנשים שאינם חרדים- הפלייה שעולה לחילונים הרבה כסף.

beatman

Member
זאת שוב דעתך

1.) בדוגמא של המשפחה זה לא עקרוני שהמשפחה דתית או חילונית, הדגישו עזרה הדדית ואכפתיות מול בלאגן וכל אחד לעצמו, מה גם שיש אמת סטטיסטית מסויימת בכך שבתרבות של המשפחות הדתיות ששומרות על המשפחה היהודית מדגישים יותר את קדושת המשפחה והעקרון העזרה, ולכן אולי משום כך בחר המאייר לצייר משפחות אלה.
מה הבעיה עם לבנות בית מקדש ? עוד פעם פחד ממעט יהדות והתכחשות לדת.
מה גם שמי בדיוק ארגן את זה ? כנראה הגננות, לא נראה לי סביר ששר ה"הדתה", מר בנט נתן הנחיה ישירה לגן בוןדד ומסכן לבנות מודל של בית המקדש לטקס הסיום.
&nbsp
2.) בתי חולים ציבוריים, דתיים.
&nbsp
3.) לא מכיר את המקרה עם הגט.
תקיפת ילדות והלבשתן - מקרים חריגים של קיצוניים, זה לא מייצג את הדת היהודית.
אני מדבר על התורה וההלכה ועל התנהגות כלל עם ישראל ולא על מקריםמסויימים או איזה עסקן עלום שמסרב לגנות.
בדיוק כפי שזונות ואלכוהוליסטים לא מייצגים את כלל יוצאי בריה"מ.
&nbsp
4.) אז הוא אדיוט ועבריין, למה המשטרה לא עצרה אותו ?
"התעלמת", אני צחקתי מהאבסורד שלו.
&nbsp
5.) זה לא תקין, צריך להתלונן למשרד החינוך ולהראות מה הם עושים.
&nbsp
6.) זאת בעיה אחרת שאני מסכים לגביה.

למעלה