דתיים יקרים, איך אתם תופסים את אלוהים?

dojee

New member
אינך מאמין בבורא למרות נסיונות הכפיה זה ההוכחה

dojee

New member
יש לי רושם שאתה לא מבין מה כתבתי

dude101

New member
אם אתה רוצה, בטח

אני קצת לא מבין למה שחוסר מענה יגרום למישהו לשנות את דעתו, אבל אם דווקא זה מה שגרם לך להסכים איתי גם טוב.

חנוך25

New member
לא הבנתי. במה הסכמתי איתך?

אתה פתחת סקר לבדוק אם לדתיים יש משהו להציע חוץ מסבא על ענן - שזאת ההגדרה שאני הצעתי.
לא הועלו הצעות אחרות. מכאן אני מבין שההצעה שלי מקובלת. (לפחות בפורום הזה).
על כן לא מובן לי מה שכתבת:
"אני קצת לא מבין למה שחוסר מענה יגרום למישהו לשנות את דעתו, אבל אם דווקא זה מה שגרם לך להסכים איתי גם טוב."

dude101

New member
רגע, ההודעה שלך נכתבה ברצינות?

חשבתי שההודעה נכתבה בהומור, ועניתי ברוח דומה.
הבדיחה היא שכמו שאתה "מפרשן" חוסר מענה כך שיתאים לך, כך אני "מפרשן" את ההודעה שלך כך שתתאים לי (שים לב שלא ציינת מי לדעתך צריך להסכים עם מי).
אם הייתי חושב שאתה רציני לא הייתי מגיב כי... אני לא בטוח איך אפשר להגיב על דבר כזה ברצינות.

חנוך25

New member
כתבתי , עם חיוך - "הסכמה שבשתיקה".

אז אם הרוח של הודעתך היתה דומה, לא קלטתי אותה.
גם עכשו אני לא קולט אבל הבעיה אצלי כנראה:)

Hameln

New member
או שאין השתתפות רחבה מספיק של תאיסטים כשלעצמם בפורום

(אני לא יודע מה לחשוב על תאיסט שמזדהה עם היהדות האורתודוקסית, די לוחמני לגבי תקפותה הבלעדית של הגרסה האורתודוקסית של היהדות ובד בבד כותב בפורום ביום שבת. זה גם לא ממש חשוב מה אני חושב על זה, זה חסר רלוונטיות לנכונות הטענות).

אני לא רואה הבדל גדול בין המשפט "אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים" לבין "סבא על ענן". ברור לי שאחד יכול לטעון ש"אבינו שבשמים" זאת רק מטפורה, אולם גם על כך ניתן להעלות שאלות. מטפורה על מה? מדוע דווקא המטפורה הזאת (אבא בשמים) ולא אחרת? המיתולוגיה היהודית מלאה בהאנשת האל ו"הקדימה" בהרבה מהבחינה הזאת את אלה שאינם מאמינים בה. במילים אחרות, מקורה של האנשת האל היא הדת.

חנוך25

New member
גם אני לא רואה הבדל גדול,

למעשה לפי גרסה זו, הסבא על ענן הוא אבינו הביולוגי ממש...:)

דוד101 פתח את הסקר.
בינתיים יש הסכמה שבשתיקה לגבי ההגדרה של אלוהים כסבא על ענן.
אני התחייבתי להצמד להגדרה של הדתיים. אז סבא it is! :)

אסור "לתפוס את אלוהים" זה הגשמת האל

אנחנו יכולים רק לומר איך הוא מתגלה אלינו.
הוא מתגלה אלינו כמקור החיים וכבוחר בעם ישראל.

כל מילה ומושג שנגיד עליו (כולל לומר עליו "הוא קיים") זה האנשת האל ואסור כי זה הלבשת האל במושגי העולם הזה.
בקיצור, המשפט "אלוהים לא קיים" והמשפט "אלוהים קיים" שווים מבחינת האמת.

חנוך25

New member
אסור "לתפוס את האבן". זה הגשמת האבן.

אנחנו רק יכולים להגיד איך האבן מתגלה אלינו.
היא מתגלה אלינו כמקור החיים וכבוחרת בעם ישראל.
בקיצור המשפט "אבן קיימת" ו"אבן לא קיימת" שווים מבחינת האמת.

Hameln

New member
אלוהים התגלה אליך? אנא שתף

לומר איך האל מתגלה זאת לא האנשה? ("כל מילה ומושג שנגיד עליו [...] זה האנשת האל ואסור כי זה הלבשת האל במושגי העולם הזה").

לומר איך האלוהים התגלה זאת לא האנשה

האלוהים ברא קולות ומראות ("כי לא ראיתם כל תמונה") כדי שניפגש עם הדברים האלו. כך רצה שנחווה אותו, זה כעין משל כדי שניפגש עם מה שאנחנו מסוגלים להיפגש.
אני מניח שאם היינו סוסים עם מושגים של סוסים האלוהים היה ניגלה אלינו בתור סוס גדול שעושה הי הי הי הי

Hameln

New member
הציטוט בסוגריים בהודעתי הוא ציטוט שלך מהודעתך

אז כשכתבת "כל מילה ומושג שנגיד עליו..." לא באמת התכוונת לכל מילה ומושג? אז למה כן התכוונת?

למעלה