outrigger, אני מבין שאתה רובוט?

BravoMan

Active member
לחלוטין לא נכון!

אין שום דמיון בין הצורה שבה עובד מוח אנושי לצורה שבה עובדים מחשבים היום.
&nbsp
זו טעות נפוצה בקרב מי שאינו למד איך מחשבים עובדים ורק ניזון ממד"ב ומטפורות ציוריות שנועדו לפשט את העניין.

BravoMan

Active member
תוכן יענה בתוכן

ItsikH

Member
זו טעות נפוצה, אם יש דמיון הוא בין
מה שהאמינו שקורה במוח, לבין מה שקורה במחשב. יש כבר נסיונות לא רעים להדמות את פעולת המוח, ואין להם כל קשר למבנה המחשב.
רק על מנת להמחיש הבדל מהותי, כמעט כל זכרון המחשב ניתן למחיקה ולכתיבה מחדש, ומה שלא - הוא קבוע לתמיד.

BravoMan

Active member
אני רואה שאתה חדש פה...

קודם כל: ברוך הבא לפורום.
דבר שני: אל תגיב ככה בבקשה!
&nbsp
לצערי, אתה לא מבין את מהות הדיון, ואת האדם שעומד מולך.
&nbsp
נושא הניורולוגיה הוא אכן נושא מרתק, אבל אנחנו מתדיינים כאן עם בריאתן: שקרן מקצועי שיודע היטב שכל מכלול הידע המדעי והגילויים האנושיים הם נגדו, ולכן הוא מחפש לעוות אותם כדי להצדיק את עמדתו השגויה.
&nbsp
הוא, ואחרים כמוהו נתפסים על כל מילה, ועל כל תיאור ציורי לא רלוונטי.
&nbsp
אם תגיד שהאדם רובוט - זו בשבילו הוכחה לאלוהים!
כשאדם כמוהו קורא ספר של דוקינס כגון "השען העיוור", הוא לא מחפש ללמוד ממנו, אלא "לכרות ציטוטים" וכך הוא יוציא משם את האנלוגיות הציוריות הכי לא רלוונטיות כדי לטעון שהספר הזה בעצם מצדיק את טיעון השען במקום להפריך אותו.
&nbsp
לכן, כשאנו דנים עם אנשים כאלה כאן בפורום, אנו נצמדים להגדרות מדויקות.
&nbsp
אנחנו לא רובוטים, אנחנו אורגניזמים.
אומנם, הגוף שלנו עובד על תהליכים מכניים וכימיים כמו כל דבר אחר שזז, אבל רובוט הוא בהגדרה "מכונה" - דבר שפותח ע"י יצור תבוני לצורך כלשהו.
&nbsp
אורגניזם לאומת זאת, הוא דבר שהתפתח בטבע ללא מטרה וללא יד מכוונת.
&nbsp
אני יודע שלא התכוונת לכך, אך אתה למעשה משחק לידיו של outrigger בתגובה שלך, משום שהוא אינו מעוניין בדיון מדעי, אלא במשחקי מילים.

BravoMan

Active member
זה תלוי לחלוטין בסיפורים שאתה בוחר לספר על אלוהים שלך!

אנשים כמו outrigger מתעקשים לקחת מילולית את סיפורי התנ"ך, וספציפית את סיפור בראשית, (גם לא תמיד ברור אם בראשית א' או ב' או ערבוביה של שניהם).
&nbsp
הם אפילו מאמינים בסיפור המבול ותיבת נוח.
&nbsp
בין סיפורים אלה לטבע יש רק סתירות. שום דבר שם לא תואם למה שאנחנו יודעים באמת על העולם.
&nbsp
כמובן, יש אנשים שממציאים אלוהים שאינו קשור לסיפורים על נחשים מדברים או צמחים שנוצרו לפני השמש, ואז אין בעיה ליישר בינו לבין הטבע.
&nbsp
לרוב, אלוהים כזה פשוט מיותר, אבל אם זה מה שעושה לך טוב, ואם אינך פוגע באחרים בשמו, שייבושם.

BravoMan

Active member
כלומר, הן לא נכונות ע"פ הידע שלנו היום?

בעצם, אתה מסכים ש-"אלוהים" הוא תירוץ שהמציאו אנשים בורים שלא רק שלא הבינו את העולם, אלא אפילו לא ידעו איך נכון לחקור אותו כדי להבין?

BravoMan

Active member
למה זאת טעות?

אתה יודע את ההבדל בין "בור" ל-"טיפש"?
&nbsp
כנראה שלא...
&nbsp
גם אינשטיין היה בור גמור בכל מה שקשור לפיתוח ב-Java, ואני יודע הרבה יותר ממנו בנושא

למרות שאיני מתמודד על שום פרס נובל (או טיורינג).
&nbsp
בלי קשר, אנשים שכתבו את סיפורי התנ"ך לא היו "גאונים" במובן שמשתמשים במילה הזו היום.

למעלה