האם לדעתכם יש קשר בין רמת מעורבות ההורים בועד ורמת פופולריות

ליאת של עדי

New member
מנהל
חייבת להגיב משהו מצחיק אבל אין לי מה

אבל רק שתדעי שלא פספסתי את התגובה הזאת ובוא יבוא היום וכשהמוח שלי יתעורר אני אשתמש בזה..

בינתיים את אהובה פה בפורום

לגבי ההבדלים ביניכם -

כתבת שאתם בדירה והאחרים בבית פרטי.
זה בפני עצמו לא משפיע. אבל אני שואלת את עצמי איך זה קורה.
מה, הם כולם מאותה שכונה ורק אתם משכונה אחרת?
איך זה כל הכיתה בבתים צמודי קרקע, ורק אתם לא? אז איפה לומדים הילדים של השכנים שלכם?

לגבי בוסטר - לא חושבת שלמישהו זה משנה מה את עושה במכונית שלך.
אבל היו לך על זה דיונים ארוכים עם הורים אחרים? אולי הצטיירת כמישהי קשה.

ולכן אני חוזרת על הצעתי להיפגש עם מישהו. יועצת נחמדה שתדבר איתך, ותגיד לך גם איך את משתקפת אצל אחרים.

כולנו מאותו איזור חלקן באותו רחוב

אבל, יצא שכל הבנות בכיתה ורוב הבנים (יש רק בן אחד שגם בבניין דירות לידנו) גרים בדו-משפחתיים או בית פרטי, כן, זה מוזר, אבל ככה יצא, לא חשבתי שזה ישנה למישהו, אבל אני חופרת וחופרת לראות מה שונה בנו וזה מה שיצא...וזה רק כי נזכרתי שאמא אחת שהביאה את הבת שלה אמרה "אה, לא ידעתי שאתם גרים בדירה...חמודה...הדירה..."
משהו שבחיים לא הייתי חושבת שיעבור למישהו בראש...

לגבי הבוסטרים - לא היו לי דיונים ענקיים, רק ביקשתי בוסטר, או שאלתי אם להביא בוסטר אם חסר למקרה שמישהו אחר מסיע את הבת שלי.

לא יודעת איזה יועצת יכולה לעזור להורים במצב כזה...אולי פשוט לחכות לגיל שהם באמת כבר הולכים לבד אחד לשני והקליקות של האמהות כבר לא משפיעות...

ומכאן פנייה לאותן קליקות של אמהות - הבנות שלכן מחקות בדיוק את התנהגות שלכן, אם אתן לא מאפשרות לאף אחת אחרת הזדמנות, זה מה שהילדות שלכן שיעשו

אני חושבת שפשוט נפלת על כמה אימהות סנוביות

תמשיכי לנסות עם השאר

ואני כן בקליקה
ויש לי חברות שנורא נח לי לארח את הילדים שלהן
ובכל זאת לא אסרב לכל פניה של אמא אחרת

כי זה האופי שלי

אני לא מאמינה שזה קיים...אני לא בתחרות איתם ובטח שלא באה לקחת מהם כסף...מה נסגר?

לדעתי, כדאי לך להבין שזה לא קשור לקליקה

חבל שתחשבי שזה הכל בגלל קליקה של אמהות. זה רק דוחה את הטיפול בבעיה.

בכיתה א ילדים אומרים להורים ״אני רוצה להיפגש עם...״. לא האמהות יוזמות.
ואם המצב הוא שילדים רוצים לבוא לבתך אבל משום מה אמהות אחרות שונאות אותך או מפחדות מהבית שלך - זה לא ישתנה גם כשהם יגדלו. אלא אם תביני מה זה הדבר הזה שהן כלכך לא אוהבות אצלך (או אצל בתך)

איך יועצת יכולה לעזור? היא תשמע איך את מדברת ואיך את מתקשרת עם אנשים, ואולי תצביע על דברים שעשויים להפריע לילדים או הורים אחרים.

אני מעולם לא הייתי ב״קליקה״. החברות שלי הן לא קשורות להורים שבבית הספר. זה לא השפיע כהוא זה על חיי החברה של הילדים שלי. הם קבעו, הם הזמינו, הם הלכו.

IRISS511

New member
אני לא אומרת "קליקה" ,אלא שאמהות שהן בייחסים חברתיים בינהן

מסדרות גם את הילדים למשחקים ביחד והייחסים בינהם ממשיכים גם לגן ולביה"ס.
מנסיון שלי, היועצות לא עזרו בכלום, רק העבירו את הבעייה אלי ולטיפולי.
כתבתי לך שאחת הבנות אמרה שהיא רוצה להיפגש עם ביתי והאמא התחמקה בתירוץ של "פעם אחרת" ולמחרת שמעתי שקבעה עם אמא אחרת.
אני מאמינה שאם בכיתות הנמוכות ביתי הייתה בקשרים מעבר לשעות ביה"ס עם עוד בנות מהסביבה, מצבה החברתי היה טוב יותר, בטחונה היה עולה.
לא הגבת לי, אבל אני מזדהה עם מה שהיא כתבה.

אבל ברור שיותר נח לי להפגיש עם ילדים

של חברות שלי
עם זאת אני כן מזמינה גם ילדים אחרים
אני בטוחה שיש אמא שתשמח לארח את הילדה שלה
היא רק צריכה להמשיך לנסות ולחפש
לאט לאט היא תמצא

יהלום29

New member
יכול להיות שהם במרחק הליכה?

אצלנו, לא נעים, אבל יש חברים בשכונה הקרובה ויש חברים בשכונה הצמודה.
בשכונה שלי אין לי בעיה שילכו כי הם הולכים לבד. לשכונה הצמודה צריך להסיע ברכב אז אני נוטה להתחמק מהזמנות כאלו רק מטעמי לוגיסטיקה.
עוד משהו - יכול להיות שעשית משהו לא מקובל?
אתן לך דוגמאות מאצלי - אמא שמעשנת כמו קטר, כולל על הילדה. וברור לי שכל הבית שלה סיגריות, זה גם מקום שלא אשלח את הבת שלי.
מקרה נוסף - הבת שלי הלכה לדירה בלי סורגים. והבנות היו בחלון כשבאנו לאסוף. או חוטי חשמל חשופים.. דברים כאלו ימנעו ממני להגיע שוב

אנחנו די באמצע, וקרובים לכולם

במרחק הליכה מאוד קצר.

אנחנו לא מעשנים או עושים כל דבר שעלול לפגוע בילדים שלנו ובטח לא בשל אחרים. יש לנו סורגים בבית, כמו שאמרתי, אנחנו מקפידים עם כסאות בטיחות, אז בטח בבית אנחנו מקפידים על בטיחות, בטח שלא יהיו חוטי חשמל חשופים. הבית תמיד מאוורר, ככה שאין ריח מוזר כמו לפעמים קורה בבתים, הדירה הנקייה, מסודרת (אני תמיד מסדרת לפני שבאים אורחים) ולא מוזנחת...אני נשמעת קצת פאתטית...אבל אני באמת עוברת סיבה סיבה לבחון מה לא בסדר...

שוב כותבת לך

שחררי את ה4-5 אימהות האלה
תתחילי לעבור אחת אחת בדף קשר
בטוח שיש עוד כמוך

אני מזמן שחררתי את אותן אמהות

כנראה שלא הסברתי את עצמי טוב, זה לא שה-4-5 אמהות האלה הן באותה קליקה, הכוונה שלא כל ילדה או 2 של הוועד, יש קליקה משלה...כלומר כאלה שהן לא בוועד...
אז הבנות שהן לא בקבוצה מסויימת מאוד נדירות...וגם איתן ניסינו ולא הלך...נשארו ברשימה 2, אחת אלימה מאוד והשנייה - אמא שלה פשוט לא שולחת אותה לאפאחד...

זה כאילו מישהו בא ואמר: "תקשיבו, לילי וההורים שלה, הם חרא של בני אדם, אל תתקרבו אליהם" - ומאז אני נתקלת בהרבה סירובים...ומכאלה שמעולם לא פגשתי...זה מה שמוזר פה...

ויקה1222

New member
יש קשר אבל אולי הוא עקיף

לדעתי, יש תכונות מסוימות שגורמות לאמהות להתנדב בועד. הרבה פעמים אלו תהיינה אמהות יותר אסרטיביות שיותר חשובה להן היכולת לשלוט בדברים ולהשפיע עליהם. אמהות שיותר נחבאות אל הכלים, יותר ביישניות או יותר שקטות לא תהיינה ככל הנראה בוועד. התכונות האלה נמצאות גם אצל הילדים (אני מאמינה גדולה בגנים) ולכן לאותם הילדים שנולדו לאמהות המתנדבות בוועד, קל יותר מבחינה חברתית. ברור שההסבר הזה קצת פשטני , אבל התנדבות בוועד דורשת בין היתר כישורים חברתיים שעוברים בתורשה לילדים.

adif11

New member
וואלה יש בזה משהו

כשהבכור היה בכיתה ז הייתי בוועד שארגן את שנת בר המצווה של הבנים ולא הרגשתי שזה עשה חברתית משהו (לבן הכוונה)
וגם - יש לציין שזה היה ענין חד פעמי, אני טיפוס מאוד אסרטיבי אבל ממש לא טיפוס של "זורמת" חברתית עם חבורות גדולות מאז ומתמיד והילדים יצאו די דומים.....

למעלה