האם גם אצלכם זה ככה - מבקשים מהם לעשות

iris mom of two

New member
דווקא בינתיים

זה הבקור הכי מוצלח!

את יודעת שאני לא מוותרת להם. אהל אם מבינים למה פשוט פחות מתרגזים עליהם, ויודעים איך למנוע מלחמות.

Ronit FL

New member
אני לא מקבלת את הטיעון הזה

של השיכחה.
אני מניחה שהורים שמקפידים שדברים יעשו, יתאימו את הגישה לילד וכך זה יעבוד טוב יותר ומין הסתם ביעילות, אבל זה לא קשור לשיכחה.
חוצמזה שאני לא חושבת שיעודי בחיים הוא להיות שעון מעורר או יומן התזכורות שלהם. יש להם מספיק אמצעים להשתמש בהם לצורך זה.

נומלה

New member
יש לי שני טיפים בנושא

האחד מטלה קבועה ועומדת. ככה שאי אפשר לשכוח אותה. הצעיר שלי ממונה על הכביסה התלייה והורדת הכבסים בבית. עד שלא יהיה רה אירגון זו המטלה העומדת שלו. אני צריכה לפעמים להזכיר אבל לרוב הוא מוצא לו את הזמן שלו לעשות את זה.

השיטה השנייה למטלות "חד פעמיות" אני מודיעה שצריך לעשות כשיש הרבה זמן, ומודיעה מתי המטלה צריכה להיות עשויה. החוק בבית הוא שאם מגיע הזמן שבו המטלה צריכה להיות עשויה והיא לא נעשתה אז קמים מייד ועושים אותה כשאני מזכירה. ככה יש להם הרבה זמן לעשות את המטלה בזמנם הפנוי אבל הוא מוגבל בנקודת סיום ברורה.

ButtercupA

New member
נחמד

מרוניה

New member
זה מזכיר לי שפעם הבן שלי טען באוזני

שהוא לא עושה מה שאני מבקשת כי אני דורשת שזה יהיה מעכשיו לעכשיו ולא תמיד זה נוח לו באותו רגע.
לא משנה שזה לא היה נכון, אבל בכל מקרה אמרתי לו - בסדר, מעכשיו אני אשים לב. ובאמת הקפדתי מאוד לבקש דברים שיכולתי להגיד עליהם - "זה לא בוער ברגע זה, תעשה את זה כשיהיה לך נוח".
אני משאירה לך/לכם לנחש אם הדברים נעשו...

נומלה

New member
השמטת את החלק השני

אני אומרת "תעשה בזמנך הפנוי. זה צריך להיות עשוי ב-X". ואז כאשר X מגיע זה לפרעון מיידי. אבל לפני שאמרתי את זה הסברתי לכולם את הכללים בלי קשר למאורע ספציפי, כי כשמסבירים באופן כללי זה מאוד סביר ואז אחר כך קשה להם להתחמק מההסכמה הכללית לעקרון.

אני מעודדת פעילות של שמונה דקות וזה עובד

החדר של הילד שלי נראה כמו אחרי מלחמה.
הוא הבטיח לסדר אותו כבר שלושה שבועות..

היום ביקשתי ממנו שמונה דקות לסידור החדר.
הוא שם שעון עצר וסידר.
בחיי.

זה עבד!

זהו, מצאתי פטנט.
אפשר לרשום על שמי?

ונעים מאוד

הילד שלי בן שתיים עשרה וחודש
ואני אם יחידנית מבחירה.

נומלה

New member
רעיון מענין

אני תמיד מבקשת יותר זמן ממה שצריך ויוצאת "טובה".

חוה 1

New member
הפתרון שעובד אצלנו הוא לבקש שיעשו

ובמקביל לבקש שיגידו מתי הם יעשו .
כלומר אני קובעת איתם שעה שבה הם מתחייבים שהמטלה תתבצע.
זהלא תמיד עובד . אבל לפעמים כן.

אני מבקשת עד מועד מסוים. ע"פ רוב זה נעשה.

מה שמזכיר לי לומר לבן שיפנה את הכביסה המצטברת בחדר שלו עד מחר...

אימם

New member
גם אצלי הפתרון הוא להגדיר זמן

נניח שיעורי בת. ואני בד"כ גם אוכפת את זה. הבעיה היא כשאנחנו כהורים מגמישים מידי את הגבולות ויותר מידי מסכימים לתירוצים של אחר כך....
(זה קורה אצלי הרבה) אבל זה מה יש ועם זה ננצח

תודה לכולם על השיתוף. הוקל לי

והיום ביקשתי שיעשה משהו "עכשיו" כי ידעתי ששניה אחר כך היא תשכח( וזה אפילו עבר בלי התשובה הידועה "רגע" מצידה).

רוב הזמן כן

כשזה נהיה ממש מוגזם אני עושה שביתה.

אם אף אחד פה לא עוזר לאמא, אמא עושה כביסה רק לעצמה, מכינה אוכל שהיא אוהבת, ולא מנקה חדרים מבולגנים.
תוך יום, יש לי זוג מלאכים בבית.

למעלה