מנחם בן על 50 גוונים של אפור

Y. Welis

New member
ודאי שיש - להתרבות ולהשתנות ככל שניתן.

הצורה הנבונה היא עניין אחר. יש תבונה, בלי ספק, אבל עדיין לא מצאתי הסבר לה.

אלב85

New member
זה לא המטרה של האבולוציה

בשביל מטרה צריך קוגניציה. האבולוציה היא תיאור תהליך טיבעי ותו לא.

Y. Welis

New member
אבל יש 'יד מכוונת'. אחרת המורכבות אינה ניתנת

להסבר סטטיסטי פשוט (ואני לא מדבר על יישות עליונה, אלא על חוקיות שטרם התגלתה או 'כיוונון' שהתקיים לפני, אולי משהו שמייחד את היקום שלנו).

יש נסיונות שונים להסביר. ר' 'אבולוציה בארבעה מימדים' (http://www.am-oved.co.il/htmls/page_294.aspx?c0=19825&bsp=14547) וכן עוד ספר שמתייחס לטבע כסוג של יישות (כי אחרי הכל 'היא' חכמה יותר מאיתנו - עדיין למשל לא פוענח התהליך הכימי של הפוטוסינתזה), כי סטטיסטית זה לא סביר.

אגב למרות הטענות על הפרת האיזון האקולוגי בידי האדם, לדעתי הוא גם מונחה על ידי האבולוציה, כך שאני די אופטימי.

אלב85

New member
זה לא נכון, המורכבות ניתנת להסבר

ואם מאמינים בכל מיני דברים מיסטיים אפשר לחשוב הכל, אבל מבחינה מדעית גרידא אין בתהליך שום מטרות, רק סיבות.

Y. Welis

New member
רק שהן לא מסתברות, סטטיסטית.

ולכן הצורך בהסבר נוסף. לא מיסטי, אבל בהיעדר משהו ברור, אז נהוג לייחס אותו ליישות 'מיסטית'. זמנית.

אלב85

New member
אין קשר בין האבולוציה להסתברות

אני לא יודעת מי נוהג לעשות זאת, אני לא.

אלב85

New member
מדע מדויק לא שווה הסתברות

הסתברות זה תורה מתימטית שמתאימה לתיאור דברים מסויימים ולא אחרים.

אלב85

New member
זה לא קשור

ההאדרה הזאת של השניות הראשונות זה קטע תרבותי מערבי (ומאוד טיפשי בעיניי אני מוכרחה לציין), הוא ממש לא קשור למבנה הגנטי שלנו.

Arana

Active member
מנהל
טוב, לא קראתי את הספר

אבל התרשמתי שהוא אכן מה שבן כותב - רומן-רומנטי / רומן למשרתות, שמתייחד בתיאורי סאדו-מאזו במקום ב"סתם" אירוטיקה "רגילה".

ב-Ynet פרסמו פרק לדוגמה, שמכיל את הציטוטים של בן:

http://www.xnet.co.il/relations/articles/0,14572,L-3097178,00.html

לא התרשמתי מי-יודע-מה, אפילו קצת דילגתי... יותר מדי תיאורים.

pasternack

New member
משהו מפריע לי בסקירה של מנחם בן

יש לי תחושה שהוא קרא רק את שני הפרקים שפורסמו בידיעות אחרונות, ואולי את הערך הרלוונטי בויקיפדיה. לא נראה שקרא את הספר בשלמותו

אני בטוחה שהוא הסתפק בקריאת 2 הפרקים

הראשונים, הוא טען בעבר שהוא נוהג לבקר ספרים על סמך 30 העמודים הראשונים.
לא הייתי לוקחת ברצינות ביקורת שלו על ספר.

ניר4819

New member
בדיוק הבוקר הוא הודה בכך בבלוג שלו

רק שני הפרקים שהופיעו בידיעות.

tomi32

New member
מה יותר חמור?

אדם שרואה בעצמו מבקר כותב ביקורות בלי לקרוא את היצירה, או חוסר ההבנה שלו שאם עושים דבר כזה, לא כדאי לפרסם זאת. אני אמנם לא קורא עיתונים מודפסים כבר הרבה שנים, אבל כשרואים דברים כאלו מבינים שכנראה לא אסון גדול שהם מתחילים להסגר.

siv30

New member
למה חמור? זמן שווה כסף

וממילא למקצוע הזה כבר אין באמת מעמד ואין כזו יוקרה שעכשיו מאות אלפי קוראות וקוראים ירוצו לקנות את הספר בגלל הביקורת הזו.

באמת אני לא מבינה מה כל כך חמור. אז הוא קרא שני פרקים. זה לא מישע עלום.

KallaGLP

New member
בושה וחרפה!

פשוט לא ברור לי איך אדם מרשה לעצמו להתנהל ככה.

siv30

New member
לא ברור לי במה הוא שונה מחלק מהאנשים בפורום

גם כאן יש כאלה שקוראים 30 עד 50 עמודים מספר ושופכים על הספר קיטונות של ביוב ומאידך היו כאלה שהמליצו בחום על קריאת ספר מסויים אחרי שקראו פרק או שניים ואף ניהלו דיונים על תכנים מהספר שלא הגיעו אליהם וקבעו עמדה ותורה שלמה.

בשני המקרים זה לא רציני, אבל לפחות ידוע שזו השיטה של מנחם בן בחזקת ירצו יאכלו לא ירצו לא יאכלו.

KallaGLP

New member
אני אגיד לך מה ההבדל.

ההבדל הוא בין חובב שאין לו מחויבות לקוראים ולאתיקה המקצועית שלו לבין איש מקצוע שגם מרוויח על זה כסף ושיש לו מחויבות כזאת. למי שכותב בפורום אין מחויבות לקוראים כי הוא לא נחשב למומחה ולאיש מקצוע. הוא כותב אן להנאתו בלבד, וזכותו לכתוב מה שהוא רוצה גם אם זה לא מבוסס ומעצבן.

למעלה