שוב עובדים על אלוהים בעיניים!

itor

New member
יש שני סוגי טלפתיה

האחד - טלפתיה על-טבעית מפוקפקת.
השני - טלפתיה טבעית שמאפשרת קריאת מחשבות ממרחק של אלפי קילומטרים, באמצעות המצאה מופלאה שנקראת שפה, דיבור וכתב. אם תקרא את מה שהם כותבים, ותשמע את מה שהם אומרים, אולי תתחיל לתת אמון בטלפתיה הזו שלי.

BravoMan

Active member
הפוך גוטה!

הנה אני קראתי את ספרי הקודש "של היהודים", ושמעתי מה "היהודים" אומרים בתפילות שלהם.
&nbsp
וקיבלתי רושם שהם מפללים לסבא על ענן - זכר זקן וכוחני שיושב בשמיים ורוצח ללא רחמים כל מי שלא מהלל אותו ולא עושה כפי שציווה.
&nbsp
והנה בא itor, שהוא אחד מאותם "יהודים", ואומר לי שהבנתי לחלוטין לא נכון!
&nbsp
אז, אם זה המצב עם "יהודים", למה שהמצב עם "נוצרים" יהיה שונה?
אולי itor שלא מאמין כמוהם, לחלוטין לא מבין את מה שהם אומרים וכותבים, כי המילים שלהם אינן מילים מצביעות או מתארות?
&nbsp
אולי כשהם מתכוונים "בשר ודם" זה בכלל לא בשר במובן הגשמי, ודם במובן הנוזלי?
האם שוחחת פעם עם כומר שיבהיר לך שהדברים הם כך?
&nbsp
(אני כותב גם יהודים וגם נוצרים במירכאות, כי בכל הענף הזה התייחסת לאיזשהו סטראוטיפ של נוצרי שלא באמת קיים, והדגמתי את טעותך עם סטראוטיפ יהודי שלא ממש קיים)

Hameln

New member
לזה התכוונתי כשכתבתי

שאין סיבה אובייקטיבית שאמונה אחת תקבל פטור ממשמעויות מצביעות ומתארות בשפה ואמונות אחרות לא יקבלו.

itor

New member
אדרבה

כשיבוא הנוצרי שיגיד שהוא מאמין שישו, האדם שחי לפני אלפיים שנה, אינו אלוהים ולא היה אלוהים מעולם ולא יעלה על הדעת לייחס אלוהות לבשר ודם, ואז אבאמת ומר עליו שהוא באמת כבר לא עובד אלילים (ויש נוצרים כאלה. גם ניוטון שהיה נוצרי ואדם דתי מאוד כפר באלוהותו של ישו, ואם כן אינו עובד אלילים).

לא רק שהזרם המרכזי בנצרות הקתולית מתייחס לבשר ודם במובן הגשמי, אלא שחלקם רואים ככפירה חלקם מהזרמים הפרוטנסטנטים שחושבים שהלחם והיין שהם אוכלים במיסה לא הופכים לגופו ודמו של ישו כפשוטו אלא רק כמטאפורה.

BravoMan

Active member
יבוא לאן בדיוק?

האם דיברת אי פעם עם נוצרי והוא אמר לך את כל הדברים האלה במפורש?
&nbsp
היחידים שחושבים שישוע היה אדם בשר ודם כפשוטו הם חוקרי היסטוריה שמנסים להבין מנין הגיעו סיפורי הנצרות.
מבחינתם אלא אגדות ולא יותר, בין אם כי הם אתאיסטים או כי הם מאמינים בדתות אחרות או כי החשיבה המדעית שלהם מצליחה להתגבר על החשיבה הדתית.
&nbsp
עבור נוצרי אמתי, ישוע מעולם לא היה אדם בשר ודם במובן הפשוט של המילה.
אפילו הלידה שלו היית נס - ילדת בטולין מרוח הקודש.
&nbsp
אני לא יודע על מה אתה מדבר כשאתה אומר שניוטון כפר באלוהותו של ישוע - אם הוא עשה זאת, הוא בהגדרה לא היה נוצרי, ולפי מה שידוע לי הוא דווקא היה נוצרי עדוק.
תוכל להפנות למקור?
&nbsp
עצם ההגדרה "נוצרי" - Christian הוא אחד שמאמין בישוע - Christe.

itor

New member
אתה טועה

נוצרים רבים סבורים שישו הוא אל שהתגלם בגוף אדם.
יותר מכך הם טוענים שהוא אל שיצא מרחמה של אישה בתולה.
לפי מה שאני קראתי ניטון כפר באלהותו של ישו. אם לדעתך בלי אמונה באלהותו של ישו אי אפשר להיות נוצרי - אז הוא לא היה נוצרי (רק שספק אם הוא היה מקבל את הגדרתך לנצרות).
ראה כאן:
According to most scholars, Newton was Arian, not holding to Trinitarianism.[9][21][22] 'In Newton's eyes, worshipping Christ as God was idolatry, to him the fundamental sin'
https://en.wikipedia.org/wiki/Religious_views_of_Isaac_Newton

BravoMan

Active member
יופי:

איפה במשפט הזה כתוב שהוא היה "נוצרי"?
&nbsp
קראת את תחילת העמוד?
כתוב שם שבזמנו הנוצרים ראו בו כופר:
Although born into an Anglican family, by his thirties Newton held a Christian faith that, had it been made public, would not have been considered orthodox by mainstream Christianity;[8] in recent times he has been described as a heretic.[9]
&nbsp
האם כופר בדת מסוימת לשיטתך עדיין שייך לאותה דת?
&nbsp
אז כן, נראה שלניוטון היית דת משלו, והוא לא באמת היה נוצרי. זה די חדש לי, אבל האמת שאף פעם לא התעמקתי בנושא ורק שמעתי עליו בחטף.
&nbsp
אה, כן, וההגדרה ל-"נוצרי" אינה שלי.
היא לש הנוצרים

A Christian (About this sound pronunciation (help·info)) is a person who adheres to Christianity, an Abrahamic, monotheistic religion based on the life and teachings of Jesus Christ.
&nbsp
https://en.wikipedia.org/wiki/Christian

itor

New member
אתה רואה

כתוב שהוא לא היה נחשב ארתודוכס, לא שהוא לא נתפס כנוצרי.
יש נוצרים שכופרים באלהותו של ישו, אבל הוא דמות אנושית מרכזית בדתם.
גם בציטוט שהבאת לא מוזכר אלהותו של ישו.

BravoMan

Active member
טוב, אתה יודע מה?

אולי אתה צודק פה בנקודה קטנה.
&nbsp
אם יש יהודי שאומר לפי הדת שלו אלוהים מעולם לא נתן את התורה והמצוות כי הוא לא מסוגל כי "אלוהים" זה בכלל משהו בלתי נתפס שלא מתקשר, והוא עדיין נחשב יהודי ואני מדבר איתו על הדת היהודית, ייתכן בהחלט נוצרי שאיכשהו נחשב נוצרי אבל אומר שישוע לא היה התגלמות אלוהים, וכל ה-"נסים" שהוא עשה היו סתם תעלולים.
&nbsp
מעולם לא טענתי שדתות הן דבר הגיוני...

Hameln

New member
אז זהו ש... לא

קתולים לא מתייחסים ללחם והיין שהם אוכלים במיסה כגופו ודמו של ישו כפשוטו, ממש לא כפשוטו, אלא מוסיפים ל"פשוטו" ג'יבריש קתולי שלא מובן לי, כמו התחכמויות דתיות אחרות, בדתות אחרות, שלא מובנות לי.

כל דת והוודו שטיק שלה...

itor

New member
כמו שאמרת

הם מתייחסים לכך כ"פשוטו" + ג'יבריש קתולי שלא מובן לך.
אם כן: כן כפשוטו. ה"פשוטו" מובן לך, רק התוספות לא מובנות.

BravoMan

Active member
והתוספת הזו זה בדיוק כמו המובן הנוסף

של "אחד" שהופך אותו ללא חשבוני, לא מצביע ולא מתאר!
&nbsp
Hameln אולי לא מבין אותה, אבל אני מבין אותה מצוין - בדיוק כמוך, כדי לא להוציא את הדת שלהם כהבל פרימיטיבי של אנשים בורים שהומצא לפני אלפי שנים, הם משנים משמעות של מילים יום יומיות למשהו סודי, משהו שאי אפשר להסביר, ורק אפשר לטעון שיש שם יותר ממה שכופרים פשוטים כמונו מבינים.
&nbsp
הם משמרים את ה-"לחם ודם" כי אין להם ברירה, כמו שאתה משמר את "אחד, מלך, גיבור, גדול, נורא" ושאר תיאורי אלוהים שלך, כי אין לך ברירה, והכי טוב שאתה יכול לעשות זה לומר שהתיאורים לא מתארים יותר...

itor

New member
אני לא רואה טעם

להתווכח אם הם חושבים שהלחם והיין הופכים לגופו ודמו של ישו ממש או לא.
אני הבנתי מדברים שכן, אתם אולי הבנתם מדבריהם שלא.
אני יודע שיש קתולים שלא מקבלים את זה כפשוטו, אבל התרשמתי שדווקא ההוגים שלהם כן נוטים לקבל כפשוטו את הדבר. ואם אתם צודקים ואני טעיתי בהבנת דבריהם, לא קרה כלום. זה ויכוח חסר חשיבות בעיניי.

BravoMan

Active member
אם כך, גם הדיון על כך שאני רואה את הדת שלך

כמסתכמת בהתרפסות מול סבא עצבני על ענן הוא חסר חשיבות, ולא ברור לי למה השקעת כ"כ הרבה מאמץ כדי להמשיך בו...
&nbsp
שמעתי מספיק מחזירים בתשובה שמסבירים שהתורה נכונה כפשוטה, וגם אם לא כפשוטה, אז עדיין בגדר סביר של הגדרת מילים "מצביעות ומתארות", בניגוד גמור למה שאתה מנסה לטעון פה.
&nbsp
אז נראה שיש רבנים גדולים ומוכרים שלא חושבים כמוך, אבל אתה משום מה בטוח שאתה מייצג נאמן של הדת היהודים האחת והיחידה, ורק אצל נוצרים עובדי האלילים יש אנשים שחושבים בצורות שונות על הדת שלהם...

itor

New member
אתה מתכוון

לא שאתה רואה את הדת שלי כהתפרסות בפני סבא בענן, אלא שכך אתה רואה את הדת של אותם אנשים שאתה מכנה "רבנים גדולים ומוכרים".
וכבר ציינתי בעבר שהקריטריונים שלך לרבנים גדולים וחשובים לא בהכרח לקריטריון שלי.

BravoMan

Active member
אני לא הייתי מכנה אף רב "גדול" או "חכם".

אלה תוויות שהמוני מאמינים שלהם הצמידו להם.
&nbsp
אם אתה לא מסכים איתם, זה רק מוכיח שיש לך גרסת דת יהודית פרטית לך ולרבנים המאוד ספציפיים שאתה מאמין בהם...
&nbsp

itor

New member
לא פרטית

אלא משותפת לרבים, אלא שאתה כאדם שלא מעורה בעולם הדתי, לא מודע להבדל בין גדול וקטן.

BravoMan

Active member
אה, הבנתי:

היא משותפת לרבים בעולם הדתי, אבל מסתירים אותה מכופרים כמוני...
&nbsp
נו, כמו בסיפור עם המלך ההוא שרק חכמים רואים את בגדיו...

Hameln

New member
זה נכון כשאנחנו דנים במה מובן לי על טרנסובסטנציאציה

אולם טענתך לא עסקה במה מובן לי מזה, אלא במה קתולים מאמינים לגבי זה.

למעלה