פונה לכווולם בעניין סוס טרויאני ושאלת מוסר

poseidon111

Active member
ראשית טוב שאתה חוזר בך. מ"נגמר טרור הסכינים" עברת ל "דקירות

תמיד יהיו" ועכשיו זה "תדירות של שכונה קשה".
שנית, מה לעשות שגם זה אינו נכון, עניין התדירויות?
אז בדקתי: בחודש שקדם לאירוע היו 24 פגיעות ונסיונות.
בחודש המידי שלאחריו כולל אותם עשרה ימים שקטים (שמן הסתם נגרמו בגלל הפריסה המסיבית שלאחר הארוע ולא בגלל אלאור) היו 16 ארועים. שים לב, 16 אירועים על פני 20 יום.
היחס הוא אותו יחס פר יום רגיל ללא הפריסה המסיבית.
אם ניקח את אותו פרק זמן כעבור שנה הרי היו 6 אירועים. עכשיו, אם ננתח את המשמעות הרי ברור שהירידה אינה קשורה אליו בכלל כי לא משהים פעולות לשנה.
לא, הירידה היא אך ורק בגלל כוחות הביטחון ואינה קשורה כלל לאלאור למרות שזה מה שקבוצת אנשים היו רוצים לקשור לו.
המספרים לא משקרים.

צורי80

New member
הוא קו פרשת המים

אתה יכול לספור כמה דקירות היה חודש אחרי, וכמה חודשיים אחרי. לעומת כמה היה חודש חודשיים, 4 חודשים ו-6 חודשים לפניו.

הסמנטיקה היא דרך להתחמק מהמהות.
והמהות היא שישראלים רבים כנראה חייבים לו את חייהם.

poseidon111

Active member
מצטער, דרך הקשת המסקנות שלך לקויה בעיני והוכחתי זאת.

אתה קורא למספרים סמנטיקה, אני קורא להם עובדות.
אתה קושר כתרים לאדם הלא נכון.
אתה מזלזל בכוחות הבטחון שלהם חייבים את התודה ומתעלם מהם לחלוטין ובמקום זאת משבח עבריין מורשע.
מה אגיד לך אין לך בעיה איתי, יש לך בעיה גדולה עם העובדות.
יחד עם זאת לזכותך אומר שאתה אדם שאפשר לנהל איתו ויכוח ללא התלהמות.
מבחינתי אפשר לסיים את הפרק הזה.

superman1234

New member
וואו , אהבתי "מדובר במעשה עם תעוזה ותושיה"

אם שרתת בצבא ביחידה קרבית אתה אמור להכיר את האימרה "מאחורי כל צל"ש מסתתרת פאשלה".
אני האחרון שאוהב להרוג פרות קדושות. לא אני הזכרתי את רועי קליין. אתה הזכרת.
המעשה שעשה הוא מעשה הירואי ללא ספק, האם מגיע לו צל"ש על כך ?
קרא את הסיפור האמיתי מאחורי הקרב הזה בבינת ג'בל במלחמת לבנון השניה.

http://www.mako.co.il/news-military/politics-q2_2016/Article-8934d89e963b451004.htm

ואולי בעתיד תימנע ממך טעויות מצערות.

צורי80

New member
וואלה "צודק"

קצין שקפץ על מטען, וכשכבר היה מפורק לחתיכות המשיך לדווח בקשר ומסר את הקודים שלו,
מואשם בפחדנות וחוסר גבורה בגלל טעות שהייתה או לא הייתה.

מאז עידן טראמפ הפייק ניוז כבר לא עובד, אנחנו בבוקרו של יום חדש, תתרגל.

poseidon111

Active member
לא עובד? הוא חי ובועט מתרחב ומשמין תחת ביבי וחבוריו מריעיו.

superman1234

New member
סלח על הציניות, אבל "דיקלומים" כאלו כבר שמעתי בעבר.

אחזור ואומר שאין לי כוונה להיכנס לדיון ובמיוחד שכעת גם הובהרה עמדתך ביתר שאת.
לגבי "אלאור הגיבור" - אני חשוב שהוא ראוי לאות הגבורה הגבוה ביותר.(מקרטון)
ההקצנה הדתית לא תינבע מהגדלת הילודה אלא מטירוף דעת והעמדת חוקי התורה כחוקי המדינה.
בגין ושמיר לא הובילו שום "קו". אלא אם בדלנות נחשב לקו. להזכירך ששניהם נחשבו בזמנו ל"טרוריסטים" בעיני העולם החופשי.
מי שיוביל בעתיד את הקו הבטחוני יהיו הדתיים הקיצוניים. לאלוהים פתרונים איזה קו הם יבחרו....

אתה בטח מרגיש טוב כאשר אתה כותב "נחישות" "ועוצמה" ועוד כהנה וכהנה. אספר לך מניסיוני האישי וברמה האישית, במלחמה , כשהיה צורך להפגין נחישות היא הופגנה על ידי מי שמאמין באפשרות להסכמי שלום, הפחדנים הגדולים ביותר שהכרתי היו כאלו שלפני המלחמה דיברו "גבוהה גבוהה" בנחישות רבה. כשהיה צורך בהפגנת נחישות, עוצמה ואומץ, הם נעלמו כמו אדי מים.

צורי80

New member
אם אתה לא רוצה לדון, אז אל תדון

בגין ושמיר הובילו קו של ישוב הארץ ואהבת הארץ, זה הקו שהליכוד ימשיך בו.
כל עוד שאותם "אנשי שלום" שמה שמנחה אותם זה השיר Imagine לא יובילו אותנו, יהיה בסדר.

"לאנשים טוב והם אופטימיים ויש להם סיבה טובה לכך"

אתה יודע, זה מזכיר לי שהכל יחסי בעולם הזה.
הבוקר יצא לי לראות איזה דף מזכר של עיריית רחובות שבו הדובר של ראש העיר מסביר לאורך דף שלם את כל הפעילויות שהעיריה עשתה. איפה היא הרחיבה כביש, איפה היא סללה שביל לאופניים, איפה שיפצו גדר של בית כנסת, ואיפה בנתה כיכר חדשה באיזה צומת רחובות, למה וכמה... וכך דף שלם כאורך הגלות תיאר לי כל מיני פעולות שנעשו בעיר אבל לא נגעו לי אישית. אני כאזרח קטן מתעניין במה שקורה בסביבתי הקרובה. בעובדה שאוטובוסים של אגד נכנסים לרחובות הכי צרים שלנו ומסכנים את הילדים שחוזרים מבית הספר הקרוב.
אותי מעניין שאין לי תחבורה ציבורית סדירה שמגיעה כל חמש דקות ולא כל חצי שעה ומאלצת אותי לקחת מוניות. ואלה סתם דוגמאות קטנות. אז העיריה יכולה להתפאר במיליון הישגים שהיא עושה בעיר שזה בעיקר תחזוקת כבישים וסלילת שבילים, טיפוח גינות ציבוריות ועוד כאלה דברים שלגביי הם לא כל כך משמעותיים אבל אני שמחה שהם נעשים.
אז אני מאוד שמחה על ההישגים שציינת. בהתחשב בעובדה שביבי נתניהו שולט כאן כבר 10 שנים רצוף, אז ההישגים הם לא משהו בשמיים. כל ראש ממשלה אחר
יכול היה להגיע להישגים הללו. אל תשכח שבכנסת הקודמת יאיר לפיד קיבל קופה עם גרעון של 40 מילייארד שקל והחזיר אותה מאוזנת לגמרי. פירות שהממשלה נהנית מהם עד עכשיו. אז הממשלה עושה ואין שום סיבה שלא תעשה. בשביל זה היא קיימת ובשביל זה אנשים מקבלים משכורת. השאלה היא מי נהנה מכל הטוב הזה?
אז כן, מעמד הביניים מחזיק מעמד. המעמד הנמוך אוכל קש אבל אף אחד לא סופר אותו וכשיבוא נציג וישאל אותו איך אתה מרגיש, הוא יגיד שהוא מרגיש מצויין. אף אחד לא יודה שהמקרר שלו ריק או שילדיו נזקקים והולכים לישון רעבים. הפערים בין המעמדות בישראל הם מהגבוהים בעולם אבל הם לא מופיעים ברשימת ההישגים שלך. גם הישגי החינוך לא בשמיים לעומת מדינות אירופה. על הישגי הספורט אין מה לדבר.
אז אתה מדבר ברמת המקרו ואת האזרח הקטן מעניין המיקרו. אם הילד שלי לא יכול לקנות בית והוא כבר בן 36 והוא לא יכול אפילו להתחייב למשכנתא כי אין לו אפילו את ההון הבסיסי לרכישת בית, אז אותו לא מעניין כל הסיפור הנפלא שהבאת כאן על היבוא ועל היצוא ושאר הסוכריות שהבאת להמתיק לנו את הגלולה. ואם תשאל את הילד שלי, למרות שאין לו בית, הוא יגיד לך שהוא מאושר. הוא עסוק מהבוקר עד הלילה בעבודה, לא מעניין אותו ילדים ולא איכפת לו אם יש לו בית או לא. מספיק לו שהוא מרוויח בשביל כלכלה, מיסים, אינטרנט וטלפונים. הוא לא רוצה יותר. ממילא בית לא בא בחשבון. אז הוא מאושר. כן, אתה יכול לטעון על אותו המשקל ש-90 אחוז מתושבי ישראל מאושרים. ממש. אושר זה עניין יחסי. כן, יחסית לזימבבאווי אז כולנו מאושרים. אפילו זה שגר בשיכון ד' בבאר-שבע.

צורי80

New member
כולנו נהנים מכך שהפכנו למעצמה כלכלית

כולנו נהנים משיאים של יבוא שנשברים שנה אחרי שנה.
כולנו נהנים מכך שהאבטלה בשפל, במיוחד המעמדות הנמוכים.
כלנו נהנים משיאים בתיירות נכנסת ויוצאת.
כולנו נהנים מכך שיש לנו את הרפואה הציבורית מהטובות בעולם.
כולנו נהנים מכך שתוחלת החיים בישראל במקום 4 ו-10 בעולם.
כולנו נהנים מכך שהאנפלציה בשפל כבר שנים רבות.

נכון, יש בעיה של דיור בישראל, אם בתקופת טראמפ נראה תנופת בנייה ביו"ש המחירים בארץ יוכלו לרדת. ברור שבלי בנייה במערב השומרון המחירים בגוש דן לא יכולים לרדת, לא משנה מה.

זה נראה לך מובן מאליו שאנשים יגידו לך שהמצב שלהם טוב, אבל זה לא מובן מאליו בכלל, וזו הבעיה שלנו, שאנשים מקבלים את הטוב כמובן מאליו ואז רוצים להחליף את השלטון.
מי ש-10 שנים בשלטון רצוף יכול להוביל מדינה קטנטונת להיות עם תוצר לנפש כמו גרמניה צרפת ובריטניה?
כל ראש ממשלה אחר היה מגיע להישגים האלה?
אם מה שאת אומרת מייצג מפלגה כלשהי, זו מפלגה מסוכנת שלא מבינה כלכלה מהי.

את האזרח הקטן, מהעשירון העליון עד העשירון התחתון מעניין מאוד המאקרו, אם הוא מבין בכלכלה הוא גם מודע לזה.
לא ניתן לסבסד מערכת בריאות בלי מאקרו, לא ניתן לסבסד גנים מגיל 3 בלי מאקרו, לא ניתן להחזיק את צה"ל בלי מאקרו.

אבל האזרח הקטן לא צועק כל היום "טוב לי", הוא פשוט הפסיק לרדת מהארץ, התחיל ללדת יותר ילדים מכל מדינות המערב וחלק ממדינות העולם השני, ופעם בארבע שנים הוא חוזר לקלפי ומוקיר תודה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לפיד קיבל קופה עם גירעון של 40G₪ והחזיר אותה מאוזנת לגמרי?!

ב-2014 הגירעון צומצם מכ-40 מיליארד (ב-2012) לכ-30 מיליארד (בין היתר ע"י קיצוץ חמור בשירותים לאזרחים) אבל מכאן ועד "קופה מאוזנת" כאילו במו ידיו הוא מחק לחלוטין גירעון של 40 מיליארד שקל... לא, צר לי, לא קרה.

אני מניחה שהמידע שכתבת הגיע מלפיד עצמו (באמצעות גוגל מצאתי טור המעיד כי לפיד אכן אמר את הדברים). זה עוד סימן להפסיק להקשיב לתעמולה שלפיד מאכיל את הציבור (שליין כבר הדגים בסרטון כמה פערים כאלה, בעזרת תחקיר שהצוות שלו ערך). לפיד כנראה למד מדונלד טראמפ שאפשר להמציא "עובדות חלופיות".

שקרים של יאיר לפיד
אתמול שמעתי את יאיר לפיד אומר שוב שהוא העלה את מספר הגברים החרדים שיוצאים לעבודה ב-300%. בפעם הראשונה ששמעתי את זה חשבתי שהוא פשוט התבלבל. היום ברור שהוא פשוט משקר, מה שמוכיח לחץ גדול במחנה. המספר 300% הוא המספר של גברים חרדים שהגיעו לשני מרכזי התעסוקה שהקים בכלל משרד הכלכלה. זה לא אומר שהם יצאו לעבודה. ממש לא. נהפוך הוא. בתקופת לפיד כשר אוצר מספר החרדים שיצא לעבודה היה פחות או יותר בסטגנציה. לפיד גם מבטיח שיעלה את שכר חיילי החובה. הוא עושה את זה בכניסה לקריה על אף שאסור לעשות תעמולת בחירות בבסיסי צה"ל. והנה עוד שקר – יש עתיד הייתה המפלגה היחידה שהתנגדה להעלאת שכר חיילי החובה, שעלה בינואר האחרון על ידי בוגי יעלון מתקציב הביטחון ולא מתקציב מיוחד שנתן לו האוצר. אתמול שמעתי את לפיד אומר שהוא סגר גירעון של 40 מיליארד שקלים. בשלב הזה הפסקתי להקשיב.

http://blogs.haaretz.co.il/taliherutisover/2369/

סקירה של שאול אמסטרדמסקי (עיתנואי כלכלי מוביל בישראל) שלב אחרי שלב אחר הגירעון (ספוילר: לפיד לא באמת מחק אותו)
http://amsterdamski.com/2713/

הבור של נתניהו ולפיד: גירעון של 
38 מיליארד שקל בתקציב
http://www.themarker.com/news/1.2448608

ועוד אחד אחרון, על הדרך:
יאיר לפיד מנפח נתונים ומטשטש כישלונות
הצצה לדף המסרים שהכין לעצמו שר האוצר לשעבר מגלה רשימה ארוכה של הישגים, אך בדיקת מהלכיו בפועל מעלה כי רק בחלקם יש לו סיבה להתגאות
http://www.themarker.com/news/1.2531202

אני מבינה שאת אוהדת את יאיר לפיד (לא מבינה למה, אבל זכותך). עם זאת, לפני שאת חוזרת על הססמאות שלו, אני ממליצה על יחס מעט יותר ביקורתי, כלומר לבדוק את המידע גם ממקורות אחרים (שאינם הנחתום המעיד על עיסתו).

צורי80

New member
כתבת שטראמפ ממציא "עובדות חלופיות"

רק שבדרך כלל התקשורת שבשמאל ממציאה את העובדות החלופיות.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה מונח שטבעה היועצת/דוברת של טראמפ (קליאן קונוויי)

כשנשאלה על כך שדובר הבית הלבן (שון ספייסר) מסר מידע לגבי הקהל שנכח בטקס ההשבעה של טראמפ ("זה היה הקהל הגדול ביותר אי פעם! נקודה. חוץ מזה לאף אחד אין מספרים". כן כן, הוא באמת אמר דבר והיפוכו). אף שפורסמו תמונות שהראו לכול שכמות הנוכחים בטקס הייתה קטנה משמעותית מבהשבעה של אובמה, הוא טען שהן נחתכו בצורה מגמתית (שקר), אבל גם תמונות שצולמו מאנדרטת וושינגטון הראו את אותה מציאות בדיוק. זה לא מנע מטראמפ להמשיך לטעון אחרת ומספייסר לחזק אותו. בתגובה לכך הבהירה קונווי שהוא נתן "עובדות חלופיות":
http://www.nbcnews.com/meet-the-press/wh-spokesman-gave-alternative-facts-inauguration-crowd-n710466

אני לא מדברת כאן על שמאל או ימין, זה לא רלוונטי; אני מדברת על פוליטיקאי שמציג לציבור "עובדות חלופיות". טראמפ עושה זאת, גם לפיד עושה זאת. אני יודעת שהם לא הפוליטיקאים הראשונים לעשות זאת (וודאי שלא האחרונים) אבל בעיניי שניהם חצו סטנדרט מסוים. לפיד התפרסם בכך שהוא לא טורח אפילו לעשות חיפוש קל בגוגל לפני שהוא מפרסם (בכתב!) "עובדות" בטוריו. שליין כבר הזכיר בסרטון שהוא נתן מידע כלכלי שגוי בכנס מול כלכלנים...

גם אם יש מי שרוצה להמשיך ולתמוך בפוליטיקאים כאלה, נראה לי שהמינימום הנדרש הוא "כבדהו וחשדהו", כלומר לא להתייחס לכל מידע שמגיע מהם כאל אמת ולחזור עליו מילה במילה אלא לבדוק אותו, לחפש מקורות מידע נוספים (שאינם רק מטעם הנחתום או תומכיו).

shayCn

New member
זו שנאת לפיד מה שהולך כאן בפורום

הוא יקבל את הקול שלי גם בבחירות הבאות ולו רק בגלל שהכניס מגזר שלם של חרדים למעגל ממלאי החובות האזרחיות כמו שירות חובה בצה"ל.
&nbsp
זה פייק ניוז להביא חצי מהאמת, כי לפיד היה בעד העלאת שכר החובה ויעקב פרי אפילו הגיש הצעת חוק להעלאת שכר חיילי החובה ל1075 שקל לחודש. מהלך שתורפד ע"י ועדת השרים..אחד מיני הצעות חוק רבות של יש עתיד שתורפדו על ידי ממשלת ביבי הקודמת ואנשי חצרו ששמו רגל בכל מהלך שעלול היה להוות איום פוליטי על הכיסא של הקיסר.
ומה הפלא? כשלפיד מעוניין בשינוי שיטת הבחירות, זה מאיים על שלטון היחיד שבנה הקיסר בעשור האחרון.
&nbsp
http://www.yeshatid.org.il/perry091115
&nbsp
יש עתיד לא התנגדו למתכונת של העלאת שכר חובה, אלא מתוך תקציב הביטחון ולא תקציב החינוך ובצדק. הם טוענים שאם משרד הביטחון יכול לממן טיסה לשר הביטחון עבור חתונת הבת על חשבון משלם המיסים ושכר מופלג לאנשי צבא בפנסיה אחרי גיל 45, אז הוא יכול לממן גם את העלאת שכר חיילי החובה במקום מהתקציב הגם-ככה מצומצם של מערכת החינוך.
&nbsp
רק מיידע אותך, שהבאת ציטוטים מכתבה של עיתונאית עם מניעים אינטרסנטיים שלא קשורים בכלל לפוליטיקה. טלי חרותי-סובר, ילידת דימונה(לא קשה לנחש למי היא מצביעה בבחירות), היא עיתונאית ששמה לה למטרה שרלטנים שמנפיצים תארי דוקטורט. נראה שזה דיי מסתדר עם האג'נדה שלה להיות אנטי-לפיד בלי קשר לפועלו כשר אוצר בממשלה הקודמת.
על משקל השקרים שאת מצטטת ממנה על לפיד אני יכול למלא טרילוגיה בשקרים ותיחמונים מבית היוצר של הקיסר מקיסריה.
&nbsp

shayCn

New member
אין סיבה להפסיק

אפשר לעשות הפסקות, להתחלף מדי פעם כדי לשמור על כוחות רעננים בכוחותינו
אבל צריכים כל מקליד וכל קול כדי לעמוד על המשמר.

&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
אל תגיבי, אבל תפקחי עיניים ותקראי, שתדעי באמת למי את מצביעה

זו חכמה קטנה להקשיב רק למה שנעים וטוב לאוזניים. תתמודדי עם הביקורת, אולי אפילו תגלי שהיא לא סתם באוויר...

poseidon111

Active member
אני יכול לדבר רק בשמי ואין מבחינתי שום שנאה. אכזבה כן,

ודווקא משום הציפיות שהיו גבוהות.

למעלה