סוף סוף מישהו פועל לשים סוף למיסיונריות החרדית

• פותח הנושא TaL53
  • פורסם בתאריך

SupermanZW

Well-known member
יכול לקרות, אבל יחסית נדיר

אבל התכונה להתחכם בסיטואציות שאפשר להמנע מהן הרבה יותר בקלות מבלי להתחכם היא תכונה יהודית טיפוסית (ואני ממש לא אומר את זה בלעג, גם אני כזה).

TaL53

New member
סתם סטריאוטיפ ידיישאי

יותר סוג של "נבואה שמגשימה את עצמה".

beatman

Member
לא נדיר בקרב יוצאי בריה"מ

נראה לי גם אני מתחכם לא מעט.
מה הגורם לתכונה זו ? היא קיימת אצל כלל היהודים או רק בקרב קהילות מסויימות ?

נכון, אלא שההתחכמות באה בעקבות ההטרדה

&nbsp
בזמן ההטרדה, החבדניק המטריד לא ידע שההתחכמות צפויה להגיע.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

RubberSoul92

New member
איזה מראה טיפוסי יש ליהודי אשכנז?

כילידת אוקראינה ואשכנזיה ב-100%, יש לי שיער שחור לחלוטין ומתולתל מאד, עיניים שחורות, ועור שחום טבעי. לרוב, אנשים כלל אין מושג שאני דוברת רוסית, לרוב חושבים שאני מגיעה ממוצא מזרחי כלשהו, ואפילו פעם מישהי חשבה שאני תימניה.

מי שמנסה להגדיר מראה טיפוסי ייכשל. אין שום מראה טיפוסי ליהודי אשכנז. ברוסיה ובמדינות חבר העמים, אשכנזים תמיד נראו שחומים בגוון העור והשיער. באירופה המערבית הם היו יותר בהירים או בהירים בכלל. אין מחנה משותף.

SupermanZW

Well-known member
יש אנשים שמסוגלים לזהות יהודים בקלות ע"פ מראה

על פי רוב אלה גויים שחיים או חיו בעבר באזורים שיש או היו בהם הרבה יהודים, הם מסוגלים לזהות יהודים רק מלהסתכל עליהם יותר טוב משהיהודים מסוגלים לזהות יהודים אחרים על סמך מראה בלבד. זו תופעה שאני לא יודע להסביר אבל נתקלתי בה.

beatman

Member
גם יהודים יודעים לזהות כך אחד את השני

למשל ההורים שלי.
הבעיה מתחילה כשיש נישואי תערובת, אז יש יהודים שנראים ממש כמו בני עמים אחרים ומנגד גויים שנראים ממש כמו יהודים.

beatman

Member
גם נכון

גם אני מצליח לזהות לפי לבוש, התנהגות והליכה ישראלים.
כשהייתי ביוון, מוכרת בחנות זיהתה שאני וחבריי מישראל, למרות שדיברנו ברוסית.
כאשר היא נשאלה, כיצד הצליחה לזהות, טענה שבגלל הלבוש וההליכה.

RubberSoul92

New member
הכוונה שלך כנראה ללזהות ישראלים

לפני שבועיים הייתי באיטליה ומיד זיהיתי ישראלים ממרחק של מטרים, לא בגלל תווי הפנים שלהם, אלא בזכות הבגדים שלהם ותנודות הגוף. מסתבר שכשאתה חיי במדינה כלשהי, אתה באופן לא מודע כנראה מתרגל לתזוזות גוף, ראש, הרגלי עמידה. זה מעניין, אבל עובדה שרק בזכות זה הבנתי שמדובר בישראלים בלי ששמעתי באיזו שפה הם מדברים, ולא טעיתי.

beatman

Member
כן, דיברנו כבר בפורום על זה

מה קורה עם ילד שמדבר בשתי שפות, נניח האמא ברוסית והאבא בעברית?
מעניין לפגוש אחד כזה, אני משער שתווי פנים רוסיים ועבריים מעורבים.
&nbsp
בוודאי שיש מראה יהודי טיפוסי, את למשל לא דומה לאוקראינית אתנית, ואת לא קווקזית או איטלקית.
איטלקים דווקא מעט דומים לנו, ליהודי אשכנז.
בהחלט ההרכב הדמוגרפי במדינה משפיע, במדינות שבהן נולדנו ככה זיהו אותנו, כי היו לא מעט יהודים וזה היה המראה שלנו פחות או יותר.
אם היו גם איטלקים, אז יכול להיות שהיו מתבלבלים.
חבר שלי שנראה גם יהודי אשכנזי טיפוסי זוהה בחו"ל בטעות כאיטלקי.
&nbsp
הזכרת לי את הבדיחה של תימני עם תיק באוטובוס שהבהיל את רוב הנוסעים שחשבו שמדובר במחבל ערבי ואז הוא צועק בכעס "תימני, תימני, לא ערבי".

RubberSoul92

New member
לא הייתי מעולם במועדונים רוסיים

לכן אין לי מושג אם היו מכניסים אותי לשם. טעויות בזיהוי היו. למשל, בצבא חשבו שאני תימניה או משהו מהגוש האפריקאי. החבר שלי כשפגש אותי חשב שאני מזרחית ולא היה לו מושג שאני דוברת רוסית עד שהתחלנו לצאת והוספתי אותו לפייסבוק, והוא נתקל בשם משפחה יהודי מזרח אירופאי. ייתכן שזה קשור לכך שיש לי שם יהודי-עברי. אולי אם היה לי שם רוסי, היו חושבים שאני קווקזית או אוזבקית כפי שטענת. גם אין לי מבטא רוסי כלל.

אתה שחום עור? עיניים ירוקות ושיער שחור זה דווקא כן שילוב שיש להרבה דוברי רוסית. מוזר שחשבו עליך שאתה קווקזי.

beatman

Member
עור בהיר, שיער שחור כמו שאין להרבה סלאבים

אבל יש ליהודים בשפע, תווי פנים שמתאימים יותר ליהודי אשכנזי.
גם אותי הפתיע שחשבו שאני מקווקז, אין לי תווי פנים קווקזיים וצבע עורי בהיר.
כנראה אותם אנשים ממוצא סלאבי כלשהו שלא נתקלו הרבה ביהודים וחושבים שמי שהוא שחור שיער מוצאו מקווקז.

beatman

Member
ד"א, עוד עניין מעניין בנושא זה

אני נראה יהודי אשכנזי טיפוסי, שחור שיער וירוק עיניים.
לא פעם גם צברים וגם יוצאי בריה"מ חשבו שאני קווקזי או אוזבקי בגלל השיער השחור בעיקר.
במקרה של יוצאי בריה"מ מדובר באנשים בעלי חזות סלבית שכנראה לא הכירו הרבה יהודים במקום בו גרו שם.
גם היו מקרים שלא הכניסו אותי למועדונים רוסיים, אני סבור שזאת אחת הסיבות.
היה מקובל לא להכניס קווקזים למועדונים בטענה שהם גורמי אלימות והתנהגותם אינה רצויה שם.
&nbsp
יצא לך להיתקל בטעויות זיהוי כאלה ?

גם אני סבור ששפה המדוברת ע"י האדם בשנותיו הראשונות

יכולה לתרום לעיצוב מראה הפנים שלו. למה ספורטאים שעוסקים בתחומי ספורט שונים מפתחים מראה גוף שונה? למה שוורצנגר וריק מורניס נראים שונה (גופנית)? הפנים שלנו בנויים משרירים, ודיבור זה הזזת שרירים, שמתפתחים בהתאם לשפה בה האדם מדבר. למה לאנשים יש מבטא? מבטא זה אי-הסתגלות שרירי הפנים, הפה, הגרון והלסתות לפונטטיקה של השפה החדשה, כאילו למרות שהאדם מדבר בשפה חדשה, איברי הדיבור שלו מפיקים לא פונמות של השפה בה הוא מדבר אלא פונמות דומות של שפת אימו, כי הם התפתחו בצורה המתאימה ביותר לגזור דווקא את הפונמות האלה ולא אחרות, ואופן ההתפתחות הזה גם מטביע חותם על מראה הפנים, כמו שאת ישר תזהי לפי מראה גופו של ספורטאי מקצועי באיזה תחום ספורט הוא עוסק, האם בחתירה או רכיבת אופניים.

RubberSoul92

New member
אז אתה חושב שהשפה משנה את תווי הפנים?

זו הפעם הראשונה שאני שומעת גרסה כזאת. מה קורה עם ילד שמדבר בשתי שפות, נניח האמא ברוסית והאבא בעברית?

מראה טיפוסי יהודי זה לא יותר מהמצאה. הרבה מאותם יהודים טיפוסיים שאתה מדבר עליהם, בקלות יכולים להיות דומים לקווקזים למשל, ליוונים, ולדרום איטלקים. אני בספק אם מישהו מקומי משם היה יכול להגיד שמדובר ביהודי. האנשים שאתה מדבר עליהם, שמזהים יהודים, עשו ועושים זאת בזכות ההיסטוריה. למשל, בפולין ידעו היטב שאם מישהו שחום מהרגיל, הוא לרוב יהודי, כי ידעו שהם מתגורים שם ולא ציפו שזה יהיה דרום איטלקי למשל. הכלל הזה חל גם על יהודים מזרחיים, תימני משתלב נהדר עם הנוף הערבי. אם היה חיי במצריים או בתימן, למשל, אף אחד כנראה לא היה חושב שהוא יהודי.

beatman

Member
זהו, את נראית יהודיה

לרוב יהודי אשכנז יש גרעין משותף: צבע שיער ועיניים לרוב כהה יותר מהעמים האירופיים.
לעיתים גם צבע עור כהה יותר, כמו במקרה שלך.
גם בתווי הפנים יש משהו, למשל חבר הפורום איליה סיפר שהוא בלונדיני תכול עיניים אבל בביקור בליטא זיהו עליו שהוא יהודי תוך שניה.
גם אין הבדל בין יהודי ממרכז או מערב אירופה לבין יהודי ממזרח אירופה, לראיה: אנה פרנק, בנימין הרצל, זאב ז'בוטינסקי, מנחם בגין, גולדה מאיר.
&nbsp
יש עוד עניין והוא תווי פנים משניים ע"פ השפה בה מדבר האדם בשנותיו הראשונות: לדוברי יידיש יש פנים שמזכירות מעט דוברי גרמנית, לדוברי רוסית יש משהו בפנים שמסגיר שהם דוברי רוסית.

beatman

Member

איך נראים רוב היהודים בארץ דבר ראשון ?
לא מוצא שום דבר משותף ? אולי גם אתה נראה כך.
&nbsp
ליהודי אשכנז יש מראה טיפוסי, כך גם ליהודי צפון אפריקה.

אה, כן? ואיך נראה יהודי? אף גבנוני? שיעור יתר?

&nbsp
שפתיים עבות זולגות ריר?
מבט נכלולי מאחורי המשקפיים עבות המסגרת?
&nbsp
שתף אותנו בסטריאוטיפים האנטישמיים שאתה מחזיק בהם, ביטמן.
&nbsp
כולנו סקרנים לדעת.
&nbsp

TaL53

New member
באופן כללי המיסיונרים והמחרטטים בתשובה

הם לא העפרונות הכי חדים בקלמר. הבעיה היא מי שעומד מאחוריהם ומאחורי האג'נדה הגזענית-אלימה שלהם.

למעלה