דגשים לבחירת מגרש

kfir2907

New member
דגשים לבחירת מגרש

שלום לכולם
אשמח לחוכמת ההמונים בנושא בחירת מגרש.
בעוד כמה ימים נגשים לבחור מגרש. אין נתונים לגבי שכנים - אזור חדש לגמרי, הכל חול וחול. . .
אשמח לתובנות /דגשים בבחירה.
תודה מראש

מה זה "אין נתונים"?

יש מפת מגרשים?
מפת סביבה? משהו?
&nbsp
ספר באיזה אזור בארץ, גם רצוי שם ישוב.
האם יש נוף איפושהו
&nbsp
&nbsp
&nbsp

kfir2907

New member
מצרפת מפה

אין נתונים מבחינת בתים שכנים (כי כולם בוחרים מגרש בימים אלו)
מצרפת מפת המגרשים עם הנתונים שכן יש לנו
תודה

אני הייתי בוחרת

מגרשים 1609- 1610. עדיפות ל 1610
הנימוקים: אני מנחשת שהגינה תהיה בצד המרוחק מהחניה, כלומר בצפון. זה אומר שהויטרינות הגדולות שלכם פונות צפונה. הכיוון האידיאלי - אין צורך בהצללה כמו בדרום, אין צורך להגיף תריסים כאשר השמש נמוכה (במערב ובמזרח).
המגרש גדול יחסית.
המגרש ממוקם גבוה משכניו מצד אחד, ובגובה זהה לשכן השני. מעבר למגרש יש מפלס נמוך, מה שיאפשר לכם נוף, אם לא תהיה שם בניה עתידית.

מגרש דומה לו, אבל הפוך - 1616. שם הפרגולה הדרומית תיצור הצללה.

רמידן

New member
בחירת כיוון חצר

שלום, אשמח לנצל את ההזדמנות, לשמוע המלצות איך לבחור את כיוון החצר העיקרית (כיוון הויטרינות הגדולות)
מה היתרונות והחסרונות של חצר צפונית וחצר דרומית ?
ממה שאני יודע צד הדרומי הוא הצד המואר יותר, לכן אם תתאפשר עדיף חצר דרומית, לא ?

גלמיש1

New member
זהו שזה תלוי בהמון פרמטרים....

איפה הבית, איזור אקלים. מה רואים מכל צד, איפה יש נוף פתוח ואיפה חומה של שכן, או כביש.
תלוי גם במבנה הבית - לדוגמה, אם יש עוד פתחים גדולים בסלון שמכניסים הרבה אור - אזי ויטרינה גדולה צפונית תהיה מצויינת. אבל אם החלל אטום מכיוונים אחרים למעט הויטרינה אז עדיף כנראה להפנותה לדרום, ולדאוג לפרגולה מצלילה מעליה.
בכללי חצר דרומית תהיה מוצפת שמש , ואילו לחצר צפונית לא תגיע שמש ישירה.

שמש בגינה צפונית

אם המפנה צפוני,
ויש רחבה מרוצפת צפונית, ומעבר לה רוצים לשתול דשא שדורש שמש מלאה, ואין פרגולה, אז אין עם זה שום בעיה.
המדשאה מרוחקת מספיק ובהחלט יכולה לקבל 4 שעות שמש שמתאימות לזן דשא מסוים, ואפילו 6 שעות שמתאימות לזן עוד יותר טוב.
&nbsp
זו לא סיבה לא להפנות ויטרינות לצפון.
&nbsp

kfir2907

New member
שאלה לגבי צפון /דרום

ההגיון שבשלילת המערב והמזרח ברור לי לחלוטין.
לגבי צפון דרום - אם בגינה שיוצאת מהסלון גם ככה מתוכננת פרגולה אז כל מה שציינת כאן נכון גם לגבי גינה דרומית?
החשש שלנו שגינה צפונית תהיה קרה מדי (בשיא הקיץ חם מאוד!!! בכל הכיוונים גם ככה. ההתלבטות שלנו לגבי החורף שעדיין היה נעים גם בימים הקרירים
מה דעתך?

לדעתי

הבחירה בין ויטרינה וגינה עיקרית דרומית, לבין ויטרינה וגינה עיקרית צפונית תלויה בכמה משתנים:
המיקום בארץ, שעדיין לא גילית לנו מה הוא.
ההעדפות האישיות של האנשים, האם הם שונאי קור בחורף או שונאי חום בקיץ, מה גובר ומה ההרגלים שלהם, מתי יצאו לגינה יותר.
והכיוון המדויק מול השמש. זה הרי אף פעם לא "בדיוק" צפון, זה צפ' מע' או צפ' מז'. לדוגמה, לי יש ויטרינה צפון מזרחיות שמוצלת החל משעות הבוקר המוקדמות בלי פרגולה. לשכני יש כיוון הפוך, והשמש חודרת להם מתחת לפרגולה בחלק ניכר נשעות היום. הם גם לא שתלו עצים בנקודות אסטרטגיות מתבקשות, אז התריסים מוגפים שעות ארוכות.
&nbsp
שיקולים של נוף וטופוגרפיה כבדים יותר בקביעת כיוון.
וגם שיקולים אדריכליים.
&nbsp

kfir2907

New member
דילמה

כתבתי באחת התשובות שאנחנו בצפון הנגב. כלומר בקיץ חום אימים - למרות שכך ברוב הארץ.
אנחנו בגינה כל השנה. בחודשי שיא החורף בעיקר אני- פינת עישון- ולפחות 8 חודשים בשנה אוכלים ארוחות ערב בחוץ.
אנחנו גם נוטים לגינה צפונית רק חוששים שתהיה קרה מדי בחודשים הקרים.
היום יש לנו גינה צפון מערבית - בדירת גן. שתלנו עצים גדולים במקומות האסטרטגים כך שאין שמש מעצבנת אחר הצהריים. אבל בחודשים הקרים קר מדי. מתלבטת האם כך בגלל שבין ביניינים ושאולי בבית פרטי זה פחות קר?

אין מה להשוות דירת גן לבית פרטי

הצל שיש מבנין גבוה באמת מצל לגמרי על כל הגינה.
הצל מבית דו-קומתי הוא הרבה יותר קצר.
כן, בחורף יש צל ארוך יותר, והגינה מוצלת. אבל בישראל בכלל ובנגב בפרט, יש 9 חודשים קיץ... זה קצת יותר משמעותי, לא?
&nbsp
אם את מעשנת, דוקא רצוי שתוכלי לשבת בצל בלי גג מלמעלה, כדי שהעשן יתפזר. את זה תוכלי לעשות בצפון, אבל בדרום תהיה פרגולה.
&nbsp
בתכנון אדריכלי חכם, יוצרים עבורך גם בחצר האחורית בדרום פינת עישון נחמדה או פינת זולה למי שלא מעשן, ואז זה ממש "להנות משני העולמות". היא יכולה להיות מקורה מלמעלה או מתחת לעץ נשיר (למה נשיר? כדי שבחורף תוכלי לשבת בשמש)
&nbsp
&nbsp

רשר

Well-known member
מנהל
אציג את הצד הפנימי - 1601-1602 2 עדיף בגלל השצ"פ ממול

מיכל רוצה קו ראשון לנוף אך מתעלמת מהחסרונות של מקום פתוח מדי לכל מה שיכול לבוא משם (חיפה וזכרון רק עכשיו בערו, אך גם בע"ח,,,),
זה מפתה כי יש כאלו שחושבים על פלישה החוצה והגדלת השטח הפרטי בפועל, אך בסוף זה הופך למזנחה מסוכנת (אצלי בישוב יש כמה מוזנחים ורק אחד מטפח),
מבחינת נוף סביר שגם שורה שניה לאור השיפוע והמרחק תוכל להנות מנוף (לפחות חלקי), עלות הגדרות נמוכה כי יש יותר גדר משותפת לחלוקת עלות,
כיוון הצפון זהה, אך קרוב יותר בהליכה ליציאה מהשכונה, סביר שלא יכניסו אוטובוס לילדים אלא יאספו בכיכר,
בגלל הכביש הישר יש יותר חניה ברחוב

גלמיש1

New member
אני לא מצליחה להבין איפה הצפון פה.

אין מפת האיזור, אז אני לא רואה מה קורה מסביב
לאן צופים מהרכס הזה? מה יש ממול, נוף, יער, כביש סואן, איזור תעשיה, שכונה אחרת....
לא אמרת איפה בארץ זה נמצא.... ( מיכל כבר בקשה קודם)
&nbsp

kfir2907

New member
אנסה להרחיב

מדובר ביישוב חדש בנגב הצפוני. בגדול חוץ מהחלק הצפוני ששם יש נוף ליער, כל השאר יהיה מיושב בסופו של דבר) כרגע בשלבי פיתוח ובניה שונים). מצרפת מפה מוצפנת- הצפון הוא הישר המוחלט. תודה מראש

רשר

Well-known member
מנהל
במפה הראשונה מצד ימין למעלה יש קוי אורך 190 ורוחב 582

האורך 190 פונה כמובן דרום צפון

dobi1234

New member
המלצות לבחירת מגרש

קודם כל הצלחה בחירת המגרש ובדרך נארוכה הצפויה עד לכניסה לבית החדש !

מגרשים פינתיים:
אז ככה, לא יודע לגבי מגרשים פינתיים בכללי, אבל בכרמית המגרשים הפינתיים הם נוראיים ומאלצים כל מיני פתרונות הזויים לפריסת הבית על פני השטח (מספיק סיבוב קצר בייושב לראות איך בתים פינתיים "מאולצים" להכנס לתוך קווי הבניין.

הייתי שואף לבחור מגרשים מהטבעות החיצוניות ולא הפנימיות - מרגיש "דחוס" כאשר מסתובבים ביישוב ומאבדים כל אופציה של נוף מלבד החומה של השכנים

הפרשי גבהים:
במפה המצורפת לא מפורטים הפרשי הגבהים -
גם לא בין המגרשים, אבל גם לא בתוך המגרש -תבדקו מה הגבהים והאם יש דירוג בתוך המגרש - זה ישפיע המון על אפשרויות ועלויות הבניים שלכם -מגרש "קו 0", דירוג של מטר וחצי, דירוג של 3 מטר. יש מכל וכל במגרשים ביישוב.

לדוגמא אם אתם מתכננים לבנות מרתף / מספר קומות/ יח' דיור אולי תשקלו מגרש מדורג כדי לחסוך את עלויות החפירה?
אם אתם רוצים מפלס אחד/ שני מפלסים ללא מרתף אולי שווה לבחור במגרש "קו 0" כדי לא למלא / לחפור את הקרקע כדי ליישר אותה.

כנ"ל לגבי מגרשים שכנים, לא תרצו מגרש מפולס, אבל שם חומות גבוהות מכל הצדדים.

קווי בניין, שטחי שירות
מגרש גדול, ובעיקר אלו שאינם בעלי קווים ישרים, הם בעלי קווי בניין בעייתים, תבדקו.
(לדוגמא 1579/ /1588 / 1581 , מהמר מראש שקווי הבניין יאלצו גאיומטריה לא נעימה לבית).

שכנים משותפים:
הייתי מנסה לבחור כמה שפחות גדרות משופתות עם שכנים, יש שם אפילו מספר מגרשים עם שכן אחד בלבד (תקחו בחשבון שהחלטה כזו היא יקרה יותר - אתם צריכים לבנות יותר חומות מבלי לחלוק את העלות עם שכנים)

מילוי אדמה
שימו לב לגובה המילוי שצפוי במגרש - זה יישא עלויות גבוהות אח"כ בקידוחי כלונסאות עד להגעה לקרקע יציבה.

זכויות בנייה -
שימו לב לאחוזי הנבייה המותרים לפי היקף השטח לפי חוברת המכרז - אנחנו נפלנו בזה.

בגלל שני מטרים בגודל במגרש "הפסדנו" 10 אחוז בזכויות בנייה.
מעל 550 מ"ר = זכויות בנייה של 40%
מתחת 550 = זכויות בנייה של 30

לגבי כל ה- "תבדקו" שרשמתי -
הכל מופיע במפות של החברה המפתחת (משום מה בוחרים לא להעביר מפה מפורטת כדי להתכונן לבחירת השטחים מראש), אפשר להבין אפילו עד לרזולציה של היכן ממוקמם שער הכניסה למגרש ומה הגובה בין שער הכניסה לבין המדרכה.

בהצלחה!!
בחירה לא פשוטה:)

kfir2907

New member
תודה רבה על הפירוט ו...

אכן מעצבן שלא נותנים מפות מפורטות אלא לאחר הבחירה של המגרש

למעלה