outrigger, אני מבין שאתה רובוט?

בויקי כתוב אחרת, מ.ש.ל ...

נייר טואלט הוא מוצר מנייר שעיקר תכליתו הוא ניקוי פי הטבעת לאחר עשיית צרכים,
קינוח האף וניגובו או לניגוב כללי.

אני לא יכול לומר שאני מופתע.

מהדיון איתך בינתיים לא נראה שאתה מסוגל להבין גם כאשר מסבירים לך בצורה פשוטה, אז לא באמת ציפיתי שתבין את הסרקאזם.
&nbsp

התכוונתי,שבניגוד למכונית*,יש חפצים מהונדסים שאין להם תכלית-

ואותם צריך להביא כדוגמא,כמו צורות של חומרים יצוקים,שמעידות על יד שיצרה,כמו פס מתכת ישר מדויק,באורך מספיק ארוך,כך שסטטיסטית,לא יווצר בטבע,עם צורה כללית אסטטית.כשכתבתי,כמו מכונית,שמתי פסיק בטעות,בין חלק משפט זה,למה שקדם לו.

"יש חפצים מהונדסים שאין להם תכלית" - לא נכון.

מה שמתוכנן (או מהונדס, לצורך העניין) מתוכנן עבור תכלית כלשהי.
פס מתכת ישר ומדויק עשוי להיות חלק ממכונה גדולה יותר.

BravoMan

Active member
מה זה בדיוק "אורך מדויק"? או "אורך מספיק"?

כדי לענות על שאלות אלה חייבים מטרה!
אורך יכול להיות מספיק או לא מספיק לשימוש מסוים בפס מתכנת, אך אם אין שימוש, אם אין תכלית לפס המתכנת, אין זה כלל משנה מה האורך שלו, ולכן לא ניתן לומר עליו אם הוא מדויק או מספיק.
&nbsp
כי אין למה להספיק, ואין במה לדייק, שכן ללא תכלית, פס מתכנת באורך 5 ס"מ ופס מתכת באורך 10.56039485 מטר שניהם אותו הדבר.
&nbsp
אני מבין (לשם שינוי) על מה אתה מדבר:
אנחנו רגילים לכך שדברים בטבע אינם סימטריים. יש להם גאומטריה מורכבת, ולא גאומטריה פשוטה כגון עיגול מדויק או ריבוע, או אפילו קו ישר.
&nbsp
לאומת זאת, אנחנו גם רגילים שלדברים שנוצרו ע"י בני אדם ושהם מתוכננים, יש גאומטריות פשוטות כאלה.
&nbsp
אבל זה רק הרגל!
&nbsp
אין שום חוק פיזיקה או חוק טבע שמונע מהטבע ליצור עיגול מושלם ללא תכנון או מגע יד של יצור תבוני כלשהו, ולמעשה יש מקרים, אם כי נדירים, שדברים מסתדרים לבדם לכדורים מושלמים.
&nbsp
כנ"ל לגבי כל צורה אחרת, כגון קו ישר.
&nbsp
לכן, אי אפשר לקחת את הצורה הגאומטרית של חפץ כלשהו, ולטעון להיותו מתוכנן או לא לפי צורה זו.
כפי שקל מאוד לאדם ליצור פס מתכת עקום (תצפה בתוכנית "חיים על החרב", זו תחרות נפחים), כך יכול טבע ליצור פס מתכת ישר.

יותם73

New member
הצורה שבה

אתה נוהג להתבטא בפורום מעידה הרבה יותר על התנהגות של רובוט

BravoMan

Active member
לפי הכניסה שלך לשרשור, אני מבין שלמרות כל מה שכתבת

אתה לא רוצה להוסיף את חכמת הקבלה לחכמת המדע, אלא להחליף אחד בשני.
&nbsp
לא שזה מפתיע אותי, אבל לו היית טורח להבין את מה שכתבתי ואת ההקשר בו כתבתי במקום ישר לפרוס את "דברי החכמה" שלך, היית מבין שאתה צריך לתמוך בכך שאני, אתה ו-outrigger כולנו רובוטים.
&nbsp
כי אם אנו רובוטים, אז יש לנו מתכנן תבוני, ואם יש לנו מתכנן תבוני, אז ספרי המעשיות שלכם נכונים!

למעלה