סיום ניהול הפורום וכמה מילים מה-

אכן, אני מנצלת כל במה - לא רק עכשיו. ותעשה לי טובה, היא

"תרמה מזמנה ומרצה" כי זו הפרנסה שלה, ולראייה היא מצרה שלא אפשרו לה לשלם כדי להמשיך לנהל את הפורום. אין פה עניין של רצון לעזור - יש פה עניין של רצון להתפרנס. ומאחר שהדרך שבה היא מתפרנסת פסולה ואף בזויה בעיניי, אני לא רואה סיבה לא לציין זאת גם במסגרת הזאת, כשהיא נפרדת ומודיעה שתפתח מקום חדש בקרוב שבו תמשיך למכור את מרכולתה. כמו שכתבתי במקום אחר בשרשור, גם אם היא הייתה סוחרת סמים הייתי מגיבה בצורה דומה, ואני מניחה שלא היית מגנה אותי אז, כי גם בעיניך להיות סוחר סמים זה פסול. במקרה אנחנו כנראה חלוקים בעניין שאלת ההכנה לבחינות - אני חושבת שזה עניין פסול ובזוי, ולכן מרבה לציין זאת, אתה לא - ולכן אתה חושב שלא נהגתי כשורה. סבבה, אין לי בעייה עם זה.
אבל להגיד שהיא "תרמה מזמנה וממרצה", כאילו היא עושה זאת מטוב לבה? הצחקת אותי. אפילו הניק שלה הוא השם של התוכנה שלה והעסק שלה. ולא שהיא לא הייתה יכולה לבחור ניק אחר...

טוב להיות בעל מוסר, ובעל עמדה תקיפה זה ראוי לשבח.

אבל יש דרכים לפועל אפילו שאני לא פוסל את הדרך שלך, דווקא מסכים איתה אבל אולי בצורה יותר מועדנת להשוואות את זה לסחר בסמים זה טיפשי ואני מאמין שגם את מבינה את זה את לוקחת את אל הקיצון מאוד, יש הבדל בין שחור ללבן יש כל מיני גוונים, זה לא סחר סמים אבל זה בהחלט פוגע במחוננים אמתיים...

זו ראייה חד מימדית של העולם

בצד אחד סוחרי סמים,דארת' ויידר, הלורד וולדמורט וקורסי הכנה למבחני מיון ובצד השני "לוחמי הצדק המוסר והשיויון".
אדם יכול לתרום מזמנו וממרצו (בלי מרכאות) גם אם הוא בעל עניין ,אין בזה שום דבר פסול. אין בעולם הזה אדם שהוא לא בעל עניין ברמה מסויימת בכל פעולה שהוא עושה וכצופה מן הצד אני מסכים עם התיאור של ענת לגבי ההתנהלות שלה כמנהלת הפורום..
לצערי את כנראה חסרה יכולת להפריד בין הדיעה שלך בויכוח על ההכנה לבחינות לבין המשוב על ההתנהלות שלענת כמנהלת הפורום וחבל.

אז אתה פתי, מה אני יכולה לעשות?

לענת הייתה וישנה מטרה אחת - לקדם את העסק שלה, והיא לא עשתה פה שום דבר שהוא לא במסגרת העניין הזה. ואפילו אם הייתה עושה משהו כזה, הרי אני נגד מסירת מידע לגבי המבחנים, גם אם זה היה בחינם, כל עוד לא כל הילדים מקבלים את המידע הזה - כך שגם זה היה מושחת בעיניי (גם בלי קשר לכך שהיא הייתה עושה את זה כחלק מהפרסומת העצמית).
היה פה ניסיון בפורום אחר להרים פורום עבודות אקדמיות על ידי אדם מושחת לא פחות, שמוכר עבודות אקדמיות לסטודנטים שמעוניינים לרמות. שם הצליחו מהר מאוד לסלק אותו, כי היה יותר מאדם אחד שאכפת היה לו מהשחיתות הזאת. פה בפורום, ככל הנראה רוב ההורים נמצאים כי הם מעוניינים בעיקר שהילדים שלהם ייכנסו לתכנית, ולכן מעטים המתנגדים. אני הייתי פה לפני שהמכינים לבחינות השתלטו על הפורום, ורק היו נכנסים מדי שנה לקראת הבחינות בתור הורה מתעניין/ת (לרוב ניק זמני) וצדיקה שמשיבה לו לגבי הכנות, שבמקרה הן העיסוק שלה. היום כבר אין בושה, ולא רק שהפרסום הוא גלוי - המנהלים של הפורום הם אלה שמתפרנסים מההכנות. אני, שמעניין אותי עניין המחוננים וקידומם, לא יכולה שלא להתקומם נגד מי שהורס את התכניות האלה לחלוטין. וכשהורה שמתעניין בתכניות המחוננים נכנס הנה ומקבל פה בעיקר דחיפה להכנות - זה מעציב אותי. זה הפך מפורום של הורים למחוננים לפורום של הורים שרוצים שהילדים שלהם יעברו את בחינות המחוננים, בלי כל קשר לשאלה אם הם מחוננים או לא, וגם בלי ממש עניין בקונספט של להיות הורה למחונן (אולי כי הם לא...).

ולי אין שום אינטרס אישי פה - אם יש ילדה שלי שהמבחנים האלה רלבנטיים אליה, היא כרגע בת שנתיים, וייקח עוד זמן רב עד שהיא תצטרך להיבחן. שתי הילדות האחרות שלי נופלות ממילא בין הכיסאות כי הן לא היו במערכת החינוך הישראלית עד לאחרונה, ולכן אין להן סיכוי לעבור את הבחינות (וכמובן, יצמח לי עשב על כף היד לפני שאשלח אותן להכנות כדי לרמות ולעקוף את הקושי הזה).
כולי תקווה שתעשיית ההכנה תגווע במקום להתפשט כמו שקרה בפסיכומטרי.

אגב, למקרה שלא ידעת,

לפני ענת כל המנהלים של הפורום היו חסרי אינטרסים, ובגדול זה היה המצב פעם בתפוז באופן כללי - רוב הפורומים נוהלו על ידי סתם אנשים שהנושא מעניין אותם, ובלי לקבל תמורה. ובעוד אין לי בעייה שיהיו פורומים שעוזרים לאנשים, והעומד בראשם מעוניין לפרסם את עצמו - למשל פורומי רפואה/טיפול למיניהם - ובתוך כך מספק מידע מועיל לגולשים, פורום שהעומד בראשו עוסק בעיסוק בזוי של רמאות שפוגע בילדים ובתכניות החינוך בארץ, הוא פורום שבהחלט יש לי בעייה איתו - מאוד בדומה לאותו פורום כתיבת עבודות אקדמיות. העובדה שמישהו מתפרנס ממשהו לא אומרת שזה משהו שראוי להתפרנס ממנו, והעובדה שהוא נותן שירות מסוים - אפילו בחינם - לא אומרת שזה שירות שכדאי שיינתן. אני בטוחה שסטודנטים שקונים עבודות מרוויחים מהעניין בדיוק כמו ילד שקונה ערכת הכנה לבחינות מחוננים - אממה, בשני המקרים החברה מפסידה, והאינטרס שלה, בעיניי, גובר על הרצון של הסטודנט או של הילד (למעשה של הוריו) להצליח בכל מחיר.

כן כשמה כן היא למה היא בחרה בשם זה?

השם מעיד על האדם במיוחד שהיא בחרה בו, אם להסכים איתה או לא? זה עניין של שיקול דעת יש אמת בדברה אבל היא לוקחת אל הקיצון ומביא דוגמאות לא הגיוניות וקוצניות לטעמי, סחר בסמים זה שונה לפי דעתי...

למעלה