שאלות והתייעצויות לסופש

אם ההריון נספג מעצמו אין דרך לדעת

ואין זה גם משנה... סביר יותר שזה כימי, הריונות מחוץ לרחם נדירים יותר.
וגם אי אפשר לדעת אם ההורמונים או ההזרעה עשו את ההבדל, אם בכל, ולא סתם הסטטיסטיקה (במקרה שאן בעיה)... ושוב... מה זה משנה? העיקר שרואים שיש התקדמות, הפריה הייתה... וזה רק פרומו להריון התקין שממש מעבר לפינה :)

Kasey

New member
אני לא מבינה מספיק

אבל לא נראה חי שאת יכולה להסיק שאם רק היית ממשיכה עם התמיכה הכול היה בסדר. יש לנו נטייה לענות את עצמנו עם דברים כאלה. אנחנו תמיד מספרים לעצמנו מה יכול היה להיות אילו, אבל בוחרים רק גרסה מסוימת ולפעמים סתם גורמים לעצמנו עוד כאב. קשה לי להניח שהייתה טעות במעבדה, כנראה פשוט קשה לנו לפרש את התמונה.

אני לא מייסרת את עצמי בכלל

אני די בטוחה וגם כתבתי את זה, שהריון תקין לא היה שם. אחרת המקלונים היו יוצאים חיוביים, לפחות אחד מהם.
בואי נגיד שאת זה אני אדע בוודאות אחרי שאקלט, ואז אדע מה באמת שווים המקלונים מאיביי, אבל אני נוטה להאמין להם...
מה שבטוח - עכשיו כבר לא ניתן יהיה לדעת מה בדיוק היה שם, כי בשביל זה הייתי צריכה לעשות בדיקת דם מתישהו בין לפני שבוע לבין היום שעשיתי אותה.

Kasey

New member
בסדר גמור, העיקר שאת מרגישה בסדר

ואם היה משהו זה כנראה טוב מלא היה כלום
נראה שהטיפול עשה משהו.

תודה ו... נכון, זה מה שאני מספרת לעצמי

כנגד כל הסיכויים יש לי תחושה טובה לגבי החודש הבא. למרות שהוא יהיה ללא הורמונים וללא הזרעה.
אז תהיה הזדמנות לבדוק אם התחושה באמת יכולה לייצר מציאות.... :)

Kasey

New member
הכול בהחלט יכול לקרות

הרי לא מצאו אצלכם בעיה, נכון? וגם אם בעיות לפעמים בכל זאת קורה משהו.
אני מאוד מקווה שההזרעה היום עבדה, וגם קמפרנו היום בערב במצוות הרופא, ונחזק מחר.

לא מצאו בעיות, אבל -

נדמה לי שאת הדבר העיקרי שיכול להיות בעייתי (כשכל היתר תקין ובכ"ז אין הריון), אי אפשר בכלל לבדוק כרגע
וזה איכות הביציות. את זה בודקים רק ב-IVF.
זה דבר שגיליתי רק לאחרונה, שהבעיה עם גיל מבוגר זה שאיכות הביציות יורדת.
יחד עם זאת, מאחר שהרבה ניסיונות לבד כשלו ודווקא בהזרעה ראשונה מסתמן שמשהו ניסה לתפוס - אני חושבת שיש לי בעיה מבנית שאני חייבת הזרעה, וזה לא הביציות.

Kasey

New member
יכולים להיות כל מיני דברים

זו יכולה להיות פשוט סטטיסטיקה.
לגבי איכות הביציות לצערי זה נכון, אבל אני מניחה שיש ביניהן טובות יותר ופחות. כלומר שזה לא אחיד.

נכון, זה כיוון שלא חשבתי עליו

שלא בהכרח אם הביציות לא משהו אז כולן לא משהו
יפה, זו מחשבה מעודדת!

Kasey

New member
נראה לי הגיוני שזה ככה

נראה לי סביר שבגלל זה גם בגיל יותר מאוחר אולי לוקח יותר זמן להיכנס להריון, כי יש פחות ביציות טובות. לכן גם שיעור ההפלות עולה עם הגיל - כי יש יותר ביציות שיוצרות עוברים עם מוטציות, אבל יש גם ביציות תקינות כי גם נשים שעוברות הפלות בדרך כלל גם יולדות ילדים בריאים. אז לצערנו יש לנו יותר קושי וסיכון, אבל בהחלט יש גם הרבה תקווה.
הרי גם כשעושים הפריות חלק מהעוברים שנוצרים טובים יותר מאחרים, יש ביציות שמופרות ויש שלא, יש עוברים שמתפתחים יפה ויש שלא.

אכן הגיוני

בינתיים אצלי בדיקות הדם חזרו תקינות, הבטא קטנה מ-2, וגם שאר ההורמונים נראו תקינים. ההכתמות פסקו וממה שאני מבינה מהרופא מהבדיקות עולה שהמחזור החודש כבר לא יגיע אלא אני בתוך החודש הבא כבר. ההכתמות היו הווסת. נורא מוזר.

בדיקות ביוץ, שאלה

היי בנות
אני חודש וחצי אחרי הפסקת גלולות, המחזור הקודם היה 36 יום לכן אני מעריכה שהביוץ היה סביב יו"מ 22.
קניתי היום בדיקות ביוץ ועל האריזה כתוב שיש 20 מקלוני בדיקה ושזה אמור להספיק ל-4 חודשי ניסיונות.
אני לא מצליחה להבין איך 5 מקלונים אמורים להספיק לחודש אחד? בהנחה שאני לא יודעת כמה המחזור שלי סדיר?
אני ביו"מ 16 עכשיו, זה זמן טוב להתחיל לבדוק עם הערכה?
אז איך 5 מקלונים אמורים להספיק? לא צריך לבדוק כל יום? מה אני מפספסת?
&nbsp
&nbsp
&nbsp
נ.ב. - אני אשמח אם מישהי תוכל לשים קישור לקנייה באיביי של בדיקות.

Kasey

New member
מתחילים לבדוק לפי אורך המחזור

הולכים לפי המחזור הכי קצר וכתוב בהוראות לפי זה באיזה יום צריך להתחיל לבדוק. כשהמחזור פחות או יותר סדיר אכן מספיקים כמה מקלונים. כשהוא לא סדיר אני מניחה שיהיה צורך ביותר.

זה בהחלט מיועד למי שהמחזור שלה

יחסית סדיר... כלומר 5 בדיקות זה לחמישה ימים (במקרה הטוב, אם את לא בודקת כמה פעמים ביום כמוני למשל
)
ובהנחה שיש לך מושג מתי פחות או יותר הביוץ שלך, אז את לא מבזבזת סתם סטיקים...
אני קניתי באיביי 100 בדיקות בדיוק מהסיבה הזו.
&nbsp

Kasey

New member
כן... לי עשרים באמת הספיקו לארבעה חודשים

ואז בחודש שאחרי נראה לי בזבזתי יותר סטיקים, ובאמת הביוץ היה מאוחר.

תודה על התשובות...

מתי הייתן ממליצות לי לבדוק? מעכשיו כבר? אני לא בטוחה שאני מבינה

&nbsp
היה לי רק מחזור אחד של 36 ימים. לפני זה הייתי 7 שנים על גלולות. בקושי זוכרת מה היה לפני, רק שהיה פחות או יותר סדיר וקצת יותר מ-30 ימים כל פעם....

Kasey

New member
ההוראות של הערכה שלי אומרות

שכדי להחליט מתי להתחיל לבדוק, יש להפחית 17 יום ממספר ימי המחזור. אז אם המחזור 28 יום - מהיום ה-11. אם הוא 30 - מהיום ה-13. אם הוא 36 - מהיום ה-19. אבל אם המחזורים עוד לא התייצבו אחרי גלולות, נראה לי שלא כדאי לחכות ליום ה-19 כדי לא לפספס. יכול לקחת למחזור כמה חודשים להסתדר, בייחוד אחרי תקופה ארוכה על גלולות.

lililiel

New member
אני מציעה

שאם המחזור שלך טרם הסתדר לכי החודש על חום השחר, זה יתן לך מושג לגבי יום הביוץ ובחודש הבא (בתקווה שלא תצטרכי) תוכלי לדעת בערך ממתי להתחיל לבדוק כי זה באמת חבל לשרוף בחודש אחד את כל הסטיקים
ד"א לי זה מספיק לחודשיים ולא לאברעה כפי שנראה כעת בחודש השני שאני משתמשת במקלוני ביוץ

למעלה