פונה לכווולם בעניין סוס טרויאני ושאלת מוסר

צורי80

New member
הערבים לא הסכימו עד היום למסמך עם סופיות הסיכסוך

ורבים מהם אומרים את זה למצלמות,
הם רוצים את יפו (ותל אביב כמובן) עכו, חיפה ולוד.
השמאל לא רוצה להקשיב למה שהערבים אומרים בערבית, לכן את לא שומעת את זה.
ערפת היה מספיק הגון לאורך כל הסכמי אוסלו ואמר בדיוק מה הוא מתכוון. הוא הכריז מעל במות רבות ש"בדם ורוח נפדה את פלסטין" אבל השמאל לא רצה להקשיב לו ואמר שהוא רק זורק עצמות לקיצוניים.
את גם לא רוצה להקשיב למה שהם אומרים כשמראיינים אותם.
לא יהיה שלום עד שיהיה רק עם אחד מהים לירדן, אני מקווה שזה יהיה העם שלנו.

מדבריך משתמע שיש לך בילבול בין הרובע היהודי לעיר העתיקה. בכל אופן, זה נשמע שאת לא ממש מכירה את מפת ירושלים על שכונותיה אם את אומרת על החומה בין מחנה הפליטים שועפט לירושלים "ירושלים מחולקת".

הבעיה במה שאמר ליאור שליין היא שהוא משחיל הנחת יסוד שלו כעובדה. זה שאני גם כן חושב שזה נכון, לא הופך את הטיעון לפחות חלש.
שוב, זו דעתו (וגם דעתי) אבל זו לא עובדה, ולא רציני להציג זאת כעובדה.

trilliane

Well-known member
מנהל
ס-י-מ-ו-כ-י-ן. לא דמגוגיה של "השמאל לא רוצה להקשיב"

וודאי שלא דברים שאומרים למצלמות, זה ערך שווה למה שלפיד אומר למצלמות... (דבר וחצי דבר). מצחיק שבדיון המבקר את התעמולה של לפיד לקהל אתה משתמש בתעמולה הנגדית לקהל (והרי גם הם אומרים לקהל שלהם מה שהוא רוצה לשמוע, כאילו דה? אבל הם לא טיפשים, וגם להם וגם למתווכחים בינ"ל ברור שחיפה או יפה מחוץ לדיון). עוד יותר אירוני שלפי הגישה שאתה מציג כאן, לא רק שלפיד מפשט ומרדד מצב מורכב תוך שהוא מתעלם מבעיית ירושלים, הוא מתעלם מעוד בעיות...
כך שלא ברור לי איך זה אמור לחזק את הנקודה שלך.

הבעיה במה שאתה אומר על ליאור שליין היא שאתה ממשיך להציג הנחת יסוד מוכרת ומוסכמת על כל העוסקים בתחום כהנחת יסוד "שלו". היא לא שלו, הוא לא חשב עליה לבד, הוא לא המציא דבר. לכן זה בחזקת עובדה. יודע מה, 90% עובדה, לא 100%. זה לא משנה את העובדה שלפיד מתעלם מכך, מפשט ומרדד את המצב ומציג מצג שווא, אומר לקהל שלו את מה שהוא רוצה לשמוע, וזו הנקודה.

צורי80

New member
תמשיכי להגיד "הם לא באמת מתכוונים" ותהיי אחר כך מופתעת

חשבתי שהשמאל נגמל מהתופעה המגוחכת ומסוכנת הזאת.

תמשיכי לספר לעצמך שהם לא באמת מתכוונים ליפו, כי לא מתאים לך לוותר על יפו, ואז להתפלא שהמשא ומתן שוב יתפוצץ.

אי אפשר לחיות כל הזמן ב-imagine.

הויכוח הזה הוא של לפני יותר משני עשורים,
כשאמרתם שערפת לא מתכוון לקריאות שלו "בדם ורוח נפדה את פלסטין"
והוא הוכרע באופן שלא משתמע לשני פנים, אין מה לדון על זה.

"כל העוסקים בתחום כהנחת יסוד" = 100% מהחברים שהקימו מכוני מחקר מכספים אירופיים.
אתם שבויים בפרדיגמות של עצמכם, ואחר כך שואלים "הרי כל העם התנגד לביבי, אז איך הוא ניצח בבחירות".

trilliane

Well-known member
מנהל
תמשיך לחשוב עליי דברים לא נכונים ולהתחמק מהנקודה בדיון

רק תפסיק להתייחס אליי בתור "אתם". אני לא "השמאל", אני לא מפלגה, אני לא תנועה, אני לא קבוצה ואני לא מייצגת אף אחד. ברגע זה אני מפסיקה להתדיין איתך בנושא המדיני, נקודה. אני מבינה שמתאים לך להסיט לשם את הדיון, אבל את זה תנהל עם עצמך. בשורה התחתונה: לא הראית ששליין שגה, לא הראית שלפיד דיבר לעניין. לא חיזקת את העמדה שלך, לא הצגת סימוכין, רק הראית שאתה דמגוג לא קטן, ממש כמו המאסטר שלך.

צורי80

New member
אין באמת מה להתדיין על זה, הויכוח הוכרע לפני 16 וחצי שנים

אני לא מראה ששליין שגה, כי הוא לא שגה.
זה נכון שאי אפשר לעשות הסכם שלום בלי לוותר על ירושלים,
בדיוק כמו שאי אפשר לעשות שלום בלי לוותר על יפא, חיפה ואיסדוד.

הטענה שלי נגד שליין הייתה ונשארה שהוא הציג את דעתו האישית (שהיא במקרה גם דעתי, אבל זה לא רלוונטי) בתור עובדה שלא ניתנת לעירעור.

trilliane

Well-known member
מנהל
שוב, זו לא דעתו האישית, זו בדיוק הנקודה (ואתה אפילו מסכים).

poseidon111

Active member
הטענה האחרונה שלך היא דמגוגיה, סלח לי. לאחר השלום עם ירדן

יש חשש להסתובב ליד הגבול?
לאחר השלום עם המצרים?
לאחר הפסקת האש עם אסד לפני פרוץ המרד?
אתה תטען שלא בצדק, שאלו מקרים שונים, אני אטען שכל הסדר עתידי בכיוון זה יכלול ערבויות ירדניות ונוספות. לא לא יוניפיל.
שנית, "אם לא תהיה מדינה פלסטינית, תהיה מדינה דו לאומית".
כן, כך בדיוק.
בכלל כל מדיניות הליכוד, בטח בשנים האחרונות, נראית כמו טרגדיה יוונית.
יודעים לאן זה הולך, יודעים מה יהיו ההשלכות ההרסניות אך ממשיכים לצעוד בגאון
לעבר התהום.
עכשיו, אם היה מדובר רק באלו שמאמינים במדיניות הזו, ניחא, אבל למה לגרור את כל האחרים לתהום? לא מדובר בהסכם לא טוב, מדובר במדיניות עם השלכות שאינן רק בטחוניות: הן כלכליות, חברתיות ומדיניות.

צורי80

New member
בתור אחד שידע את תוצאות ההתנתקות, אוסלו ועסקת שליט

בניגוד לדעת כל מיני מומחים,
אני אומר לך שכך זה יגמר,
מזרח ירושלים יהפוך להיות כמו עזה ומערב ירושלים כמו עוטף עזה.

גם אני יכול לטעון - "אם לא יעשו טרנספר, תהיה מדינה דו לאומית. אז חייבים לעשות טרנספר".
יש כל כך הרבה פתרונות (של בנט, של פייגלין, של כהנא, פדרציה, קונפדרציה, סטטוס קוו, של ד"ר קידר ועוד ועוד) שזה זילזול לאינטילגנציה לטעון את זה.

poseidon111

Active member
באמת קשה להתווכח עם מישהו שטוען שהוא יודע מראש אך

באותה נשימה הוא פוסל דעות של אחרים כי הם לא יודעים.
דרך אגב היו עוד מאות רבות של אלפים שידעו את התוצאות מראש כך שלטעון ש"בניגוד", זה קצת להתרברב שלא לצורך.
מצער עוד יותר לדעת שבניגוד לדעתך בעניין ההתנתקות ביבי חשב אחרת כי הרי הוא לא היה מאלו שהתנגדו להתנתקות, נהפוכו.
מצא חן בעיני שהבאת את רשימת אלו שיש להם פתרונות: "של בנט, של פייגלין, של כהנא"... היא נשמעת יותר כמו רשימה מהמחלקה הסגורה.

צורי80

New member
וודאי שאני פוסל מי שהוכיח פעם אחר פעם שהוא לא מצליח להעריך

מה יהיו ההשלכות של מהלך כזה או אחר.
אבל התקיפה העיקרית שלי היא כלפי הפסילה שלו, לא כלפי העמדה האישית שלו (אם הוא היה טוען "לדעתי פשרה ישראלית בירושלים זה מינימום מבחינת הערבים" זה היה לגיטימי)

אכן היו כאלה שידעו את תוצאות ההתנתקות - כגון יעלון (שידע גם את תוצאות עסקת שליט והתנגד לה).
דעתו של ביבי בעניין ההתנתקות לא הייתה חד משמעית.
אם מי שתומך במדינה שתהיה איסלמיסטית בתוך ירושלים קורא לפתרונות כלשהן "מחלקה סגורה", אז כנראה שיש שם פתרון.

superman1234

New member
תרשה לי , עם חיוך בבקשה..

מאחר ואתה מציג את עצמך כ "ידעוני" , האם אתה יכול בבקשה ממך, לשלוח לי בפרטי את מספרי הלוטו שיעלו בגורל ?

נ.ב אינני יודע אם אתה דתי, אבל העלאה באוב אסורה בתכלית האיסור ליהודים. נדמה לי שהעונש על כך - מיתה. ובאחרית הימים, ראה מה שכתבתי לך לגבי מה צופן לנו העתיד, אתה עלול להיקלע למצב מביך שבו השלטון יראה בך ידעוני - מעלה באוב. היזהר לנפשך.....

צורי80

New member
אני כל כך ידעוני שאני יודע מה יקרה

אם אני אשכב על נתיבי איילון במשך דקה.

הצלת אותי.

חשבתי להצביע "יש עתיד" לפיד הוא צעיר דינמי שעשה עלי רושם
של אדם ישר שעיניו בראשו ושיודע לאן פניו מועדות
הייתי בטוחה גם לאן פניי מועדות.
אולם מול סרטונים כל כך מביכים
אני חושבת שזה לא יהיה חכם להצביע ללפיד.
הוא איכזב אותי כליל. ממש בושה. הוא כל כך לא יציב.

סרטונים מביכים שליאור שליין ערך כדי שיתאימו לצחוקים שלו

ליאור יכול להמשיך להצחיק, זה התפקיד שלו וזאת פרנסתו והוא עושה זאת היטב.
אני ממשיכה לחשוב שיאיר אם יגיע לממשלה ימשיך לעשות טוב כמו שהוא עשה כשהיה בה.

trilliane

Well-known member
מנהל
צפית בהם? במלואם? לפיד מביך את עצמו גם ללא עזרת שליין

trilliane

Well-known member
מנהל
צפית בהם במלואם? לפיד מביך את עצמו גם ללא עזרת שליין

על פי ליאור שליין, רק גברת מיכאלי ראויה להיות ראש ממשלה

הוא באמת מצחיק נורא ואני צוחקת גם כשהוא חובט ביאיר לפיד,
זאת ההתמחות שלו, לחבוט בכולם מעל החגורה ומתחת לחגורה, וזה בסדר,
זה התפקיד שלו ועל זה הוא מקבל משכורת.
ליאור שליין עושה מה שכולם עושים. לא מטריד אותי. מצחיק אותי.

למעלה