WeWork גרסת בני ברק?

the lone gunmen

New member
אני אומר שזה לא חוקי - החוק עצמו הוא הפשע בעיני

לתת לאנשים למות בשם ה"שיוויון"? זה הפשע האמיתי.
שוב, אין קשר בין מוסר לחוק.

וכן, אם אני אקבל טיפול רפואי טוב יותר בגלל אפליה - אז שתהיה אפליה. (מה גם, שזו לא אפליה כיוון שאפליה זה בין שני אנשים במצב דומה מכל היבט רלבנטי. עוד לא שמעתי על גבר שמסוגל ללדת או להניק).

ארגון פשע שמגדל ומוכר למשל קנביס?
אני לא רואה בזה פשע.
הכל תלוי במעשה - האם הם פוגעים באחרים. (פוגעים באמת, לא ב"רגשות" או בזכויות מדומינות. בגוף או ברכוש).

כן, כן, אני יודע. אתה אומר הרבה בלה בלה בלה... זה תמצית התגובות שלך באופן כללי (ובא לא נרד לרמה הזאת, כי בגלל זה אני לא עונה לויני. אל תהפוך לויני, בבקשה).

בכל מקרה, בגלל זה אני לא מדבר על ערכים - אני מדבר על פגיעה בגוף או ברכוש.
כל היתר, לא מעניין אותי.

נ.ב.
אם היית פקח, היית כנראה מנסה להתחבר לפורום דרך פקס.

BravoMan

Active member
וזו דוגמה לדמגוגיה:

כשאתה כותב "לתת לאנשים למות בשם ה"שיוויון"? זה הפשע האמיתי." אתה בעצם קובע ששתי הנחות נכונות:
&nbsp
1. לא לקבל נשים להתמחות זה הפתרון היחיד לבעיה.
2. לא לקבל נשים להתמחות באמת יפתור את הבעיה.
&nbsp
אלא שמה שאותו רופא סיפר לך, הוא רק תירוץ.
&nbsp
הבעיה האמתית היא שאין חוק שמגביל שעות עבודה של רופא, מה שיכול ליצור מצב שרופא עובד כ"כ הרבה שעות שהוא לא ערני.
&nbsp
הידעת:
החוק במדינת ישראל קובע מגבלה על שעות נהיגה של נהגי משאיות.
&nbsp
למרות שמדובר בעסק פרטי, המחוקק התערב, וקבע שנהג יכול להימצא בנהיגה רק X שעות לפני שהוא חייב לעצור במקום בטוח ולנוח, ולא משנה אם הוא באמצע משלוח, או מה שלא יהיה.
&nbsp
אף מותקנות במשאיות מערכות שרושמות את זה, ושמשטרה יכולה לבדוק בביקורת פתע על הכביש.
&nbsp
אם יש חוק כזה שחל על נהגי משאית פרטיים, למה אין חוק כזה שחל על רופאים בבתי חולים ציבוריים?
&nbsp
האם מישהו בודק ערנות של רופאים?
&nbsp
מה מבטיח לך שגם אם יש רק גברים במחלקה, אותם גברים לא שתו במועדון עד 2 בלילה יום לפני המשמרת?
&nbsp
אתה רוצה שרופא כזה יטפל בך? זה בסדר?
&nbsp
יותר מזה - אם מפעילים רגע הגיון פשוט:
כשאישה יוצאת לחופשת לידה, יש מחסור במחלקה.
אבל אם לא לוקחים אישה מראש אז אין מחסור במחלקה?
מאיפה צץ פתאום עוד גבר למלא את המקום הזה?
למה אותו ממלא מקום לא יכול להגיע להחליף את האישה כשהיא יוצאת לחופשת לידה?
&nbsp
איכשהו 1 + 1 = 4- בחשבון שלך.
&nbsp
ראיתי לא פעם נשים יוצאות לחופשת לידה בחברות שעבדתי בהן.
אף פעם לא היית בעיה למצוא להן מחליף, משתי סיבות:
א) חופשת לידה לרוב מספיק ארוכה כדי להצדיק עובד זמני.
ב) יש התראה ארוכה מאוד מראש, אפילו חצי שנה לפעמים, אבל לפחות כמה חודשים, כך שיש גם זמן לחפש.
&nbsp
דווקא כשגברים יוצאים למילואים יש בעיה: התראה על מילואים קצרה הרבה יותר, ולא פעם גם יש צו 8 ואז אין התראה בכלל.
ותקופת המילואים לא מספיק ארוכה כדי להצדיק עובד זמני כולל חפיפה, אבל מספיק ארוכה כדי לגרום נזק לחברה מהעדרות העובד.
&nbsp
לא ענית ל-vinney, וזוכתך, אבל אולי תאמר לי:
האם אתה גם בעד אפליה נגד משרתי מילואים?
&nbsp
על פניו התשובה היא "כן", היות והצהרת מספר פעמים שלשיטתך, בעל עסק פרטי יכול לעשות בו כרצונו, כולל לא להעסיק או לפתר מי שהוא רוצה מתי שהוא רוצה.
&nbsp
האם כאן לדעתך צריך חריגה, ואם כן למה?

the lone gunmen

New member
דמגוגיה היא לא טענה שאתה לא מסוגל לענות עליה.

זו לא ההגדרה.

אני כותב מצב נתון: יש מספר מתמחים מסוים - ואם היו תקנים ליותר, אז עדיין עדיף שהם היו גברים כדי שיהיה פחות עומס.
זה לא פותר את הבעיה לחלוטין - רופאים עדיין עושים משמרות של 26 שעות - אבל זה משפר את המצב כך שהם עושים את זה רק פעם-פעמיים בשבוע ולא שלוש או ארבע.

בהחלט יש חוק שמגביל שעות עבודה של רופא. 26 הוא מספר הקסם (למרות שבפועל, אם יש לחץ והוא כבר התחיל לטפל במישהו, זה יכול להגיע גם ל-30).

וידעתי גם ידעתי שיש חוק שאוסר על נהגים לנהוג מעל למספר שעות מסוים ברצף.
באופן עקרוני, אין מקום לחוק כזה - אבל נהגי משאיות נוסעים על כבישים ציבוריים לחלוטין לצד נהגים אחרים שהם עלולים להרוג - אז זה מצב קצת בעייתי.

אני מבין שאתה לא מכיר את המושג "תקן".
נניח שיש ארבעה תקנים למתחים במחלקה. אפשר לקחת ארבעה גברים ואפשר לקחת שלושה גברים ואישה.
אם האישה יוצאת לחופשת לידה, שלושת הגברים טוחנים תורניות.
אם מראש יש ארבעה גברים - אז אין חופשת לידה.
זה מאוד פשוט.
תקנים במחלקות עמוסות יותר - עדיף שיהיו שם גברים.
תקנים במחלקות פחות עמוסות - נשים.
זה בסה"כ ענין של חיי אדם.

ואי אפשר להביא ממלא מקום. זה לא מורה שמגיע לזמן מוגבל - זה רופא שעושה התמחות והוא צריך להיות פרק זמן מסוים במחלקה מסוימת.
הוא לא יכול לעשות התמחות תוך כדי דילוגים בין מחלקות. אף מתמחה לא יסכים לזה.

איכשהו בחשבון שלי 1+1=2 ואצלך זה יוצא 0.34224.

אני מניח שאתה לא רופא ולא עסקת התחום כך שאתה לא יודע איך דברים מתנהלים בבתי חולים.
כפי שהסברתי, אי אפשר למצוא מחליף. גם אם יש התראה מאוד ארוכה.
זה סיפור של תקנים והתמחויות.

רוב הגברים לא עושים מילואים. פחות מ-10%. רובם גם לא עושים תקופות ארוכות - מעטים הם קרביים שסוגרים 30 יום.
היום, גם הלוחמים - ואני יודע את זה מניסיון אישי - עושים קו בערך פעם בשלוש שנים ועוד אימון או שניים של שבוע באותו פרק זמן. זה פחות מחודשיים בשלוש שנים - ועוד אפשר לבקש ולת"ם ובד"כ לקבל.

כלומר, מדובר על מעט מאוד אנשים ועל תקופות זמן מאוד קצרות וגם זה קורה רק אם יש הכרח מיוחד.

אני זוכר את תרבות" הדיון של ויני ואני פשוט לא מעוניין להיות בקשר עם אנשים מסוגו בשום צורה שהיא. אני יודע שזה לא "שיוויוני", אבל כזה אני... מפלה... :)

בהתחשב בעובדה שמשרתי המילואים עושים זאת מכח החוק שאותו המדינה כופה עליהם - המדינה גם צריכה לדאוג להם.
למרות זאת, אסייג, שאני לא בטוח שחוקים ש"מגנים" על מילואימניקים מועילים יותר מאשר פוגעים. (כדרכם של יתר חוקי ה"הגנה").
מקום עבודה שרואה מילואים באור חיובי - ויש כאלה - ייתנו יותר ממה שהחוק דורש (למשל, עברתי מקום עבודה שכלל שדרוג משמעותי בשכר, חודש לפני שיצאתי למילואים. חישוב התשלום נעשה לפי ממוצע שלושת החודשים האחרונים - אז מקום העבודה שלי השלים לי את מה שהבט"ל לא נתן).
מקומות שלא רואים את זה באור חיובי, פשוט ימענו מלהעסיק עובד שעושה מילואים.
כמו כן, כפי שציינת, מדובר בעסק פרטי - אז אני לא בטוח שהעובדה שהמדינה מחייבת אנשים מכח החוק לעשות מילואים, מצדיקה התערבות.

זו שאלה טובה שאני נוטה לענות עליה בשלילה. המדינה לא צריכה לאסור על אפליה כזאת בחוק. (למרות שזה מקרה שהוא לא לגמרי שחור-לבן).

vinney

Well-known member
זה בסדר, אני רגיל לאנשים שלא מסוגלים להתמודד עם טיעונים

גם בראבו גם היה כזה, אבל הוא התבגר, אתה עדיין לא.
&nbsp
לעניין - נראה שאתה לא עושה הרבה מילואים. אבל, אתה גם לא רופא...
&nbsp
אבל ממה שאמרת משתמע שזה בסדר להפלות מילואימניקים קרביים, כי הרי אישה אולי תכנס להריון ואולי לא - רופא צנחן יטחן מילואים כמו כלב על בטוח.
&nbsp
אני מקווה ברור לך למה אתה במיעוט כזה זעום ומזערי בישראל ולמה דעותייך זה בסך הכל קוריוז שמשעשע אותי בפורום הזה ולא משהו שצריך להתייחס אליו ברצינות...

BravoMan

Active member
והנה שוב אבדת עקביות...

ציפיתי שתאמר, שהיות שחיילי מילואים נחוצים בזמן מלחמה כדי להגן על המדינה, ובזמן שלום חייבים לשמור על כשירות שלהם כדי שיהיו יעילים בזמן מלחמה, זה נופל תחת הגדרה של "בטחון חוץ" ואז המדינה חייבת לעשות הכל כדי לשמור על הבטחון הזה.
&nbsp
כי כתבת באחת ההודעות הקודמות, שהמדינה צריכה לדאוג לבטחון פנים ובטחון חוץ.
&nbsp
עכשיו בוא נראה אם ההגיון שלך מחזיק מים:
1. מדינה לא צריכה למנוע פגיע של מעסיקים באנשי מילואים.
2. מי שהחוק פוגע בו או לא מתאים לעקרונות שלו לא צריך לציית לחוק.
&nbsp
מה הפועל היוצא משתי העמדות האלה?
שבמדינה שנוהגת כפי שאתה רוצה, רוב המילואימניקים צריכים להשתמט מהמילואים.
&nbsp
ככה המעסיק לא יפלה אותם לרעה מצד אחד, ומצד שני החוק שאומר שהם חייבים ללכת למילואים רק פוגע בהם.
&nbsp
מוזר, איך מישהו שחי (לפחות תקופה משמעותית) במדינה שבה כל שני וחמישי יש מבצע או מלחמה שגורם לעסקים רבים, בעיקר קטנים להגיע לסף קריסה בגלל הפגזות או מחסור עובדים עקב צו 8, וכתב שהוא נורה דואג לשלומם של עסקים פרטיים, יכול להחזיק בהגיון שמוביל לכך שמדינה לא תוכל להתגונן באותן מלחמות?
&nbsp
כתבת גם שאתה חד משמעית אוסר על אלימות, ופוחד מרופאים רדומים, אבל משום מה יש לך בעיה לא לאפשר לנהגי רכבים כבדים רדומים לדרוס אנשים על ימין ועל שמאל?
&nbsp
איפה ההבדל? במה אתה מתקשה?
&nbsp
גם הרופא בסופו של דבר עושה את העבודה כדי להתפרנס, בית חולים אינו יותר ציבורי מכל כביש או רחוב במדינה.
&nbsp
אם כבר, בהתחשב בעומס בכבישי הארץ, ומספר קילומטרים שנהגי משאיות עושים כל יום, תמצא הרבה יותר אנשים בסיכון בנתיב נסיע של נהג משאית רדום מאשר יש תחת טיפול של רופא רדום אחד במחלקה אחת, עמוסה ככל שתהיה.
&nbsp
נכון - יש מספר מתמחים נתון.
למה עדיף שיהיו כולם גברים?
כדי שלבית חולים יהיה קשה יותר למלא את המספר הזה, כי הם פוסלים מחצית מהרופאים בגלל מינם?
&nbsp
כתבת "אף מתמחה לא יסכים לזה" - שיעבירו אותו (או אותה) ממחלקה למחלקה, אבל ממתי אתה שואל להסכמה של אנשים?
האם מתמחים יסכימו שלא יתנו להם לעשות את כל ההתמחות במחלקה שהם רוצים, ובמקום זה בית חולים יציב לפי צרכיו או רוצונות שלך?
&nbsp
האם הצבת מתמחה כרגע, כפי שאתה מכיר אותה, היא "תוכנית כפי בקשתך"?
מה, אין גברים שרוצים מחלקות יותר רגועות כדי לא לטחון שעות?
אין נשים שמוכנות להמתין עם המשפחה כדי להתרכז בעבודה ולפתח קריירה?
&nbsp
אני יודע מצויין מה זה "תקן", ופעם אחרונה שבקדתי, כל מקום נורמלי פותח תקן זמני אם עובד עומד להיעדר לתקופה ממושכת.
לא רק בגלל נשים שיוצאות לחופשת לידה, אלא כל דבר - עובד עם בעיה רפואית שמצריכה טיפול, עובד שיוצא לשנת שבתון, ועוד.
&nbsp
כל עוד יש מספיק התראה, אין בעיה לפתוח תקן ולגייס.
&nbsp
אתה אוהב סטטיסטיקה?
לפי הלמ"ס, נכון לשנת 2019, כ-28% מזוגות יהודים בארץ הם ללא ילדים.
https://bit.ly/2KtBWog
&nbsp
לפי סטטיסטיקה מפורטת יותר מאתר הכנסת (אם כי נכונה לשנת 2016), שליש ממשפחות בארץ הם עם ילד אחד בלבד:
https://fs.knesset.gov.il/20/Committees/20_cs_bg_367605.pdf
&nbsp
עם הנתון הזה, תחשב מה הסיכוי של רופאה אישה להיכנס להריון בזמן התמחות שלה, וגם מה הסיכוי שזה יקרה יותר מפעם אחת?
&nbsp
ואם גבר עושה מילואים כל 3 שנים, מה הסיכוי שהמילואים שלו יפלו על תקופת ההתמחות שלו?
&nbsp
אגב, אני אחד מאותם אנשים שמילואים "קורים" להם, כל שנה, אז אל תספר לי סיפורים.
הייתי שמח להיפתר מזה, אני לא עד כדי כך פטריאוט, אבל מה לעשות, בניגוד אליך אני לא חושב שחוקים אופציונליים, גם אם הם לא לטובתי.
&nbsp
אם יש כאן איזשהו סיכון של חיי אדם, זה לפסול רפאות ובכך לצמצם משמעותית את כמות המועמדים שיכולים לאייש משרות.
&nbsp
יש עודף רופאים בישראל?
יש ספציפית עודף רופאים גברים?
&nbsp
אז איך אתה יכול לטעון ששוביניזם של בני משפחתך וחבריהם מציל חיי אדם, כשבפועל הוא מסכן אותם, ע"י יצירת מחסור מלאכותי ברופאים?
&nbsp
ועוד שאלה:
אתה נגד אלימות, אבל וודאי תהיה בעד לפטר עובד שחלה שמחלה שייקח זמן משמעותי לטפל בה.
לא שבוע של הצטננות או שפעת, אלא נגיד חודש בגלל רגל שבורה, או כמה חודשים בגלל ניתוח, כימו \ הקרנות, וכו'.
&nbsp
הגיוני סה"כ - עובד כזה מזיק לחברה.
יותר מזה - מותר למעסיק (בשיטה שלך) לדרוש בדיקת רופא כדי לוודא שהמועמד בריא לגמרי, ולא יצטרך פתאום חופשת מחלה ארוכה.
&nbsp
כלומר - מי שחלילה אינו בקו הבריאות, המערכת הכלכלית צריכה "לזרוק אותו מהצוק", ואם הוא לא ישרוד כי אין לו כסף לשלם אפילו על טיפול רפואי בסיסי, בעיה שלו.
&nbsp
אבל מצד שני אתה חושש מפגיע בחיי אדם (ע"י רופאים רדומים), ואתה נגד אלימות.
&nbsp
הכיצד?

the lone gunmen

New member
לא איבדתי שום עקביות והיית כותב את זה בכל מקרה

קודם כל, אם אתה לא מבין את מה שאני כותב, אז קרא שוב ובקש הבהרות.
כתבתי שתפקיד המדינה הוא בטחון - לא כתבתי בשום מקום שזה מתיר או מאפשר לה לפגוע באזרחים שלה.
אתה מתווכח עם איש קש שנמצא בראש שלך בלבד.

דבר שני, אם הייתי כותב אחרת, היית אומר שפתאום אני בעד שהמדינה תתערב לאנשים בעסק הפרטי, נכון? כמו הסיפור על הארנב והכובע.
לכן ציינתי שזה תחום אפור שבו המדינה למעשה פוגעת באדם וצריכה לפצות אותו - אבל לא על חשבון אדם פרטי אחר.
וזה לא משנה אם זה בטחון חוץ או כל דבר אחר.

כמו כן, שוב, אתה מייחס לי דעות שהם לא שלי בנוגע לחיילי המילואים.
מה יוצא ממה שכתבתי?
שצבא של עבדים זו לא הדרך הנכונה להחזיק צבא והגיע הזמן להתקדם למאה ה-21 ולהחזיק צבע מקצועי כמו בכמעט כל המדינות המערביות.
פוף... קסם... בעיה נפתרה (ועל הדרך נפתרו על הרבה מאוד בעיות אחרות).

מוזר איך אדם לא טורח להבין את עמדתו של מישהו אחר לפנ שהוא מייחס לו כל מיני עמדות שהוא לא מעולם לא הביע.

במשפט הבא אין כל הגיון תחבירי:
"כתבת גם שאתה חד משמעית אוסר על אלימות, ופוחד מרופאים רדומים, אבל משום מה יש לך בעיה לא לאפשר לנהגי רכבים כבדים רדומים לדרוס אנשים על ימין ועל שמאל?"

אני מניח, לפי המשפט הבא שלך שאתה מתכוון שצריכים להכריח רופאים לישון מספר שעות מסוים?
אז זהו, שאין מספיק רופאים גם כשהמתמחים עובדים משמרות של 26 שעות ויותר.
אז אתה יכול להכריח אותם לישון אבל זה אומר לסגור את כל חדרי המיון לכמה שעות ביום.

ושוב, אתה מעמיד פנים או באמת לא קורא את מה שכתבתי.
לא כתבתי שעדיף שלא יהיו נשים - אלא שבמחלקות העמוסות, עדיף שלא יהיו נשים.
יש מחלקות שהן פחות עמוסות ועדיף שנשים יהיו בהן.
כבר כתבתי את זה.

ממתי אני מתחשב ברצונם של אנשים חופשיים? כיוון שאני, בניגוד אליך, לא רואה באנשים אחרים עבדים.
ואם הם לא יסכימו, יש מספיק מדינות באירופה ובארה"ב שיקבלו אותם אם תרצה להתייחס אליהם ככה - ורק השבוע התפרסם שאחוז גבוה מאוד של רופאים (כ-14%) עוזבים את מדינת ישראל בגלל התנאים שיש כאן עכשיו.
תפגע להם עוד יותר בתנאים - וכמה רופאים אתה חושב שיישארו לך?
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3763206,00.html

חוץ מזה, שגם ראש מחלקה לא רוצה שהמחלקה שלו תהפוך לתחנת רכבת והוא רוצה לקבל כל מתמחה לאחר ראיון כדי לדעת שהוא סומך עליו.
בסופו של דבר, זה רפואה, זה לא ענין של חיים ומוות...

יש גברים שרוצים מחלקות יותר רגועות - וזה אכן מה שהם רוצים.
סביר להניח שיש נשים שמוכנות לדחות את הקמת המשפחה שלהן - אבל החוק... אוי החוק... ההוא שאוסר לשאול אותן בכלל על הנושאים הללו... במקום שראש המחלקה ישאל, יקבל תשובה ויהיה סיכוי לנשים להתקבל לאותה מחלקה - הוא פשוט פוסל מראש את כל הנשים וזהו.
כן, החוק הזה מספק "הגנה" נהדרת...

מקום עבודה נורמלי ומקום עבודה ציבורי זה לא אותו דבר. במיוחד לו כשהיצע העובדים הוא כ"כ קטן ואיוש תקן יכול לקחת הרבה מאוד זמן.
ושוב, אף רופא לא למד שבע שנים כדי להיות עובד זמני בשום מקום.
נסה להכריח ותישאר כאן בלי רופאים.

לפי הנתונים שהבאת, אתה רק מוכיח כמה חוקי ה"הגנה" הם גרועים.
במקום שראש המחלקה ישאל את המתמחה שמולו כמה ילדים יש לה - הוא לא יכול לעשות את זה.
אז בעוד שיש סיכוי טוב שאין לה ילדים או שיש לה ילד אחד - מה שיכול להיות מקובל על ראש המחלקה - הוא פשוט לא יזמן אותה לראיון מראש.
כפי שציינתי, אחלה "הגנה" מספק כאן החוק.

בכל מקרה, תוחלת מספר ימי המילואים של גבר נמוכה בהרבה מתוחלת ימי חופשת הלידה של אישה בגיל הפוריות.
(אחוז המשרתים במילואים לעומת אחוז הזוגות עם ילדים ומשך ממוצע של תקופת חופשת הלידה\מילואים).

ואני לא יודע איפהאתה משרת, אבל גם אני משרת במילואים ובמצטבר יצא לי לעשות מילואים אולי 10 ימים בשלוש השנים האחרונות.
נשמע לי מאוד מוזר מה שאתה כותב.

לאור כל האמור לעיל, ברור לחלוטין שנשים מתמחות במחלקות עמוסות, זו סכנת חיים. אתה אולי מוכן לסכן את חייך כדי להיות "נאור" - אבל לפחות ראשי המחלקות חולקים עליך בענין ומצילים חיי אדם.

להיות כפוף לאילוצים טכניים ולמציאות זה לא שובניזם. זו לא ההגדרה.

לגבי השאלה של העובד החולה, תשובתי כמובו תהיה - מה שאותו עובד סגר עם המעסיק שלו.
מדהים כמה שהתשובה הזאת לא מפסיקה להפתיע אותך.
שני אנשים בוגרים סוגרים הסכם והם צריכים לעמוד בו.

ובהחלט מותר למעסיק לבקש הצהרת בריאות ממועמד. לגיטימי לחלוטין.
המעסיק צריך להחליט אם מתאים לו עובד חולה או לא.

מבחינתך, בא נזרוק את המעסיק מצוק. נכריח אותו לקבל עובד שיהיה חולה 80% מהמזמן עד שהוא יפשוט רגל.

לא להעסיק מישהו, זו לא אלימות. אני לא יודע באיזה עולם מושגים אתה חי, אבל אם אני בוחר שלא להזמין אינסטלטור מסוים ומעדיף אחר על פניו - אני לא הפעלתי שום אלימות שהיא.

הכיצד? כי ההגדרה שלך לאלימות היא הזויה.

BravoMan

Active member
מי שמאמין בקסמים, לא פלא שלא מסוגל לראות סתירות

במה שהוא כותב...
&nbsp
אני דווקא מבין אותך מצוין:
מדינה צריכה להגן על אזרחים, אבל היא חייבת להגן עליהם מהכל, באופן מושלם.
כולל מירידה ברווחים של עסקים או אי נוחות זמנית.
&nbsp
ומדינה יכולה לעשות זאת - בכוחות קסם!
&nbsp
אדם שפוי מבין שיש גבול לכל דבר.
כשחיים בחברה, צריך לשים מגבלות על זכויותיהם והרשות שנתונה לכל אזרח, כדי למנוע פגיע פיזית או כספית באזרח אחר.
&nbsp
גם המדינה מחויבת, מתוקף המציאות, לבחור בדרך שתמזער את הפגיעה באזרחים, ותתעדף מניעת פגיעה פיזית גם על חשבון פגיעה כספית.
&nbsp
למה? הגיון בריא - אם המדינה תפגע בעסקים כדי לוודא שיש לה מספיק אנשי מילואים לנצח במלחמה, העסקים יוכלו להתאושש אחרי שהמלחמה תסתיים.
אם המדינה תשמור על העסקים, וכתוצאה מזה לא יהיו לה מספיק אנשי מילואים - האויב ישמיד את המדינה, ואת אותם עסקים יחד איתה.
&nbsp
נגמר הסיפור.
&nbsp
רוב האנשים מבינים את זה, אבל אתה כ"כ עסוק בהגנה שלך על זכותו של אדם להרוויח כסף על גבו של אחר, שאתה לא ממש שוקל השלכות של דבריך.
&nbsp
עכשיו, תרשה לי לשאול:
יש לך קרובי משפחה בקריה, כמו שיש לך בבתי חולים?
&nbsp
כי אתה טוען שמדינה, עם אוכלוסיה פחות מזו של ניו-יורק או וושינגטון, שיש לה גבול יבשתי עם 4 מדינות עוינות ומאחז מחבלים חמוש היטב, יכולה להתנהל מבחינת הצבא בדיוק כמו מדינה של 300 מליון איש, שחולשת על מרבית היבשת בה היא נמצאת, ושלא ניהלה מלחמה עם 2 שכנותיה כבר 200 שנה או יותר.
&nbsp
הגיוני, נכון?
&nbsp
לא משנה שאפילו ארה"ב נאלצה לבצע גיוס המוני בכפייה במלחמת העולם השנייה וגם במלחמת וויטנאם.
אני בטוח שישראל תסתדר בלי, כמו קסם.
&nbsp
ועבד זה מי שצריך להשקיע 3 שנים להגן על המקום בו הוא חי, לא מי שנאלץ להסכים לכל תנאי של מעסיק כדי להרוויח את המחיה שלו.
הגיוני לגמרי!

&nbsp
הגיון עקום כזה מסביר איך אתה בוכה שאין מספיק רופאים, ובמשפט הבא רוצה לצמצם את כמות הרופאים הזמינים במקומות שיש בהם הכי הרבה צורך (מחלקה עמוסה פרושה שם הכי צריך רופאים, לא?).
&nbsp
האם אני רוצה חוק שיכריח רופאים לישון? לא יודע.
מה יותר בטוח - שיהיה פחות רופאים, או שיהיה יותר רופאים שאינם מרוכזים ועלולים להרוג חולים?
&nbsp
האמת שאני חושב על זה - כן! אני בעד חוק כזה. ככה, אם אני כבר מגיע לרופא, לפחות אני אדע שאני בידיים טובות.
בהעדר החוק - כל ביקור אצל רופא הופך להימור. סוג של רולטה רוסית.
&nbsp
להפלות נשים מפחית את כמות הרופאים הזמינים בפועל.
גם רופאה שתצא לחופשת לידה בעוד חצי שנה, יש לה חצי שנה לטפל בחולים.
כמה חולים היא יכולה להציל בזמן הזה?
&nbsp
אני שואל שוב: אם מנהל מחלקה לא ייקח את אותה רופאה, כי הוא חושש מהריון שלה, זה אומר שבאופן קסום, "פוף" כמו שאמרת, יבוא לו רופא גבר שהוא יוכל לגייס?
&nbsp
אם כ"כ קל לאייש מחלקות ע"י רופאים גברים, למה בכלל יש עומס במחלקות? למה לא מגדילים את כמות הרופאים?
&nbsp
אני לא מסכן את חיי כדי להיות נאור.
להפך - אני דואג שהזדמנויות לא יסגרו בפני אף אחד מסיבה הכי אגואיסטית שיש - כדי להבטיח שהזדמנויות לא יסגרו בפני.
אני מעדיף שרופאה שמחר תצא לחופשת לידה תטפל בי היום, מאשר להמתין שיתפנה רופא גבר.
&nbsp
אני מעדיף שיהיה לי מבחר מקומות עבודה עם תנאים שפויים שיאפשרו לי להרוויח מחיה בלי להרוג את עצמי, במקום לסמוך על גחמת המעסיק שהוא לא יחנוק אותי עם סיגריות או לא יכריח אותי לעבוד 24/7, או לטחון שעות נוספות בלי לשלם לי על זה.
&nbsp
(האמת, האחרון דווקא נפוץ בהייטק
)
&nbsp
מה שאתה אומר בעצם, שאדם, שיש לו נגיד פגם בלב, והוא מסוגל לעבוד היום אבל יש חשש שבעתיד הקרוב מצבו יתדרדר, צריך ישר לתת לו למות.
&nbsp
אף מעסיק לא צריך לסכן עליו את העסק שלו, אז מה נותר לו בעולם שלך? לקבץ נדבות או למות ברחוב?
&nbsp
נראה שלמעסיקים יש את כל הזכויות שבעולם, והזכות היחידה שיש לעובד הוא להחליט לגחמות של איזה מעסיק הוא נכנע...

the lone gunmen

New member
מי שמאמין שהוא יותר טוב מאחרים - לא פלא שהוא רוצה לכפות

על כולם את רצונו.

לא הבנת שום דבר.
מדינה צריכה להגן על הביטחון של האזרחים וזהו. (וזה כולל גם הגנה על רכושם).
כל היתר, תלוי באזרחים עצמם. הם ילדים גדולים ויכולים להסתדר.

המדינה יכולה לעשות זאת באמצעות אי כפיה. באמצעות אמונה בבני אדם ובאמצעות ההבנה שאין "אנשים נעלים" יותר מאחרים שערכיהם נכונים או טובים יותר - למרות שהם עצמם כ"כ בטוחים בכך, למרות שכל שלטון עריצות נוראי שאי פעם היה קיים בעולם הגיע מאותה צורת מחשבה בדיוק.

אדם שפוי מבין שאם חלק מהאנשים יחליטו לכפות את השקפת עולמם על כל היתר - אז כל מי שישיג כח פוליטי כלשהו, יפעל באותה צורה ותהיה כאן מלחמה שלא תיגמר לעולם.
כשחיים בחברה צריכים לא לפגוע פיסית באחרים ולא לפגוע ברכושם ולנסות כמה שפחות להתערב לאנשים בוגרים בהחלטות שלהם - אחרת, זה מתכון לאסון.
תגיד, אתה אוהב את זה שאין לך אוטובוסים בשבת? סתם תהיה... כי כשחיים בחברה, צריכים להבין שיש דתיים שלא רוצים אוטובוסים בשבת... השתכנעת?

הפתרון לביטחון הוא כמובן במעבר לצבא מקצועי.
מעסיקים לא ייפגעו והצבא יהיה חזק יותר כיוון שהוא יהיה מקצועי ויעסוק בביטחון ולא בשטויות כמו שהוא עושה עכשיו רוב הזמן.
אם אתה רוצה לנצח במלחמות, זו הדרך לעשות את זה.

אתה כ"כ עסוק בלא להסכים איתי - שאתה אפילו לא מסוגל לצאת לשניה מהאטימות שלך כדי לשקול אפשרות שהיא win-win.

יש הרבה מאוד מדינות בגודל של ישראל פחות או יותר שבהן הצבא הוא מקצועי.
מעבר לזה, הצבא עצמו מודה שיש לו 1200 חיילים מיותרים בבסיסי הקריה לבד.
אם תשאל כל קצין בכיר, הוא יאמר לך מיד שבין 30% ל-60% מהחיילים בצבא מיותרים ולא תורמים שום דבר.
כמו כן, לא רק שהם לא עושים שום דבר, הם גם לא רוכשים השכלה או מקצוע, לא עובדים ותורמים לתל"ג, צריכים להאכיל אותם, לדאוג להם למקום לישון, לבטח אותם ולהוציא עליהם עוד ועוד סכומי כסף מגוחכים - למרות שלצבא אין מה לעשות איתם.
ומה קורה כשיש יותר מדי חיילים ופחות מדי זמן? מתוך שיעמום, הרוע יוצא החוצה וגורם לכך שבשנים שבהם אין מבצע, גורם המוות מספר אחת בצה"ל הוא התאבדויות.
אז אולי יש מחסור בלוחמים - אולי. אין מחסור בחיילים ואם תשלם משכורת נורמלית ללוחמים, אז כנראה שיהיו יותר.
צא מהקיבעון שלך. אנחנו לא בתש"ח עם חמישה צבאות שעומדים לפלוש ו-600,000 תושבים.
אנחנו 9,000,000 מליון תושבים, הכח הצבאי של סוריה הוא אפס, של עיראק אפילו פחות. המצרים לא במצב כלכלי לפתוח מלחמה וגם הצבא שלהם לא מי יודע מה ובית המלוכה הירדני לא ישרוד מלחמה.
אנחנו לחלוטין יכולים לעשות את המעבר לצבא מקצועי במקום צבא של עבדים.

ישראל עדיין לא נלחמת ושולחת גייסות לכל העולם - אז כן, אנחנו נסתדר.

עבד הוא מי שלקחו את החרות שלו וכפו עליו לעבוד שדבר שהוא לא רוצה ולא מסכים לעשות.
לא מי שחתם מרצונו הטוב על חוזה העסקה.
זה באמת לא כזה מסובך.

מוזר איך אתה לא מבין מילה ממה שאני כותב... מדהים ממש.
למחלקות יש תקנים. זוכר מה זה תקן? יופי.
אז אם תקן הולך לאדם שנמצא בסיכון להיעלם לתקופה ארוכה, יהיו פחות אנשים במחלקה.
שוב, אלו הם דברים פשוטים שאתה פשוט חוזר שוב ושוב על חוסר ההבנה שלך.

כלומר, זה לא שאו שיהיו פחות רופאים או שהם יישנו יותר טוב - זה יהיו יותר רופאים שיישנו יותר טוב.
ואם אתה בעד חוק שיחייב רופאים לישון - מה שיגרום לסגירת חדרי מיון לכמה שעות מדי יום - אז אני מקווה מאוד שלא תצטרך חלילה פינוי למיון באותן שעות. זה יהיה נורא חבל.

להתחשב בסיכוי של אנשים להיעדר לתקופות ארוכות מהעבודה ולהקצות את כח האדם בהתאם, ייצור מצב שבו יש יותר רפואים זמינים במקום שבו הם נחוצים יותר וזה הכל.
יהיה אותו מספר רופאים בדיוק - אבל במקומות הלחוצים יותר, יהיו רופאים שפוטנציאל ההיעדרות שלהם יהיה קטן יותר.
אני אחזור על זה שוב ושוב ושוב. מתישהו, אני מקווה שתבין.

עדיף שאותה רופאה שתצא לחופשת לידה תהיה רופאת עור שנותנת מרשמים לקרם נגד פטריות מאשר מנתחת לב.
זה הכל.
מנתח הלב שיקבל את התקן, לא ייצא לחופשת לידה - אז יהיה מי שיבצע ניתוחי לב.
מי שצריך משחה נגד פטריות, יחכה עוד יומיים כשיתפנה תור.

אענה לך שוב:
אם מנהל מחלקה קיבל תקן והוא יאייש אותו בגבר ולא באישה - אז הרופא שלו לא ייכנס להריון וייעלם לו לחצי שנה.

למה יש עומס במחלקות? כי אין מספיק תקנים בכל מקרה. כן, אפשר לגייס רופאים גברים - ועובדה שעושים את זה - ועדיין יש עומס כי אין מספיק תקנים.
אתה זוכר מה זה תקן, נכון?

אתה מסכן חיי אדם כדי להיות "נאור". במרכאות. אין שום דבר נאור בעמדה שלך.

אתה לגמרי אגואיסט. אתה חושב על אילו מקומות עבודה ייפתחו בפניך - אבל לרגע אתה לא חושב על 40,000 עסקים בישראל שנסגרים בכל שנה כי הם לא יכולים לעמוד בחוקים המטורפים שיש כאן.

ואף מעסיק לא יכול להכריח אותך לעשות שום דבר.
לא טוב לך?
הוא לא יכול לירות בך. שים מכתב בתפטרות וחפש מקום אחר.
מקומות עבודה טובים - ויש רבים כאלה - ייתנו לך תנאים יותר טובים ממה שהחוק מחייב כי יש תחרות על עובדים טובים.
ומי שלא עובד טוב? מקבל תנאים פחות טובים.

מה שאני אומר זה שאם יש מישהו שהרבה עסקים רואים סיכון בהעסקתו - למה שלא תהיה אתה האדם הנאור והמוסרי, ותיתן לו עבודה?
למה אתה חושב שאחרים צריכים לעשות את זה אבל לא אתה?

ואם יש מישהו שעומד למות בעוד חודשיים אבל הוא צריך תקופת חפיפה של חודש והמעסיק מעסיק רק שני אנשים בעסק וזה אומר שהוא ישקיע עכשיו חודש באדם שיעבוד חודש - זה נראה לך הגיוני לדרוש את זה ממעסיק? לגרום לקריסה של העסק שלו כדי שאתה תוכל להרגיש טוב עם עצמך?

מה שאתה מסרב להפנים הוא שלמעסיקים ולמועסקים יש את אותו הכח בדיוק. כל אחד מהם יכול להניח את העט ולא לחתום.
ואם המועסק הפוטנציאלי לא מוצא אף אחד שייתן לו את התנאים שהוא רוצה - אז הוא צריך להבין שהתפוקה שלו לא שווה אותם או שהוא יכול להקים עסק עצמאי ולהתחרות בהם.

BravoMan

Active member
אתה מאמין שאתה יותר טוב מסוחרי עבדים...

אתה אפילו מאמין שאתה יותר טוב ממני, אבל זה פחות רלוונטי.
&nbsp
"אדם שפוי מבין שאם חלק מהאנשים יחליטו לכפות את השקפת עולמם על כל היתר - אז כל מי שישיג כח פוליטי כלשהו, יפעל באותה צורה ותהיה כאן מלחמה שלא תיגמר לעולם. "
&nbsp
אבל זה בדיוק מה שאתה החלטת!
אתה החלטת שהשקפת העולם שלך - שכל האנשים שווים, נעלה על השקפת עולמם של סוחרי עבדים שאנשים שחורים נחותים.
אתה אפעילו מצדיק אלימות כנגד אותם סוחרי עבדים בגלל השקפת עולמם!
&nbsp
על סמך מה אתה יותר צודק מהם?
&nbsp
"המדינה יכולה לעשות זאת באמצעות אי כפיה. באמצעות אמונה בבני אדם ובאמצעות ההבנה שאין "אנשים נעלים" יותר מאחרים שערכיהם נכונים או טובים יותר"
&nbsp
עכשיו אתה נשמע כמו היפי - איך בדיוק אמונה בבני אדם תגן עלי מפני טילים?
חייל עם רובה, או יותר טוב - חייל על טנק, טייס במטוס קרב - אלה יגנו עלי מצוין מפני טילים, חיילי אויב, ועוד כל מיני איומים.
זו הוכח מעשית במספר הזדמנויות.
&nbsp
הבנה שאין אנשים נעלים יותר או פחות זה טוב ויפה, אבל פעם אחרונה שהיית קבוצת בני אדם שהכריזה על עצמה כ-"גזע עליון" האמונה שהם טועים לא עזרה לאף אחד, וכל מדינות העולם עצו רצו לגייס, בכוח, כמה שיותר חיילים.
&nbsp
"תגיד, אתה אוהב את זה שאין לך אוטובוסים בשבת? סתם תהיה... כי כשחיים בחברה, צריכים להבין שיש דתיים שלא רוצים אוטובוסים בשבת... השתכנעת?"
&nbsp
השתכנעתי במה? שלאפשר לאנשים לנסוע באוטובוס בשבת, ולהכריח רופאה לעבוד רק במחלקות מסוימות בגלל שהיא אישה, בעוד שגבר יכול לבחור כל מחלקה זה אותו דבר?
&nbsp
לא, ממש לא השתכנעתי.
&nbsp
"יש הרבה מאוד מדינות בגודל של ישראל פחות או יותר שבהן הצבא הוא מקצועי"
תראה לי מדינה אחת כזו. בוא נראה בכמה מלחמות היא היית מעורבת בעשור האחרון, שלא לדבר על 70 שנה האחרונים.
&nbsp
בעצם, אני אחסוך לך עבודה:
https://www.worldometers.info/world-population/population-by-country/
&nbsp
שוויץ די קרובה אלינו מבחינת אוכלוסיה.
יש להם צבא מקצועי.
&nbsp
מתי פעם אחרונה הם ניהלו מלחמת קיום?
http://www.switzerland1914-1918.net/overview-of-the-swiss-army.html
&nbsp
מי עוד קרוב אלינו? הונ קונג. אה, הם מובילים בחופש כלכלי כן?
אופס, אין ולא היה להם צבא, כי מעולם לא היית להם עצמאות אמתית. בסה...
https://en.wikipedia.org/wiki/People's_Liberation_Army_Hong_Kong_Garrison
&nbsp
אכן אנחנו ב-2019, ואפילו לארגון טרור מזורגג שפעם הטכנולוגיה הכי גבוהה שלו היית מטעני צינור מאולתרים היום יש טילים שמגיעים בסבבה לגוש דן.
הכוח הצבאי של סוריה הוא אפס?
&nbsp
שכחת שהרוסים מגבים אותם? בין היתר עם טילי קרקע אוויר מהמתקדמים והמסוכנים בעולם?
&nbsp
אנחנו לא 9 מליון חיילים פוטנציאלים.
יש כאן יותר ממיליון ערבים שבמקרה הטוב לא יתהפכו עלינו בזמן מלחמה, ובמקרה הגרוע יהיו גיס חמישי.
תוריד גם 10% חרדים, ש-99% מהם לא יתגייסו לא משנה כמה תשלם להם.
&nbsp
כמה נשאר לך? אתה הרי ממש טוב בחשבון!
אגב, אתה בטח גם מבין ש-9 מליון זה כולל תינוקות, זקנים, ונכים, נכון?
&nbsp
"עבד הוא מי שלקחו את החרות שלו וכפו עליו לעבוד שדבר שהוא לא רוצה ולא מסכים לעשות.
לא מי שחתם מרצונו הטוב על חוזה העסקה. "
&nbsp
מה זה "מרצונו"?
אם הדרך היחידה שלי להאכיל את המשפחה שלי היא להסכים לכל גחמה של המעסיק, אז אני עדיין מסכים מרצוני החופשי?
בחירה בין למות ברעב לבין לעבוד במקום שאני לא יכול לסבול בשכר שבקושי מספיק למנוע את הרעב זו בחירה חופשית?
&nbsp
"למחלקות יש תקנים. זוכר מה זה תקן? יופי.
אז אם תקן הולך לאדם שנמצא בסיכון להיעלם לתקופה ארוכה, יהיו פחות אנשים במחלקה"
&nbsp
כשאדם הולך לתקופה ממושכת התקן שלו מתפנה. גם אם זמנית. ככה תקנים עובדים, לא כמו שאתה מדמיין.
&nbsp
חוץ מזה, כל אדם נמצא בסכנה להיעלם. רוב הרופאים נוסעים ברכב לעבודה.
בישראל יש כמות תאונות די גבוהה.
&nbsp
תכף בטח תגיד שזו עוד סיבה לא להעסיק נשים כי נשים נוהגות פחות טוב

&nbsp
"בל לרגע אתה לא חושב על 40,000 עסקים בישראל שנסגרים בכל שנה כי הם לא יכולים לעמוד בחוקים המטורפים שיש כאן. "
&nbsp
אתה יכול להוכיח שיש אפילו עסק אחד שנסגר בגלל שהוא לא יכל לעמוד בחוקים, ולא בגלל שאף אחד לא רצה להיות לקוח שלו?
או בגלל שהבעלים לא ידע איך לנהל אותו?
&nbsp
"מה שאני אומר זה שאם יש מישהו שהרבה עסקים רואים סיכון בהעסקתו - למה שלא תהיה אתה האדם הנאור והמוסרי, ותיתן לו עבודה?"
כי לי אין עסק. אם היה, לא הייתי מתרץ אפליה בגלל גזענות ושאר אמונות תפלות אישיות בתור "סיכון" כפי שאתה וקרובי המשפחה שלך נוהגים בה.
&nbsp
הייתי מסנן אנשים לפי הכישורים שלהם, ודברים שרלוונטיים לעסק שלי.
ואתה יודע מה - זה בדיוק מה שאני עושה עכשיו, כשיוצא לי לראיין אנשים לחברה שאני עובד בה.
&nbsp
עד עכשיו השיטה לא אכזבה מבחינה כלכלית.
&nbsp
"שים מכתב בתפטרות וחפש מקום אחר"
אבל אני לא יכול. כי נתת למעסיק זכות לכבול אותי בחוזה. זוכר?
&nbsp
"ואם יש מישהו שעומד למות בעוד חודשיים אבל הוא צריך תקופת חפיפה של חודש והמעסיק מעסיק רק שני אנשים בעסק וזה אומר שהוא ישקיע עכשיו חודש באדם שיעבוד חודש - זה נראה לך הגיוני לדרוש את זה ממעסיק? לגרום לקריסה של העסק שלו כדי שאתה תוכל להרגיש טוב עם עצמך?"
&nbsp
זה הגיוני לדרוש ממעסיק לקחת כל אחד שמתאים מבחינה מקצועית ורוצה לעבוד ולא לעסוק בטיהור האוכלוסיה. נקודה.
אם אותו מעסיק לא מסוגל לגרום לעסק להיות רווחי עם אנשי מקצוע הוא איש עסקים גרוע ומגיע לו לפשוט את הרגל.
&nbsp
לפני כמה שנים, עבד איתי אדם חולה סופנית. קיוו עד הסוף שהוא יצליח לצאת מזה, והוא הגיע לעבודה ונתן תפוקה למרות שלא הרגיש במיטבו.
&nbsp
אתה חושב שהחברה חיפשה להיפתר ממנו?
אתה חושב שהוא גרם נזק?
&nbsp
הפוך! כ"כ העריכו אותו, שיש היום חדר ישיבות חדש שנקרא על שמו!
אתה חושב שהחברה השקיע בדבר כזה כי חייב אותם חוק?
&nbsp
אז לי יש מזל, ואני עובד בחברה טובה, אבל אנשים כמוך הם בדיוק הסיבה שאנחנו צריכים חוקים נגד אפליה.
&nbsp
כי אתה היית זורק את האדם הזה לרחוב ונותן לו להתפגר בשקט.
והיית מרגיש יותר מוסרי מסוחרי עבדים...
&nbsp
"מה שאתה מסרב להפנים הוא שלמעסיקים ולמועסקים יש את אותו הכח בדיוק. כל אחד מהם יכול להניח את העט ולא לחתום. "
&nbsp
לא.
כי נדירים מאוד המקרים בהם יש יותר משרות מאשר עובדים, וגם במקרים האלה העסק לרוב עדיין יכול להסתדר בלי המשרה הספציפית.
העובד חייב פרנסה.
&nbsp
"ואם המועסק הפוטנציאלי לא מוצא אף אחד שייתן לו את התנאים שהוא רוצה - אז הוא צריך להבין שהתפוקה שלו לא שווה"
אם המעסיק הפוטנציאלי חייב לסנן עובדים לפי מאפיינים שלא קשורים למקצוע שנחוץ לו, אז הוא צריך להבין שהוא לא יודע לנהל עסק, ושילך להיות שכיר!
&nbsp
רואה? כל אחד יכול לשחק בדמגוגיה.

the lone gunmen

New member
ודאי שאני יותר טוב מסוחרי עבדים - אתה יותר בראש שלהם ממני

אכן, אני מאמין שאני יותר טוב ממך - ולמרות זאת, ואולי בגלל זה, אני לא רוצה לכפות עליך את הערכים שלי.
אני משאיר לך לחיות איך שאתה רוצה.

אני לא החלטתי שום דבר. אני פשוט מכבד את האוטונומיה של אדם על גופו ורכושו. אפשר לסכם את זה בהתנגדות לאלימות וכפיה.
זה ההיפך הגמור מסוחרי עבדים.
אתה בעד הפעלת אלימות כלפיי כל מי שלא מתיישר עם העמדה שלך. אתה למעשה קרוב יותר בעמדותיך לסוחרי העבדים. אתה על אותו קו מחשבה בדיוק: כפיה ואלימות.
ואני לא מצדיק אלימות כלפיי סוחרי עבדים בגלל תפיסת עולמם. העובדה שאדם גזען היא בעיה שלו - אני מצדיק אלימות כלפיהם בגלל שהם מפעילים אלימות על אחרים.
מצידי שאדם יקעקע צלב קרס על המצח שלו - כל זמן שהוא לא נקט בפעולה אלימה, זו בעיה שלו.

אמונה בבני אדם לא תגן מפני טילים - את זה עושה הצבא.
צבא מקצועי יעשה זאת טוב יותר מצבא של עבדים, כפי שאתה רוצה שיהיה כאן. (שוב, שים לב שאתה זה שרוצה לכפות על אנשים לעבוד כמעט בחינם במשך שלוש שנים - כשלרוב עבודתם מיותרת. שוב, אתה בצד של סוחרי העבדים).
אגב, נסה לחשוב במטוסים כמה זה עוד שלוש שנות עבודה של כל אזרח שיתרום לתל"ג. זה הרבה יותר מ-80 ספרים צבאיים ו-50 כתבים של במחנה שיעשו עליהם כתבה - אני מבטיח לך.

ואין לי שום מושג בהקשר למה העלית את נושא הגזע העליון. אני מעולם לא כתבתי על גזע עליון כלשהו.

אה, אז כשנח לך כי כופים על אחרים את הערכים שאתה מאמין שהם חשובים - זה סבבה.
אבל כשאחרים כופים עליך את תפיסת עולמם וזה בא על חשבונך, פתאום זה לא בסדר.
קוראים לזה צביעות.
ואין מנוס - אם אתה רוצה לכפות את ערכיך על אחרים, אחרים יעשו לך את אותו הדבר.

ובדיוק בגלל הגישה שלך, יש קיטוב ושנאה בכל מערכת בחירות. ככה זה עובד - אתה רוצה לכפות על מישהו משהו שהוא לא רוצה, הוא יתמרד ובנוסף, הוא ינסה לכפות עליך משהו שאתה לא רוצה.
אין לך זכויות יתר על אחרים.

שים לב כמה נקודות אדומות יש בתמונה הבאה - מדינות עם גיוס חובה:
https://he.wikipedia.org/wiki/גיוס_חובה
לפי המפה הזאת והטענה שלך, אנחנו למעשה חיים בעולם שבו אין כמעט מלחמות.
כנראה שהיתה מיס עולם אחת שעשתה עבודה ממש ממש טובה...

העובדה שלארגון טרור יש טילים שמגיעים לגוש דן היא לא בגלל היעדר כח של מדינת ישראל - אלא בגלל היעדר נכונות להשתמש בו.
יכולים להחזיק גייסות שלמים על גבול רצועת עזה ובסופו של דבר לא לעשות כלום חוץ מלהציץ כמה דיונות.
לסוריה אין כח צבאי משמעותי כיום. הם צריכים להשתקם ממלחמת אזרחים עקובה מדם ועובדה שאנחנו עושים שם מה שבא לנו.
אם הם משגרים בטעות מרגמה לעבר הגבול, אנחנו תוקפים שם חופשי.
מפרקים שדות תעופה לגורמים - ואין להם שום יכולת להתגונן.
הם לא מהווים איום ולפי המצב שלהם היום, הם גם לא יהוו איום בעשורים הקרובים.
וכל זאת, למרות הגיבוי הרוסי והטילים המתקדמים שלהם.
חיל האויר תקף הרבה בסוריה ואני לא זוכר שמטוס כלשהו נפגע.

העובדות הן שרוב החיילים שמשרתים היום בתפקידים עורפיים הם מיותרים. לוחמים הם כ-10% המצבה של צה"ל ומי שלא רוצה להיות לוחם, פשוט אומר שהוא לא רוצה להיות לוחם. אי אפשר להכריח אדם להסתער.
כלומר, מי שלוחם, רוצה להיות לוחם. אם תשלם משכורות נורמליות, זה ודאי שלא יפגע במוטיבציה שלהם.
וכתבתי תשעה מיליון כדי להשוות ל-600,000 בתש"ח. גם בתש"ח, באותם 600,000 היו תינוקות וזקנים. זו היתה המחשה לגידול האוכלוסיה במדינת ישראל.

אז כמה נשאר לי? הרבה יותר ממספיק. מספיק ברמה הזאת שצה"ל אשכרה יוכל לבחור את מי לגייס לצבא ולקחת את הטובים והמתאימים ביותר לכל תפקיד - והוא גם יוכל לשלם להם בהתאם.
זה מה שנשאר לי.

מה זה מרצונו?
מהרצון שלו ללא כפיה וללא אלימות מהצד השני ויהיו שיקוליו אשר יהיו.
אם זו הדרך היחידה של אדם להאכיל את משפחתו - אז הוא בוחר בזה. הוא מעדיף את העבודה על פני גוויעה ברעב. מה גם, שהוא תמיד יכול לעשות משהו אחר.
אתה יודע מתי יש רק מקום עבודה אחד ללא תחרות על עובדים? כשהכל מולאם.
אם זה לא המצב, תמיד יש לאדם אפשרות לעבוד אצל מעסיק אחר או לפתוח עסק משלו.
ואם כ"כ חשוב לך שמשפחתו של אדם מסוים לא תיגווע ברעב - למה שלא תתרום לה מכספך? למה אתה דורש מהמעסיק לשלם לעובד שלו יותר ממה שהוא שווה בעיניו? לך זה חשוב, תרום אתה לאותו אדם.
הכי קל להיות נדיב על חשבון מישהו אחר.

לגבי התקנים - התקן של אותה אישה שיצא לחופשת לידה, נשמר עבורה. למה? כי זה החוק שאתה כ"כ אוהב.
אם לא היה החוק הזה, אז היית צודק - אבל אנשים כמוך חוקקו חוק ופגעו ברופאות וחסמו אותן מלהתחמחות בתחומים מסוים בבתי חולים מסוימים.
כל הכבוד לכם על זה, דרך אגב...

כל אדם נמצא בסכנות כלשהן, השאלה היא אם אתה יכול להפריד בצורה מובהקת סטטיסטית בין קבוצות שלגביהן הסיכון שונה בצורה משמעותית.
אם הסיכוי של גברים ונשים להיעדר מהעבודה בגלל תאונת דרכים הוא זהה הוא קרוב מאוד - אז אין הבדל בין גברים לנשים מהבחינה הזאת עבור המעסיק ומכיוון שאין לנו כאן עוד סוגים של אנשים (אם נתעלם מ-31 המגדרים...) - אז זה לא משפיע על סיכויי הקבלה לעבודה אם את המשרה מאייש גבר או מאיישת אישה.
לעומת זאת, לידה למשל, זה די ייחודי לנשים.
באמת שזו טענה חסרת כל הגיון ואני לא מבין איך אתה לא מבין את זה בעצמך.

אגב, יש מדינות שבהן ביטוח הרכב לנשים הוא זול יותר כיוון שסטטיסטית, פוטנציאל הנזק שלהן נמוך יותר. (הן לרוב נוהגות פחות ואמנם הן עושות קצת יותר תאונות, אבל הן מסיבות הרבה פחות נזק).
אתה חושב שזו אפליה?

לגבי העסקים הפרטיים, אני יכול להראות לך שסגירת עסקים במקומות בהם מדד קלות עשיית העסקים היא נמוכה, היא גבוהה יותר מאשר במדינות בהן קלות עשיית העסקים היא גבוהה. בישראל, אנחנו לא נמצאים במקום גבוה במיוחד.

רגע, אז לך אין עסק אבל אתה רוצה לומר לאחרים איך לנהל עסק?
אז אולי תנסה פעם להקים עסק? כ"כ חשובה לך טובת האנשים המסכנים האחרים שעובדים שמן הראוי שתקים עסק כדי להעסיק רק נשים בהריון וחולים סופניים.
תהיה אדם טוב ותן דוגמא אישית לכולנו במקום להאשים אחרים בהאשמות מופרכות רק בגלל שאתה לא מוצא תשובות טובות לטיעונים שעולים מולך.

אתה לא חושב שהעובדה שעובד יכול להיעלם לך לחצי שנה היא רלנטית לניהול העסק שלך? וואו, אני לא הייתי מעסיק אותך כמנהל עבודה.

ולא, לא נתתי לאף מעסיק זכות לכבול אותך. אתה נתת לו אם חתמת על סעיף כזה בחוזה.
אם חתמה, אז שים מכתב התפטרות, המתן את הזמן שעליו התחייבת ואז חפש לך עבודה אחרת. בסדר?

"אם אותו מעסיק לא מסוגל לגרום לעסק להיות רווחי עם אנשי מקצוע הוא איש עסקים גרוע ומגיע לו לפשוט את הרגל" - כלומר, לא אכפת לך ממעסיק שבנה עסק בעשר אצבעות והשקיע בו את כל חייו, כי מעסיקים הם רעים ואנחנו במלחמה מולם?
חבל שאתה לא מפגין מליונית מה"אנושיות" שלך כלפי המעסיקים ועוסק כל הזמן בלעשות להם דמוניזציה.

ומה זאת אומרת "לא מצליח לגרום לעסק להיות ריווחי"?
עובדת שנעלמת לחצי שנה פוגעת בריווחיות של החברה. אני לא רואה אותך מציע לפצות את המעסיק מכספך שלך - אז באיזו זכות מומצאת אתה דורש מהמעסיק לשאת בנזקים הללו בגלל חוק שאנשים כמוך חוקקו?

והסיפור שלך אכן מרגש - אבל האם קיבלו אותו לעבודה חודשיים או שלושה לפני שהוא נפטר?
אם כן, אז כל הכבוד לחברה שהיתה מוכנה לספוג את ההפסדים - אבל הם לא חייבים לעשות את זה.
ואם הוא עבד שם כבר תקופה והחל לתת תפוקה ולא נזקק לחפיפה - אז כל יום שהוא עבד היווה נכס למעסיק שלו שהרוויח

vinney

Well-known member
מאיזה כסף הצבא ישלם לאלה שהוא ״מגייס״?

למה אתה לא דיברת על מסים עדיין? למה זה לא גזל? ואם זה לא גזל - למה?
&nbsp
העסק שאתה בונה במו ידייך פונה לרחוב או ישר ליער? מי בנה את הרחוב הזה? אותו הגשר שאובמה אמר עליו ״you didn't build that״ - בנית אותו במו ידייך? או שאובמה צדק ואכן עסקים משתמשים בתשתיות שמישהו אחר מימן?
&nbsp
ואם העסק משתמש בתשתיות שמישהו אחר מימן, ובהגנה שמישהו אחר מימן - למה מישהו אחר, כמו בראבו למשל, לא יכול להגיד לעסק איזו גבולות בהתעסקים עם המישהוים אחרים האלה יש לו?

BravoMan

Active member
שקלתי אם לענות לך או, ובסוף החלטתי שאענה על שאלותיך

כדי שאיש לא יוכל לומר שאני מתחמק:
&nbsp
שים לב שאני הולך לענות על מה שיש אחריו סימן שאלה, ולא הולך לנחש איזו מהקביעות המגוחכות שלך היא בעצם שאלה מוסווית.
&nbsp
1. מה זה מרצונו?
מהרצון שלו ללא כפיה וללא אלימות מהצד השני ויהיו שיקוליו אשר יהיו.
&nbsp
זו שאלה שאתה כביכול עונה עליה בעצמך, אבל היא מעלה אצלי שאלה חוזרת:
אם אדם בא לבעל עסק ואומר: שלם לי פרוטקציה או שדברים רעים יקרו לעסק שלך!
&nbsp
לפי השיטה שלך זה לגיטימי, כי אין כאן כפיה.
&nbsp
אותו אדם יכול לשלם, לא להסתכן שיקרה משהו לעסק שלו, בדיוק כמו שהעובד הרעב יכול לקבל את התנאים של המעסיק או להסתכן למות מרעב.
&nbsp
אז מבחינתך "פרוטקשין" זה עסק לגיטימי?
&nbsp
2. אגב, יש מדינות שבהן ביטוח הרכב לנשים הוא זול יותר כיוון שסטטיסטית, פוטנציאל הנזק שלהן נמוך יותר. (הן לרוב נוהגות פחות ואמנם הן עושות קצת יותר תאונות, אבל הן מסיבות הרבה פחות נזק).
אתה חושב שזו אפליה?
&nbsp
חד משמעית כן!
&nbsp
בדיחות על נשים נוהגות בצד, כל עוד איבר מין או חזה לא נוטלים חלק בתפעול המכונית או ציות לחוקי תנועה, כל הנחה "סטטיסטית" על סיכון של נשים נוהגות היא אפליה פסולה ולא יותר מזה.
&nbsp
במיוחד היום, כשניתן בקלות לבצע בקרה על טיב הנהיגה של אדם ספציפי, ולתת לו מחיר ביטוח מוזל רק אם הוא באמת נהג טוב (ומחיר יקר אם הוא סכנה על הכביש).
חברות ביטוח בארץ ובעולם כבר עושות זאת, ואותה טכנולוגיה משמשת לעוד דברים טובים, כמו יכולת של הורים להשגיח איך הילד שלהם, שרק עכשיו סיים את תקופת המלווה שלו מתנהג לבד בכביש.
&nbsp
3. לגבי העסקים הפרטיים, אני יכול להראות לך שסגירת עסקים במקומות בהם מדד קלות עשיית העסקים היא נמוכה, היא גבוהה יותר מאשר במדינות בהן קלות עשיית העסקים היא גבוהה.
&nbsp
אתה יכול? תראה! עד עכשיו לא הראית לי כלום ממה שאתה טוען שאתה יכול להראות!
&nbsp
4. רגע, אז לך אין עסק אבל אתה רוצה לומר לאחרים איך לנהל עסק?
לא, אני רק מסכים עם הצורה שבה החוקים כרגע מכתיבים לבעלי עסקים לנהל את העסק שלהם. השיטה הזו טובה לי, אז אני מניח שהיא טובה למיליוני השכירים האחרים...
&nbsp
5. אז אולי תנסה פעם להקים עסק?
כדי להוכיח לעצמי את מה שאני כבר יודע ועל הדרך להפסיד כסף וזמן שלי ושל אחרים? אני עושה את מה שאני טוב בו.
&nbsp
6. כ"כ חשובה לך טובת האנשים המסכנים האחרים שעובדים שמן הראוי שתקים עסק כדי להעסיק רק נשים בהריון וחולים סופניים.
&nbsp
החברה שאני עובד בה מעסיקה בעלי מוגבלויות, חולים סופניים ונשים בהריון.
לא באופן בלעדי, אבל היא לחלוטין לא מפלה אותם.
&nbsp
זה לא הפריע לשגשוג הכלכלי שלה, אולי אפילו תרם לזה.
אם לא העובדה שאני לא רוצה לעשות לעצמי אאוטינג בפורום, הייתי מראה לך בדיוק כמה רחוק יכול עסק להגיע בלי להפלות, כדי שתבין שכל מה שיש לך נגד נשים, נכים, וכו', אלה רק תירוצים להפלות מי שאתה לא אוהב.
&nbsp
7. אתה לא חושב שהעובדה שעובד יכול להיעלם לך לחצי שנה היא רלנטית לניהול העסק שלך?
&nbsp
לחלוטין לא! במקום עבודתי, אף אישה שנכנסה להריון לא "נעלמה לחצי שנה".
הן הודיעו זמן רב מראש, חנכו את המחליפים שלהם, והעבודה המשיכה כסדרה ללא נזק לחברה.
&nbsp
אפילו בחברה קודמת, שהיית די קטנה, ואני עדיין שומר על קשר עם אנשים שם, מישהי לא מזמן יצאה לחופשת לידה. את המחליפה היא חנכה חודש מראש, ולמרות שמדובר בחברה קטנה, עדיין לא היית להם שום בעיה עם הסיפור.
&nbsp
חלס להמציא שקרים כדי להצדיק את המזוגניה שלך.
&nbsp
שאלה לי אליך: כמה מהחברים הגברים שעובדים איתי החליפו רכב לאופנוע כמה שנים אחרי תחילת העבודה.
זה העלה את הסיכון שלהם להיפצע או להיהרג על הכביש.
&nbsp
אם היית מנהל שלהם, היית מפטר אותם? או שבגלל שהם גברים זה בסדר, והסיכון לא גדול?
&nbsp
8. כלומר, לא אכפת לך ממעסיק שבנה עסק בעשר אצבעות והשקיע בו את כל חייו, כי מעסיקים הם רעים ואנחנו במלחמה מולם?
&nbsp
וודאי שאכפת לי.
רק שאם המעסיק בנה את העסק בעשר אצבעותיו, אז הוא גם העובד היחיד ולא רלוונטי לדיון.
&nbsp
כי בכל עסק שיש לו עובדים - ההשקעה שלהם היא חלק אינטגרלי בבניית העסק.
זו גם הסיבה שעובד שעוזב יכול להזיק לעסק.
&nbsp
אבל, אני גם טוען שמנהל טוב, שיודע איך לנהל את העסק, יכול לנהל אותו בהצלחה בלי לדפוק את העובדים ולדרוש מהם דרישות מופרחות.
&nbsp
בטח שבטח הוא יכול לנהל עסק מוצלח בלי להכריח עובדים שלו לוותר על הקמת משפחה.
&nbsp
ראיתי מספיק חברות מגיעות ל-NASDAQ בלי אפליה וכל הקשקושים שאתה מבקש להפוך לחוקיים.
&nbsp
9. והסיפור שלך אכן מרגש - אבל האם קיבלו אותו לעבודה חודשיים או שלושה לפני שהוא נפטר?
&nbsp
גם אם הייתי יודע את כל הפרטים של הפרשה, בטח שלא הייתי מספר אותם ע"ג הפורום.
מה שאני יכול לספר, זה שראיתי את היחס של כמה סמנכ"לים בחברה לעובד, והיה ברור שהערך הכספי שלו הוא לא הדבר היחיד שעומד מול עיניהם.
&nbsp
וזה מה שהופך אותך לפחות מאנושי בעיני - למרות כל מה שאתה כותב על אי פגיעה באנשים, לא באמת אכפת לך מבני אדם!
אכפת לך רק מכסף! אתה מוכן להסכים לכל פגיעה, לכל כפייה כל עוד יש לזה תמורה כספית.
&nbsp
כתבת שיש סימטריה בין בני אדם, אבל בעולם שלך האדם שווה רק את הכסף שיש לו, או התפוקה שהוא יכול לתת.
&nbsp
הזכרת לי משפט מ-"חוות החיות" של אורוויל:
"כל החיות שוות, אבל יש חיות ששוות יותר".

the lone gunmen

New member
כמה אדיב מצידך

עכשיו אני אסביר את כל הדברים השפוטים שאתה מעמיד פני שלא הבנת.

1. פרוטקשיין זו אלימות. אני לא מבין איפה הסתבכת עם זה או ממה נובעת חוסר ההבנה שלך של המושג.

2. אתה באמת חושב שניהול סיכונים ענייני הוא לא רלבנטי עבור סוכנות הביטוח?
אני מת לראות אותך מקים סוכנות לביטוח... זו תהיה פשיטת הרגל המהירה בהיסטוריה.

3. הייתי מראה לך, אבל זה מיותר. אתה הרי לא מאמין בסטטיסטיקה - אז מה הטעם?

4. אתה "רק מסכים" עם החוקים שכופים על עסקים איך להתנהל... אתה לא רוצה חלילה לכפות עליהם שום דבר... אני חושב שבזה הרגע איבדת את הזכות להשתמש במילה "מגוחך" לשארית חייך.

5. בקיצור, הכי קל זה להגיד לאחרים איך לנהל את העסק שלהם.
להיות "נדיב" על חשבון אחרים זה מאוד קל.

6. למה היא לא מעסיקה עובדים כאלה באופן בלעדי? אני לא מבין.
זה הרי נושא כ"כ חשוב וכ"כ חשוב לך מהם.
אני חושב שאתה צריך לדרוש מהנהלת החברה להעסיק רק אנשים כאלה.
למה אתה חושב שהם לא עושים את זה?
ועסק טוב יכול להיות ריווחי גם אם הוא עושה דברים שגורמים לו להפסדים - הוא פשוט ירוויח פחות.
עסק ממוצע פשוט יקרוס וכל העובדים שלו יצטרכו לחפש עבודה חדשה - אבל מהם לא ממש אכפת לך, נכון?

אתה משתמש במילה אפליה המון - אני די בטוח שאתה לא מבין את המשמעות שלה.

7. כן, עובדת עם ניסיון שחסרה למשך חצי שנה לא פוגעת בכלום... סיפורי סבתא.
רואים שמעולם לא ניסית לנהל עסק בעצמך.

אני תוהה אם אתה באמת מאמין לדברים המופרכים שאתה כותב.

האם העובדה שעובד מגיע לעבודה על אופנוע מהווה עילה לא לקבל אותו לעבודה?
כן. בהחלט. אם בעל העסק חושב שזה רלבנטי - זה העסק שלו והגיוני שהוא יעדיף אנשים שיש פחות סיכוי שיישבו בבית או בבית החולים כמה חודשים.
לחלוטין רלבנטי.

וכן, אני רוצה להפלות את רוכבי הדו גלגלי... אני אופנענופוב...

8. המעסיק בנה את העסק בעשר אצבעות גם אם יש לו 100 עובדים. הוא מעסיק אותם. הם מקבלים את המשכורת שלהם מכספו והוא בחר אותם לתפקידם.
הוא בעל המאה הוא בעל הדעה.
מי שלא טוב לו, שיקים עסק מתחרה.

ואין דבר כזה "לדפוק את העובד" - יש מו"מ. מסכימים על תנאים. אם שני אנשים מסכימים על תנאים, זה אומר שאף אחד לא נדפק.

ושוב, חברה יכולה להיות מוצלחת גם אם היא עושה כמה החלטות עסקיות גרועות ולא כלכליות.
רוב העסקים בישראל, נסגרים בתוך חמש שנים ולא מגיעות לנאסד"ק. (כ-90% למיטב זכרוני).

9. אני חושב שהתבלבלת שוב - אני לא נגד אנושיות. מעסיק טוב, מתחשב ואנושי זה דבר נהדר.
אתה לא מצליח לעשות את ההבחנה בין להחזיק בדעה כלשהי לבין לא לרצות לכפות אותה על אחרים.
אצלך, אם אתה מאמין במשהו, אתה רוצה לכפות אותו על כולם - ואתה פשוט לא מצליח להבין איך אדם אחר מאמין במשהו אבל מכיר בעובדה שלאנשים אחרים יש דעות אחרות וזכותם לחיות עפ"י תפיסת עולמם.

וזה מה שהופך אותך לפונדמנטליסט דתי בעיני - וככל יתר הפונדמנטליסטים הדתיים - חסר כל מידה של אנושיות, הגינות וצדק.
אתה לא מבין שדעותיהם של אנשים אחרים לא נכונות פחות מדעותיך ולכן אתה רוצה לכפות על אחרים את האמונות שלך.
אתה מרגיש שאתה נעלה מהם - בדיוק כמו כל דת מיסיונרית אחרת.

אתה לא רואה את האדם העובד - את האדם שהקים עסק בזיעת אפו.
אכפת לך רק ממי שאתה חושב שהוא "חלש" - ואתה מצפה שידאגו לו - כל זמן שלא אתה זה שתצטרך לדאוג לו בעצמך, אלא האנשים הרעים, כלומר, בעלי העסקים שנאבקים בעצמם לגמור את החודש.
ואז, כשעסקים קורסים בגלל אנשים כמוך, כל העובדים האחרים של העסק - אלה שאתה לא שם עליהם - צריכים לחפש עבודה חדשה.

מבחינתך, יש תתי אדם שאינם שווים מאומה - בעלי עסקים ומעסיקים וכאלה ששווים יותר - כל אלה שהחלטת שהם "חלשים" ולכן צריכים לתת להם זכויות יתר.
וכשאני כותב "צריכים" אתה מתכוון לאנשים אחרים - חלילה לא אתה בעצמך.

BravoMan

Active member
תודה!

1. לפי הכללים שלך פרוטקשין זה עסק לגיטימי. לא מבין אפה הסתבכת...
&nbsp
2. ניהול סיכונים הוא מרכזי בחשיבותו לכל חברת ביטוח.
לכן היום חברות הביטוח מתאימות פרמיות לפי אופן נהיגה בפועל של כל נהג ולא לפי סטטיסטיקה סופר כללית שבוודאי תגרור הפסדים.
&nbsp
3. קל להגיד "מיותר", קשה יותר להראות יכולת שאין...
&nbsp
4. אתה שוב מחלק זכויות?
&nbsp
5. הכי קל זה לשים ז' על כל העולם ולחיות בעולם משלך...
&nbsp
6. מה לעשות, שבניגוד לדמיון שלך, ובניגוד למקובל בקהילה שלך, לא כל הנשים בהריון כל הזמן.
אז גם אם הייתי רוצה שהחברה שלי תפלה נגד גברים ונשים שאינן בהריון, אין מספיק נשים בהריון למלא את כל התפקידים. נו, חברה גדולה, מה לעשות...

&nbsp
תזכיר לי שוב - מאיפה הזכות של עסק "להרוויח יותר", וכמה "יותר" יש לעסק זכות להרוויח?
&nbsp
7. אה, מעניין שלא הזכרת את העופנועופוביה שלך עד עכשיו, רק כל הזמן אתה יוצא נגד נשים...
למה מה? יש רק עובדת אחת עם ניסיון?
יש עוד, דואגים לחפיפה. אולי תתחיל לקרוא מה שכותבים לך ולהתייחס?
&nbsp
8. הוא בעל המאה הוא בעל הדעה
נו - סוף סוף אתה מודה בזה! ברוך השם דיין אמת!!! ורק לקח שבוע ואלף הודעות להוציא את זה ממך.
&nbsp
עכשיו לך לך לאיחוד האמירויות, או קטר. זה המקומות בהם הכי תהנה לחיות, כי זה הכי קרוב לפאודליות של ימי הביניים או לתקופת עבדות בארה"ב ששם העיקרון "בעל המאה הוא בעל הדעה" שלט.
&nbsp
9. א. למה העובד לא מזיע? זה שעומד על פס היצור? או עמל בשדה הפתוח?
ואיש העסקים ששם מליון על הייטק מזיע? אפה, במשרד מתחת למזגן?
&nbsp
הכפיים הם תמיד של העובד, אלא אם מקים העסק עובד בעצמו.
&nbsp
9. ב. דעתי היא שצריך לתת לך מכות. באיזו זכות אתה כופה עלי את דעתך שאסור לי לעשות זאת? למה דעתך בעניין טובה יותר משלי?
למה אתה מוכן שיפעילו נגדי אלימות כדי לכפות עלי את דעתך שלא צריך לתת לך מכות?

the lone gunmen

New member
אתה עדיין מעמיד פנים...

1. פרוטקשן זה אלימות. אם לא תשלם פרוטקשן, יפגעו בך, נכון? זו ההגדרה של אלימות.

2. מעניין, כי אני זוכר שקראתי לא מזמן על מדינה אחרת שבה חברות הביטוח נותנות הנחה לנשים בגלל שהן עושות פחות נזק בנהיגה. (אני מניח שזה משוקלל גם עם העבר הביטוחי).

3. יש יכולת, אבל לבזבז יכולת על מישהו שלא מוכן להכיר בעובדות... זה כמו להתווכח עם מתנגד חיסונים...

4. נראה לי שפשוט צריכים להקים בתי משפט לאמירות מגוחכות ולהטיל סנקציות על אנשים שסותרים את עצמם באותו משפט... אתה לא חושב?

5. לא. יותר קל זה להגיד לאחרים להיות נדיבים במקום להוציא כסף מהארנק שלך.
"אני רוצה שהוא ירוויח יותר... תשלם לו... אני? לא אני... מה פתאום?..."

6. לא כל הנשים בהריון כל הזמן - אבל חופשת לידה היא בד"כ חצי שנה. זה הרבה זמן להיות בלי עובד קבוע במשרה.
אבל אני בטוח שאם תיכנס לקבוצות פייסבוק של נשים בהריון, תוכל למלא את המכסה.
נסה את זה פעם ותעדכן...

ואין "זכות" להרוויח יותר. זה פשוט מה שקורה כשמתפעלים נכון את העסק.

7. שאלת שאלה דבילית וקיבלת תשובה שלא ציפית לה ושייבשה אותך.
תתמודד.
אולי תחוקק חוק שמתיר לכל צוות להחזיק רק אדם אחד עם מעל ל-3 שנות ניסיון? אתה לא רוצה הרי להפלות עובדים חדשים, נכון?
לא? למה לא? אה, כי עובדים עם ניסיון משפר את העסק וככל שיש יותר כאלה, המצב טוב יותר? מעניין...

8. אמרתי את זה כל הזמן - בעסק הפרטי של הבנאדם, מה שהוא אומר, קובע.
מי שלא טוב לו, שיילך לרכוש מוצר או לקבל שירות במקום אחר ועובד שלא טוב לו, שיחפש משרה אחרת.
אני חושב שכתבתי לך את זה לפחות 10 פעמים.

ואתה הפונדמנטליסט הדתי מבין שנינו. אתה זה שבדומה לכל ארגון טרור בעולם, רוצה לכפות את השקפת עולמו על כל היתר.
נראה לי שמדינות ערב יתאימו לך בצורה מושלמת.

9. הוא מזיע והוא מקבל משכורת.
איש העסקים ששם מליון מזיע יותר השקיע יותר בעסק מהאדם שעובד על פס הייצור.
לבנות פס ייצור זה עסק הרבה יותר מסובך מאשר לעבוד עליו.
ובכל מקרה, זה לא משנה מי מזיע יותר - אם תגלגל אבן במעלה הר תבור, אתה תזיע המון - זה אומר שמישהו צריך לשלם לך על זה? ממתי הזעה קשורה לשכר?
הדבר היחיד שקשור לשכר הוא שווי העבודה שאדם עושה - למעסיק או ללקוח.
כל היתר, לא רלבנטי.

9. ב. אתה מוזמן לנסות - אבל סביר להניח שלאחר שתנסה, אתה תטופל ע"י רופא במיון שלא ישן במשך 30 שעות לפחות...

BravoMan

Active member
מה מעמיד פנים?

1. פרוטקשין - מציעים לעסק שלך הגנה מפני נזק תמורת תשלום.
לא לוקחים לך תשלום בכוח, יש לך בחירה חופשית: תרצה תשלם, לא תרצה, אל תשלם וזה על אחריותך שהעסק שלך ינזק.
&nbsp
אפה הפגיע?
&nbsp
2. כנראה מדינה בפיגור טכנולוגי רציני.
בארץ כבר שנה יש פרסומות של AIG שנותנת הנחה לנהגים בטוחים באמת (כפוף להתקנת אמצעי ניתור ברכב) בלי הבדל דת גזע ומין.
יש להם גם אפליקציה עם מחוון נחמד שמראה איך נהגת לפי ימים.
&nbsp
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aig.safedrive
&nbsp
3. אז מה אתה עוד עושה כאן?
שנים לא ראיתי את הניק שלך, אבל זכרתי משום מה שאתה אחד המשתתפים הרציניים פה.
לפי הוויכוח עד עכשיו, אני מתחיל לחשוב שאתה טרול.
&nbsp
רוצה וויכוח ענייני? תראה תימוכין שאתה טוען שיש לך. לא רוצה לבזבז זמן? תפסיק לכתוב שתויות!
&nbsp
4. לא מפתיע אותי שאתה רוצה מערכת משפט משלך...
&nbsp
5. אני מוציא כמות נכבדה של מסים מהארנק שלי, ובניגוד אליך לא קורא לזה "גזל".
ואני לא רוצה שאף אחד ירוויח יותר. אני פשוט נגד עבדות.
&nbsp
6. "ואין "זכות" להרוויח יותר. זה פשוט מה שקורה כשמתפעלים נכון את העסק."
בינגו! זה בדיוק מה שאמרתי.
ההבדל היחיד בנינו היא מה כל אחד מאיתנו מגדיר כ-"דרך נכונה לתפעל את העסק".
&nbsp
תתפלא, אין שום בעיה להסתדר חצי שנה בלי עובד "קבוע", פשוט צריך להביא מחליף ראוי ולחנוך אותו, וכשמדובר בחופשת לידה שידוע עליה חודשים מראש, יש לזה זמן.
&nbsp
יש תחומים בהם עובדים יוצאים לשנת שבתון. חברות מסתדרות. למעשה, הן מוכנות להכניס את האפשרות הזו לחוזה.
&nbsp
כנראה שהדרך הנכונה לנהל עסק שונה מאוד ממה שאתה מדמיין בראש שלך...
&nbsp
7. השאלה שלי לא דבילית.
התירוצים שלך להפלות נשים דיביליים.
&nbsp
אני לא חושב שאתה טיפש מספיק כדי לא להבין את ההבדל בין מינו של אדם, לניסיון תעסוקה רלוונטי שלו בשיקולים של קבלה לעבודה.
אז אני מניח שההלצה על "חוק של עובד אחד עם ניסיון" היא עוד ניסיון דבילי להצדיק את השנאה שלך לנשים.
&nbsp
8. כן, רק שעד עכשיו ניסית לייפות את זה, וגם עכשיו - שוב חזרת לדבר בעקיפין!
כי כשהעסק לא מקבל לקוחות שבאים מן הרחוב, הוא משפיע לא רק על מה שקורה בתוך העסק, אלא גם על מה שקורה בחוץ, ברחוב, ששיך לכולם.
&nbsp
מדינות ערב אמרת?
מוזר לי שאתה לא שוקל להגר לאחת כזו בהתחשב ביחסך לנשים והומואים.
&nbsp
9. אה, אז הזיעה משנה כשאתה רוצה שהיא תשנה. כמה לא מפתיע...
&nbsp
כן, אדם ששם מליון דולר כדי לפתוח עסק משקיע יותר מבחינה כספית מאשר עובד אחד שעומד אצלו על פס יצור.
אבל נחש מה? הוא גם מרוויח חזרה יותר מהעובד, וזה המאזן.
זה לא נותן לאותו משקיע שום זכות להתעמר בעובד, או להרעיב את העובד.
&nbsp
מה גם, שמשקיעים כמעת אף פעם לא בונים פס יצור.
לא במובן של לתכנן אותו, ולא במובן של לבנות אותו פיזית. לזה יש מומחים.
&nbsp
אני לא יודע אם זה בכוונה או מתוך בורות, אבל עד עכשיו בשרשו לא התייחסת למבנה האמתי של עסקים היום.
&nbsp
9. ב. נו - ובזה מסתכמת כל העמדה שלך: אתה יותר אחזק, אז מה שאתה רוצה קובע.
אתה בטוח שאתה חזק ממני, אז אתה חושב שלא אוכל לתת לך מכות.
&nbsp
מעניין מה תעשה כשתפגוש אותי ברחוב ותגלה שיש לי חגורה שחורה או שאני מתאגרף במשקל כבד?

the lone gunmen

New member
או שלא גדלת בישראל, או שאתה מעמיד פנים.

1. יש חברות אבטחה שזה אכן עסק לגיטימי שמציע לך אבטחה על העסק שלך - ויש הרבה כאלה.
ויש פרוטקשיין - שאומרים לך שאם לא תשלם, יפגעו בך או ברכושך. זו אלימות.

2. אני יודע שעושים פרופיילינג לנהגים כדי לחשב סיכונים - אבל יש חברות שמשקללות גם את המין של הנהג.
http://www.mekif.biz/car12.htm
גם בישראל... הפלא ופלא...
"חברת AIG לדוגמה מציעה חבילות מיוחדות לפוליסת ביטוח רכב לנשים בשם LADY AIG. החבילות מעניקות לנשים הנחה של עד 35% ממחיר הביטוח המוצע לגברים."

אמרת AIG, נכון?...

3. מה שאתה עושה כאן. אולי אתה טרול?... בכל זאת, לא לבקש נתונים סטטיסטיים, לקבל אותם ואז להגיד שאתה לא מאמין לסטטיסטיקה? מעניין...

4. זה צריך להיות בית משפט כללי. צריכים לכפות אותו על כולם, כמו שאתה אוהב...

5. אתה דווקא בעד עבדות. אתה בעד שבעלי עסקים יהיו העבדים שלך ויצייתו לכל גחמותיך.
אתה תומך בצבא של עבדים שייענו לכל רצונותיך.
אתה בצד של העבדות.

6. ההבדל בינינו הוא שאני נותן לבעל העסק לנהל את העסק שלו ואתה רוצה להגיד לבעל העסק איך לנהל את העסק שלו.
אני מבין שבעל העסק יהיה זה שיישא בתוצאות במידה וייכשל ולכן זו האחריות שלו, אבל אתה רוצה לכפות על בעל העסק את כל החוקים שאתה חושב שהם נורא "מוסריים" אבל אחרי שתגרום לעסק של ולקרוס, לא תישא בשום אחריות למצב.
זה הכי קל לכפות על אחרים את השקפת עולמך כשאתה לא צריך לשאת בשום אחריות.
איזה כיף!

תתפלא, יש בעיה מאוד גדולה להסתדר בלא מעט עסקים בלי עובד קבוע למשך חצי שנה. יש עסקים שמבחינתם זה להיות או לחדול.
עובד טוב שווה זהב.
וגם תקופת החפיפה, מצריכה תשלום של שתי משכורות שנופלות על בעל העסק.
לך הנושא כ"כ חשוב - למה שאתה לא תשלם את זה?
לא. מה פתאום. למה שאתה תישא באחריות? אתה בסה"כ כופה על בעל העסק איך לנהל את העסק שלו - למה שתהיה לך אחריות לכך שהעסק שלו יקרוס בגללך?
וכן, מורים יוצאים לשנת שבתון - ואכן, מערכת החינוך הישראלית היא מודל של כישלון עלוב ומזופת.
עסק פרטי לעולם לא היה יכול להתקיים בצורה הזאת מבלי לפשוט רגל.

7. השאלה שלך היתה דבילית לחלוטין כיוון שהתשובה שלי היתה צפויה וברורה מראש: כן. מותר לבעל עסק לא להעסיק אדם שרוכב על קטנוע. זכותו.
אני מספיק חכם כדי להבין שמינו של אדם הוא מאוד רלבנטי לתפוקה שלו בעבודה. אני לא מבין איך אתה בכלל מנסה להכחיש את זה.

אני מבין שאין לך תשובה עניינית אז אתה פשוט כותב "דבילי" על כל עובדה שאתה לא אוהב...

8. לא ניסיתי לייפות כלום. המרחב הציבורי שייך לכולם. כולם יכולים ללכת לאין שהם רוצים בכל רחוב שבו יחפצו.
ברגע שהם מגיעים למקום פרטי - הכללים משתנים. זה מאוד פשוט.
מה שבעל המקום הפרטי אומר, קובע.
זה שלו והוא קובע. זה לא משהו שיש "לייפות" - זה יפה כשלעצמו.

בתור הדת הקיצוני מבינינו, אני חושב שמדינות ערב דווקא יתאימו לך יותר...

9. איפה כתבתי את השקר שייחסת לי?
אני כתבתי שכמות הזיעה לא משנה. נקודה.

לבעל העסק אין שום זכות. כל הכבוד שהבנת את זה.
הוא לא עוסק בזכויות - הוא עוסק בהסכמים. אם העובד מסכים, מצוין. יש לנו יחסי מעסיק-מועסק.
אם העובד לא מוכן להסכם, אז אין וכל אחד הולך לדרכו.
בעל העסק לא מתעמר באף אחד - הוא פשוט לא יעסיק אותו וזה לגיטימי.
הוא גם לא מרעיב אף אחד - הוא פשוט לא מעסיק אותו. אותו אדם חופשי לחפש פרנסה בכל מקום אחר.

"המבנה האמיתי"? ספר לי על אותו "מבנה אמיתי". אשמח לשמוע.

9.ב.
לא, העמדה שלך מסתכמת בזה שאתה רוצה לתת לי מכות.
אני מנסה להימנע - אבל אנקוט באלימות אם היא תופעל כלפיי.
אתה האלים מבינינו.
מה אני אעשה אם יש לך חגורה שחורה או שאתה מתאגרף במשקל כבד? כנראה שאני עדיין אפרק אותך...

the lone gunmen

New member
המשך (גמרו לו התווים).

כנראה שאת אותו אדם לא היו שוכרים תקופה קצרה לפני שהוא נפטר.

אני לא הייתי זורק אדם לרחוב. העובדה שאני לא רוצה לכפות על אחרים לשאת בנטל שלא באשמתם לא אומרת שאני תומך בכל דבר.
אני פשוט בעד לאפשר לאנשים לעשות גם דברים שאני לא אוהב ואני לא רוצה שהם ייכפו עליי דברים שאני לא אוהב.
כבר סיכמנו שאתה נמצא בצד של סוחרי העבדים - של צבא עבדים, כפיה ואלימות. אני מתנגד לכל זה.

כן. למעסיקים ולמועסקים יש את אותו כח.
אדם שרוכש מקצוע, יש לו אחריות לבדוק כמה אנשים יש במקצוע שלו ואיך נראה השוק.
אדם שהולך היום ללמוד משפטים, צריך לקחת בחשבון שעמדת המיקוח שלו מול המעסיק תהיה נחותה.
אדם שהולך ללמוד מדעי המחשב, יוכל לדרוש בהסכם השכר שלו שהחברה תקריב לו כבש בכל שני וחמישי.

אף אדם לא "נולד במקצוע". אדם רוכש מקצוע ועמדת המיקוח שלו תלויה בבחירה שלו.
גם המעסיק לא נולד מעסיק. לרוב הוא מקים את העסק מכספו הפרטי ועובד על זה כמו חמור.
רוב העסקים הם בינוניים וקטנים. עסקים של כמה עובדים בודדים או כמה עשרות בודדות.
כן, חיסרון בעובד או שניים יכולים לגרום לקריסת העסק.
המעסיק חייב עובדים לא פחות משהעובד חייב פרנסה. הפרנסה של המעסיק היא ריווחיות העסק שלו.
המעסיק והמועסק נמצאים באותו מצב - כל אחד רוצה משהו מהשני והם מנסים למקסם את מה שהם יקבלו.

אתה אכן משחק בדמגוגיה בעוד אני העלתי טיעון ענייני.
יש מועמדים עם דרישות שאף אחד לא ייתן להם. במקרה הזה, הם יכולים ללכת לעשות חמוצים או שהם יכולים להבין שהתפוקה שלהם לא שווה לדרישות שלהם.
זה דבר די בסיסי.
מדהים בעיני שאתה לא מבין את זה.

vinney

Well-known member
אדם שלא יכול להרשות לעצמו מורה פרטי שימות מרעב?

מה זה ״רוכש מקצוע״? איך בדיוק ״רוכשים מקצוע״ בעולם שלך?
&nbsp
מה דעתך על בתי ספר ציבוריים? על מימון ההשכלה הגבוהה שכולנו נהננו ממנהו? על מימון לימודים בישיבה?
&nbsp
למה נקודת ההתחלה שלך היא תמיד מעסק שמישהו כבר הקים ב10 אצבעותיו, ולא מבית החולים בו מישהו נולד ומישהו אחר בנה עבורו והכשיר רופאים עבורו וגייס מנהלי מחלקות מניאקים שמפלים נשים בשביל שינהלו את המרפאות עבורו?
&nbsp
נולדת בן 25 עם תואר במדמ״ח בהצטיינות ביד ישר אל תוך העסק הפרטי שלך? או שמישהו דאג לכך שתוכל להגיע לשם?
&nbsp
ואם מישהו דאג לך - למה אתה לא מוכן לדאוג לאחרים?

BravoMan

Active member
בכנות, אין לי כוח לקרוא את כל המלל הזה, במיוחד לאור מה שכתבת

למטה בשרשור, אבל ראית ש-vinney שאל אותך כמה שאלות קצרות ומאוד ענייניות.
&nbsp
הייתי רוצה לשמוע את התשובות על השאלות האלה ממך, אז בוא תענה להודעה זו שלי עם התשובות למה ש-vinney כתב.

למעלה