טוב שלא שורפים אותן על מוקד...

dude101

New member
אני חושב (חושש) שהבנתי

אם אני אומר "משה קצב הורשע באונס" זה לא מציג אותו באור שלילי לדעתך?
מה לדעתך משמעות מטבע הלשון "להציג אדם באור שלילי/חיובי", ומתי אפשר לעשות בו שימוש? אתה יכול להדגים את השימוש הנכון במטבע הלשון?
כל מקרה, אם הבנתי נכון הבעיה היא לשונית. דמיין שבמקום "מציג את החרדים באור שלילי" אמרתי "מראה את הצד השלילי של הציבור החרדי".
עכשיו כשהבהרנו את זה, אפשר דוגמא שמראה את הצד החיובי בציבור החרדי?

BravoMan

Active member
את המונח "מציג באור שלילי" אני מבין כך:

גורם למשהו להיראות שלילי, למרות שבפועל הוא לא, או לפחות לא בהכרח שלילי.
למשל, "תקלה גורפת ב-Windows מציגה את Microsoft באור שלילי למרות שבזכות מוצרים של חברה זו יש היום מחשב בכל בית".
&nbsp
עם "מראה את הצד השלילי" אני זורם.
אבל היות ואתה כבר דאגת להביא אותו, תביא אתה גם צד חיובי. אני לא מכיר כאלה במציאות.
מבחינתי, מדובר בציבור בדלני, בטלני, גזעני, מזוגני שיש בו חלקים אנטי ציונים עד כדי אנטישמיות וחיבור עם מחבלים.
&nbsp
כמובן, יש חרדים יוצאים מן הכלל, שמשרתים בצבא, עובדים במגזר הפרטי (קרא "מפרנסים את עצמם ומכניסים כסף למדינה"), ובכלל אנשים נחמדים שלא יגידו לך מילה גם אם הם רואים אותך בחדר אוכל של החברה זולל אסדו חזיר.
&nbsp
אבל כאמור, אלה בודדים, ואינם מייצגים את רוב הציבור.

BravoMan

Active member
טוב, Hameln צדק, המצב התדרדר לאלימות די מהר:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4887127,00.html
אחת המפגינות החרדיות ניסתה לחנוק את אחת מ-"נשות הכותל" שהתפללו תפילת ראש חודש.
&nbsp
עכשיו אני די בטוח ששרפה על מוקד זה רק עניין של זמן.
&nbsp
אבל הרי כל דתי יודע ש-"לא תרצח" לא תקף כלפי כופרים, כלומר, כל מי שלא מאמין בדיוק באותה גרסת סיפורים "סבא על ענן" כמוך

Hameln

New member
אם הטענות על חיפוש גופני כדי להחרים ספרי תורה נכונות,

זה גרוע בהרבה מהאלימות, שגרועה גם היא, כמובן.

אגב, שמת לב ל"חוסר הצניעות" של המותקפת? רואים את החוטיני בקליפ.
(הערה סרקסטית מצידי על טענות כביכול שנכתבו באשכול הזה). החונקת "הולכת בצניעות" אז היא צדקת.

trilliane

Well-known member
מנהל
בית המקדש חרב בגלל שנאת חינם או משהו? גם אחרי אלפיים שנה

שום דבר לא השתנה.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
עוד מעט נשים גם ירצו לגדל זקן ובולבול...

לעשות בר מצווה ובתכלס להיות גבר במקום אישה...
&nbsp
בהצלחה!!!

&nbsp

BravoMan

Active member
מי לא ירצה? הרי אלה סמלים של כוח בעולם שלנו!

זקנים ובולבולים שולטים בהכל!
ברוך שלא עשני אישה!
&nbsp
רק, מצחיק שלכמה מזוקנים האלה עם הבולבולים ממש חסרים ביצים כשזה מגיע לנושאי שלטון חשובים...

AnarchistPhilosopher

Well-known member
באמת חשבתי לעצמי שכל הפמיניסטיות האלה הן למעשה גברים

בתחפושת.
&nbsp
רחמיי על הנמושות שהתחתנו לפמניסטיות האלה...
&nbsp
&nbsp

dojee

New member
הם רוצות להיות טנקיסטיות

מקום ניפלא למימוש הפנטזיות בזמן הייחום
מה רע אם יוולד טנקיסט\ית

RubberSoul92

New member
אתה מפחד על מקומך?

מרגיש מאויים מנשים פורצות דרך? חש מושפל כי בקרב יותר ויותר נשים יש הכרה והבנה שמגיע לנו להיות פעילות בכל תחומי החיים, גם בכאלה שהחברה הגברית אסרה עלינו לעסוק? אתה מזכיר לי את ההומופובים המיושנים חסרי הידע, שחושבים שאם גבר יוצא עם גבר, אז אחד הגברים הוא בהכרח מגלם את דמות האישה במערכת היחסים ובהתנהגותו. הפוביה שלך מפמיניסטיות מבוססת על אותה התבנית: מבחינתך אם אישה פעילה בתחומים החיים שהוגדרו כגבריים, אז היא הופכת לגבר. כאחת ששירתה בקרבי, בין היתר בשטחים, וראתה נשים קרביות אני אומרת לך שעדיף שתפטר מהסטיגמה הזו. היא לא הופכת לגבר, היא פשוט מערערת את השליטה שלו על רוב תחומי החיים וטוב שכך.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
לא מפחד על מקומי...

אני רק לא מאמין בשוויון.
&nbsp
וכן מי שהולך עם עגלת התינוק הוא האישה, ומי שלא הוא הגבר, וזה לא משנה מה איברי המין שלך.
&nbsp
הכי מצחיק זה לראות גבר בריון מניק תינוק... איך הן עשו ממנו הטטלא שלהן רק בשביל 5 דקות במיטה.

&nbsp
&nbsp

RubberSoul92

New member
אתה לא מאמין בשוויון כי לימדו אותך לא להאמין בו

מי שהולך עם העגלה הוא הורה - אישה או גבר, זו הורות תקינה. מי שמחליף טיטול הוא הורה - אישה או גבר. היית מעדיף לגדול עם אב שמנוכר ממך כמו שהיה עד לא מזמן בהיסטוריה? היית מעדיף לחיות עם עקרת בית שכל תחומי העניין שלה זה סירים ורצפות? היית מוכן להיות המפרנס היחיד? היית מעדיף לחיות בתוך מסגרת מגדרית נוקשה (ואל תטעה, בעידנים בהם המסגרות החברתיות היו חד משמעיות, המבנה הפטריארכי עשה נזק גם לגברים).

AnarchistPhilosopher

Well-known member
כן, אני גדלתי בבית כזה ואני לא מוצא שום דבר רע בבית כזה.

ההפך אני מוצא שהניסיון לשנות הוא הרסני לחברה.
&nbsp

BravoMan

Active member
מצחיק, היום בדרך לעבודה ראיתי גבר חרדי הולך

עם תינוק בעגלה. אשתו לא היית בסביבה כלל.
&nbsp
נזכרתי בעקבות מה שכתבת כאן שזו לא הפעם הראשונה שאני נתקל במחזה של דתי או אפילו חרדי הולך עם תינוק קטן בעגלה, מנשא, או מושב מיוחד לאופניים.
&nbsp
בתחלס, אתה טרול עלוב במיוחד, אבל זה לא מפתיע לפי טענתך שלך שגדלת בבית עם נימוסים והליכות מתקופת האבן...

RubberSoul92

New member
לא נראה לי שהוא טרול

הוא פשוט אדם שחושב שהמודל המשפחתי שלו חייב להיות מיושם בשביל כל אישה וכל גבר כי אחרת יבוא חורבן. אני עדיין לא הבנתי איזה חורבן יבוא, כי המציאות מראה אחרת. הוא מוזמן להיכנס למאמרים מדעיים (ויש המון) ולהתרשם שכשהנטל הכלכלי הוא רק על כתפיי הבעל, יש יותר לחצים במשפחה וסיכויי האלימות עולים. לא לחינם רוב הנשים המוכות הן אלה שחיות תחת המרות של הבעל ולא פעם כאלה שנאסר עליהן לצאת לשוק העבודה [בגלל קנאות או חינוך מתקופת האבן כפי שציינת]. אני כבר לא מדברת על זה שהאישה נשארת בלי פנסיה ובלי ניסיון תעסוקתי, מה שכמובן מונע ממה להיפרד מבעלה כי זה הסיכוי היחיד שלה לשרוד כלכלית. במילים אחרות, השאיפה שלו היא שליטה כלכלית ומנטלית, כתוצאה מכך, על אשתו, אחרת כנראה יבוא החורבן
היא תפתח אישיות וערך עצמי שלא תלוי בו ואז תברח ממנו.
אולי פשוט הוא אוהב משחקי שליטה, מי יודע... מה שעצוב שאומר את זה גבר חילוני.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אני לא מתכוון להתחתן.

החורבן עומד מנגד לעינינו, בחברה שבה הגבר הוא לא הפטריאך האנרכיה מסתובבת חופשי, ובחוסר סדר everything goes.
&nbsp
רציחות של ילדים ע"י ילדים, רציחות של זקנים ע"י נערים וכן הלאה וכן הלאה.
&nbsp
הרי נשים לא מסוגלות להשליט סדר, בשביל זה הן צריכות את הגבר.
&nbsp
החורבן החל!
&nbsp

RubberSoul92

New member
אתה סוג של סותר את עצמך

מצד אחד, אתה מתנגד לנישואים (פוסט-מודניות), מצד שני, אתה רוצה להיות הפטריאך (פרה-היסטוריות). אם אתה מחפש סדר אז אתה לא יכול להיות אנרכיסט בכלל. סדר יש שם איפה שהכל מסודר לפי קטגוריות וצבעים. ממה שהבנתי (מהאשכול הקודם), אתה מתנגד למדינות לאום וללאומים. אתה לא רוצה שיהיו הגדרות לאומיות, אבל כן רוצה שיהיו הגדרות מגדריות ברורות? אתה אנרכיסט חפיפניק?

וברצינות, רצח ילדים וזקנים לא היו קיימים בחברות פטריארכיות? ציינתי כבר על האישה וילדיה שחייבים לקבל את מרות הבעל והאב המרוחק. בחרה פטריארכית מערבית אין שום יתרון לזקנה (אלא אם כן דיברת על הפטריארכיה בהודו במדינות ערב). הפטריארך היה חייב להיות חזק ומאיים. כך למעשה כשבן היה מתבגר הוא היה מחליף את האב במלוכה או בתפקיד והאב היה נשמע לבן. במילים אחרות, הכבוד בחברות פטריארכליות התבסס על למי יש יותר כוח ומי יותר מפחיד.

החורבן אכן החל, מאז שאנשים מסתכלים על האנושות דרך המשקפיים שלהם, בניתוק מוחלט מהתמונה הכללית.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אם זה לא היה ברור לך...

אני בעד שאני אהיה השליט העליון של כל היקום, ואת ושאר הפמינסטיות תהיינה השפחות שלי.
&nbsp
עד אז צריך לעבור מצב transient שבו האנרכיה היא השלטת...
והרבה דם יזע ודמעות...
&nbsp

RubberSoul92

New member
הא, עכשיו זה יותר ברור

אתה פשוט מקרה פסיכיאטרי, ולכן אאחל לך רפואה שלמה.

BravoMan

Active member
נתקלתי בהודעות שלו בעוד פורומים - הוא בוודאות טרול.

זה כמובן לא סותר את האפשרות שאת צודקת לגבי הסביבה ממנה הוא מגיע.
&nbsp
מה שכן - הוא צודק!
כשגולדה מאיר היית בשלטון, ירד עלינו אסון - מלחמת יום הכיפורים.
וזה ממש לא משנה שמי שהתעלם מסימני האזהרה היו גברים בתפקידי מודיעין וצבא שונים.
וזה ממש לא משנה שרוב הממשלה הגברית של גולדה היית בפניקה מוחלטת בזמן שהיא תפקדה תקין.
וזה לא משנה שבשני העשורים האחרונים לא היה כאן ראש ממשלה גבר שהוא עשירית ממנה.
&nbsp
האישה היית בשלטון וירד עלינו אסון!

למעלה